Jump to content

Photo
- - - - -

Petogodišnjaka napao rotvajler

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
261 replies to this topic

#76 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 30 March 2009 - 13:06

Takvi krenu da objasnjavaju onome ko je preplasen da je njihov pas jagnje zivo sto je totalno neproduktivno umesto da odlucno privedu psa jer je to jedini nacin da se uplaseni primiri. Takodje mi se kosa na glavi dize (a to sam vec ranije rekla) od onih koji psa nabavljaju iz pogresnih razloga. Nazalost ne postoji nacin da se to suzbije dok se ne desi neki incident i belaj a tada je kasno.

E bash tako.

#77 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 30 March 2009 - 13:13

Ja sam (nakon Rotvajlera) imala zaista zivo jagnje od psa (mesavina Border Collier/Leonberger) ali mi nikada nije palo na pamet da to nadugacko i nasiroko objasnjavam nekome ko se plasi. Naravno, kazes coveku da se ne plasi i da pas ne ujeda ali moras i da odreagujes u trenu i pokazes uplasenom da psa imas pod kontrolom.

#78 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 30 March 2009 - 13:17

Super je tema, ali ja bih to na PDf "Priroda i ekologija" gdje se bavimo kucnim ljubimcima. Ne toliko zato sto smatram da je pogresno sto je postavljena ovdje, nego zato sto ima dosta forumasa/citatelja koji citaju iskljucivo taj PDF, upravo zato sto imaju zivotinje.

Btw, grozna nesreca, ali odgovoran je vlasnik, tu nema dileme.

Edited by Ziza, 30 March 2009 - 13:17.

#79 Erestor

Erestor
  • Members
  • 2,150 posts

Posted 30 March 2009 - 13:23

Btw, grozna nesreca, ali odgovoran je vlasnik, tu nema dileme.

Tako je.
Čini se da ni tužilaštvo nema dileme, hvala razumu:
(ipak se u ovoj zemlji svašta dešava, tako da ne možeš biti siguran dok ne vidiš)

Postupak protiv vlasnika psa
30. mart 2009. | 13:13 | Izvor: Tanjug
Beograd -- Tužilaštvo u Boru zatražilo je pokretanje krivičnog postupka protiv Milana Petkovića, vlasnika psa koji je ujeo petogodišnjeg Lazara Strainovića.

Portparol Republičkog tužilaštva Tomo Zorić objasnio je da je postupak protiv Petkovića pokrenut zbog osnovane sumnje da je izvršio teško delo protiv opšte sigurnosti.

Tužilaštvo je takođe predložilo istražnom sudiji Opštinskog suda u Boru da izda naredbu da se od vlasnika oduzme pas, naveo je Zorić.

Stanje Lazara Strainovića, koga je u petak, 27. marta, u Boru izujedao rotvajler, stabilno je i dečak se oseća dobro, saopšteno je sa Odeljenja ortopedije i traumatologije Institita za majku i dete u Beogradu, gde se dečak nalazi.

#80 Soledad

Soledad
  • Members
  • 243 posts

Posted 30 March 2009 - 13:33

Ovo je podforum drustvo, a ne "kucni ljubimci" ili umetnost, te mi je zato nadrealno tuzno, da posle jasnih prikaza o rastrzanjima ljudi, ubijanju beba, dece i staraca, predjemo na trivijalnosti o estetici i "lakoci zivljenja" pasa.

Meni je citav poduhvat stvaranja "rasa" stvar "mracne" proslosti i ruznih ljudskih poriva i potreba o kojima sam pisala pre nekoliko strana.

Da skratim, "dizajn/proizvod" bez stvarne upotrebne vrednosti, a pogotovu onaj sa "greskom" povlaci se sa trzista i prekida se proizvodna linija.

#81 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 30 March 2009 - 13:33

Moje pitanje onima koji dovoljno poznaju štivo: koja je verovatnoća da neko od komšija, ja ili neko treći, završi u urgentnom, pre ili kasnije, jednom?

Paradoksalno - mnogo manja nego od onih copora lutalica koji motaju po 'periferiji'... E sad, sto neko rece, mnogo zavisi i od toga kako su isti odgajani - ja bih ipak drzao cetvoro ociju otvorenih, just in case; gazde koji se tako neodgovorno ponasaju prema svojim kerovima (pustaju ih same na ulicu) nisu verovatno dovoljan autoritet da bi drzali psa pod kontrolom a u tom slucaju (kad je pas sam svoj gazda) nikad ne znas sta moze da ih isprovocira.

Inace, ja bih uveo neki psiholoski pregled za svakog ko hoce da drzi kucnog ljubimca potencijalno opasnijeg od gustera. Kad vec iz mnogih etickih razloga ne mozemo da uvedemo dozvolu za roditeljstvo, mozemo bar da uvedemo dozvolu za drzanje kucnih ljubimaca i time sprecimo gro slucajeva gde se zivotinja uzima iz potpuno pogresnih razloga (vec sam pomenuo neke - muskarci cesto uzimaju krupne i `intimidating` kerove kao vid kompenazicje za sopstvenu nesposobnost/nesigurnost itd.) i gde se moze proceniti da doticni vlasnik ne moze da se adekvatno stara o svom ljubimcu.

