Jump to content


Photo

2 B92 Web Team - ASTALAPASTA


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
58 replies to this topic

#1 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 30 March 2001 - 06:36

Nesto ne vidim ovde forum tipa ASTALAPASTA o kome je bilo reci. Kako hocete, ali samo da znate da od skoro na Serbiancafe-u, bez obzira sta mi mislili o njemu postoji forum "Posao" ili nesto slicno, mozda cak i podstaknut idejom odavde, ko zna, i pun je oglasa za kontakt "inozemaca" sa "zemljanima"...

#2 Vlada92

Vlada92
  • Members
  • 891 posts

Posted 30 March 2001 - 17:28

Podseti me, molim te, šta je to ASTALAPASTA, ili kako već beše? Dosadašnji moderator nam je opravdano odsutan, tako da nisam baš u toku.

#3 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 30 March 2001 - 18:33

Bilo je price o tome da se na ovom sajtu otvori "servis" za kontakt izmedju ljudi iz dijaspore i ovdasnjih u vezi poslova, recimo telecommuting za programere, uvoz - izvoz za privrednike, pomoc u lekovima, kome treba itd i Mo je bio napisao da ce postojati takav forum. Na serbiancafeu je takav forum stvarno pun oglasa i to normalnih, bez gluposti.

#4 Vlada92

Vlada92
  • Members
  • 891 posts

Posted 30 March 2001 - 19:21

Primljeno k znanju. Videćemo kako možemo nešto takvo da uklopimo u ostatak Foruma. Ne bih da prognoziram rokove, ali ćemo sigurno razmisliti o ovome.

#5 ULTRA OTPOR

ULTRA OTPOR
  • Members
  • 39 posts

Posted 04 April 2001 - 23:38

Kao inicijator ove ideje predlazem brznom vladi da se ne napreze preterano jer je sasvim jasno da b92 nije sposoban da se sam sa sobom dogovori oko osnovnih postavki; po dosadasnjem razvoju stvari vrlo je vidno da ovaj novi forum ne prihvata nikakav strani koncept vec samo onaj koji je jos prvobitno izneo stari Mo. Sve je to mlacenje prazne slame. Obzirom da slucajno poznajem poslovanje b92 i dogadjanja iza zavese to me uopste ne cudi.
Privacu policy ne postoji. Stalno se pojavljuju neki sumanuti natpisi tipa : Ovo je privatan forum kojem vi nemate pristupa. Obzirom da je u takvom beznadju poceo da caruje Mile Curcici sa Rokerima s Moravu (El besposlenim Kondorima i ostalim druzbenicima) primecujem da tu nema mesta ni za kakve pozitivne ideje. Vajnog Vladu koji se pojavljuje sa zastitnim znakom policajca je mrzelo da pretrazi forum na rec ASTALAPASTA nego se igra glupog telefona. Izgleda mi kao da se momci koji su odgovorni plase ozbiljnog posla i da miniraju svaku progresivnu inicijativu.
Nije ni cudo sto su poceli da gube subvencije. Tako prolaze foliranti.

#6 Vlada92

Vlada92
  • Members
  • 891 posts

Posted 05 April 2001 - 09:06

Kao inicijator ove ideje predlazem brznom vladi da se ne napreze
preterano jer je sasvim jasno da b92 nije sposoban da se sam sa
sobom dogovori oko osnovnih postavki; po dosadasnjem razvoju stvari
vrlo je vidno da ovaj novi forum ne prihvata nikakav strani koncept
vec samo onaj koji je jos prvobitno izneo stari Mo. Sve je to
mlacenje prazne slame. Obzirom da slucajno poznajem poslovanje b92 i
dogadjanja iza zavese to me uopste ne cudi.


Čekaj, jel' ti sad izigravaš uvređenu primadonu zato što tvoj predlog
nije prošao ili sam ja nešto pogrešno razumeo? Ako "slučajno poznaješ
poslovanje B92 i događanja iza zavese" zašto si onda uopšte nešto tako
predlagao na B92 forumu.

Privacu policy ne postoji. Stalno se pojavljuju neki sumanuti
natpisi tipa : Ovo je privatan forum kojem vi nemate pristupa.


