Jump to content


Photo
- - - - -

Petogodišnjaka napao rotvajler


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
261 replies to this topic

#16 ezoterista

ezoterista
  • Members
  • 426 posts

Posted 29 March 2009 - 12:12

Taj pas, rotvajler i neki drugi, kao na primer pit bull terijer, su dizajnirani od strane ljudske vrste, da ubijaju.
Oni su to dokazali na nebrojenim zrtvama (uglavnom dece i u borbama sa pripadnicima njihove vrste) i potvrdili dizajn (nameru) onih, koji su ih kreirali. U normalnim zemljama ti ljudski monstrumi u javnosti/van prostorija kuce vlasnika, moraju nositi korpu na glavi, a u slucaju da vlasnik to propusti (cak da je takav pas bez korpe, u zakljucanim kolima na javnom mestu), sledi kazna koja za pocetak podrazumeva "uspavljivanje" masine za ubijanje.
Ljudi koji vole te kreature, govore kroz tu "ljubav" o sebi. Kod nas, ta ljubav je legalna, prestizna i normalna stvar.
Cisto junastvo i ponos.


Da niste malo preterali? Rotvajler je kao rasa star preko 100 godina i nije nikakva dizajnirana rasa, kako ga vi ovde zovete. Pas bude, kao i covek, onakav kako je odgojen(Magripa vam je gore napisao). Iskljucivu krivicu treba da snosi vlasnik, a kazna treba da bude drakonska!

#17 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 29 March 2009 - 12:22

Pokušaj ubistva pripisuješ psu, ili...? :ph34r:

Ne zezaj... vlasniku naravno :) Pustanje psa da seta ulicom je isto kao nasumicna pucnjava na javnom mestu, dakle izazivanje opasnosti a a ko je neko pritom i povredjen onda ne vidim kako se moze proci sa novcanom kaznom. Pa onda mogu da dresiram psa da iscupa grkljan nekome kad se vec blagonaklono gleda na to.

#18 Vesko.

Vesko.
  • Members
  • 1,733 posts

Posted 29 March 2009 - 12:41

Ljubimac... :ph34r:

Posted Image

link
link

Moze da bude ljubimac, koristi se kao pas cuvar, ali nije za svakoga!
Zahteva posebnu dresuru i paznju.

Youtube Video ->Original Video


#19 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 29 March 2009 - 12:45

Ja sam imala rotvajlera. Nikom nikada nije pala dlaka glave zbog njega. A da jeste psa bi mi uspavali zauvek. To ovde svaki vlasnik zna i treba da zna. Psi se dresiraju i oni su iskljucivo odgovornost vlasnika. Imala sam komsinicu cija je pudlica skakala na sve zivo sto se krece. Znaci, nije stvar u rasi mada moze da bude ukoliko vlasnik ne zna da izadje na kraj sa svojim psom. Nazalost, nekima ne treba dati ni nacrtanog psa da imaju. Poznato je da neki nabavljaju psa iz pogresnih razloga.

Edited by cyberwor/L/d, 29 March 2009 - 12:48.


#20 drmr

drmr
  • Members
  • 667 posts

Posted 29 March 2009 - 12:50

Ima par interesantnih komentara na vestima b92
http://www.b92.net/i...id=352652#hrono

komentari 8 i 12

Komentar 8, Dreser iz VJ predlaze uvodjenje dozvole za opasne vrste psa (prethodna obuka i test za vlasnika)
Komentar 12, govori o tome da u Norveskoj uspavljuju pse cim pocnu da pokazuju znake agresivnosti, i pre nego napadnu nekog.

Ja bi uveo i registraciju ili tako nesto. Znaci moras da vodis psa na vakcinaciju protiv besnila. Ako se sledece godine ne pojavis a nisi ni prijavio smrt i prikazao telo onda znaci da ti je pas pobegao ili si ga pustio na ulicu. Kazna par hiljada eura da zaboli pa se psi vise nece pustati na ulicu kada dojade.


EDIT: Svi komentari u medjuvremenu nestali...

Edited by drmr, 29 March 2009 - 13:25.


