Jump to content


Photo

Zhabojedice, konjushari i drugi kentauri


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
15 replies to this topic

#1 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 07 April 2009 - 01:32

Ovaj topic je zamisljen kao poligon na kojem cemo svojim ocima videti formu, sadrzhaj, znachenje, genezu i mindset koji stoji iza uvreda upucenih drugim nacijama, rasama (mozhe i lokalne, kao ono "ljudi smo, nismo Pozhezhani").
Dakle, sve shto "pouzdano znate" o nekom narodu, narodnosti, rasi, etc, a niste smeli da kazhete javno, rasprostrite ovde! Nadam se da cemo moci zajedno da se nasmejemo i dekonstruishemo ovaj pojavni oblik ljudske gluposti.

Evo, ja cu da otvorim sa par bezazlenih sochinjenjija koja nisu vezana za ove prostore... A od forumasha ochekujem doprinos u domacoj radinosti. Posebno su pozeljni shovinistichki vicovi.
Let there be chauvinism!


Demon je doveo zhenu pod majmuna; rezultat, miloshcu bozhijom, bili su Englezi - Indijska poslovica

Zmija koja je zavela Evu govorila je arapski; Adam i Eva su se sporazumevali na persijskom, a andjeo koji ih je izveo iz Raja govorio im je na turskom - Turska poslovica

Arapin se uzalud kupa; od toga nece postati belji - Turska poslovica

Veruj zmiji pre nego Jevrejinu, Jevrejinu pre nego Grku, ali nikad ne veruj Armenu. - Francuska poslovica

Klati se kao Armenska mlada. - Osmanlijska poslovica

Indijac nosi sedam velova koji se moraju skinuti ako hoces da mu vidis lice - Engleska poslovica

Engleska: dobra zemlja i loshi ljudi. - Francuska poslovica

Francuzi pishu drugachije nego shto govore, a govore drugachije nego shto misle. - Nemachka poslovica

Nemac mozhe biti dobar momak, ali ga je i dalje najbolje obesiti - Ruska poslovica

Ozheni se Nemicom i videcesh da njihove zhene imaju dlakave jezike - Rumunska poslovica

Jedan Nemac - pivo; dva Nemca - organizacija; tri Nemca - rat. Poljska poslovica

Bog je stvorio ljude, a djavo Nemce. - Poljska poslovica

Gde je Nemac, tu je prevara; gde je Ciganin, tu je kradja - Cheshka poslovica

Varshava i Krakov su poljske prestonice fine, ali Nemci u Berlinu zhive kao svinje - Poljska pesmica

Prichaj sa Nemcem, ali imaj kamen u dzepu. - Poljska poslovica

Posluzhi Nemca od sveg srca; nagrada ce ti biti prdezh. - Poljska poslovica

Mrtav nemac, mrtav pas; razlika je mala - Poljska izreka

Ako se neko rodi kao Nemac, Bog ga je vec doboljno kaznio - Ruska izreka

Rak nije riba, a Grk nije covek - ruska izreka

Rukuj se sa Grkom, ali posle prebroj prste - Albanska izreka

Kad isecesh Ciganina na deset delova, nisi ga ubio, nego si napravio deset Cigana - engleska izreka