Privacy policy postoji. Privatna foruma su bila dva - test koji je
ostao iz test faze i koji je juče uklonjen, te "Istine, odgovornosti i
pomirenja" koji je "privatan" samo zato što je neaktivan. Ako će te
usrećiti ni ja, pa ni "superuser" administrator nemaju pravo upisa
tamo. Problem je u tome što softver jednostavno nedozvoljava da jedan
ceo forum bude read-only, pa smo morali da pribegnemo ovakvom stanju
stvari.

Obzirom da je u takvom beznadju poceo da caruje Mile Curcici sa
Rokerima s Moravu (El besposlenim Kondorima i ostalim druzbenicima)
primecujem da tu nema mesta ni za kakve pozitivne ideje.


Pa šta, da li se to zalažeš da zabranimo pisanje Miletu Curcicu ovde?
Zašto bismo zabranili njemu, a ne recimo tebi?

Vajnog Vladu koji se pojavljuje sa zastitnim znakom policajca je
mrzelo da pretrazi forum na rec ASTALAPASTA nego se igra glupog
telefona. Izgleda mi kao da se momci koji su odgovorni plase
ozbiljnog posla i da miniraju svaku progresivnu inicijativu. Nije
ni cudo sto su poceli da gube subvencije. Tako prolaze foliranti.


Vlada trenutno ima 78 važnijih poslova od pretraživanja starog foruma.
Mi trenutno nemamo resurse koji bi omogućili da imamo čoveka čiji bi
jedini posao bio bavljenje forumum, a pre nego što počneš da
pametuješ o folirantima, razmisli malo zašto CNN-ov web sajt ima samo
jednu osobu (ili možda čak i dve, ali posle onolikih otpuštanja čisto
sumnjam) koja se stara o nekih 100-nak raznih diskusija na sajtu.

"Momci koji su odgovorni" rade u proseku 10 sati dnevno i sve i da
hoće da "miniraju svaku progresivnu inicijativu" nemaju vremena da se
tim miniranjem bave.

Što se tiče "subvencija" i foliranata, molim te da se ubuduće držiš
tema o kojima zaista nešto i znaš. Posle ovakve poruke je malo
licemerno da prozivaš druge za foliranje.

#7 condor

condor
  • Banned
  • 4,809 posts

Posted 06 April 2001 - 02:29

Her Ultra,

A sto ne bi sa nama podelio te tvoje insajderske uvide u B-92 "iza zavese"? Mislim, nije da ti ja ne verujem apsolutno sve na casnu pionirsku...

Tvoj El besposleni

#8 ULTRA OTPOR

ULTRA OTPOR
  • Members
  • 39 posts

Posted 06 April 2001 - 14:19

Vlado potpuno si neubedljiv ili neinformisan. Obzirom da ti je dostupno moje ime i prezime izvoli pa se informisi sa kim razgovaras i sta Radio b92 gubi aki ti tako pises. To sto vi imate 78 drugih poslova govori o Vasoj losoj organizaciji tako da si sam potvrdio ono o cemu govorim. Niste sposobni za ozbiljnije zahvate. Potpuno ste out of date zato sto ste fokusirani na subvencije a Vas kraj ce biti ako ne uspete da shvatiti da Vam bez komercijalizacije svog poslovanja nema zivota.
Kao covek koji je na pocetcima slabog i neuvidjavnog radija b92 uplacivao cele kampanje za strane koncerte u Bg samo vasem radiju dajuci Vam tako svoju podrsku nije mi tesko da samo zavrnem slavinu i sve svoje marketinske zahvate usmerim na druge medije. Sumnjam da bi se to dopalo Miciju i Veranu.Sumnjam da bi ti za njih imao bilo kakvo objasnjenje svog ponasanja. Zato pazi sta pricas. Namerio si se na pogresnog.

#9 condor

condor
  • Banned
  • 4,809 posts

Posted 06 April 2001 - 19:05

Ultra, you're way out of line. Ne lici na tebe da pretis decku k'o pravi srpski mafiozo. 'Ajde sada u cosak i da se pet minuta stidis.

