Jump to content


Photo
- - - - -

U2 u Zagrebu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
68 replies to this topic

#1 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 18 March 2009 - 08:19

Mislim da zasluzuje poseban topic, a posto jos nitko nije spomenuo, krajnje vrijeme je za detaljne informacije :ph34r:

Posted Image

Na današnjoj tiskovnoj konferenciji (odaziv medija je bio nevjerojatno velik), održanoj u zagrebačkom Umjetničkom paviljonu, predstavljeni su detalji o najvećoj koncertnoj atrakciji ovog desetljeća u nas. Kao što smo već pisali, 10. kolovoza u zagrebačkom Maksimiru nastupa U2, jedna od najvećih svjetskih grupa, osnovan 1976. u Dublinu. Njihovi veliki koncerti mogu se usporediti samo s onima Rolling Stonesa (koje smo posljednji put imali prilike uživo gledati u Zagrebu 1998. godine), pa nema sumnje da je ovo velik događaj za sve ljubitelje rock glazbe.
Nastupom u Barceloni 30. lipnja, U2 započinje svoju ovoljetnu svjetsku turneju pod nazivom 360°, a glavni sponzor je BlackBerry. Na turneji će predstaviti svoj dvanaesti album “No Line On The Horizon”.


Ulaznice za koncert U2 na zagrebačkom stadionu u Maksimiru prodavat će se po cijeni od 250, 500, 750, 1000, 2000 kuna. Cijena ulaznica za sjedenje na sjevernim tribinama iznosi 250 kuna, cijena stajanja (travnjak) bit će 500 kuna, dok će ulaznice za tribine istok/zapad/jug iznositi 750 kuna. Ulaznice za tribine na pozicijama koje su najbliže pozornici na istoku i zapadu stajat će 1.000 kuna. Za VIP loži trebat će izdvojiti 2.000 kuna. Eto, stigla nam je svjetska atrakcija na noge, ali su nam stigle i svjetske cijene!
U prva dva dana prodaje ulaznica u Milanu, Gothenburgu, Amsterdamu i Dublinu prodano je 312.000 ulaznica i u sva četiri grada U2 će održati još po jedan koncert. Ukoliko interes bude tako velik i u Zagrebu (a sve je moguće jer U2 ne nastupa u širem regionu, najbliže u Milanu), sve je moguće. Gradonačelnik Bandić je obećao unaprijed da će organizatorima stadion biti na raspolaganju i za još koncerata, ukoliko se ukaže potreba za tim.

Prodaja ulaznica kreće 27. ožujka od jutarnjih sati preko internet-stranice www.ticketpro.hr i prodajnih mjesta Ticketpro distributera. Onima koji žele što brže doći do ulaznice sugerira se da se i prije 27. ožujka registriraju na web stranici Ticketproa, kako bi olakšali kupnju na dan početka prodaje.
Kako mi u pravilu pišemo o tehnologijama, evo i izjave menadžera grupe McGuinnessa u kojoj komentira odnos s Blackberryem: “Najava ove turneje prva je faza prijateljstva i znak iste vizije koju dijele U2 i Blackberry. Očekujemo da će taj odnos voditi novim i inovativnim načinima za poboljšanje glazbenog iskustva putem mobitela Blackberry za obožavatelje U2" dodaje Paul McGuinness. “Nestrpljivo iščekujemo otkrivanje novih detalja ovog novouspostavljenog odnosa” (bug.hr)


#2 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 18 March 2009 - 09:09

Mnogo su bre postali dosadni.
Youtube Video ->Original Video


#3 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 18 March 2009 - 12:12

"Ko je kralj? Ko pleše sam, sve tajne ovog karnevala znam....
Muči me samo da li tu sam gost, možda i moje lice krije lica još...
Al', čemu strah i čemu sram?
Ja neću više čekati ni dan,galama zove, ali neću s njom:
Idem tamo gdje je sve po mom..."


Divna pesma Jinxa, baš me zanima ko je komponovao...

#4 Koko Bil

Koko Bil
  • Members
  • 1,097 posts

Posted 18 March 2009 - 12:19

Mnogo su bre postali dosadni.

