Jump to content


Photo
- - - - -

Sons of Anarchy


  • Please log in to reply
165 replies to this topic

#16 scaab

scaab
  • Members
  • 734 posts

Posted 02 December 2010 - 00:28

Uh, kakvo finale! Izvadilo citavu sezonu!
  • 0

#17 pixel

pixel
  • Members
  • 2,487 posts

Posted 12 August 2011 - 17:31



SoA, 4. sezona, 06.10.2011.
  • 0

#18 estranged

estranged
  • Members
  • 5,491 posts

Posted 28 July 2012 - 18:25

krenuo s ovim dok se na nakupi Breaking Bad ...
i mogu reci da mi se jako svidja ... :lala:
  • 0

#19 Khal Drogo

Khal Drogo
  • Members
  • 7,907 posts

Posted 12 December 2013 - 14:57

Odgledah i ove zadnje dve , ovaj Sutter je bolestan čovek, više voli nasilje i krv nego lebac da jede.

 

Ovu zadnju epizodu sam odgledao na ff jeste se dosta toga izdešavalo ali me je serija generalno umorila. Trebali su više da je završe ali ajde ima još jedna sezona...

 

Tek sad videh da pišem u generalnoj temi, čekaj nema SOA teme ?

 

Neverovatno je kako neki lik kao Đeksova keva može da nervira tokom cele serije. Prosto i na početku kad je imala svojih "dobriih dela" pizdela me i nervirala.

 

U principu sve sezone su ovaakve, neka ima manje , neka više nasilja . Krene polako , žene u prvom planu i spletke i onda kad dođu zadnje 2.3 epizode bude beng beng, puc puc ožeži ožeži   :kece:ž

 

Izgleda se Anser konačno omrsi , nevera.

 

Šta li će da bude u zadnjoj sezoni, živ nisam   :lol+:


Edited by Khal Drogo, 12 December 2013 - 15:00.

  • 0

#20 estranged

estranged
  • Members
  • 5,491 posts

Posted 12 December 2013 - 15:00

upravo odgledao ... generalno poceli su da smaraju ali tako je sa svim serijama,meni i dalje jedno od top 3 serija ikada

zadnja epizoda

Spoiler


  • 0

#21 Mrs. Nobody

Mrs. Nobody
  • Members
  • 754 posts

Posted 15 December 2013 - 09:51

Zavrsih sinoc prvu sezonu. Odlicna serija, bas mi je legla i dosla u pravom trenutku, kad sam vec izgubila nadu da cu pronaci nesto novo da me zainteresuje. Muzika je vrhunska, svaki put se odusevim


  • 1

#22 kosta

kosta
  • Members
  • 3,139 posts

Posted 15 December 2013 - 11:23

Zavrsih sinoc prvu sezonu. Odlicna serija, bas mi je legla i dosla u pravom trenutku, kad sam vec izgubila nadu da cu pronaci nesto novo da me zainteresuje. Muzika je vrhunska, svaki put se odusevim

Koliko se sjecam,druga sezona je ohoho bolja od prve.Uzivaj.


  • 0

#23 estranged

estranged
  • Members
  • 5,491 posts

Posted 15 December 2013 - 11:41

Koliko se sjecam,druga sezona je ohoho bolja od prve.Uzivaj.

treca prosecna do zadnjih po sata poslednje epizode,a onda  :wicked:


  • 0

#24 Mrs. Nobody

Mrs. Nobody
  • Members
  • 754 posts

Posted 15 December 2013 - 16:38

Uf, mogu samo da zamislim. Bas sam se primila, vec sam krenula da gledam na sat i racunam kad cu da stavim klince u krevet da krenem sa drugom sezonom :wicked:

A nakon tih pola sata poslednje epizode 3. sezone?Nastavlja se ludilo?

Bas sam se primila, jedino sto me do jaja nervira to sto mi se nesto cudno desilo sa eksternim hardom, nece uopste tv da ga ucita :furious:  Pa sam juce kao debil prebacivala epizodu po epizodu sa kompa na flesh koji ima manje od 1 gb, odnosno staje samo jedna epizoda, zato sto sam onaj sa vecom memorijom skoro izgubila. Ali vredelo je


  • 0

#25 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 15 December 2013 - 17:20

Upravo sam završio zadnju epizodu. A bravo ti ga bravo, Suttere  :hail:

 

Fantastično finale je povadilo čitavu sezonu. Sezona u principu nije bila loša, ali nije bila na nivou prethodnih. 

 

Koliko me nervira Gemma, mislim da bi sad ubio glumicu kad bi je sreo na ulici, ni krivu ni dužnu  :rant:

 

Edit : Soundtrack cele sezone  :hail:


Edited by T Mac, 15 December 2013 - 17:35.

  • 0

#26 estranged

estranged
  • Members
  • 5,491 posts

Posted 15 December 2013 - 17:58

 

A nakon tih pola sata poslednje epizode 3. sezone?Nastavlja se ludilo?