On je navikao na bedu kao Ciganin na veshala - Nemacka izreka

Magarac u Nemackoj je profesor u Rimu. - Nemacka poslovica

Litvanac je glup kao svinja, ali lukav kao zmija - poljska poslovica

Ljubav bez ljubomore je kao Poljak bez vashiju - francuska poslovica

Oduzmi Shpancu sve ljudske kvalitete, i ostace ti Portugalac - spanska izreka

Krompir nije hrana, a Slovaci nisu ljudi - Madjarska izreka

#2 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 07 April 2009 - 09:25

10% - odnosi se na Jevreje (zbog obrezivanja i shkrtosti). Termin se koristi u UK i SAD.
925 - za crnce u SAD, - policijski kod za "sumnjivu osobu"
ABC - termin kojim Aboridzini vredjaju bele Australijance (Aboriginal Bum Cleaner - Chistach aboridzinskog dupeta)
Abdul - pogrdan naziv za Arape, USA
Abo - pogrdan naziv za Aboridzine (ne znam tachno zashto je pogrdan)
Angus - pogrdan naziv za crnce (vrsta crnog govecheta), USA
Jabuka - pogrdan naziv za crnce ("visi sa drveta")
Arf - pogrdan naziv za crnce u Juzhnoj Africi; Arf je naziv za tzv. kamenu ribu (as in "ne zna da pliva")
Ata - pogrdan naziv za Arape, po Muhamedu Ati, teroristi iz 9/11
Baby-Muncher (bebojedac) - pogrdan naziv za Kineze, zbog navodnog obichaja konzumiranja fetusa
Banana - potpuno Amerikanizovan Azijat (napolju zhut, unutra beo)
Pasuljdzija - naziv u SAD za hispano-amerikance (valjda zato shto "jedu mnogo pasulja")
Shipak - chest pogrdan naziv za Albance u Srbiji
Shiptar - well, we all know about this one...
Shkija - pogrdan naziv za Srbe, koriste ga Albanci, valjda ima neke veze sa pravoslavnom verskom orijentacijom (mozhda ce neki Albanac znati bolje)
Pchelarke - za afganistanske zhene (zbog odece)
Beni - pogrdan naziv za zhitelje Malvina (Foklandi) koje su im dali britanski vojnici, po idiotu iz serije "Crossroads"
Bipti - za Indijce u USA ("kad vracaju kusur u prodavnici, kazhu "here's one dollar and bipty cents")
Veslachi - pogrdan naziv za Kubance, u SAD
Nigger - znamo svi...
Bubojedac - za Azijce, USA, "zbog gastronomskih navika"
Büdös Oláh - madjarski pogrdan naziv za Rumune, znachi "smrdljivi Rumun"
Bög (peder) - Finci ovako nazivaju Shvedjane, poshto ih smatraju isfeminiziranim
Sand Nigger (crnje iz pustinje) - za Arape, u SAD
Jebach kamila - Camel Fucker - za Arape, u SAD
Tovar - za crnce, u SAD, referenca na trgovinu robljem
Chango - za crnce, koriste hispanoamerikanci, bukvalan prevod - majmun
Ustashe, Uje - maliciozna generalizacija Hrvata
Chetnici, Chede - maliciozna generalizacija Srba
Balije - pogrdan naziv za Muslimane, Boshnjake kod Srba
Bechki konjushari - pogrdan naziv za Slovence (jel' tako beshe?)
Siroglavci - pogrdan nemachki naziv za Holandjane
Crnoguzi (chernozhopyi)- ruski termin za crnce
Chink - ekvivalent "niggeru", za Azijce; valjda zbog zvuka rada na zheleznici u 19. veku (chink, chink...)
Chosendzin - japanska uvreda za Korejce, valjda sugerishe da su inferiorni
Fine - pogrdan naziv u shvedskoj za Fince, znachi "bubuljichavi" ili tako neshto
Gadzo - Romski naziv za pripadnike drugih naroda, originalno Madjare
Gringo - znachi "beli stranac", upotrebljava se medju Meksikancima, kao suptilna uvreda upucena belcima
Hohol - pogrdan naziv u Rusiji za Ukrajince; potiche od obichaja gajenja perchina od strane Ukrajinaca u 19. veku
Dzihadi - pogrdan naziv za muslimane u Indiji
Kafir, Kafa - juzhnoafrichka varijanta rechi "nigger"
Makako - pogrdan naziv za Brazilce u Argentini (prevod - majmun), zbog rasne strukture Brazilaca
Ola - shvedski sleng za "glupe Norvezhane"
Pekka - ruski i estonski imigranti koriste ovo finsko ime da bi opisali sve Fince; ima izrazito negativnu konotaciju, u fazonu "drkazdija"
Pepik - naziv koji Poljaci koriste za Chehe, neshto kao "Janez", koji Srbi koriste za Slovence

#3 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 07 April 2009 - 11:11

Shovinisticki vicevi (vicovi- by Smeli)
Ovaj sam cuo u Bgd negdje 89-90. Isao poslom u Bgd. A tad su jos bili aktuelni komunisticki vicevi.

Dobije direktor jedne beogradske firme sina i da mu ime Srboljub. Prodje nesto vise od godinu dana i opet dobije sina i da mu ime Srbislav. Opet nakon jedno godinu i po dobije sina i da mu ime Srbimir. Dodje mu na kafu jedan njegov drug inace clan komiteta i kaze mu: jbg burazeru malo si preterao sa tim imenima. Ipak si ti clan SK, pa direktor pa ovo pa ono. Pa jeste, kaze direktor, u pravu si. Nisam mislio na to. I dobije direktor jos jednog sina i da mu ime Hrvatomrz.

#4 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 07 April 2009 - 11:19

Shovinisticki vicevi (vicovi- by Smeli)
Ovaj sam cuo u Bgd negdje 89-90. Isao poslom u Bgd. A tad su jos bili aktuelni komunisticki vicevi.

Dobije direktor jedne beogradske firme sina i da mu ime Srboljub. Prodje nesto vise od godinu dana i opet dobije sina i da mu ime Srbislav. Opet nakon jedno godinu i po dobije sina i da mu ime Srbimir. Dodje mu na kafu jedan njegov drug inace clan komiteta i kaze mu: jbg burazeru malo si preterao sa tim imenima. Ipak si ti clan SK, pa direktor pa ovo pa ono. Pa jeste, kaze direktor, u pravu si. Nisam mislio na to. I dobije direktor jos jednog sina i da mu ime Hrvatomrz.



