Jump to content


Photo
- - - - -

VIZE


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
154 replies to this topic

#1 Stoplip

Stoplip
  • Members
  • 63 posts

Posted 29 October 2007 - 12:33

Poz svima.

Zna li iko da li neke agencjie posreduju pri dobijanju madjarske vize, konketno u Novom Sadu, ili preko onog njihovog CMH , to sam negde cuo takodje...

Ili se MORA otici u konzulat/ambasadu licno?

edit : u medjuvremenu sam zavrsio sve, ima u NS kancelarija CMH, oni sve zavrse za 100 din.

Edited by Stoplip, 29 October 2007 - 15:13.


#2 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 06 November 2007 - 14:14

za sve probleme u vezi viza a po sugestiji 4umaša loshmee.

#3 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 06 November 2007 - 14:26

E kad smo već tu, da priupitam treba li nama viza za Maroko?

Gledah nešto po internetu i čini mi se da da, al možda neko ima bolju informaciju.

#4 loshmmee

loshmmee
  • Members
  • 1,037 posts

Posted 06 November 2007 - 15:28

Podaci na ovoj stranici su ažurirani: 29. novembar 2006.
.
.
.

Viza za Maroko:

Potrebna dokumenta: Pasoš, pozivno pismo ili rezervacija hotela, 2 fotografije, fotokopija avionske karte, formular koji se popunjava u ambasadi

Cena: 22 evra


Trajanje: koliko vam traje pozivno pismo + par dana

Mesto vađenja vize: ambasada

Mogućnost produženja: da

Adresa ambasade: Ambasada Kraljevine Maroko, Sanje Živanović 4, Beograd, telefon +381 (0)11 3690 288

Napomena: -



Linak

Ako nije bilo promena od navedenog datuma.

@ Vesna :rolleyes:

#5 sloboNS

sloboNS
  • Members
  • 14 posts

Posted 07 November 2007 - 23:18

Poz svima.

Zna li iko da li neke agencjie posreduju pri dobijanju madjarske vize, konketno u Novom Sadu, ili preko onog njihovog CMH , to sam negde cuo takodje...

Ili se MORA otici u konzulat/ambasadu licno?

edit : u medjuvremenu sam zavrsio sve, ima u NS kancelarija CMH, oni sve zavrse za 100 din.


Gde je i kako se zove agencija koja odradjuje vize umesto vas?

Na koliko sada izadju vize madjari? 6 ili 12 meseci?

Koliko si cekao?

#6 kinky kitten

kinky kitten
  • Members
  • 2,915 posts

Posted 09 November 2007 - 01:20

Heh, kad sam isla na van Gogha dobili smo vizu na 4 (i slovima, cetiri) dana :rolleyes: Daleko bilo da mi se ostajalo vise od predvidjenog vikenda, ali faking cetir' dana, avaj :huh:

Mrzim te fore kad ti traze pasos koji vazi najamanje 6 meseci od dana zavrsetka putovanja i onda ti daju vizu u dan. Sta ako mi se nesto desi tamo pa zavrsim u bolnici i moram da ostanem duze? Ok kapiram da se produzeni i prinudnu boravak povredjenog nekako regulise, ali je ostavljen sam na milost i nemilost, jer sapAtnicima istice viza pa moraju da se vrate u zemlju.

Sto se ne ugledaju malo na Engleze i Amere po tom pitanju :)

#7 Stoplip

Stoplip
  • Members
  • 63 posts

Posted 14 November 2007 - 11:56

Gde je i kako se zove agencija koja odradjuje vize umesto vas?

Na koliko sada izadju vize madjari? 6 ili 12 meseci?

Koliko si cekao?



Nije u pitanju tur. agencija, vec je to kao neka kancelarija za madjarsku manjinu u dijaspori, ali mogu i gradjani ne-madjarske nacionalnosti da predaju dokumenta kod njih. Nalaze se u Mileticevoj, 21 mislim, u dvoristu.

Dobio sam vizu on Nov 2007 do Marta 2008, multi, ustvari sve kako sam trazio...

Cekao sam 14 dana, 100 din. se uplati na ziro-racun i to je to.

Jos nesto, mislim da utorkom salju pasose u Suboticu, tako da i prema tome treba ravnati te 2 nedelje, pogotovo ako se nekome zuri...

Edited by Stoplip, 14 November 2007 - 12:03.


