Jump to content

Photo

2 B92 Web Team - ASTALAPASTA

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
58 replies to this topic

#46 condor

condor
  • Banned
  • 4,809 posts

Posted 15 December 2001 - 00:47

"Nisam svemoguc i ono sto sam imao da podelim od poslova sam razdelio na neki moj nacin, najboljima koje poznajem. Istini za volju pravih odgovora na inicijativu ASTALAPASTA nije bilo. Raznorazni tipovi koji su glumili moderatore nemaju vremena da se time bave pa su vise puta pokusavali da namazu neke neodredjene odgovore."

Pa jeste... nezgodno je to. A i ne moze covek sve sam. Pa cak ni takav covek.

Ali sta ti onda znaci ono:

"ASTALAPASTA vec radi i bez ovog Foruma. Presao sam na ubedjivanje argumentima koji su nepobitni." (kurziv moj)

???

Mislim da smo ustanovili da ipak ne radi? Te su ti se argumenti ispostavili kao pobitni. Srpski bi se reklo: kilavi. Kako da ti sada verujem da su za sve krivi "raznorazni tipovi koji su glumili moderatore"?

#47 ULTRA

ULTRA
  • Members
  • 351 posts

Posted 15 December 2001 - 01:12

Pod imenom ASTALAPASTA je registrovana Firma u Beogradu.

#48 condor

condor
  • Banned
  • 4,809 posts

Posted 15 December 2001 - 01:44

Znaci - ipak radi?

#49 ULTRA

ULTRA
  • Members
  • 351 posts

Posted 15 December 2001 - 01:58

Samo pitas ili imas nesto da predlozis?

#50 condor

condor
  • Banned
  • 4,809 posts

Posted 15 December 2001 - 02:19

Da predlozim? Ovo:

Posted Image

#51 ULTRA

ULTRA
  • Members
  • 351 posts

Posted 15 December 2001 - 12:14

Welcome beogradska pljuvacka asocijacijo.
Moj ti je predlog da se na prolece popnes na Materhorn iznad Vankuvera i upoznas sa zakonima prirodne selekcije u okviru protiv pozarne brigade. Mozda ce od tebe tako postati reditelj.

#52 condor

condor
  • Banned
  • 4,809 posts

Posted 15 December 2001 - 20:12

Materhorn iznad Vankuvera? Reditelj?

Mozda bi ti sada voleo da ti objasnjavam kako se sve zovu vrhovi iznad Vankuvera? Mozda bi jos vise voleo da ti ispricam na koje sam sve nacine u zivotu bio (a pogotovo one na koje nisim bio) reditelj? Mozda, mozda...*

However, ovo je prica o tome da ti plasiras kakvu diretnu neistinu (tipa: astalapasta radi), a kada te neko zbog toga prozove - onda istog trenutka krenes u prilicno nekoordinisan kontranapad, ujedajuci i levo i desno.

Ne znam zasto imas toliki problem da priznas poneki (redak?) neuspeh u citavom moru projekata kojima se bavis? Da kazes: "Izvinite, zaleteh se mnogo sa onim muzickim marsom na Kosovo. Nisam bio realan." Ili: "Astalapasta je trenutno on hold (srpski: u zapecku), jer sam se bavio drugim stvarima." Itd.

Umesto toga, ti kreces da napadas ljude koji pokusavaju da te drze za rec. I onda ne ispadas samo folirant, nego i nesto mnogo gore: agresivac koji ne moze da se rastane od bajkolike slike koju je izgradio o sebi-svemogucem...

*kol'ko puta treba da ti kazem: ne - ne, ne zelim da ja vidjam vise te!

#53 ULTRA

ULTRA
  • Members
  • 351 posts

Posted 15 December 2001 - 22:45

Vrh Materhorn na kojem je junak Dzeka Keroaka u knjizi "Na putu" lamentirao o svom zivotu je metafora koja ti je ocigledno nije bliska. Svoj vrh mozes samo sam pronaci.
Ako kroz Forum nije pokrenuta nikakva akcija nije samo moja zasluga.To je zasluga i svih prisutnih. Ako nisam mogao kroz Forum, pokrenuo sam je sam, onako kako sam najbolje znao i toga se ne stidim. Bilo bi sasvim dovoljno da svi oni koji su kao ti, ekonomski emigranti, duhom prisutni u svojoj domovini, ucinili, svaki pojedinacno onoliko koliko sam kao covek iz iste pozicije ucinio.Tada bi u domicilu bilo dovoljno posla za ondasnju populaciju a vlast imala samo ulogu saobracajca. Ovako infantilni pljuvaci koje ti zastupas pomazu sadasnjoj vlasti da rasprodaje zemlju, uvaljujuci je u kredite pod nepoznatim uslovima.
Zao mi je sto moje redove citas kao moj mit o samome sebi.
Ne stidim se niti jednog svog pokusaja jer samo onaj ko pokusava da nesto i uradi. Treba imati viziju u koju verujes da bi se nesto pokrenulo. Priznajem da su moje vizije ponekad radikalne ali ih smatram opravdanim jer sam po prirodi nestrpljivi kreator koji najvise voli da rusi zidove.
Daleko od toga da sam svemoguc i samozaljubljen ali je vrlo istinito da sam svojeglav i da verujem u ono sto radim jer mislim da znam o cemu govorim.Alatke koje koristim, priznajem nisu bas igracke iz decije maste, pa ono sto radim moze da bude vrlo neprijatno za neopredeljene. Nemam potrebe da javno iznosim svoje misljenje vec ocekujem da za mene govore moja dela, kao dela nekog klinca sa Karaburme. Ali to ne znaci da se sklanjam sa puta nastrljivcima niti se svrstavam u mainstream grupacije prvoboracke oligarhije da bih preziveo. Moze me se pobediti samo kontraargumentom i to je mnogo jednostavnije nego sto ti to mislis. Ti vlastiti primer ne navodis. Toga ocigledno nema. Gde bi meni bio kraj kada bih slusao sve sto ljudi o meni misle. Meni nije potrebno da me ljudi smatraju simpaticnim (udvoricom).
Nisam zaboravio tvoje zaustavljanje na poziv za otvoren razgovor bez pseudonima. Secam se i svojih tadasnjih sagovornika koji su pokusali da razmazuju moje otvorene optuzbe. Dobro se secam da sam tada napisao da ce dela govoriti.
Ako ti nesto znaci moj argument za ovaj razgovor su zaplenjene i unistene ogromne kolicine piratskih CDa poslednjeg vikenda na Muzickoj berzi u SKCu. Izdanja koja ce u razmaku od nekoliko meseci izlaziti na svetsko trziste i time internacionalizovati nasu muzicku kulturu tako da nosioci kulturnog nasledja mogu od toga da zive. Argument je takodje stvoreni sistem finasiranja naseg najstarijeg naseg muzickog festivala na period od 10 godina u trenutku kada onaj glumac specijalizovan za ulogu siledzija smatra da je adekvatno da se na Sabor u Guci dodeli donacija koja je jednaka ceni jedne moje avio karte. Sto se mene tice u toku je sprovodjenje radikalnih zaokreta koji ce promovirati potpuno nove kvalitete nase kulture u svetu, na osnovu cega nas nece posmatrati uplaseno kao do sada.

