Jump to content


Photo
- - - - -

Izdavanje pasoša i lične karte


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
26 replies to this topic

#1 Pauly Ester

Pauly Ester
  • Members
  • 1,235 posts

Posted 27 March 2009 - 10:24

Upravo sam uspeo da dobijem pasoš i ličnu kartu pa sam hteo samo da iznesem svoja zapažanja. Predsednik Skupštine grada Aleksandar Jovanović obraćao se ministru policije Ivici Dačiću nekoliko puta sa molbom za više radnih mesta u SUP Novi Sad zbog "ponižavajuće gužve prilikom izdavanja ličnih dokumenata".

Ja sam bio na licu mesta i video u čemu je ceo problem. Ne treba im više radnika jer i ovih četvoro koji tamo rade zevaju po ceo dan. U stvari operater napravi jedan click i čeka pola sata da kompjuter reaguje. Treba im max. 2-3000 evra da to dovedu u red - brza internet konekcija i 3 kompjutera na svakog operatera i gužva će nestati. Jedino što će i sami službenici morati malo da rade.

Prema tome umesto da se uvek okrivljuje država i ministri u toj zgradi SUP-a u kojoj radi (zeva po ceo dan) stotinak službenika (a samo desetak na šalterima) mogao bi neko da mućne glavom da bi pomogao ljudima koji čekaju noćima. Treba iskoristiti ono što se ima na raspolaganju a ne u ovoj situaciji tražiti otvaranje stotine novih radnih mesta.

Hvala i pozdrav iz Novog Sada :ph34r:

Edited by Topgun33, 27 March 2009 - 10:25.


#2 dekss

dekss
  • Members
  • 2,131 posts

Posted 27 March 2009 - 13:47

Upravo sam uspeo da dobijem pasoš i ličnu kartu pa sam hteo samo da iznesem svoja zapažanja. Predsednik Skupštine grada Aleksandar Jovanović obraćao se ministru policije Ivici Dačiću nekoliko puta sa molbom za više radnih mesta u SUP Novi Sad zbog "ponižavajuće gužve prilikom izdavanja ličnih dokumenata".

Ja sam bio na licu mesta i video u čemu je ceo problem. Ne treba im više radnika jer i ovih četvoro koji tamo rade zevaju po ceo dan. U stvari operater napravi jedan click i čeka pola sata da kompjuter reaguje. Treba im max. 2-3000 evra da to dovedu u red - brza internet konekcija i 3 kompjutera na svakog operatera i gužva će nestati. Jedino što će i sami službenici morati malo da rade.

Prema tome umesto da se uvek okrivljuje država i ministri u toj zgradi SUP-a u kojoj radi (zeva po ceo dan) stotinak službenika (a samo desetak na šalterima) mogao bi neko da mućne glavom da bi pomogao ljudima koji čekaju noćima. Treba iskoristiti ono što se ima na raspolaganju a ne u ovoj situaciji tražiti otvaranje stotine novih radnih mesta.

Hvala i pozdrav iz Novog Sada :ph34r:


vec sam cuo za slicnu pricu da svaki korak pri prijemu dokumentacje za pasose/LK traje citavu vecnost - sve ukupno otprilike ovoliko koliko si sam naveo: pola sata!

ja sam pre par sedmica predao za pasos i lk i moje iskustvo je sasvim suprotno: sve ukupno sa slikanjem, skeniranjem i klikanjem... je trajalo manje od 10 minuta. ja sam se bio pripremio na tih pola sata, a kad sam dobio potvrde o prijemu dokumenata i izvode nazad "ukapirao" sam da je sve zavrseno. predao sam u bg/vozdovac.

Sad mi nije jasno, kako je moguce da je tolika razlika u brzini prijema zahteva od jednog do drugog mesta?
da li je u pitanju brzina interneta pojedinih mesta (samo ja sumnjam da se ista radi online), ili racunara skenera - kako je moguce da negde imaju jednu opremu, a na drugim mestima drugu???

#3 Blondivoje

Blondivoje
  • Members
  • 443 posts

Posted 10 April 2009 - 00:41

Meni je lična karta odavno istekla.
Krenuo sam pre 7-8 dana da uzmem novu (Opština Zvezdara), ali kad sam video koji su redovi i šta sve treba...
(matični list ne stariji od 6 meseci, državljanstvo, ne starije od 6 meseci plus čekaš 3 sata u hodniku) odustao sam...

Ne vredi...

Kad malo ubrzaju proceduru, e onda ću ići...

#4 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 10 April 2009 - 10:27

Kad malo ubrzaju proceduru, e onda ću ići...


:ph34r:

Sta, znaci nikad neces da vadis LK?

