Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Gay parada 2009


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2462 replies to this topic

Poll: Gay parada 2009 (602 member(s) have cast votes)

Da li pripadnici gej parade i oni koji to podrzavaju treba da održe Gay paradu 2009 ?

  1. DA (274 votes [53.10%])

    Percentage of vote: 53.10%

  2. NE (242 votes [46.90%])

    Percentage of vote: 46.90%

Vote

#61 meraklija

meraklija
  • Members
  • 227 posts

Posted 10 March 2009 - 18:11

Pa ako nisi shvatio teshku i tamnu ironiju koju nosi "neznan broj" onda bolje da i ne diskutujemo dalje.

Ako si to shvatio kao ironiju,onda se izvinjavam!
Na onom klipu je pisalo da se ne zna tačno koliko je homoseksualaca bilo povređeno (verovatno iz tog razloga što se nikom nisu obratili za pomoć),zato sam tako napisao.
Nije mi bila namera nikog da uvredim.

#62 Leonina

Leonina
  • Members
  • 4,471 posts

Posted 10 March 2009 - 19:15

Naime - svuda su gey protesti počeli kao krvavi obračuni sa policijom i homofobima...
...
Uostalom pogledajte početak parade u beogradu i recite mi gdje tu imate karnevalske prizore sa parada širom svijeta. To je prosto bio protest za gej prava...

Nažalost oni koji ograničavaju ljudske slobode veoma često su (bar u početku) najglasniji i najagresivniji. Omakne im se i da su hrabri ali naravno samo, jedino i isključivo kada su u grupi. Retko će kad nekoga na ulici napasti pas lutalica, tek tako. Ali zato kad su u čoporu... S tim što su psi ipak plemenite životinje i goni ih instinkt za preživljavanje, dok ove sa šajkačama ne znam šta goni al to teško da je instinkt, a sa razumom nema ni idejne veze.

Osim jezivog utiska koji ovaj klip ostavlja, ono što sam zapazila je da u ovoj grupi koja nosi šajkače i urla parole ima više primera istopolnog grljenja i cmakanja nego među ovom grupom od koje se to očekuje jelte :ph34r: Da ne pominjemo utisak o korišćenju sapuna, usluga frizera, zubara i tako tih bespotrebnih tekovina civilizacije. :)

Pride me obradovalo da nisam jedina u familiji kojoj je stalo do ljudskih prava i borbe protiv nasilja i predrasuda :D

#63 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 10 March 2009 - 23:24

Dakle , prodje i to cudo. Ostaje da se vratimo svojim minornim zivotnim problemima

#64 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 11 March 2009 - 11:26

Dakle , prodje i to cudo. Ostaje da se vratimo svojim minornim zivotnim problemima

:ph34r: Ti bas padas sa Marsa, a?

#65 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 11 March 2009 - 11:57

da , ponekad mislim na ovakve trivijalnosti

Radnici osam godina bez plate
31. januar 2009. | 11:16 | Izvor: B92
Kragujevac -- Radnici kragujevačke fabrike "Partizan" primorani su da štrajkuju jer osam godina nisu primili plate.

Takođe, zdravstveno i penzijsko osiguranje nije im uplaćivano 5 godina, zbog čega najstariji radnici ne mogu da odu u penziju. Radnicima "Partizana" po osnovu neisplaćenih zarada poslodavac duguje 185 miliona dinara.

Plate kažu, nisu primali poslednjih osam godina. A zbog nepovezanog radnog staža pojedini zaposleni ne mogu ni u penziju.

ili ova sitnica


U Srbiji živi oko 150.000 neuhranjene dece, a jedna trećina dece predškolskog uzrasta je anemična.


a mozda i ovo :

Broj nezaposlenih u Srbiji se u decembru prošle godine povećao za 10.212 u odnosu na oktobar 2008, i krajem godine iznosio je 727.621, saopštila je Nacionalna služba za zapošljavanje (NSZ).



Ali šta je to spram krupnih problema

#66 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 11 March 2009 - 12:30

Misli, ko ti brani. Otvaraj teme o tome, ako mislis da treba. Ne podmeci drugima da su njhovi problemi trivijalni, jer se tebi cini da ima bitnijih. Ne minimizuj tudje probleme i tudju borbu za osnovna ljudska prava, popovanjem kako je to nebitno jerbo "radnici ne primaju plate". Tema ti je nebitna, zaobidji je. A cim se tako podlo trudis da je omalovazis, znaci da ti bas i nije nebitna koliko pricas. :ph34r:

#67 Paralela

Paralela
  • Members
  • 1,061 posts

Posted 11 March 2009 - 15:02

da , ponekad mislim na ovakve trivijalnosti

Ali šta je to spram krupnih problema



A šta ako među tim radnicima koji ne primaju plate ima desetak procenata homoseksualaca (a ima, pomiri se s tim!), pa imaju važniji problem od plate: da li će ih neko zbog toga gađati čekćem u glavu?

#68 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 11 March 2009 - 18:00

da , ponekad mislim na ovakve trivijalnosti
...
Ali šta je to spram krupnih problema

Što ti je argument... tako bilo ko može da kaže pa šta ako nisu primili plate, nisam ni ja, a još su me i opljačkali, a neko treći da kaže pa šta, mene su upucali jedva sam ostao živ...
Problemi koje si naveo su pre svega ekonomske prirode i nemaju nikakve direktne veze sa diskriminacijom manjinskih grupa niti je rešavanje jednih uslovljeno rešavanjem drugih...