#8 net024.troyman

net024.troyman
  • Members
  • 168 posts

Posted 14 November 2007 - 12:27

[quote name='kinky kitten' post='1895946' date='09.11.2007, 00:20']Heh, kad sam isla na van Gogha dobili smo vizu na 4 (i slovima, cetiri) dana :rolleyes: Daleko bilo da mi se ostajalo vise od predvidjenog vikenda, ali faking cetir' dana, avaj :huh:

Mrzim te fore kad ti traze pasos koji vazi najamanje 6 meseci od dana zavrsetka putovanja i onda ti daju vizu u dan. Sta ako mi se nesto desi tamo pa zavrsim u bolnici i moram da ostanem duze? Ok kapiram da se produzeni i prinudnu boravak povredjenog nekako regulise, ali je ostavljen sam na milost i nemilost, jer sapAtnicima istice viza pa moraju da se vrate u zemlju.

Sto se ne ugledaju malo na Engleze i Amere po tom pitanju :)


@ kitten aj mi obrazlozi u koga da se ugledaju....pa pomenute
drzave imaju najrestriktivniji vizni rezim od svih......lakse je uci u saudijsku arabiju ;)

Edited by net024.troyman, 14 November 2007 - 13:05.


#9 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 14 November 2007 - 13:09

aj mi obrazlozi u koga da se ugledaju....pa pomenute
drzave imaju najrestriktivniji vizni rezim od svih......lakse je uci u saudijsku arabiju :rolleyes:


da, ali zato dobiješ vizu na šest meseci (UK) ili čak i više (USA)

#10 kinky kitten

kinky kitten
  • Members
  • 2,915 posts

Posted 15 November 2007 - 00:35

@ kitten aj mi obrazlozi u koga da se ugledaju....pa pomenute
drzave imaju najrestriktivniji vizni rezim od svih......lakse je uci u saudijsku arabiju :rolleyes:

Englezi izdaju multi vize na 6 meseci, trazio ili ne, sto je ok i dobija se za dan ako je dokumentacija u redu i ako te ne zovu dodatno na razgovor. Situacija sa americkom vizom se u poslednjih godinu dana znatno promenila. Dobija sa veoma lako i ono sto im je najbitnije je da dokazes da te nesto vezuje za zemlju (nekretnine, pa cak i kola u svom vlasnistvu), a izdaju ti multi vizu na 3 godine. Upravo sam na to mislila kada sam napisala da se ugledaju na ove dve ambasade, jer se sengenske vize izdaju bukvalno u dan koliko ti traje putovanje da ne pomislis slucajno da produzis boravak za koji sat ili da te drmnu kola u njihovoj zemlji pa moras jos da im zaglavis u bolnici. Tim pre mi je sumanuto sto vecina ambasada zemalja potpisnica sengenskog sporazuma zahteva da ti pasos vazi od 3 do 6 meseci po isteku putovanja.

I uopste nije tacno da ove dve drzave imaju najrestriktivniji rezim. To bi se pre moglo reci za "ekonomske gigante" poput Italije i Spanije, a da ne govorim o primerima zemalja poput Danske, koja gradjanima Srbije i CG uopste ne izdaje turisticke vize, a potpisnici su sengenskog sporazuma.

#11 Irresistible

Irresistible
  • Members
  • 16 posts

Posted 17 November 2007 - 14:32

Englezi izdaju multi vize na 6 meseci, trazio ili ne, sto je ok i dobija se za dan ako je dokumentacija u redu i ako te ne zovu dodatno na razgovor. Situacija sa americkom vizom se u poslednjih godinu dana znatno promenila. Dobija sa veoma lako i ono sto im je najbitnije je da dokazes da te nesto vezuje za zemlju (nekretnine, pa cak i kola u svom vlasnistvu), a izdaju ti multi vizu na 3 godine. Upravo sam na to mislila kada sam napisala da se ugledaju na ove dve ambasade, jer se sengenske vize izdaju bukvalno u dan koliko ti traje putovanje da ne pomislis slucajno da produzis boravak za koji sat ili da te drmnu kola u njihovoj zemlji pa moras jos da im zaglavis u bolnici. Tim pre mi je sumanuto sto vecina ambasada zemalja potpisnica sengenskog sporazuma zahteva da ti pasos vazi od 3 do 6 meseci po isteku putovanja.

I uopste nije tacno da ove dve drzave imaju najrestriktivniji rezim. To bi se pre moglo reci za "ekonomske gigante" poput Italije i Spanije, a da ne govorim o primerima zemalja poput Danske, koja gradjanima Srbije i CG uopste ne izdaje turisticke vize, a potpisnici su sengenskog sporazuma.