#21 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 29 March 2009 - 12:55

Da se to desi nekome iz moje porodice pas bi bio pokojni a gazda bi mu se pridružio par minuta kasnije. Ne vidim čemu tolike rasprave o sudbini zveri - osetio je ukus ljudskog mesa i tu je priči kraj - uspavljivanje iliti po narodski - pričest dvocevkom ( važi i za vlasnika). Nije nikome niti treba biti zabranjeno da drži šta hoće od zverinja dok god vodi računa o svojoj živuljci, onog momenta kad živuljka napravi sranje - vlasnik snosi krivičnu odgovornost a živuljka se uništava.

#22 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 29 March 2009 - 13:23

Sto rece Cyber ovdje bi ga sigurno uspavali a vlasnika bi bas dobro oderali kaznom. U Holandiji za ovih 13-14 godina sam vidio samo jednog psa sa brnjicom i 2-3 sa nekim kajsicima preko njuske. Nedavno sam imao slucaj da se zatrcao rodezijski hrt na mog mladjeg sina. Izasao je iz auta,naravno odvezan i zatrcao se na sina koji je prolazio pored auta. Sreca pa sam vidio na vrijeme a bio sam sa biciklom pored sebe pa sam se zaletio na njega biciklom. I on se vratio. Radilo se o mladjem bracnom paru. Yebo sam im i oca i majku. Treba se kao nesto izvinjava a ja bio bas nekontrolisano ljut. A frajer me jos kao nesto gleda. E njega sam onda bash onako po balkanski izmrskao. Volim pse stvarno, ali jbg uvijek se moze desiti nesto ovako ruzno. Zato vlasnici treba da malo vise pripaze. Uzeo si psa ok, onda je on apsolutno tvoja briga. nema lajanja, skakanja i slicno na ljude. Zna se desiti da se neki monstrum zatrci lajuci na mene (ili bilo koga drugog) a gazda kao smiruje: nece on nista ne bojte se. E jbg stvarno. Sad ti gataj je li se on igra ili mu se prijelo tvoje sunke. Sto neko rece prije mene, lijepa dvocijevka. Vlasniku sprasiti u obadvije noge. Cisto da ne zaboravi ljubimca dok je ziv.

#23 Soledad

Soledad
  • Members
  • 243 posts

Posted 29 March 2009 - 13:37

Da niste malo preterali? Rotvajler je kao rasa star preko 100 godina i nije nikakva dizajnirana rasa, kako ga vi ovde zovete. Pas bude, kao i covek, onakav kako je odgojen(Magripa vam je gore napisao). Iskljucivu krivicu treba da snosi vlasnik, a kazna treba da bude drakonska!

Mislim da ne.Ukucajte u google nesto kao "rottweiler kills" i uzivajte u plodovima "dizajna starog preko 100 godina".
Verovanja sam da da veliki deo ljudskih poriva i proisteklih ponasanja, odredjuju geni. Covek, ih pored raznih uslovljavanja, pa i "odgoja", kontrolise i svescu i dodatkom poznatim kao savest. Zivotinje ih nemaju, te njihovi porivi si daleko direktnije pod uticajem genetike.
Ono sto nazivate rasa je ciljni odabir "genetskog materijala", za odredjenu svrhu. I pre 100 godina, kao i danas ljudi imaju potrebu i poriv da ubijaju. Nekad je to proisteklo iz nuzde zastite (rotvajleri, dobermani i slicni proizvodi), a nekad iz cistog uzivanja u ubijanju (pit bul terijeri i drugi psi stvoreni iskljucivo za borbu), no genetski sadrzaj je odabran sa ciljem, da posredno, u ime vlasnika zadovoljava iste, a da ovi ne okrvave svoje ruke.
Zivot u sanatizovanoj/dezinfikovanoj civilizaciji mnogima moze ove kreature da predstavi kao mazna, umiljata stvorenja, ali to traje samo dok su dobro nahranjena, ili dok nesto drugo ne pokrene "genetsku namenu" (plac bebe od godinu dana, pokret 5togodisnje devojcice...). Odabir tih rasa, za "kucne ljubimce", po mojoj amaterskoj psiho-opservaciji, je pervertni prodor "tanatosa" iz podsvesti u polje javnog predstavljanja, podsvesne potrebe za autoritarnoscu, samopotvrdjivanjem kroz zastrasivanje (nikad se nisam osecala prijatno u prisustvu takvih pasa).
Naravno, kod mnogih, ova prica o podsvesnom i marketingskim opsenama moderne civilizacije (sve je za ljude sto moze da se proda), ne vazi. Oni tacno znaju sta kupuju i zasto. Sto je apsurdno, takvi i njihove masine za razaranje su bezopasniji po drustvo.

