Jump to content

Photo
* * * * * 1 votes

Gay parada 2009

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2462 replies to this topic

Poll: Gay parada 2009 (602 member(s) have cast votes)

Da li pripadnici gej parade i oni koji to podrzavaju treba da održe Gay paradu 2009 ?

1. DA (274 votes [53.10%])

Percentage of vote: 53.10%

2. NE (242 votes [46.90%])

Percentage of vote: 46.90%

Vote

#1 STATUS

STATUS
  • Members
  • 133 posts

Posted 06 March 2009 - 15:28

Pitanje je vrlo kratko i jasno...

znamo kako su proslii na Paradi koja je održana pre desetak godina...

Da li se nesto u medjuvremenu promenilo kod svesti ljudi ?

Edited by STATUS, 06 March 2009 - 15:30.

#2 Leonina

Leonina
  • Members
  • 4,471 posts

Posted 06 March 2009 - 15:59

Da li se nesto u medjuvremenu promenilo kod svesti ljudi ?

Iskreno, ne verujem. Ali ako se bude sedelo i ćutalo neće se ništa ni promeniti. Trebalo bi nekako postići dobro obezbeđenje parade. To je suština svega. Pa nek se mlađaHna stoka koja želi da mlati ljude po ulicama obuzda. Ako je uspevalo u komšijskim zemljama prošlo bi i ovde. Na nesreću pošto policija ima tendenciju da se ne meša u svoj posao kada joj to ne odgovara obezbeđenje parade je bonus koji treba osvojiti pre nego sve to uopšte počne.

#3 dragosh

dragosh
  • Banned
  • 172 posts

Posted 07 March 2009 - 09:02

Ne, jos nije vreme za takav dogadjaj u Beogradu a jos zadugo nece biti vreme za to.
Od poslednje tzv. parade namnozile su se mlade jos zatvorenije i skucenije patriote, :ph34r:
koje bi jos gore reagovale.
Vidi ovde npr.:
http://forum.krstari...ad.php?t=267625
http://forum.krstari...ad.php?t=267676

Edited by dragosh, 07 March 2009 - 09:05.

#4 Duka

Duka
  • Members
  • 128 posts

Posted 07 March 2009 - 09:46

Čemu paradiranje?
Razumem i podržavam zahteve za donošenje zakonske regulative koja će onemogućiti diskriminaciju vezanu za zapošljavanje, sklapanje brakova, nasleđivanje...ali nipošto ne podržavam održavanje parada, maskenbala posvećenih seksualnoj orijentaciji.
Sutra će na ideju da paradiraju doći ljubitelji oralnog seksa, slediće ih oni sa spolovilom duži od 25...
Pomalo banalizujem, ali ne znam kako drugačije da prikažem besmisao takvih vrsta okupljanja.

#5 Nemanja85

Nemanja85
  • Members
  • 134 posts

Posted 07 March 2009 - 11:03

Pa, sve je u tome da li policija može obezbijediti takav događaj, a ja mislim da može.

Ivica se pokazao mnogo sposobnijim od Jocića....

Sutra će na ideju da paradiraju doći ljubitelji oralnog seksa, slediće ih oni sa spolovilom duži od 25...

Pa ne vidim zašto bi, kada im nisu ugrožena prava, ali, čak i da se desi, temi bi smetalo, pa bi išao da ih biješ? Kontam da bi na ove druge vjerovatno bio ljubomoran, ali opet, da ih biješ zbog jedne prirodne karakteristike?

Toliku puta čujem slične glupe argumente, tipa, drugarica me pita zašto ne može ona da održi konferenciju u Sava centru, a pri tom, naravno da može, i da je niko ne bi u tome spriječio.

Pravo je svakog da izađe na ulicu povodom bilo čega (a da nije antiustavna i antizakonska aktivnost).

#6 drmr

drmr
  • Members
  • 667 posts

Posted 07 March 2009 - 11:48

Čemu paradiranje?
Razumem i podržavam zahteve za donošenje zakonske regulative koja će onemogućiti diskriminaciju vezanu za zapošljavanje, sklapanje brakova, nasleđivanje...ali nipošto ne podržavam održavanje parada, maskenbala posvećenih seksualnoj orijentaciji.
Pomalo banalizujem, ali ne znam kako drugačije da prikažem besmisao takvih vrsta okupljanja.

Pa to je jasno. Paradiraju jer je to jedan od nacina da se bore protiv diskriminacije. Ti ne moras da paradiras povodom svoje sexualne orijentacije jer nisi diskrimisan po tom osnovu.
A ono za 25cm, pa sve dok ga nevade mogu da paradiraju jer tada mislim da vec krse neki zakon (pretpostavljam da postoji neki zakon a nedolicnom ponasanju na javnom mestu

Lupam sad ali da li bi ti smetalo da jedno stotinjak lepih zenski u nekoj sexi glamur odeci proseta gradom povodom ne znam nekog medjunarodnog modnog festivala u gradu?