#10 ULTRA OTPOR

ULTRA OTPOR
  • Members
  • 39 posts

Posted 06 April 2001 - 20:19

Kondore mnogo su mi postali osetljivi na kritiku a ja nisam Dzambasov. Osim toga postoje cinjenice poslovne prirode koje nisu za ovaj medij. Ako neinformisanog moderatora koji simulira administrativnu cenzuru mrzi da otkrije sta je to ASTALAPASTA nece to biti prvi put.Ideja je vec provaljena a moja dobra namera ignorisana. To je bio samo check out.
Ako ce da uvode cenzuru ultra otpora neka izvole.Moje je demokratsko pravo da trosim svoje pare gde zelim. To nema veze sa pretnjama.

#11 Vlada92

Vlada92
  • Members
  • 891 posts

Posted 07 April 2001 - 01:27

Vlado potpuno si neubedljiv ili neinformisan.
Obzirom da ti je dostupno moje ime i prezime izvoli pa se informisi sa kim razgovaras i sta Radio b92 aki ti tako pises.


Uz sve počasti, deluje mi da se malkice praviš važan pred ovdašnjim auditorijumom. Prvo, vidim da bolje znaš moj posao od mene. Pa mi tako objašnjavaš da je meni dostupno tvoje ime i prezime, iako nigde u ovom Forumu uopšte nije predviđen unos imena i prezimena, niti u bazi podataka koja opslužuje ovaj Forum postoji takav podatak.

Dalje, dozvoljavaš sebi paušalna i neargumentovana prozivanja tipa "Vaša loša organizacija":

To sto vi imate 78 drugih poslova govori o Vasoj losoj organizaciji tako da si sam potvrdio ono o cemu govorim. Niste sposobni za ozbiljnije zahvate.


Koliko mi je poznato nemaš uvid u to šta mi to radimo, niti kako radimo niti kakva nam je organizacija. Mislim da je pre u pitanju sindrom "ja sam najpametniji i svima ću da
delim lekcije". Tim pre što je takvo tvoje ponašanje uglavnom reakcija na to što nije udovoljeno nekom tvom zahtevu.

A što se samog predloga tiče to nije nikakva stvar koja zahteva "ozbiljnije zahvate". Koliko sam shvatio, to je Forum kao i bilo koji drugi, manje-više oglasnog tipa. Možda bi zarad boljeg funkcionisanja trebalo par sitnih programerskih intervencija.

Potpuno ste out of date zato sto ste fokusirani na subvencije a Vas kraj ce biti ako ne uspete da shvatiti da Vam bez komercijalizacije svog poslovanja nema zivota.


Hvala na brizi i besplatnim savetima. Pretpostavljam da smatraš da je B92 gomila debila koja nikad ništa ne bi shvatila ako joj gosn. Ultra to ne objasni.

Čisto sumnjam da bi B92 bio ono što je danas da je tvoja pretpostavka tačna.

Kao covek koji je na pocetcima slabog i  neuvidjavnog radija b92 uplacivao cele kampanje za strane koncerte u Bg samo vasem radiju dajuci Vam tako svoju podrsku nije mi tesko da samo zavrnem slavinu i sve svoje marketinske zahvate usmerim na druge medije. Sumnjam da bi se to dopalo Miciju i Veranu. Sumnjam da bi ti za njih imao bilo kakvo objasnjenje svog ponasanja. Zato pazi sta pricas. Namerio si se na pogresnog.


O, gospodine pogrešni, vaše pretnje su, pretpostavljam, takođe u kontekstu šepurenja među ovdašnjim auditorijumom? I Veran i Mici su upoznati sa ovim što si napisao, ako imaš neki problem obrati se njima lično. Što se koncerata tiče u kontaktima sa ljudima koji se trenutno bave koncertnom aktivnošću u firmi, nisam uspeo da potvrdim tvoju priču. Možda sam pogrešno procenio tvoj identitet, ali to je već druga stvar.

