Jump to content


Photo
- - - - -

VIZE


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
154 replies to this topic

#16 Beki

Beki
  • Members
  • 3 posts

Posted 04 February 2008 - 15:13

Evo korisnog linka za nase buduce putnike , a sto se tice viznog rezima:

http://www.mfa.gov.y...vizni_rezim.htm

:rolleyes:

#17 Beki

Beki
  • Members
  • 3 posts

Posted 04 February 2008 - 15:24

Americka turisticka viza-obavezni formular ds-156
popunjavate ga online i stampate sami.na prvoj i trecoj strani dobijate barcode koji mora biti perfektan kao na bilo kom prozivodu iz radnje, bez mrlja, bez da fali pola delova.mozete da napravite i porodicni duplikat(ako putuje vise vas iz porodice), ali mozda bolje za svakog da radite posebno.formular mora biti popunjen na engleskom jeziku.

napomena:obavezno uneti devojacko prezime za udate zene koje su uzele prezime muza
obavezno uneti podatke u supruzniku/bivsem supruzniku ,cak iako su razvedeni ili preminuli.



evo linka :

https://evisaforms.s...s156.asp?lang=1

muskarci (sem dece i penzionera) popunjavaju i ds157 obrazac o odsluzenom/neodsluzenom vojnom roku, skolovanju....formular je na srpskom jeziku i popunjava se rucno hemijskom olovkom

#18 delija_sever031

delija_sever031
  • Members
  • 182 posts

Posted 11 February 2008 - 23:18

Interesuje me da li u garantnom pismu koje mi salju mora stajati tačan datum dolaska i odlaska ili jednostavno mogu napisati recimo da vazi za jedan mesec a ja kasnije da podnesem zahtev za vizu 10-15 dana da vazi u okviru tog napisanog termina jer jednostavno ne mogu znati kad ću ići ako planiram putovanje za 2 meseca otprilike

#19 jura

jura
  • Members
  • 95 posts

Posted 12 February 2008 - 14:37

Da li mi neko moze pomoci u vezi sengen vize. Naime planiram da ovo leto prokrstarim Evropom vozom i malo se odmorim u Spaniji. Znam da treba da vadim turisticku vizu ali ne znam na koja vrata ambasade da pokucam. Od dokumenata cu sigurno imata rezervacju interrail karte, rezervaciju smestaja u Spaniji, ali necu imati rezervacije hostela za jednu noc u Parizu, Amsterdamu, Berlinu ili gde god da napravim jednodnevnu pauzu.

#20 Noa

Noa
  • Members
  • 11 posts

Posted 16 February 2008 - 20:08

Mozes da uradis tako, i mi uvek saljemo gar.pismo na period od mesec dana da se ne bi vezivali za precizan datum.

#21 yell

yell
  • Members
  • 1 posts

Posted 29 February 2008 - 00:10

molim vas, zna li neko da li mogu sa mađarskim šengenom da odem do španije?
zapravo, ideja je da iz srbije odem u budimpeštu, pa na avion za madrid - znači, bez nekog velikog zadržavanja u mađarskoj.
znam da je za šengen vizu u slučaju putovanja u više zemalja potrebno tražiti vizu zemlje u koji se prvo ulazi. međutim, kažu da je to samo u slučaju kad planiraš da otprilike isti broj dana provedeš u svim tim zemljama :huh: a ja u mađarskoj planiram da provedem par sati :) a u španiji 2 nedelje ;)
apliciranje za špansku vizu ne dolazi u obzir, jer bi me odbili još s vrata ambasade :rolleyes: pošto je privatna poseta...
i, još nešto... da li je pametno navesti u zahtevu za mađarski šengen iskreno - da planiram da odem i do španije i eventualno još negde...
nisam pametna. a viza je MUST HAVE :D

pliz help! 0:)

#22 st_jimmy

st_jimmy
  • Members
  • 1,055 posts

Posted 07 March 2008 - 17:04

da li postoji neka agencija (u ns recimo) koja radi individualno viziranje? tipa odu sa tvojim pasosem u ambasadu i urade turisticku vizu? kao sto se pre radilo za madjarsku vizu u subotici?

i drugo pitanje, da li se moze sa madjarskim sengenom uci u sloveniju (direktno, ne preko madjarske)

#23 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 17 March 2008 - 14:10

Da li mi neko moze pomoci u vezi sengen vize. Naime planiram da ovo leto prokrstarim Evropom vozom i malo se odmorim u Spaniji. Znam da treba da vadim turisticku vizu ali ne znam na koja vrata ambasade da pokucam. Od dokumenata cu sigurno imata rezervacju interrail karte, rezervaciju smestaja u Spaniji, ali necu imati rezervacije hostela za jednu noc u Parizu, Amsterdamu, Berlinu ili gde god da napravim jednodnevnu pauzu.


Ne znam zasto imas dilemu. Sa dokumentima koja imas trazi spansku vizu, ali nadam se samo da imas potvrdu da si student ili stalno zaposlen jer je inace tesko dobiti sengen vizu. Ne mozes da trazis Francusku, Holandsku ili bilo koju drugu vizu ako nemas rezervisan hotel/hostel tamo ili pozivno pismo. Srecno i zakazi na vreme, bude guzva kod Spanaca.

da li postoji neka agencija (u ns recimo) koja radi individualno viziranje? tipa odu sa tvojim pasosem u ambasadu i urade turisticku vizu? kao sto se pre radilo za madjarsku vizu u subotici?

i drugo pitanje, da li se moze sa madjarskim sengenom uci u sloveniju (direktno, ne preko madjarske)



Ako naidjes na takvu agenciju, javi :rolleyes:

#24 Castro

Castro
  • Members
  • 27 posts

Posted 05 April 2008 - 21:46

E pazite ljudi sad ovo:

