Jump to content


Photo

JAPE PY/EC


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
35 replies to this topic

#1 djordje

djordje
  • Members
  • 910 posts

Posted 30 November 2002 - 16:13

Uvek kada je rec o velikoj dominaciji afroamerikanaca u svetskoj kosarci svi odmah pomisle na dzinovske trokrilne "gorile", ali u praksi ta dominacija izazvana pre svega tzv. "fizickim predispozicijama" je ustvari najizrazenija na bekovskim pozicijama (sitni ali dinamitni), tako da ne cudi da je za razliku od krila ili centara za brojanje dosadasnjih NBA-"uspeslih" evropskih belih bekova sasvim dovoljni prsti JEDNE ruke (Drazen, Marculjonis, mozda Danilovic + Nesh koji i nije bas evropljanin... i tacka!?). Zato isto i ne cudi sto pojedini fenomenalni evropski bekovi (Djordjevic, Bodiroga, Galis... ) nikada nisu ozbiljnije zazeleli da se okusaju u NBA.
Jedan od onih retkih bekova koji se ipak osmelio da rizikuje svoju osiguranu evropsku poziciju zvezde neizvesnom NBA sudbinom je nas Jarence. Da ce recimo Rakocevic (sasvim solidan "evropski" bek - neka prica ko sta hoce) sigurno u NBA da "propadne" i da je izvanredni Vujanic odlicno postupio sto (jos) nije otisao - meni je sve to potpuno ocekivano - medjutim po pitanju Jarica, stvarno nisam znao sta da mislim pa sam jednostavno cekao. Ono sto ga je cinilo netipicnim predstavnikom evropskih bekova i gde je bila njegova sansa za uspeh je upravo njegova znatno veca visina i dinamicnost u odnosu na evropske PG standarde (slicno moze da se kaze i za hrvatskog SG beka Giriceka). Dosao je u idealan za napredovanje, najmladji NBA tim, koji je vapio bas za takvim igracem - a onda se preko noci sve preokrenulo i bilo je jasno da se (bar ove godine, i bar u Klipersima) on tamo sigurno nece "proslaviti", jer je za tim potpisao najperspektivniji (a po broju asistencija jos prosle godine vodeci) NBA PG igrac Andre Miler.
Posto je vec tada bilo jasno da covek jednostavno nije imao srece sa timom koji mu je zapao (ja i dalje tvrdim da je to danas glavni NBA problem za Rebarca, a nekada za Paspalja), ostalo je pitanje da li je on STVARNO imao ikakve realne sanse da (makar relativno) uspe u NBA. Prvih mesec dana njegove profesionalne odiseje bio je prepun razocarenjima, pa cak i blamazama, a cak bi se moglo reci da mu je svojim ruki pocetkom u smislu neispunjavanja minimuma ocekivanja od njega bio gori cak i od bivseg Kinder ortaka Djinobilija!
Ali bas kada su njegova ocajna izdanja bila na vrhuncu - dogodila mu se jedna srecna "dok jednom ne smrkne - drugom ne svane" situacija i umesto "dospecijalizacije" i prekvalifikacije sa pozicije PG u novu maskotu Klipersa dobio je priliku da zaigra (istina vise kao SG) u startnoj petorci umesto povredjenog Magetea!

Na moju veliku radost juce je opet ponovio dobru partiju sa svog starterskog debija (znaci nije bila u pitanju slucajnost) i pokazao da mozda on u NBA nece biti "jos jedan propali evropski bek". Naravno, ne treba gajiti neke preterano velike iluzije - kada se supertalentovani Kventin Ricardson dovoljno oporavi i vrati makar u proslogodisnju formu ili kada Odom konacno zaigra - u startnoj petorci mesta vise nece biti ni za Magetea kojeg Mare-Jare menja - medjutim, posto u sledecih godinu dve klipersima predstoji masovna "revizija" svih ugovora (samim tim i veliko pretumbavanje)jako je bitno da ga imaju u vidu i zapaze timovi kojima treba igrac bas tog profila ili bar da ojaca svoje pozicije u klubu ako tamo dodje do "fajronta" kada je rec o brojnim NBA velikim nadama koje danas igraju za LAC.
Ceo ovaj dosadasnji ruki debi Jarica me podseca na njegovu igru protiv Drim-tima u Indijanapolisu kada je bio nas upadljivo najgori igrac... a onda je poslednjih pet minuta fantasticno odradio odbranu sa dve ukradene lopte, a u napadu u nizu postigao (kljucnu) trojku i cetri vezana bacanja...
Posle tako ocajnih izdanja svakog drugog bi uopste bio blam da udje u igru - odnosno, u slucaju Klipersa, da se pojavi kao starter - ali ne i Marka Jarica, i ako mogu po necemu da ga izdvojim od svih nasih poznatih kosarkasa/sportista - decko nije tzv. "emotivac" kao sve ostale nase zvezde (zbog cega ih mi dodatno vise volimo, ali nas/njih to cesto i kosta) i ocigledno ga ama bas nista ne opterecuje...