[ Izmena poruke: Vlada92 na dan 2001-04-07 02:29 ]

#12 Vlada92

Vlada92
  • Members
  • 891 posts

Posted 07 April 2001 - 01:40

Kondore mnogo su mi postali osetljivi na kritiku a ja nisam Dzambasov. Osim toga postoje cinjenice poslovne prirode koje nisu za ovaj medij. Ako neinformisanog moderatora koji simulira administrativnu cenzuru mrzi da otkrije sta je to ASTALAPASTA nece to biti prvi put.Ideja je vec provaljena a moja dobra namera ignorisana. To je bio samo check out.


Pod a) ako se vratiš pa još jednom pročitaš ono što si napisao, videćeš da to nije bila nikakva kritika, već najobičnije pljuvanje izazvano time što tvoj predlog nije prošao.

Pod B) ja nisam nikakav moderator, osim što trenutno nadgledam Forum u očekivanju dugtrajnijeg rešenja za moderaciju. I to samo zato što imam dugogodišnje iskustvo moderisanja na jednom on-line sistemu, pa mi je materija poznata.

c) van tvoje glave nema nikakve cenzure na ovom forumu, moderacija je nešto sasvim drugo i to spada u osnovu funkcionisanja svih ozbiljnih (a i onih drugih) Foruma u cyberspace-u.

d) tvoja dobra namera nije ignorisana, već samo nije još uvek realizovana zato što je tim ljudi koji održava ovaj sajt trenutno okupiran drugim, važnijim, poslovima.

Ako ce da uvode cenzuru ultra otpora neka izvole.Moje je demokratsko pravo da trosim svoje pare gde zelim. To nema veze sa pretnjama. 


O kakvoj cenzuri pričaš? Ko je tebe cenzurisao? Odgovorno tvrdim da tvoje poruke nisu bile, kako kažeš, "cenzurisane" i da je to čista kleveta.

Slažem se da je tvoje pravo da trošiš svoje pare tamo gde želiš, zašto onda na primer nisi uložio u neki komercijalni servis koji bi se bavio takvim uslugama. Čak i u Srbiji postoje dot.com-ovi koji zarađuju pare. Ali, ne, lakše je pljuvati po drugima...

#13 ULTRA OTPOR

ULTRA OTPOR
  • Members
  • 39 posts

Posted 07 April 2001 - 11:00

Vlado nisam ni sumnjao da ces odgovoriti na ovaj nacin tako da se sa osmehom na licu zahvaljujem na komplimentima. Moj osmeh je vrlo proracunat i strpljivo izazvan tvojim iznukanim odgovorima. Ti najbolje znas koliko je istina to sto govoris. Rekoh ja nisam Dzambasov i nemam potrebe da se projektujem na nacin kako ti to pokusavas da predstavis. Nisam ni DOS da Vas kaznjavam za egzibicije iz proslosti (Dom Omladine). Sada cete samo morati da se suocite sa nepoznanicom koja se zove trziste. Po sadasnjem stanju stvari nije u pitanju ono sto ti mislis da jeste nego upravo obrnuto: Ne placam ja nego prodajem ono bez cega vi ne mozete ako zelite da ostanete aktuelni i interesantni:smile: tako da mi ovo postaje zabavno. A ja nisam ni MTV ni NBA da delim za dzabe na kuknjavu. Meni ne mozete kukati. Znam da sam ti malo nejasan pa te obavestavam da si se malo zaneo protiv sopstvenog interesa. Dakle tvrdis da imate pare. Pa dobro! Nemam nista protiv da to i dokazete:smile:
Naslov ASTALAPASTA je autorizovan pa ga ne mozete koristiti za svoje potrebe :smile: Znaci sa vama ili bez Vas zavisi od Vas. Ni Ambrozic ni neokupani Zlatko koji su honorarci u Vasem koncertnom odeljenju nisu imali nista sa b92 jer koncertno odeljenje u b92 nije ni postojalo kada su se moje koncertne kampanje desavale. Sada polako dolazimo na istu polaznu poziciju. Podseticu te na ovde izreceno cim mi neko od Vasih zakuka kako nemate para:smile:
Dakle javno se obavezujem da informisem Forum o toku nasih dogovora. Ako koza laze rog ne laze.
Kondore pruzicu ti argumentovanu satisfakciju.
Pozdrav ULTRA OTPOR

#14 Guest_Judge Thread_*

Guest_Judge Thread_*
  • Guests

Posted 07 April 2001 - 13:57

J*o te, uglavnom se trudim da preskacem poruke Ultra-Lajavca, al' sada ga stvarno pretera. Preti, potpuno se obeznanio od ego-tripa (osim ako se ne zove John Peel ili Evorpska Unija), baca penu na sve strane, jos malo pa ce da izvadi utoku i da krene da mlatara okolo.