Postali? Takvi su već 15 godina. Mada, uspeli su da iznenade katastrofom od albuma, kontao sam da gore od How to dismantle... ne može. Svojedobno sam ih obožavao, ali mislim da su zaključno sa Zooropom rekli sve što su imali. Ako dođu u Beograd verovatno ću otići, mora biti bar nekoliko pesama koje volim...

#5 Sobchak

Sobchak
  • Members
  • 1,754 posts

Posted 18 March 2009 - 15:36

Vidim Bandić se ponovo provaljivao u javnosti.

Bandić

#6 altobelli

altobelli
  • Members
  • 2,003 posts

Posted 18 March 2009 - 17:34

Ako dođu u Beograd


ne vidim kako to može da se desi...možda dođu na nezavisno Kosovo

#7 Gooky

Gooky
  • Members
  • 955 posts

Posted 18 March 2009 - 18:39

Mnogo su bre postali dosadni.

Youtube Video ->Original Video



hahahaha najjaca epizoda :ph34r:

kako su ga samo istovarili

#8 kerpo

kerpo
  • Members
  • 2,281 posts

Posted 18 March 2009 - 18:47

ne vidim kako to može da se desi...možda dođu na nezavisno Kosovo


Pa u svakom slučaju bi pre otišli tamo nego kod nas.
Ionako sakuju, kaksakeri, pfff....

#9 altobelli

altobelli
  • Members
  • 2,003 posts

Posted 18 March 2009 - 19:14

Pa u svakom slučaju bi pre otišli tamo nego kod nas.
Ionako sakuju, kaksakeri, pfff....


pa to ti kažem, kad su bile ankete "koga biste voleli da vidite u Srbiji" bilo je i podpitanje "A koga ne biste" i ubedljivo su 'pobedili' U2...zbog podrške 'ovima' i 'onima' koji su nekako uvek u sukobu sa 'nama'...
kako god, sad je dockan za U2. do zooropa i nekako, a ovo posle pffff

edit: trol off

Edited by altobelli, 18 March 2009 - 19:15.


#10 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 18 March 2009 - 20:26

pa to ti kažem, kad su bile ankete "koga biste voleli da vidite u Srbiji" bilo je i podpitanje "A koga ne biste" i ubedljivo su 'pobedili' U2...zbog podrške 'ovima' i 'onima' koji su nekako uvek u sukobu sa 'nama'...
kako god, sad je dockan za U2. do zooropa i nekako, a ovo posle pffff

edit: trol off


To je jedini (Peshta 90 neke) od licno posecenih koncerata na kojima sam se osecao kao g...o jer je mr Bono pocheo neshto da politichi u vezi Zerben. A kao nije znao da je podosta ljudi upravo iz te svrbije doshlo da ga slusha.

Pogotovu shto mi nije jasno da neko ko izvinilishe With or Without You moze da posle pravi ovakve muzichke brlje. Fuj.

#11 Sobchak

Sobchak
  • Members
  • 1,754 posts

Posted 18 March 2009 - 20:30

Na koncertu u Dublinu Bono počne da plješće rukama i kaže:kad god ja udarim rukama umre jedan Afrikanac(od bolesti,side itd.), a jedan iz publike vikne:pa prestani da plješćeš kretenu!

#12 glimmer twins

glimmer twins
  • Members
  • 40,295 posts

Posted 18 March 2009 - 20:36

Na koncertu u Dublinu Bono počne da plješće rukama i kaže:kad god ja udarim rukama umre jedan Afrikanac(od bolesti,side itd.), a jedan iz publike vikne:pa prestani da plješćeš kretenu!


:ph34r:

#13 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 18 March 2009 - 20:46

:ph34r:

Dublin eh...mogu da zamislim kako je to zvucalo in Ojrish: "Then stop the bloody clapin' you bloody moron !

#14 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 18 March 2009 - 20:53

Jebote, koja poplava mediokriteta. Ne vjerujem. Ha, nista onda, svrsavajte nad globalnom atrakcijom "AC/DC" :ph34r:

Balkansko seirenje.
Blah.

Edited by Ziza, 18 March 2009 - 20:54.


#15 Sobchak

Sobchak
  • Members
  • 1,754 posts

Posted 18 March 2009 - 21:13

:ph34r:

Dublin eh...mogu da zamislim kako je to zvucalo in Ojrish: "Then stop the bloody clapin' you bloody moron !


Robin Williams je tu priču prenio u Škotsku.

Youtube Video ->Original Video