#2 punisher

punisher
  • Members
  • 3,529 posts

Posted 30 November 2002 - 23:30

Cenim njegovu igru, i nemam neke velike nedoumice vezane za njegovu dalju epizodu u LA-u. Lepo je to sto kao rookie igra ovoliko (off the record je prica da ima cetverogodisnji ugovor sa klauzulom o obavezno minutazi), treba sacekati i videti da li je sposoban da pruza takve partije u kontinuitetu. Ono sto sam je zapazio jeste da uprava ozbiljno racuna na njega na poziciji pg-a od sledece sezone jer A.Miller nece ostati u Clippers-ima. Ovaj lik sto ih vodi nikad nije odresio kesu, pa ni prilikom skorasnjih pregovora sa Candy man-om (btw, mislim jedan od retko kvalitetnih poteza uprave). Treba ga videti kako ce se snaci kao prvi play ekipe, to je ipak malo drugacija uloga...isto tako, mislim da ne treba zaboraviti ni Kokoskova koji zasigurno ima velikog udela u celo prici...

#3 FIBA

FIBA
  • Members
  • 570 posts

Posted 01 December 2002 - 06:20

Necu da ga bedacim, ali ne znam koliko su Markove brojke realan pokazatelj. Npr. protiv Sacramenta je u prvom delu dao samo 2 kosa. Vecinu koseva koje je dao bili su na -20 kada su druge postave 'odradjivale' utakmicu. Nije se do sada pokazao kada je bilo gusto. Kao u ostalom i svi nasi...

_________________
Posted Image

[ Izmena poruke: FIBA na dan 2002-12-01 07:45 ]

#4 FIBA

FIBA
  • Members
  • 570 posts

Posted 01 December 2002 - 07:44

Greska...

Posted Image

[ Izmena poruke: FIBA na dan 2002-12-01 07:46 ]

#5 Tank

Tank
  • Members
  • 28,411 posts

Posted 01 December 2002 - 07:50

FIBA:
Necu da ga bedacim, ali ne znam koliko su Markove brojke realan pokazatelj. Npr. protiv Sacramenta je u prvom delu dao samo 2 kosa. Vecinu koseva koje je dao bili su na -20 kada su druge postave 'odradjivale' utakmicu. Nije se do sada pokazao kada je bilo gusto. Kao u ostalom i svi nasi...

_________________
Posted Image

<!--message edited --><font size=-1>[ Izmena poruke: FIBA na dan 2002-12-01 07:45 ]</font>

Nema shta da ga bedachish, njemu nije mesto u NBA, tu nema shta....

#6 majstori

majstori
  • Members
  • 1,536 posts

Posted 01 December 2002 - 09:27

pa bolji je od Rakoca i Varde

#7 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 17,335 posts

Posted 01 December 2002 - 10:51

Posted ImageA od njega?

#8 majstori

majstori
  • Members
  • 1,536 posts

Posted 01 December 2002 - 12:46

pa i suvise malo znam o njemu, ali cini mi se da moze da snadje u NBA za koju godinu ako jos malo napreduje

#9 Tank

Tank
  • Members
  • 28,411 posts

Posted 01 December 2002 - 15:00

4_Weber:
Posted ImageA od njega?

:lol:

#10 Nikola

Nikola
  • Members
  • 2,399 posts

Posted 02 December 2002 - 00:15

Upravo je Jaric ubacio 25 poena Indijani i bio najefikaniji akter meca. Inace, A.Miler nije igrao (ne znam zasto).

LAC - IND 87:92

#11 ikar

ikar
  • Members
  • 7,779 posts

Posted 02 December 2002 - 00:55

Ivan[Sonics]:

FIBA:
Necu da ga bedacim, ali ne znam koliko su Markove brojke realan pokazatelj. Npr. protiv Sacramenta je u prvom delu dao samo 2 kosa. Vecinu koseva koje je dao bili su na -20 kada su druge postave 'odradjivale' utakmicu. Nije se do sada pokazao kada je bilo gusto. Kao u ostalom i svi nasi...