Hteo bih da idem 3-4 dana u Austriju turisticki. I onda gledam potrebna dokumenta za vizu i padnem u nesvest. Onda mi komsija (koji je inace vozac i vec godinama putuje po Evropi) kaze da je recimo nemacku vizu mnogo lakse dobiti, da nema ni zakazivanja termina, prevodjenja dokumenata na nemacki i te price...
Pa me interesuje sledece: ako uspem da izmuvam garantno pismo iz Nemacke, mogu li ja sa njihovim (nemackim) sengenom da budem ta 3-4 dana u Austriji? Oce mi neko praviti probleme ako mene Nemacka ne vidi? Posto sam na nekom sajtu procitao sledece obavestenje:

Ako nameravate da posetite samo jednu zemlju šengenskog sporazuma, vizu morate tražiti od ambasade te zemlje.
Nameravate li da posetite više zemalja šengenskog sporazuma, vizu tražite od ambasade zemlje koja je vaša glavna destinacija.
Ukoliko nameravate da posetite više zemalja šengenskog sporazuma, a nemate glavnu destinaciju, vizu tražite od ambasade zemlje koja predstavlja vaš prvi ulazak u šengen - zonu.

#25 drdrdr69

drdrdr69
  • Members
  • 17 posts

Posted 05 April 2008 - 22:20

E pazite ljudi sad ovo:

Hteo bih da idem 3-4 dana u Austriju turisticki. I onda gledam potrebna dokumenta za vizu i padnem u nesvest. Onda mi komsija (koji je inace vozac i vec godinama putuje po Evropi) kaze da je recimo nemacku vizu mnogo lakse dobiti, da nema ni zakazivanja termina, prevodjenja dokumenata na nemacki i te price...
Pa me interesuje sledece: ako uspem da izmuvam garantno pismo iz Nemacke, mogu li ja sa njihovim (nemackim) sengenom da budem ta 3-4 dana u Austriji? Oce mi neko praviti probleme ako mene Nemacka ne vidi? Posto sam na nekom sajtu procitao sledece obavestenje:

Ako nameravate da posetite samo jednu zemlju šengenskog sporazuma, vizu morate tražiti od ambasade te zemlje.
Nameravate li da posetite više zemalja šengenskog sporazuma, vizu tražite od ambasade zemlje koja je vaša glavna destinacija.
Ukoliko nameravate da posetite više zemalja šengenskog sporazuma, a nemate glavnu destinaciju, vizu tražite od ambasade zemlje koja predstavlja vaš prvi ulazak u šengen - zonu.

Pitanje je keko ti nameravas ici za Nemacku-jer ako nameravas kopnom, ondak trebas proci kroz Austriju(stvarno neznam kako je za avionki prevoz)

#26 Castro

Castro
  • Members
  • 27 posts

Posted 05 April 2008 - 23:41

Nismo se najbolje razumeli... Ja uopste necu da idem u Nemacku nego u Austriju... ali mislim da mi je lakse dobiti nemacku vizu, o tome se radi... da li sa tim nemackim sengenom mogu da boravim par dana u Austriji, bez da ulazim u Nemacku, to me interesuje...
I da, isao bih kopnom....

#27 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 05 April 2008 - 23:48

Nismo se najbolje razumeli... Ja uopste necu da idem u Nemacku nego u Austriju... ali mislim da mi je lakse dobiti nemacku vizu, o tome se radi... da li sa tim nemackim sengenom mogu da boravim par dana u Austriji, bez da ulazim u Nemacku, to me interesuje...
I da, isao bih kopnom....



Spojili smo 3 topica o vizama.

Naravno da možeš, ideš kopnom, prva i jedina Schengen kontrola je na Horgošu. Tvoj ulazak u Nemačku (Italiju, Francusku, itd, itd) niko ne evidentira. Ušao si u Madjarsku (ili Sloveniju), ušao si u prostor Schengenskog sporazuma.

Samo nemoj da tražiš vizu pod tim nickom, nikad je nećeš dobiti :rolleyes:

Edited by alberto.ascari, 05 April 2008 - 23:49.


#28 Castro

Castro
  • Members
  • 27 posts

Posted 06 April 2008 - 12:12

Xexe, imacu to na umu!! :rolleyes:
Hvala najlepse!

#29 svetionik

svetionik
  • Members
  • 226 posts

Posted 13 April 2008 - 08:03

Da li se teško dobija, od dokumenata treba ovo?

· Pravilno popunjen obrazac za vizu sa naznačenim datumom i sa potpisom podnosioca zahteva, uz 2 fotografije skorijeg datuma

· Fotokopije stranice iz pasoša sa ličnim podacima i do sada odobrenim Šengen vizama.

· Pasoš koji važi najmanje tri meseca po isteku tražene vize.

· Putničko osiguranje koje važi za sve države Šengenskog sporazuma, u trajanju zatražene vize.

· Dokazi o profesionalnom statusu (fotokopija radne knjižice, original potvrda o radnom odnosu ili ugovor o delu).

#30 sffilip

sffilip
  • Members
  • 2 posts

Posted 14 April 2008 - 08:37

Nismo se najbolje razumeli... Ja uopste necu da idem u Nemacku nego u Austriju... ali mislim da mi je lakse dobiti nemacku vizu, o tome se radi... da li sa tim nemackim sengenom mogu da boravim par dana u Austriji, bez da ulazim u Nemacku, to me interesuje...
I da, isao bih kopnom....

Dobio sam vizu za Sloveniju za 1 ulaz koja traje 10 dana .Da li ja mogu da obidjem Italiju Ili Austriju ili moram biti stalno u Sloveniji.Da li mogu poneti vise od 1 l rakije i vise od 1 boksa cigara!