A jel meni, kao studentu koji putuje turisticki (kod ujaka) u SAD, dovoljan dokaz "veza sa fakultetom" (uverenje, polozeni ispiti, index...) ili moram, kao Italijanima, da podnesem i krvnu sliku svih ljudi koje poznajem!? :rolleyes:

#12 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 19 November 2007 - 13:44

A jel meni, kao studentu koji putuje turisticki (kod ujaka) u SAD, dovoljan dokaz "veza sa fakultetom" (uverenje, polozeni ispiti, index...) ili moram, kao Italijanima, da podnesem i krvnu sliku svih ljudi koje poznajem!? :rolleyes:


:huh: a jeste stvarno, za italiju ti traze bukvalno sve i svasta.
sto se amerike tice, ne znam kako je kad ides direktno iz srbije, ali ja odavde nikad nisam imala problema (a bila sam tretirana kao drravljanin jugoslavije/srbije sto i dalje jesam). samo su trazili potvrdu da imam upisan phd (a to se vodi kao studije) i pozivno pismo iz usa. i za jedan dan je sve uvek bivalo gotovo.

#13 tweetyke

tweetyke
  • Members
  • 1 posts

Posted 17 January 2008 - 15:42

uhuhuh,pa evo ja vec danima trazim informacije o dokumentima koji su potrebni da bi dobila vizu za veliku britaniju,al' jos uvek ne znam TACNO koje dokumente da pribavim.da li je potrebno i osiguranje?
zna li neko tacno koje dokumente traze na ambasadi?
hvala hvala ako mi neko moze pomoci :rolleyes: :huh: :) ;)

Edited by tweetyke, 17 January 2008 - 15:47.


#14 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 17 January 2008 - 15:49

uhuhuh,pa evo ja vec danima trazim informacije o dokumentima koji su potrebni da bi dobila vizu za veliku britaniju,al' jos uvek ne znam TACNO koje dokumente da pribavim.da li je potrebno i osiguranje?
zna li neko tacno koje dokumente traze na ambasadi?
hvala hvala ako mi neko moze pomoci :rolleyes: :huh: :) ;)


Puno korisnih informacija, ovde (vladino odeljenje za vize), izmedju ostalog:


What will I need to make my application?
You will need to make your application online or fill in the following visa application form:
PDF Application form VAF1 - Visitor (PDF, 225K)

PDF Visitor form guidance notes (PDF, 150K)

You will also need the following.

* Your passport or travel document.
* A recent passport-sized (45mm x 35mm), colour photograph of yourself. This should be:
o taken against a light-coloured background
o clear and of good quality, and not framed or backed
o printed on normal photographic paper, and
o full face and without sunglasses, hat or other head covering unless you wear this for cultural or religious reasons (but the face must not be covered).
* The visa fee. This cannot be refunded, and you must normally pay it in the local currency of the country where you are applying.
* Any supporting documents relevant to your application.



#15 jasmina28

jasmina28
  • Members
  • 2 posts

Posted 21 January 2008 - 21:27

Putovala sam u London pocetkom decembra,razgovor za vizu sam zakazala u ponedeljak,za petak,a u sledeci utorak(za 3 dana znaci )su mi javili da dodjem po pasos.Sve je prilicno brzo i jednostavno,a to sa papirima je i mene uzasno nerviralo.i bas sam pricala sa momkom na salteru kako je veoma nezgodno sto nemaju nabrojano sta tacno treba,pa stalno mislis da li si trebao da pribavis jos nesto.Ja sam putovala sa suprugom,ja sam privatnik a on je stalno zaposlen.Isli smo kod druga,tako da nam je on poslao pozivno pismo, a onda su mi ovde trazili i kopiju njegovog pasosa pa smo jurili da nam posalje mailom.Od dokumenata ja sam podnela resenje od firme,izvode iz banke za poslednja 3 meseca,potvrdu iz banke da je firma aktivna,radnu knjizicu,kopije mojih kreditnih kartica.Muz je odneo potvrdu da je stalno zaposlen,radnu knjizicu,kopije kartica.Znaci,sustina je da im se odnese sto vise dokaza o tome da ovde imas stalan posao,da imas dovoljno para i planiras da se vratis.Ono sto su meni rekli kada sam se malo raspitivala jeste da uglavnom ne prave probleme,i ljudi uglavnom dobijaju vizu,i odlicno je sto daju multi na 6 meseci,pa lepo covek moze da ode bar jos jednom.