_________________
Posted Image

<!--message edited --><font size=-1>[ Izmena poruke: FIBA na dan 2002-12-01 07:45 ]</font>

Nema shta da ga bedachish, njemu nije mesto u NBA, tu nema shta....


kao i obicno, veliki poznavalac ivan(sonics), u pravu...

#12 Johnny Blaze

Johnny Blaze
  • Members
  • 1,656 posts

Posted 02 December 2002 - 01:16

:lol::lol::lol:

#13 8-Walker

8-Walker
  • Members
  • 3,907 posts

Posted 02 December 2002 - 04:50

Nikola:
Upravo je Jaric ubacio 25 poena Indijani i bio najefikaniji akter meca. Inace, A.Miler nije igrao (ne znam zasto).

LAC - IND 87:92

25 komada u sred indijanapolisa nije lose ... valjda voli onu dvoranu :wink:

#14 Tank

Tank
  • Members
  • 28,411 posts

Posted 02 December 2002 - 08:21

ikar:

Ivan[Sonics]:

FIBA:
Necu da ga bedacim, ali ne znam koliko su Markove brojke realan pokazatelj. Npr. protiv Sacramenta je u prvom delu dao samo 2 kosa. Vecinu koseva koje je dao bili su na -20 kada su druge postave 'odradjivale' utakmicu. Nije se do sada pokazao kada je bilo gusto. Kao u ostalom i svi nasi...

_________________
Posted Image

<!--message edited --><font size=-1>[ Izmena poruke: FIBA na dan 2002-12-01 07:45 ]</font>

Nema shta da ga bedachish, njemu nije mesto u NBA, tu nema shta....


kao i obicno, veliki poznavalac ivan(sonics), u pravu...

Ma ajde molim, Jaric za NBA ne budi smeshan.....:lol:

#15 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 02 December 2002 - 17:58

djordje:

Ceo ovaj dosadasnji ruki debi Jarica me podseca na njegovu igru protiv Drim-tima u Indijanapolisu kada je bio nas upadljivo najgori igrac... a onda je poslednjih pet minuta fantasticno odradio odbranu sa dve ukradene lopte, a u napadu u nizu postigao (kljucnu) trojku i cetri vezana bacanja...
Posle tako ocajnih izdanja svakog drugog bi uopste bio blam da udje u igru - odnosno, u slucaju Klipersa, da se pojavi kao starter - ali ne i Marka Jarica, i ako mogu po necemu da ga izdvojim od svih nasih poznatih kosarkasa/sportista - decko nije tzv. "emotivac" kao sve ostale nase zvezde (zbog cega ih mi dodatno vise volimo, ali nas/njih to cesto i kosta) i ocigledno ga ama bas nista ne opterecuje...


Moram prvo da se potpuno slozim sa prvim delom citata koji se tice poredjenja Jariceve igre sa onom koju je prikazao u 1/4 SP.On je igrac za koga imam utisak da mu treba dati vremena i biti strpljiv sa njim.S druge strane,ipak,mislim da uopste nisi u pravu oko onoga da Marko spada u grupu igraca koje "boli uvo".Meni naprotiv deluje kao neko neko ko cesto mnogo kuburi sa tremom ,sto je i razlog njegove nekonstantnosti.Sto se toga tice,vise tipujem na Vujanica cija bi ambicija i hladnokrvnost(uz sve ostale performanse)mogla kljucno da se odrazi na njegovu NBA karijeru.Sto se tice Danilovica i Paspalja i njihovih kratkih avantura u NBA(koje uzivo nisam pratila,ali vrlo dobro znam o kakvima se radi)imam utisak znajuci kako funkcionisu-a veliki su hedonisti-da je njima jedan od kljucnih problema bio i taj nacin zivota i nedostatak preterane zelje da se tu nesto promeni.
Na kraju,ne mogu da ne primetim da su price o tome ko od nasih igraca zasluzuje da igra u NBA malo bez smisla,jer mi se cini da oni koji misle da (recimo)Jaric ne zasluzuje da igra u njoj zapravo misle da to zasluzuju samo Brajant,O'Nil i nekolicina "zivotinja "na terenu.To bi bilo kao kad bismo rekli da u Yuba ligi(ma kakva da ona jeste)zasluzuju da igraju samo Vujanic,Pen i Cabarkapa(recimo).