#82 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 30 March 2009 - 14:37

A meni su najruzniji engleski ovcari. :D

A i ti si iz frakcije onih "krivih" sto ih Deks pomenu :)
Skotski bre, engelski i ne postoje :ph34r:

#83 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 30 March 2009 - 14:40

Paradoksalno - mnogo manja nego od onih copora lutalica koji motaju po 'periferiji'... E sad, sto neko rece, mnogo zavisi i od toga kako su isti odgajani - ja bih ipak drzao cetvoro ociju otvorenih, just in case; gazde koji se tako neodgovorno ponasaju prema svojim kerovima (pustaju ih same na ulicu) nisu verovatno dovoljan autoritet da bi drzali psa pod kontrolom a u tom slucaju (kad je pas sam svoj gazda) nikad ne znas sta moze da ih isprovocira.

Heh, ovaj put mi je žao što se ne radi samo o mom "iracionalnom strahu" (više bih volela da je tako)

Ne znam iskreno kakav dijalog se može uspostaviti sa braćom iz kraja, a ne znam ni kakav dijalog dotični imaju sa svojim umilnim cicamacama. Tek, imam neki osećaj da je bolje i da ne potežem to pitanje, već da se nadam da će naći neko novo trčište. (pogni se i ćuti)
Bojim se ja i džulova onih u čoporima, ali nekako cenim da taj može da načini, nakon svega, samo ujed vulgaris. Ovo malo što su neki preporučili sam guglala, i sad ne smem da se vratim s posla gajbi. Građanske slobode i prava svakog od nas.

#84 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 30 March 2009 - 14:48

Heh, ovaj put mi je žao što se ne radi samo o mom "iracionalnom strahu" (više bih volela da je tako)

Ne znam iskreno kakav dijalog se može uspostaviti sa braćom iz kraja, a ne znam ni kakav dijalog dotični imaju sa svojim umilnim cicamacama. Tek, imam neki osećaj da je bolje i da ne potežem to pitanje, već da se nadam da će naći neko novo trčište. (pogni se i ćuti)
Bojim se ja i džulova onih u čoporima, ali nekako cenim da taj može da načini, nakon svega, samo ujed vulgaris. Ovo malo što su neki preporučili sam guglala, i sad ne smem da se vratim s posla gajbi. Građanske slobode i prava svakog od nas.

Nazalost ,nije ni to bash tako.

Sinoc neka reportaza na TV o psima na nekoj plazi u Italiji (jug,valjda oko Napulja) koji su se totalno osamostalili, zive
u coporima kao vukovi,za kratko vreme su usmrtili dvoje dece, ali i neke turiste tako gadno sredili da ovi vishe
nemaju lice. Ma nema tu pravila.

Ni ja licno nemam strah od ulicnih pasa, ali ja imam neki urodjeni filing da ih razumem, pa valjda i oni mene,
tako da se uvek lepo druzimo, ali to nije slucaj ni sa decom,, ali ni sa ljudima koji se boje pasa.
Ovi to namisrishu ,postaju agresivni i tako stradaju i deca.

Edited by Teja, 30 March 2009 - 14:49.

#85 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 30 March 2009 - 14:52

A i ti si iz frakcije onih "krivih" sto ih Deks pomenu :)
Skotski bre, engelski i ne postoje :ph34r:

Majne libe Teja ne lupaj. Staroengleski ovcar-bobtail.
edit: ustvari aludirao sam na onog tvog, salonsku mazu. :D

Edited by Rotterdamac, 30 March 2009 - 14:56.

#86 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 30 March 2009 - 15:04

Majne libe Teja ne lupaj. Staroengleski ovcar-bobtail.
edit: ustvari aludirao sam na onog tvog, salonsku mazu. :ph34r:

A nije moj salonska maza. Ne dozvoljava on da ga bilo ko mazi.
Od dece, ali i od ljudi bezi ko djavo od krsta. A svi ti skotski ovcari su takvi.
Ne dozvoljava ni da ga mi mazimo ( ili trpi to 1 minut i brishe)

Meshaju ljudi te cisto ovcarske pse sa psima koji em cuvaju ovce ali usput sredjuju i vukove
(Sharplaninac. Kavkazvska ovcarka, ali onaj najlepshi pas na svetu, Kangal iz Turske),
ali i sa nemackim ovcarem koji valjda sa ovcama i nema vishe nikakve veze.

#87 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 30 March 2009 - 15:07

A nije moj salonska maza. Ne dozvoljava on da ga bilo ko mazi.
Od dece, ali i od ljudi bezi ko djavo od krsta. A svi ti skotski ovcari su takvi.
Ne dozvoljava ni da ga mi mazimo ( ili trpi to 1 minut i brishe)

Meshaju ljudi te cisto ovcarske pse sa psima koji em cuvaju ovce ali usput sredjuju i vukove
(Sharplaninac. Kavkazvska ovcarka, ali onaj najlepshi pas na svetu, Kangal iz Turske),
ali i sa nemackim ovcarem koji valjda sa ovcama i nema vishe nikakve veze.

