Jump to content


Photo
- - - - -

Spanski again?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
6 replies to this topic

#1 PetarS

PetarS
  • Members
  • 57 posts

Posted 07 March 2009 - 19:46

Verovatno je vec bila tema o spanskom jeziku, ali nesto me mrzi da trazim dugo sam razmisljao o ucenju tog jezika, narocito posle par putovanja u Spaniju, a posto imam zelju da obilazim i Argentinu, Cile & co bas sam nesto premotivisan da ga progovorim, makar za sporazumevanje. Nasao kurs na univerzitetu, a posto sam student ne moram da placam. Problem je samo prevelika grupa ljudi i sto je samo jednom nedeljno ali 5 sati... Na sta uopste treba obratiti paznju kod spanskog, ljudi uglavnom kazu da je jezik onako laksi, da nije pretezak i da se lako da nauciti. Ko imna iskustvo sa ucenjem spanskog, dobro bi mi dosao neki savet ili cisto samo ohrabrenje :ph34r:
Inace imam iskustva sa ucenjem jezika, govorim engleski i nemacki, sad kad bih jos i spanski uspeo bio bih zadovoljan...valjda :)
Pozdrav svima

#2 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 09 March 2009 - 12:06

nije mnogo težak, u pravu su ljudi

nateža stvar za mene lično (ali verujem da nisam jedina) su glagoli, pošto ima mali milion vremena + subjunktiv pa nije baš lako provaliti uvek kad šta treba
mada, uz dosta vežbanja može se dosta toga naučiti

i dobro članovi, al to mi je gadno u svakom jeziku pa se ne računa :ph34r:

#3 schneetzla

schneetzla
  • Members
  • 239 posts

Posted 09 March 2009 - 12:45

prosle nedelje sam skidao neku knjigu sa neta i greskom presnimio spansku verziju umesto italijanske i prelistavam je i razumem polovinu. tada mi je palo na pamet da naucim i spanski. italijanski sam apsolvirao tim pre sto sam dugo ziveo u italiji, pa mi spanski deluje kao igra posle drndanja sa italijanskom gramatikom.

uopste uzev, ako govoris jedan romanski jezik mislim da ti nece biti problem da naucis bilo koji drugi. spanski je cak najlaksi, rekao bih. a i lep je i otvara ti jedan izuzetno bogat svet pa mislim da ga svakako vredi nauciti.

#4 kayser

kayser
  • Members
  • 1,316 posts

Posted 09 March 2009 - 14:31

kurs

#5 PetarS

PetarS
  • Members
  • 57 posts

Posted 12 March 2009 - 10:04

Da, i meni od prvog casa su ti glagoli malo :ph34r: A samo je bilo sadasnje vreme.
A ja sam listao gramatiku sam, mislim da jesu malo ta vremena gadna, ali osim toga nista nije strasno, 2 roda su mi kao melem u odnosu na 3 pa kontam mozda mi i nece biti tesko... mislim, odredjeni i neodredjeni clanovi se u svakom jeziku koriste na manje-vise slican fazon? Nadam se.

Ne govorim (za sada) ni jedan romanski jezik, nazalost, spanski bi mi bio prvi, do sada samo sa ucenjem germanskih imam iskustva, ne racunam latinski u srednjoj.

Epa, eto ja kupio recnik i gramatiku pa cu da vidim na dalje kako ce ici, jos uvek me drzi motivacija.

#6 xxx Aurora xxx

xxx Aurora xxx
  • Members
  • 42 posts

Posted 20 September 2009 - 12:31

Ako jos uvek treba savet...
Ja sam na slican nacin pocela da ucim spanski - na fakultetu, 2 x 1,5h nedeljno, velika guzva, puno ljudi... Nije mi smetalo, jer sam zaljubljenik u ovaj jezik i ucila sam ga zbog sebe i za sebe, a ne za ocenu. Na predavanja sam isla gotovo cele skolske godine, onda su dosli ispiti i neke druge stvari, pa sam ostavila na kraju spanski po strani... Sad ga, nekoliko godina kasnije, ucim ponovo - sama. Tacnije, tek treba da pocnem da ga ucim sistematicno, po knjizi. Za sada se moje ucenje svodi na citanje sajtova na spanskom i to mi puno pomaze. U pocetku sam stalno isla na freetranslations.com i prevodila citave pasuse na engleski, a sad to cinim sve redje! :ph34r: Jos da se dohvatim knjige... :)

#7 bozicso

bozicso
  • Members
  • 13 posts

Posted 16 October 2009 - 20:21

trebam pomoc dobio sam poruku od nekog iz meksika pa mi trebe neko da prevede
evo poruke
aki te dejo mis saluditos cuidate bye