Pitanje koje je postavljeno je nepotpuno jer nudi samo da li TREBA ili ne. Ja recimo nisam protiv toga (dok je u nekim granicama) ali ne bih mogao reci e evo TREBA to da rade. Briga me da li ce da rade. To oni treba da znaju da li oni to trebaju da rade ili ne

Edited by drmr, 07 March 2009 - 11:55.

#7 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 07 March 2009 - 12:42

Meni su Gay parade bezvezne, ali ako homoseksualci misle da treba da je održe nemam ništa protiv - kada mogu protesti podrške uhapšenom beguncu pred zakonom, zašto da ne paradira i neko ko ne krši zakon...
Bezbednost je (na žalost) problematična, ali ne mislim da zbog toga paradu treba zabraniti, nego da one koji ugrožavaju bezbednost učesnika treba pohapsiti, počev od eventualnih likova koji bi javno pozivali "patriote" da paradu spreče, pa do direktnih izvršilaca na terenu.

edit: null vote

Edited by namcor, 07 March 2009 - 12:43.

#8 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 07 March 2009 - 13:28

Meni je ideja spocitavanja drugima vlastite seksualne orijentacije putem okupljanja sa onima sa kojima je jedino zajednicko upravo to, malo bezvezna, ali nemam nista protiv, dok ne ometa saobracaj.

#9 Erestor

Erestor
  • Members
  • 2,150 posts

Posted 07 March 2009 - 13:58

Uh. Sa jedne strane, podržavam sve aktivnosti usmerene protiv bilo kog oblika diskriminacije u našem društvu, pa i ovu.

Sa druge strane, zaista se bojim da država neće obezbediti adekvatne mere bezbednosti, i da će tu nastati haos.

#10 dragosh

dragosh
  • Banned
  • 172 posts

Posted 07 March 2009 - 15:29

Svaki drugi odgovor je tipicno srpski,
nemam nista protiv ALI: :ph34r:

#11 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 07 March 2009 - 15:41

Ne vidim čemu etnički predznak...

#12 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 07 March 2009 - 15:54

Mogu i trebaju da organizuju, ali nek unajme obezbedjenje. Pre par meseci kad se organizovala zurka u BGD-u, privatno obezbedjenje se sukobilo s nacosima, pa se tek onda pojavila policija. Koliko znam niko od ucesnika nije povredjen. Inace nasa policija ne sluzi nicemu osim da posle radnog vremena fizikalisu kod kontroverznih biznismena.

Edited by BlackDog, 07 March 2009 - 15:56.

#13 Leonina

Leonina
  • Members
  • 4,471 posts

Posted 07 March 2009 - 16:20

Bezbednost je (na žalost) problematična, ali ne mislim da zbog toga paradu treba zabraniti, nego da one koji ugrožavaju bezbednost učesnika treba pohapsiti, počev od eventualnih likova koji bi javno pozivali "patriote" da paradu spreče, pa do direktnih izvršilaca na terenu.

Bezbednost je sve. Kako su u Zagrebu uspeli da održe prvi Pride i da se ništa ne desi? I tamo je necivilizovana rulja nasrtala ali je obezbeđenje bilo na nivou. Pa svake godine sve manje frke. Na stranu što treba pohapsiti "preventivno" sve te vođe raznih huligana čim negde i nekako verbalno ili u pisanom obliku iskažu nameru da će nekoga da biju, gaze itd pre same parade.
Da ne ispadne sad da sam nekakav nacista i sl. Ali evo samo po internetu koliko njih odmah skače da vrišti i skiči - jao kako ćemo da ih ugazimo. Mora biti da se i planiranje krivičnog dela nekako može sankcionisati. Nisam pravnik, ne znam, ali cenim da ima ko zna. Generalno ako ima volje ima i načina. Pitanje je samo ima li volje?

#14 m.scofield

m.scofield
  • Banned
  • 133 posts

Posted 08 March 2009 - 10:48

[quote name='drmr' date='07.03.2009, 11:48' post='2258147']
Pa to je jasno. Paradiraju jer je to jedan od nacina da se bore protiv diskriminacije.

Pa oni paradiraju i tamo gde zakon o diskriminaciji vec postoji i gde imaju sva prava,zasto onda i dalje organizuju te parade?

#15 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 08 March 2009 - 12:04

Pa oni paradiraju i tamo gde zakon o diskriminaciji vec postoji i gde imaju sva prava,zasto onda i dalje organizuju te parade?

Mozda zato sto se taj (nepostojeci) zakon i ne postuje? A mozda samo zato sto jednostavno tako zele?
Svako u jednom demokratskom drustvu ima pravo da protestuje i izrazava svoje misljenje javno.