:ph34r:

Meni su omiljeni oni vicovi u kojima Srbin zajebe sve na kraju. Da mi je znati samo ko ih smislja...

#5 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 07 April 2009 - 11:26

Nindze-sarajevski izraz za zene pokrivene burkom.
Shoshoni,Sandzosi-sarajevski izraz za ljude iz Sandzaka
Musliman 92-ojka-izraz za nekoga ko se naglo "okrenuo" vjeri od pocetka rata :ph34r:

#6 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 07 April 2009 - 11:40

Naravno, "Turci", kao srpski pogrdan naziv za muslimane... Ne znam samo koliko је to ovima uvredljivo?

#7 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 07 April 2009 - 11:49

Naravno, "Turci", kao srpski pogrdan naziv za muslimane... Ne znam samo koliko је to ovima uvredljivo?

Pa sad sto rece jedan moj drug Srbin neposredno pred rat: e jbg jarane, kad bih prije rekao nekom Muslimanu da je Turcin uvrijedio bi se. Hoce jbt da me ubije. A sad kako su stranke pobjedile svi tvrde da nisu poturice nego se ubise dokazujuci da su izvorni Turci. :ph34r: Ma to je Smeli za likove iz neke druge price. Sto rece jedna forumskaj aranica meni kad sam joj ja objasnjavao neke situacije iz rata pa sam u kontektu upotrijebio termin "nasa" strana. A ona me pita: koja je to nasa i vasa strana? Zar nismo ti i ja na jednoj strani? Neki od nas jesu, a neki ocito ne.

#8 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 07 April 2009 - 11:52

п: кoja je paзликa измећу Србa и филмa?
o: филм ce paзвиja


Naiđu Srbin i Crnogorac na hrpu novaca u sred šume. Kaže Srbin:
- Bre, ajmo to bratski da podelimo.
A Crnogorac će:
- Aj' bolje pola-pola.

Edited by Schmeling, 07 April 2009 - 11:53.


#9 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 07 April 2009 - 11:54

Situacija iz rata u Bosni, nije bilo vode danima:
pita srpski vojnik preko motorole: Balijeeee cime sad perete g......? Odgovara mu bosanski: Knjazom Milosem

#10 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 07 April 2009 - 11:57

Situacija iz rata u Bosni, nije bilo vode danima:
pita srpski vojnik preko motorole: Balijeeee cime sad perete g......? Odgovara mu bosanski: Knjazom Milosem

Hehehe...

Kako prepoznati mladozhenju u srbijanskim svatovima?
Onaj u najboljoj trenerci.

#11 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 07 April 2009 - 12:03

Hehehe...

Kako prepoznati mladozhenju u srbijanskim svatovima?
Onaj u najboljoj trenerci.

:ph34r: :) :D

Umro neki Musliman i treba mu prouciti dzenazu. Nadje rodbina nekog hodju i pitaju ga koliko kosta da prouci jednu dzenazu? Kaze on 100 maraka. Skupe oni nekako 50 i pitaju hodzu moze li ikako za 50? Ma, vajka se hodza, ma moooze, ali nece vam to qurcu valjat. :D

#12 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 07 April 2009 - 17:01

Dva klasična, znate svi, ali moraju se pomenuti.

Kako je završila utrka na 100m između Crnogorca, Bosanca i Srbina?
Crnogorac odustao poslije 60m, Bosanac zaluto, Srbin se pobio s publikom.

Slovenac Bosancu, znaš kako si ti nasto?
Jebo međed bukvu.
Bosanac Slovencu, znaš kakos ti nasto?
Jebot ja mater.

#13 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 07 April 2009 - 18:55

Početak vica:
idu jedan čovek i jedan Hrvat...

#14 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 07 April 2009 - 19:13

Početak vica:
idu jedan čovek i jedan Hrvat...

:ph34r:

#15 Cugi

Cugi
  • Members
  • 13 posts

Posted 12 April 2009 - 11:27

Evo nekih koje sam ja imao prilike da čujem.

Ala Pušiš ko trudna ciganka

Smrdi kao kamion pun cigana

Ciganka prosi na semaforu sa detetom u naruciju.
'' Daj neki dinar za malu kristinu ''
'' Marš bre u pizdu materinu ''
'' A be, daj neki dinar za malu kristinu ''
'' More teraj se ''
'' A be sto si takav daj neki dinar za malu kristnu ''
'' Evo ti 5 dinara ''
'' Evo i tebi mala kristina ''
Rece na kraju ciganka i ubaci dete kroz prozor kola.