Elem kada budes izneo neku prakticnu inicijativu i kada za to budes dobio podrsku smatracu te vrednim sagovornikom. Na nacin kojim sa mnom (ne)razgovaras pokazujes da ideja nemas a posebno da ti nije znacajno da u razgovoru stgnes do nekog zakljucka te da ti to posluzi nekoj zajenickoj svrsi. Na zalost ne mogu da prihvatim da je merodavno to sto na Forumu nije pokrenut centar razmene poslovnih informacija. To ne znaci da to Van Foruma ne radim. Radije bih rekao da Forum ne smatram adekvatnim medijem za tako nesto.
Dovoljno puta si me optuzivao za napisane neistine a objasnjenja nisi prihvatao.
Dakle u procesu moje prirodne selekcije sagovornika ces biti zapamcen kao sagovornik koji je ispao iz voza dok voz jos nije krenuo iz stanice. Jer, razgovor medju nama nikada nije ni postojao.

#54 condor

condor
  • Banned
  • 4,809 posts

Posted 16 December 2001 - 07:12

Vozovi, akcije, alatke, dela, inicijative, argumenti, Karaburma! Pa ovaj tvoj self-aggrandizement je beznadezno socrealisticki! Kako je Ultra postao Div!

My favourite part:
"Zao mi je sto moje redove citas kao moj mit o samome sebi."
A onda, svega red i po kasnije:
"...jer sam po prirodi nestrpljivi kreator koji najvise voli da rusi zidove."

Steta je samo sto si se promasio sa Brajom...

Na zalost, svi ovi tvoji pokusaji da skrenes temu, ma koliko zabavni bili sami po sebi, nece uspeti da zamaskiraju tuznu istinu o astalaplasti i bullshit artisti koji ce za sopstvene nepokorene vetrenjace optuziti sve i svakog, od vankuverskih zgubidana, preko B92, do ministra kulture.

#55 ULTRA

ULTRA
  • Members
  • 351 posts

Posted 16 December 2001 - 13:43

.

#56 Lepotica Uspavana

Lepotica Uspavana
  • Members
  • 489 posts

Posted 16 December 2001 - 14:36

A onda valjda sledi i Veliko Slovo
...
:smile:

#57 condor

condor
  • Banned
  • 4,809 posts

Posted 16 December 2001 - 18:47

ULTRA:
.

Ultra stavio tacku! Moram priznati da mi je to mnogo draze od kilometarskih eseja u kojima dominiraju nesmislene recenice tipa:
"Sto se mene tice u toku je sprovodjenje radikalnih zaokreta koji ce promovirati potpuno nove kvalitete nase kulture u svetu, na osnovu cega nas nece posmatrati uplaseno kao do sada."

Izmedju tacke i gornje recenice nema previse razlike u istinitosno-znacenjskom smislu. Ali se tacka mnogo lakse i krace "cita". Od koga je - nije malo.

A na "." odgovaram upitnikom:

?

#58 condor

condor
  • Banned
  • 4,809 posts

Posted 19 December 2001 - 00:18

Kuc - kuc?

Posted Image

Ima li koga?

#59 ULTRA

ULTRA
  • Members
  • 351 posts

Posted 19 December 2001 - 23:18

Trazim programera starosti od 25-35 godina, koji ume, zeli, moze da programira i odrzava server sa 12 radnih mesta. Stalni posao, puno radno vreme, tri nedelje godisnjeg odmora, probni rad dva meseca. Socijalno i zdravstveno osiguranje. Neokaljani Pasos,strucne kvalifikacije, znanje Engleskog i Nemackog, preporuke i radno iskustvo od tri godine su obavezni. Fiksna plata po dogovoru, plus procenat od zajednickog profita. Sposobnost timskog rada u visoko stresnim uslovima je osnovni uslov.
Prednost pozitivno orijentiranim licnostima.
Molim zainteresovane da se jave preko privatnog kontakta.