#69 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 11 March 2009 - 19:59

Misli, ko ti brani. Otvaraj teme o tome, ako mislis da treba. Ne podmeci drugima da su njhovi problemi trivijalni, jer se tebi cini da ima bitnijih. Ne minimizuj tudje probleme i tudju borbu za osnovna ljudska prava, popovanjem kako je to nebitno jerbo "radnici ne primaju plate". Tema ti je nebitna, zaobidji je. A cim se tako podlo trudis da je omalovazis, znaci da ti bas i nije nebitna koliko pricas. :ph34r:

Ne omalovazavam temu ni ucesnike ni pripadnike gej populacije. Duzan sam ucesnicima da kazem zbog cega mene iritira parada, jer je i o tome bilo reci, a to nije mrznja prema tim ljudima. Dakle, ako moram iskljucivo da pisem odu radosti onda necu ucestvovati, jer sam zabunom shvatio da je ovo polemika u kojoj cesto ljudi imaju suprotna misljenja

Edited by kapetanm, 11 March 2009 - 20:00.


#70 honey

honey
  • Members
  • 1,277 posts

Posted 11 March 2009 - 20:20

Nisam htela da glasam, jer ne znam sta da kazem. Eto ni iz stavova iznetih ovde, ne sticem utisak da je javno mnjenje u Srbiji nesto omeksalo prema gay osobama u odnosu na tu 2001. Svi su i dalje tvrdokorno na svojim pozicijama, sta li tek misli ostala populacija kad je na forumu B92 ovako. Ovaj topik o problemima posle skoro 400 strana se vrti non stop i krug, svako malo se ukljuci neko nov sa poredjenjem pedofila i gejeva, prirodnost i neprirodnost, zivotinje homoseksulaci i hermafroditi; bitno da homofobi ne odstupaju ni za dlaku.
Odgledah taj video clip postavljen. Ako ce opet da bude ovako, to se ne zove parada :ph34r:
Konkretno da pitam: znate li ljude ili da ste bas culi da je neko 2001 bio zestoki homofob, a sad se promenio, pa bar za mrvicu drugacije misli, ako ih ne podrzava, ali da bar kaze, neka ih, i nece da izadje da ih gadja kamenicama i sl? Ako takvih promenjenih nema, daleko je jos do pride.

#71 Nemanja85

Nemanja85
  • Members
  • 134 posts

Posted 11 March 2009 - 22:32

Pa neće se ni promjeniti situacija sama od sebe, zar ne.

Pogledajte recimo primjer Zagreba - gdje se parada pod jakom policijskom zaštitom održava već nekoliko godina. Svake godine sve manje incidenata i homofobije, a sve više prihvatanja od strane javnosti...

Zagreb 2002 - http://www.youtube.c...Q...FF6&index=1

Zagreb 2003 -

Zagreb 2008 -

Edited by Nemanja85, 11 March 2009 - 22:52.


#72 m.scofield

m.scofield
  • Banned
  • 133 posts

Posted 12 March 2009 - 10:07

Pošto je u najvećoj meri ovde problem u paradi,pitam se zašto ne bi napravili kompromis?Dobijate sva prava zakonom zaštićena,a to mislim da vam je cilj,a od parade odustanete.Ako svi pristanu da naprave veeeliki korak u svojim glavama prihvatanjem suživota sa homosexualcima zašto se Vi ne biste odrekli nečega što toj većinskoj populaciji najviše smeta?Kompromis je rešenje u suprotnom će uvek jedna strana biti grbava.Da li sta spremni da se i vi odreknete nečega zarad mira i tolerancije?

#73 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 12 March 2009 - 10:55

Ne omalovazavam temu ni ucesnike ni pripadnike gej populacije. Duzan sam ucesnicima da kazem zbog cega mene iritira parada, jer je i o tome bilo reci, a to nije mrznja prema tim ljudima. Dakle, ako moram iskljucivo da pisem odu radosti onda necu ucestvovati, jer sam zabunom shvatio da je ovo polemika u kojoj cesto ljudi imaju suprotna misljenja

Ne menjaj teze. Mozes da pises sta god hoces, ako ima veze sa temom i pravilima foruma. Znaci, Gay Pride te iritira zato sto ima radnika koji nisu primili plate? A kakve veze imaju diskriminacija po licnom svojstvu sa losim menadzmentom firme, neadekvatnim zakonima o stecaju i nikakvom primenom zakona iz oblasti radnog prava? :ph34r:

Pošto je u najvećoj meri ovde problem u paradi,pitam se zašto ne bi napravili kompromis?Dobijate sva prava zakonom zaštićena,a to mislim da vam je cilj,a od parade odustanete.Ako svi pristanu da naprave veeeliki korak u svojim glavama prihvatanjem suživota sa homosexualcima zašto se Vi ne biste odrekli nečega što toj većinskoj populaciji najviše smeta?Kompromis je rešenje u suprotnom će uvek jedna strana biti grbava.Da li sta spremni da se i vi odreknete nečega zarad mira i tolerancije?

Dobijete sva prava, osim nekih prava? :)

#74 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 12 March 2009 - 11:06

@m.scofield
Zašto polu-normalne bilmeze koji vole da ih se naziva navijačima i obrazovce smatraš većinom? Ostatak populacije možda ne smatra paradu nečim pozitivnim, ali sigurno ne bi pokušao da je spreči...

Edited by namcor, 12 March 2009 - 11:07.


#75 m.scofield

m.scofield
  • Banned
  • 133 posts

Posted 12 March 2009 - 11:15

Dobijete sva prava, osim nekih prava? :ph34r:

Pročitaj lepo šta piše.Vi ćete to pravo imati,pitanje je da li hoćete da ga se odreknete da bi postigli kompromis?Svi vas prihvate,ali bez parade.