Edited by Soledad, 30 March 2009 - 12:41.


#24 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 29 March 2009 - 13:48

Ono sto vazi za sve rase, a kod ovog psa je jos izrazenije jeste da mora imati "primarnog vodju, odnosno vodju copora, tj. Osobu koja ce u hijerarhiji biti ispred njega, jer u protivnom on sam veoma lako postaje voda, a posledica toga je pas, koji sam donosi odluke, sto u slucaju rotvajlera nije nimalo prijatno.

#25 ezoterista

ezoterista
  • Members
  • 426 posts

Posted 29 March 2009 - 14:04

Mislim da ne.Ukucajte u google nesto kao "rottweiler kills" i uzivajte u plodovima "dizajna starog preko 100 godina".
Verovanja sam da da veliki deo ljudskih poriva i proisteklih ponasanja, odredjuju geni. Covek, ih pored raznih uslovljavanja, pa i "odgoja", kontrolise i svescu i dodatkom poznatim kao savest. Zivotinje ih nemaju, te njihovi porivi si daleko direktnije pod uticajem genetike.
Ono sto nazivate rasa je ciljni odabir "genetskog materijala", za odredjenu svrhu. I pre 100 godina, kao i danas ljudi imaju potrebu i poriv da ubijaju. Nekad je to proisteklo iz nuzde zastite (rotvajleri, dobermani i slicni proizvodi), a nekad iz cistog uzivanja u ubijanju (pit bul terijeri i drugi psi stvoreni iskljucivo za borbu), no genetski sadrzaj je odabran sa ciljem, da posredno, u ime vlasnika zadovoljava iste, a da ovi ne okrvave svoje ruke.
Zivot u sanitetizovanoj/dezinfikovanoj civilizaciji mnogima moze ove kreature da predstavi kao mazna, umiljata stvorenja, ali to traje samo dok su dobro nahranjena, ili dok nesto drugo ne pokrene "genetsku namenu" (plac bebe od godinu dana, pokret 5togodisnje devojcice...). Odabir tih rasa, za "kucne ljubimce", po mojoj amaterskoj psiho-opservaciji, je pervertni prodor "tanatosa" iz podsvesti u polje javnog predstavljanja, podsvesne potrebe za autoritarnoscu, samopotvrdjivanjem kroz zastrasivanje (nikad se nisam osecala prijatno u prisustvu takvih pasa).
Naravno, kod mnogih, ova prica o podsvesnom i marketingskim opsenama moderne civilizacije (sve je za ljude sto moze da se proda), ne vazi. Oni tacno znaju sta kupuju i zasto. Sto je apsurdno, takvi i njihove masine za razaranje su bezopasniji po drustvo.


Nema potrebe da ukucavam bilo sta i trazim po internetu, jer posedujem zenku rotvajlera, pa sam odlicno upoznat sa svim sto ih karakterise. Vas je verovatno napao neki pas, pa ih zato ne podnosite. Od rotvajlera LJUDI prave ZVERI, a oni sami takvi ne postaju. Sve to sto ste videli na internetu je proizvod idiota koji su zeleli da imaju psa kojim bi zastrasivali ljude(takve ljude prezirem). Ako imate zelju, mozete i da upoznate moga psa, kako biste videli kakve maze oni mogu biti. Nazalost, ima puno vlasnika rotvajlera koji prave od svojih pasa to o cemu vi govorite i slazem se sa tim delom vase price. Psi MORAJU biti obezbedjeni(box i slicno) i ne smeju dolaziti u kontakt sa ljudima(svi bez razlike), ali to kod nas nije slucaj. Gore kazete da se ne osecate prijatno u prisustvu takvih pasa i tu se ponovo slazem sa Vama, jer smatram da je vlasnik psa duzan da kada neko dodje kod njega psa zatvori u box ili na neki drugi nacin odvoji od gosta.
PS. Nemojte mi zameriti sto branim pse. To cinim samo zato sto ljude smatram mnogo gorima od pasa.