Baki, ovo je obican message board. Ako si zbog necega ispizdeo, promeni ga. Nije ovo jedini online forum. Ako nije udovoljeno tvom zahtevu da se otvori tema po tvojoj licnoj zelji (a ne vidim zasto bi se to dogodilo jer je ovo nije tvoja licna prcija) odhisterisi u nekom drugom pravcu kako obecavas vec mesecima.

Ovo nije kafana pa da mlataras okolo nekim parama - ako imas neki dil sa upravom firme kojoj pripada ovaj forum (a sumnjam da imas jer bi inace to raspravljao sa njima a ne bi se k*rcio na tamo nekom message boardu) raspravi to sa njima. Ovako ispadas obican pijani & znojavi baki iz coska koji cima kelnera za rukav i dere se k'o magarac o sveznju demona koji drzi u carapi.

Dovodi ti lepo Britni Spirs, pola milke ljudi, otvaraj PASTAZAZUBE.com ili radi vec nesto od onoga za sta se k*rcis da umes da radis, umesto sto histerises na krajnje neprimerenom mestu.

A jos kada bi ovde postojala komanda Ignore kao na telnet sistemu koji koristi moj internet provajder, ne bih morao da citam mentalne PMS izlive umisljenih malih ljudi poput Ultra-Lajavca.

#15 Vlada92

Vlada92
  • Members
  • 891 posts

Posted 07 April 2001 - 15:08

Vlado nisam ni sumnjao da ces odgovoriti na ovaj nacin tako da se sa osmehom na licu zahvaljujem na komplimentima. Moj osmeh je vrlo proracunat i strpljivo izazvan tvojim iznukanim odgovorima. Ti najbolje znas koliko je istina to sto govoris.


Mislim da jesi jako sumnjao u to kako ću ja odgovoriti, što se lako da utvrditi čitanjem tvojih prethodnih poruka. Na primer, vrlo si trijumfalno potegnuo neke pretnje u kojima si pominjao menadžment kuće, pa zavrtanje slavine. Pa si takođe vrlo nadmeno delio pametne savete šakom i kapom okolo, samo na osnovu nekih insinuacija koje si načuo od nekog ko ili radi za B92 ili poznaje nekog ko radi za B92.

Iz ugla nekoga ko površno posmatra ovaj Forum, možda si stvarno ispao velika faca. A zapravo, jako si smešan, u pozitivnom kontekstu, da se razumemo.

Rekoh ja nisam Dzambasov i nemam potrebe da se projektujem na nacin kako ti to pokusavas da predstavis. Nisam ni DOS da Vas kaznjavam za egzibicije iz proslosti (Dom Omladine).


Samo potvrđuješ da izigravaš superstara na osnovu insinuacija. Jako si promašio poentu priče oko Doma Omladine.

Sada cete samo morati da se suocite sa nepoznanicom koja se zove trziste.


Što se odnosi i na druge medije u Srbiji, jer je malo koji medij ovde stvarno poslovao komercijalno. B92 je čak tu u potencijalnoj prednosti iz jednog drugog razloga, ali stvarno ne želim da sa tobom diskutujem o tome sada i na ovom mestu.

Sada polako dolazimo na istu polaznu poziciju. Podseticu te na ovde izreceno cim mi neko od Vasih zakuka kako nemate para:smile: Dakle javno se obavezujem da informisem Forum o toku nasih dogovora. Ako koza laze rog ne laze. Kondore pruzicu ti argumentovanu satisfakciju. 


Pre toga ću ja da iskoristim priliku da informišem Forum da radio trenutno nema nikakve dogovore sa tobom, tako da ti možeš da daš informacije samo o toku nekih eventualnih budućih dogovora.