:ph34r:
Pa shta mislish onda zashto su ga nazvali "nemachki ovchar", a ne "nemachki konjar" ili tako neshto?
O bozhe me sachuvaj...

#88 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 30 March 2009 - 15:16

:ph34r:
Pa shta mislish onda zashto su ga nazvali "nemachki ovchar", a ne "nemachki konjar" ili tako neshto?
O bozhe me sachuvaj...

Jbte, pa ja ti rekoh da batalish pisanje o psima. Idi na topike i teme gde umesh nesto da kazesh.
Nomen est omen, al ne bash uvek i svuda. Verovatno ni u tvom slucaju jer bash ne mogu da zamislim
da si Kasijus Klej, al ni ovaj ciji si nik uzeo. Tako ti je i sa psima. Onaj Jorki terijer je lovio pacove
po rudnicima u Velsu, a vidi cuda ,danas je igracka za dame i gospodu.

Rottweiler je iz istoimenog nemackog gradica gde je neki mesar zeleo da ima psa koji ce da
bude dovoljno snazan i jak da vuce velika kolica sa mesom koje gazda prodaje po ulicama.

I kakve to sada,danas,ima veze sa rotvajlerom?

O terijerima i jazavicaru i da ne govorim.

#89 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 30 March 2009 - 15:24

Jbte, pa ja ti rekoh da batalish pisanje o psima. Idi na topike i teme gde umesh nesto da kazesh.
Nomen est omen, al ne bash uvek i svuda. Verovatno ni u tvom slucaju jer bash ne mogu da zamislim
da si Kasijus Klej, al ni ovaj ciji si nik uzeo. Tako ti je i sa psima. Onaj Jorki terijer je lovio pacove
po rudnicima u Velsu, a vidi cuda ,danas je igracka za dame i gospodu.

Rottweiler je iz istoimenog nemackog gradica gde je neki mesar zeleo da ima psa koji ce da
bude dovoljno snazan i jak da vuce velika kolica sa mesom koje gazda prodaje po ulicama.

I kakve to sada,danas,ima veze sa rotvajlerom?

O terijerima i jazavicaru i da ne govorim.

Draga Tejo, brittish bulldog je pas koji se nekad koristio za borbe sa bikovima "bull-baiting". Danas je to baba, a ne pas, i ne bi mogao da se sukobi ni sa teletom. Pa ipak, zavu ga "bulldog" jer neke veze, jelte, ima sa bikovima. Shto se tiche Alsatiana, evo linka iz wikipedie:

The German Shepherd Dog (GSD, also known as an Alsatian), (German: Deutscher Schäferhund) is a breed of large-sized dog that originated in Germany.[1] German Shepherds are a relatively new breed of dog, whose origins date to 1899. As part of the Herding group, the German Shepherd is a working dog developed originally for herding sheep.

Nepotrebno si sujetna, a ja chak nisam ni zhemsko...

#90 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 30 March 2009 - 15:26

Ovo je podforum drustvo, a ne "kucni ljubimci" ili umetnost, te mi je zato nadrealno tuzno, da posle jasnih prikaza o rastrzanjima ljudi, ubijanju beba, dece i staraca, predjemo na trivijalnosti o estetici i "lakoci zivljenja" pasa.

Tesko da se danas PDF "Priroda i ekologija" moze nazvati trivijalnim, a osobito ako si svjestan simbioze priroda- covjek. Da i ne spominjem koliko "kucni ljubimci" mogu biti banalni samo za nekog tko u principu nikad nije ni prosetao do doticnog PDF-a. Ne tvrdim da ovoj temi nije mjesto na Drustvu, vec da bi bilo BOLJE da bude tamo gdje de facto pripada.

Meni je citav poduhvat stvaranja "rasa" stvar "mracne" proslosti i ruznih ljudskih poriva i potreba o kojima sam pisala pre nekoliko strana.

O cemu ti pricas? Otkud smo od jednog psa stigli do nauke? Ljudska vrsta je mnogocemu sklona, pa i pokusaju spajanja nespojivog. Nebitno; nikad nisam cula da je doticna pasmina "umjetno stvorena". Nemam iskustva sa psima, ali generalno gledajuci; u Hrvatskoj rastu simpatije zato sto smo tek nedavno doznali koliko PAS moze pomoci COVJEKU. Sljepim, pa cak i gluhonijemim osobama - psi vodici bukvalno pokazuju svijet. I kad sam vidjela taj prilog na TV, krenule su mi suze na oci; ta zivotinja nece NIKAD ostaviti vlasnika. Ona ce i poginuti zato da ga spasi. I sto sad? Znas sto je prava sramota? Sramota je sto smo toliko superiorni da ne vidimo nit koja nas spaja. Kad "covjek" ubije nekog, a ako nije selebriti, prodje nezapazeno. Zar ne? I sad se kao nasla svita koja bi da "sudi" psu. FUJ na licemerju (prije svega).
Jebes psa. A sto kada nam se po gradovima namnoze zivotinje koje zahvaljujuci nama gube svoja stanista? Vukovi,medvjedi, itd. - Dakle, tko je kriv?