 

hm ... da :D

edit
bas mi je drago da ti se svidja jer neke zenske osobe kojima sam preporucio seriju su mi rekle da je previse nasilna,da je muska serija,ovo ono ...

evo malo i zanimljivosti
 

Sinovi anarhije: 5 stvari koje bi trebali znati
emailButton.pngprintButton.pngpdf_button.png

 

sinovifktopedija1.jpg

 

Jedna od najboljih serija svih vremena je inspirirana Hamletom, a njen glavni badass glumac se bojao svog Harleya

 

„U jednom interviewu Perlman je izjavio da prije serije nije znao baš ništa o bikerskoj kulturi te da se užasavao Harleya teškog pola tone. Malo začuđujuće s obzirom da se radi o badass liku koji je svoju karijeru gradio na upravo takvim opasnim likovima“

 

1. SINOVI SU NAJPOPULARNIJA FX-OVA SERIJA

Za TV postaju FX Sinovi anarhije su došli u pravo vrijeme. Naime, Na rubu zakona, koji su bili FX-ova perjanica, upravo su završili s prikazivanjem, a Sinovi su više nego ispunili njihove cipele. Premijernom sezonom, koju je pogledalo prosječno 5.4 milijuna gledatelja, Jax i njegova bikerska banda su razvalili Michaela Chilkisa i njegove korumpirane policajce. Već nakon samo pet epizoda prve sezone, dogovoreno je snimanje druge sezone. Svojim prosječnim brojem gledatelja Sinovi anarhije su uspjeli postati najgledanija FX-ova serija ikada, ostavivši iza sebe čak i Vatrene dečke.

 

2. SERIJA JE INSPIRIRANA HAMLETOM

Tko bi rekao da su Sinovi anarhije inspiraciju pronašli u Shakespeareovom Hamletu? Autor serije, Kurt Sutter, je jednom izjavio „Ne želim tome davati preveliki značaj, ali da, veza je tu. Sinovi nisu novi Hamlet, ali je Hamlet definitivno utjecao na njih.“ Clay (Ron Perlman) je baziran na Kralju Claudiusau koji je ubio svog vlastitog brata (Hamletova oca) kako bi preuzeo tron i oženio kraljicu Gertrudu (Hamletovu majku). Clay ubija Jaxova oca, ženi Jaxovu majku Gemmu (Katey Sagal) i preuzima kontrolu nad Sinovima anarhije, moto klubom koji je osnovao njen suprug. Jax je Hamlet a njegovi osjećaji prema klubu su Hamletova melankolija prema kr ljevstvu.

 

3. SERIJA SE PRVOTNO TREBALA ZVATI SAM CROW ZAUVIJEK

FX-ovi urednici su 2007. godine dali zeleno svijetlo za produkciju nove serije koja se trebala zvati Sam Crow zauvijek. Naime, puni naziv moto kluba je The Sons of Anarchy Motorcycle Club, Redwood Original zbog čega se u seriji često spominje kratica SAMCRO, ili popularni naziv Sam Crow. Međutim, ime nije zvučalo kako treba pa je serija dobila ime po kojem je danas poznato, i koje tako badass zvuči – Sinovi anarhije.

 

4. ROB PERLMAN SE NA POČETKU BOJAO SVOG HARLEYA

U jednom interviewu Perlman je izjavio da prije serije nije znao baš ništa o bikerskoj kulturi te da se užasavao Harleya teškog pola tone. Malo začuđujuće s obzirom da se radi o badass liku koji je svoju karijeru gradio na upravo takvim opasnim likovima. Međutim, Perlman nije lagao već je čak i umanjio probleme, barem tako tvrdi autor i redatelj Kurt Sutter. Maleni problemi, kako ih je zvao Perlman, su u biti zamalo bile nesreće s smrtnim posljedicama!

 

5. SVOJU MAŠTOVITOST AUTOR SERIJE MOŽE ZAHVALITI ZATVORU

Ne, Sutter nikada nije bio u zatvoru ali je rođen i odrastao u kući koja je bila odmah u zatvor Rahway. Zbog straha od zatvorenika i eventualnog njihovog bijega, Sutter je cijelo djetinstvo proveo unutar četiri zida gledajući TV. Tu je razvio sposobnosti pričanja priča, međutim nije se prvo okušao kao scenarist već glumac na Broadwayu! Njegova spisateljska karijera počinje 2001. godine kada je napisao scenarij za seriju koja će se naknadno pokazati velikim hitom – Na rubu zakona. Za kraj najveća zanimljivost – Sutterova supruga je Katey Sagal, poznatija kao Peggy izBračnih voda, odnosno Gemma Teller Morrow iz Sinova anarhije!

 


Edited by estranged, 15 December 2013 - 18:02.

  • 0

#27 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 15 December 2013 - 19:27

Bilo bi glupo da se serija zvala Sam Crow Zauvek. 

 

I koja je to serija Vatreni dečki?


  • 0

#28 estranged

estranged
  • Members
  • 5,491 posts

Posted 15 December 2013 - 23:02

zar je tesko izguglati 'vatreni decki serija' ? :P

http://mojtv.hr/seri...reni-decki.aspx

 

nego,za one koji su gledali poslednju epizodu

Spoiler


  • 0

#29 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 15 December 2013 - 23:23

Spoiler

 

Spoiler


Edited by T Mac, 15 December 2013 - 23:30.

  • 0

#30 medobrundo

medobrundo
  • Members
  • 34,166 posts

Posted 24 January 2014 - 23:20

*Spoiler Alert*

 

 

Ali koja ispala - odgledah sve epizode u 3 dana. Skinuo ih još ranije, ali sam imao dosta posla, pa nisam stigao da gledam. Skupio vreme ove nedelje, taman 12 epizoda da se odgleda.. Odgledam ja poslednju epizodu - kad ono ćorak - težak smor, Tara odvela decu, Jax se razljutio i razlupao kuću, Neron saznaje za izdaju.. ali mi nije delovalo to to.

 

Odem da kucam SOA season 7 na guglu da vidim kad izlazi, kad ispadoše naslovi o Tarinom ubistvu, Džemi, Đusu..kontam ja - ma to neko nagađa šta će se dešavati, pročitam tekst i skontam da nisam skinuo 13u epizodu


Edited by medobrundo, 24 January 2014 - 23:29.

  • 0