#26 Vesko.

Vesko.
  • Members
  • 1,733 posts

Posted 29 March 2009 - 14:18

Da se to desi nekome iz moje porodice pas bi bio pokojni a gazda bi mu se pridružio par minuta kasnije.

:ph34r:
Jel ti to pretis ubistvom.

#27 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 29 March 2009 - 15:01

:ph34r:
Jel ti to pretis ubistvom.


:) Samo kažem šta bi bilo, u afektu..

Edited by BlackDog, 29 March 2009 - 15:05.


#28 Soledad

Soledad
  • Members
  • 243 posts

Posted 29 March 2009 - 15:04

Nema potrebe da ukucavam bilo sta i trazim po internetu, jer posedujem zenku rotvajlera, pa sam odlicno upoznat sa svim sto ih karakterise. Vas je verovatno napao neki pas, pa ih zato ne podnosite. Od rotvajlera LJUDI prave ZVERI, a oni sami takvi ne postaju. Sve to sto ste videli na internetu je proizvod idiota koji su zeleli da imaju psa kojim bi zastrasivali ljude(takve ljude prezirem). Ako imate zelju, mozete i da upoznate moga psa, kako biste videli kakve maze oni mogu biti. Nazalost, ima puno vlasnika rotvajlera koji prave od svojih pasa to o cemu vi govorite i slazem se sa tim delom vase price. Psi MORAJU biti obezbedjeni(box i slicno) i ne smeju dolaziti u kontakt sa ljudima(svi bez razlike), ali to kod nas nije slucaj. Gore kazete da se ne osecate prijatno u prisustvu takvih pasa i tu se ponovo slazem sa Vama, jer smatram da je vlasnik psa duzan da kada neko dodje kod njega psa zatvori u box ili na neki drugi nacin odvoji od gosta.
PS. Nemojte mi zameriti sto branim pse. To cinim samo zato sto ljude smatram mnogo gorima od pasa.

Ja sam predlozila google, zbog posledica onoga sto "ih karakterise", da bih ukazala na ruznu stranu ljudske prirode, i tu se negde razumemo, s tim sto moram opet da naglasim, da su ljudi stvorili rotvajlera da bude zver. Nije to bogom dano stvorenje, vec ljudski proizvod smisljen, kako kazete pre 100 g..
Koliko razumem, proizvod poznat kao "kalasnjikov" vazi za savrsenstvo dizajna, ali konacna namena tog dizajna je da ubija.
Kao sto ne bih preporucila nikome da drzi oruzje u kuci, ne vidim ni potrebu da se drzi u kuci "box" sa sadrzajem, koji plasi goste.
Inace dodjemo do price, da baka cuva svog jednogodisnjeg unuka, njen drugi sin dovodi "kucnog ljubimca" (u ovom slucaju rotvajlera) da bi obavio shopping. Po njegovom odlasku, pas nasrce na bebu, baka pokusava da zastiti unuce, ruka joj biva istrgnuta iz ramena i onda u nemoci od bola raskomadane ruke baka posmatra cerecenje unuceta.
Ovo mi je gore, nego da me je ikada izujedalo sto pasa, a bila sam te srece da nije nikad nijedan.
Jako volim kada me u basti mojih prijatelja doceka njihov "lesi". Bolja strana ljudske prirode.

Edited by Soledad, 30 March 2009 - 12:43.


#29 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 29 March 2009 - 15:10

Bolesnici, od toliko lijepih vrsta odabrati pse ubice. Pudlica moze da laje i nasrce, ali ne moze nikoga da ubije.

#30 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 29 March 2009 - 16:15

Ezoterista, jedno pitanje. Kako se neko odluci da izabere npr. rotvajlera kao "kucnog ljubimca"? Ili bilo kog drugog potencijalno opasnog psa?

P.S: Da li vaseg rotvajlera izvodite, u skladu sa vazecim propisima, sa "korpom" ? Pitam zato sto poznajem nekoliko vlasnika potencijalno opasnih pasa koji to izbegavaju, "posto je surovo prema psu", a tvrde da su njihovi ljubimci zapravo "bezopasni" :ph34r: .