Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Gay parada 2009


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2462 replies to this topic

Poll: Gay parada 2009 (602 member(s) have cast votes)

Da li pripadnici gej parade i oni koji to podrzavaju treba da održe Gay paradu 2009 ?

  1. DA (274 votes [53.10%])

    Percentage of vote: 53.10%

  2. NE (242 votes [46.90%])

    Percentage of vote: 46.90%

Vote

#31 turbulencija

turbulencija
  • Members
  • 822 posts

Posted 08 March 2009 - 18:33

Ako je stav vecine populacije, sugradjana ,da ne bi trebalo paradirati svojim seksualnim opredeljenjem,

Ne paradiraju oni svojim seksualnim opredeljenjem da bi to istakli ili nametnuli, već na taj način traže prava koja su im, evidentno, uskraćena. Seksualno opredeljenje je samo sticaj okolnosti. Uzrok pojavi je diskriminacija, parada je posledica, ako se ukloni uzrok, neće biti posledice. Log'čki!

#32 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 08 March 2009 - 18:40

U krajnjem slučaju, protesti, demonstracije i ostali javni skupovi se ne organizuju isključivo da bi pokazali stav većine, nego i stav manjine. To da li većina podržava neku ideju nije relevantno - ljudi imaju prava da protestvuju/paradiraju i kada su u manjini, a većina treba da im to omogući čak i kada se ne slaže (izuzetak je, naravno, kršenje zakona koje nadležni organi treba da spreče)...

#33 Gradjanska svest

Gradjanska svest
  • Members
  • 7 posts

Posted 08 March 2009 - 18:56

:D Rano je za defile. Srbska javnost je :) zaostala. Policija nebi bila u stanju zastititi ucesnike parade prkosa. Pucalo bi se opet ali ne u vazduh vec u meso dvolicnih celavih majmuna koji su u zatvoru ljubitelji muskog anusa a na slobodi radikalno zatucani i udruzeni u krv i cast obraz (citaj velkosrbska guzica) i slicne malogradjanske tvorevine :D

Umesto parade damama gospodi iz udruzenja seksualnih manjina moja malenkost predlaze organizovanje tribina recitala filmskih projekcija pozorisnih predstava na pravom mestu i u odgovarajucim uslovima znaci uz maksimane mere bezbednosti zbog visokog rizika.

Gej lezbo susreti svih vrsta se takodje podrazumevaju u uslovima jasno definisanih pravila ponasanja i visoke stope privatnosti :D

Predavanja u skolama na Univerzitetima su veoma bitni za postepeno prihvatanje seksalnih manjina. :ph34r:

Edited by Gradjanska svest, 08 March 2009 - 19:16.


#34 tnenad

tnenad
  • Members
  • 11 posts

Posted 08 March 2009 - 21:26

Ako bude, bice jos gore nego prosli put...

#35 Erestor

Erestor
  • Members
  • 2,150 posts

Posted 08 March 2009 - 21:54

Ako bude, bice jos gore nego prosli put...

Pretnja ili stav? :ph34r:

#36 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 08 March 2009 - 22:03

Pitanje je vrlo kratko i jasno...

znamo kako su proslii na Paradi koja je održana pre desetak godina...

Da li se nesto u medjuvremenu promenilo kod svesti ljudi ?



bas i nisam siguran da bi sve proslo drugacije nego pre nekoliko godina... izuzev ukoliko paradu ne bude obezbedjivala vojska, policija i db... na kraju krajeva i ako se odrzi ko bi na njoj uopste ucestvovao obzirom da nisam bas siguran da se narocito velik broj homoseksualaca deklarise javno (mozda gresim).

#37 Marcus Lupus

Marcus Lupus
  • Members
  • 479 posts

Posted 08 March 2009 - 22:35

Pa to je jasno. Paradiraju jer je to jedan od nacina da se bore protiv diskriminacije.

Pa oni paradiraju i tamo gde zakon o diskriminaciji vec postoji i gde imaju sva prava,zasto onda i dalje organizuju te parade?



Зашто тамо нема толико таквих недоказаних створења, па се та парада претворила у општенародно весеље. У нормалним земљама то је фестивал као и сваки други: музика, пиво, храна и тако два-три дана. И долазе сви.