#5 kokobil

kokobil
  • Members
  • 183 posts

Posted 13 April 2009 - 06:01

Meni je lična karta odavno istekla.
Krenuo sam pre 7-8 dana da uzmem novu (Opština Zvezdara), ali kad sam video koji su redovi i šta sve treba...
(matični list ne stariji od 6 meseci, državljanstvo, ne starije od 6 meseci plus čekaš 3 sata u hodniku) odustao sam...

Ne vredi...

Kad malo ubrzaju proceduru, e onda ću ići...

Za ličnu kartu ti nije potrebno državljanstvo ako imaš staru koja je istekla,tako je bilo do skoro,ili važi samo za nove LK sa čipom!

#6 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 13 April 2009 - 06:25

cuo sam da se formiraju redovi od 4 ujutro posto primaju samo 20 ljudi dnevno (Vracar). :ph34r:

'ajde kad ste tu, pomagajte - pasos mi istice u avgustu pa sam resio da sve zavrsim malo ranije. trebaju mi uverenje o drzavljanstvu, izvod iz maticne knjige rodjenih i neke bespotrebne fotografije. ima li jos nesto sto treba?

poz svima

#7 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 13 April 2009 - 07:02

'ajde kad ste tu, pomagajte - pasos mi istice u avgustu pa sam resio da sve zavrsim malo ranije. trebaju mi uverenje o drzavljanstvu, izvod iz maticne knjige rodjenih i neke bespotrebne fotografije. ima li jos nesto sto treba?


da uplatis pare :ph34r:

#8 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 13 April 2009 - 07:15

'fala Gasho. :ph34r:

ako je to sve, odo' da se laktam.

#9 Krosh

Krosh
  • Members
  • 2,546 posts

Posted 15 April 2009 - 18:04

Da li se predaje stara licna karta pri davanju dokumenata?

#10 Nosy Parker

Nosy Parker
  • Members
  • 37 posts

Posted 15 April 2009 - 21:13

Da li se predaje stara licna karta pri davanju dokumenata?



Ukoliko je licna karta vazeca, samo se daje na uvid. Pri preuzimanju nove, staru iscepaju (bar je moja tako zavrsila)...

#11 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 15 April 2009 - 21:42

Ja sam to elegantno rešio. Žena i ja u kola za pasoše, ona i za lk, pa pravac Sopot. Prigradska opština, nema zakazivanja, odmah predali, slikali se za po deset min, i posle sedam dana podigli. Problem je što imaju samo dva kompa.

#12 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 16 April 2009 - 01:23

Ja sam to elegantno rešio. Žena i ja u kola za pasoše, ona i za lk, pa pravac Sopot. Prigradska opština, nema zakazivanja, odmah predali, slikali se za po deset min, i posle sedam dana podigli. Problem je što imaju samo dva kompa.


:ph34r: ako oba rade....i nije pauza...i nisu radnice otisle na pijaaac :)

#13 teoNS

teoNS
  • Members
  • 4,663 posts

Posted 17 April 2009 - 17:24

Ja razmisljam da zovem neku organizaciju za ljudska prava.Ovo sto rade u NS je necuveno ljudi od 2-3 nocu cekaju u redovima kao neki majmuni i niko se naravno ne buni.Pa u Francuskoj bi npr. zapalili zgradu policije da im to rade.Pa poludecu za koji mesec kad moram da vadim novi pasos a ova bahatost i nerad budu jos na delu. :ph34r:

#14 Krosh

Krosh
  • Members
  • 2,546 posts

Posted 17 April 2009 - 17:52

Ukoliko je licna karta vazeca, samo se daje na uvid. Pri preuzimanju nove, staru iscepaju (bar je moja tako zavrsila)...


A sta ako nije vazeca, tj. istekla je?

Zna li neko adrese policijskih ispostava gde je moguce izvaditi l.k., ovih manjih Borca, Ovca, Batajnica, Zeleznik, Sremcica? Gde se moze otici i na miru izvaditi dokumenta.

#15 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 17 April 2009 - 18:31

Ja razmisljam da zovem neku organizaciju za ljudska prava.Ovo sto rade u NS je necuveno ljudi od 2-3 nocu cekaju u redovima kao neki majmuni i niko se naravno ne buni.Pa u Francuskoj bi npr. zapalili zgradu policije da im to rade.Pa poludecu za koji mesec kad moram da vadim novi pasos a ova bahatost i nerad budu jos na delu. :ph34r:



Imam insajdersku informaciju da su se svi redom u MUP-u i vladi mnogo potresli zbog te tvoje pretnje (zvanje organizacije za ljudska prava). Dacic cak prognozira da nece moci da spava nekoliko dana zbog ovoga. Evo od sada ce da sve srede, ne brini nista.