#38 outcast

outcast
  • Banned
  • 2,346 posts

Posted 09 March 2009 - 02:12

Kao prvo odmah da kazem pre nego sto izjavim ista na ovu temu da ama bas ni malo nisam homofobicna. Medjutim, taj neukus koji se prikazuje za vreme "Pride Parade" u Torontu retko moze da se vidi negde drugde. Nisu mi jasni roditelji koji vode svoju malu decu da gledaju muskarce u koznim tangama koji vrte dupetom ( nemam pojma sta zele time da kazu ili dokazu ? ). Meni je to malo previse degutantno. Ne znam, mozda sa mnom nesto nije u redu, ali ja moje dete nikada ne bih vodila na tu paradu. Mada, kada malo bolje razmislim ja ne podnosim ni Santa Clause Parade :ph34r:

#39 tnenad

tnenad
  • Members
  • 11 posts

Posted 09 March 2009 - 09:53

Pretnja ili stav? :ph34r:


Stav :)

#40 Cecily

Cecily
  • Members
  • 175 posts

Posted 09 March 2009 - 10:20

Ukoliko se može sklopiti čvrst dogovor sa policijom da će normalno obezbediti paradu onda naravno da je treba održati. Tako bi se jasno poslala poruka svima da su homoseksulaci prihvaćeni od društva, tj. od njenog organizovanog servisa - države, da antidiskiriminacioni zakoni nisu samo mrtvo slovo na papiru i i to bi bio zaista razlog za Gay Pride. I ne samo što bi homoseksulaci, njihove porodice i prijatelji zbog toga trebalo da budu ponosni nego i svi mi - dokaz da nam se društvo emancipuje kao celina. Siledžije i ostali glasni homofobi (latentni homoseksualci?) bili bi time ućutkani. Ali u suprotnom, ako bi država/policija izvrdala svoje obaveze prema delu svojih gradjana time bi opet rekla mnogo o sebi. Zato mislim da je Gay Pride ove godine neophodan - da se isteraju stvari na čistinu. Stim što ako policija izvrda svoje obaveze mislim da paradu ne treba izvesti ali da tada treba o tome na sva zvona.

#41 turbulencija

turbulencija
  • Members
  • 822 posts

Posted 09 March 2009 - 11:05

Sve vreme se trudim da proniknem u glave onih koji su za zabranu elementarnih ljudskih prava (a da ostvarivanjem istih nema štete) i jedini zaključak je da se radi o ljudima ograničenog opsega humanosti. Shvatam, nekima zaista treba nešto zabraniti.

Edited by turbulencija, 09 March 2009 - 11:05.


#42 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 09 March 2009 - 11:24

Sve vreme se trudim da proniknem u glave onih koji su za zabranu elementarnih ljudskih prava (a da ostvarivanjem istih nema štete) i jedini zaključak je da se radi o ljudima ograničenog opsega humanosti. Shvatam, nekima zaista treba nešto zabraniti.


Zamisli koja je to drskost (u najmanju ruku) paradirati sa sopstvenim ogranicenjima i ono sto je licni problem svake takve poluegzistencije prebacivati drugima. Upirati prstom u ljude koji samo zele da budu tretirani kao i svi drugi.

Zamisli "argument" tipa "sta ima da paradiraju?". A sto ne bi paradirali poput svih drugih koji paradiraju na ovom svetu? Kome kapa s glave pada od toga?

#43 turbulencija

turbulencija
  • Members
  • 822 posts

Posted 09 March 2009 - 12:28

Zamisli koja je to drskost (u najmanju ruku) paradirati sa sopstvenim ogranicenjima i ono sto je licni problem svake takve poluegzistencije prebacivati drugima. Upirati prstom u ljude koji samo zele da budu tretirani kao i svi drugi.

Zamisli "argument" tipa "sta ima da paradiraju?". A sto ne bi paradirali poput svih drugih koji paradiraju na ovom svetu? Kome kapa s glave pada od toga?

Jesi li u prvom delu posta ironičan, a u drugom misliš isto kao i ja, ili...? :ph34r:

#44 Erestor

Erestor
  • Members
  • 2,150 posts

Posted 09 March 2009 - 12:31

Stav :)

Dobar, obrazložen, jasno argumentovan, neoboriv... Bravo, skidam kapu... :ph34r:

#45 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 09 March 2009 - 12:32

Jesi li u prvom delu posta ironičan, a u drugom misliš isto kao i ja, ili...? :ph34r:


Izvinjavam se! Nisam bila dovoljno artikulisana. Uopste nisam bila ironicna nego mrtva ozbiljna. Smatram da je u najmanju ruku drskost i neotesanost da oni kojima ni iz dzepa ni u dzep dozvoljavaju sebi slobodu da sankcionisu tudje zivote i sudbine. Dakle, slazem se sa tobom i u prvom i u drugom delu posta. :)