Jump to content


Photo

Dača Ikodinović


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
64 replies to this topic

#1 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 24 February 2009 - 15:18

Ikodinović "ministar" za decu
Ponedeljak, 23. februar 2009. 13:32
Ministarka omladine i sporta Snežana Marković Samardžić i proslavljeni vaterpolista Danilo Ikodinović potpisali su sporazum o "stipendiranju", a zapravo se radi o primeni nacionalne strategije za mlade.

"Odlučili smo se da to bude Danilo Ikodinović, jer je on idealan partner za promociju te ideje. Dača će predstavljati državu u važnom segmentu države, a to su deca. Osnovni cilj je da se deca bave sportom, a izbor je pao na Danila, jer može mnogo da učini u tom smeru. On je čovek koji je pun optimizma, veliki pozitivac i može da mladima prenese i pozitivno i negativno u pobedama i porazima", rekla je Marković Samardžić u ponedeljak u prostorijama Ministarstva.

Danilo Ikodinović, koji je zbog teške saobraćajne nesreće prerano završio vrhunsku karijeru vaterpoliste, sa zadovoljstvom je prihvatio poziv Ministarstva.

"Drago mi je što sam dobio poziv i nadam se da ćemo, na obostrano zadovoljstvo, uspešno završiti ovaj projekat. Moj cilj biće da pomognemo u usmeravanju dece na pravi put, ja to više na žalost ne mogu da radim u bazenu, ali mogu van njega. Pokušaću da im prenesem sva iskustva koja sam stekao i pozitivna i negativna. Imam dovoljno iskustva za to", rekao je Ikodinović.

Ugovor su potpisali ministarka, Ikodinović i u ime Vaterpolo saveza Srbije Marko Stefanović, generalni sekretar.

Ministarka je istakla da još ne postoji prva, konkretna akcija u kojoj će Ikodinović učestvovati, jer je plan i dalje u izradi, prvo po školama, a onda po savezima, ali sigurno je da će Dača učestvovati i u samom sastavljanju programa.

MTS

Pred suđenje za izazivanje saobraćajne nezgode kod Kaća, 27. juna prošle godine, koje je zakazano za 5. mart, Ikodinović ističe da je spreman da snosi punu odgovornost:
- Nikad ni od čega nisam bežao. Mislim da je jasno da sam ja najgore prošao u toj nesreći, ali sam spreman da snosim posledice. Prihvatiću svaku odluku suda, kakva god ona bila.
Iako se u medijima spekulisalo o vansudskom poravnanju, Danilo kaže da nikada to nije nudio vozaču „juga“ u kog je udario kobnog dana.


.banner_text_link{ text-align: right } .banner_text_link a{ font-size: 12px; color: #ccc } .banner_text_link a span{ font-size: 10px; } .banner_text_link a:hover{ color: #666 } - Zašto bih se čuo ili video sa njim! Ne bih da zvučim drsko, ali ja nikog nisam ubio ili ozbiljno povredio. Najviše bih voleo da se ništa nije dogodilo i iskreno mi je žao što je taj momak pretrpeo strah i stres. Ipak, i on ima svoj deo odgovornosti - smatra Ikodinović


ALO!!


Naravno da je vozač juga kriv što je naš Ika vozio jamahu mrtav pijan 140km/h. Bitno je da naš Ika nije izvukao nikakvu pouku a kako se čini ni neće, pa se svašta može očekivati...Naš Ika je bankrot pa umesto da se prijavi na socijalno i prima pomoć ko i svi ostali, ne on će dobiti "stipendiju" za mlade. Pitam se da li naša pametna država ovim potezom prejudicira ishod suđenja našem Iki - društveno koristan rad u školama (plaćen - sad što to nije po zakonu manje više), plus vansudsko "poravnanje" s oštećenim - shut the fuck up il ćeš imati posla s državom.

#2 jelisaveta

jelisaveta
  • Members
  • 702 posts

Posted 24 February 2009 - 16:12

Delikatan slucaj.
Miljenik nacije, otkad se nasreca dogodila. On i njegova verna ljuba koja je prolila more suza. Otac male Hane (starija cerkica se i ne pominje). Svi mediji ih naprosto obozavaju...
Da ne budem shvacena pogresno. Zao mi je sto mu se dogodilo to sto se dogodilo. Sigurno je ogromna trauma za porodicu, i na kraju - strasno je to sto je na takav nacin morao da zavrsi karijeru profesionalnog sportiste.
Slazem se sa tobom,
Samo je ta medijska kampanja toliko jaka, da je prosto neprimereno izjaviti da u celom tom slucaju on ima imalo odgovornosti.
Nece se ovde odgovornost pominjati nigde.

Edited by jelisaveta, 24 February 2009 - 16:13.


#3 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 24 February 2009 - 16:15

E sad si najeb'o, udario si tamo 'di najvise boli - u ikonu nacionalnog ponosa za koga niko nije znao dok se nije slupao sopstvenom krivicom i bahatoscu. Secam se kakvi su topici kruzili kad se to desilo, niko ni za tren da pomisli da tu nesto nije u redu...

#4 jelisaveta

jelisaveta
  • Members
  • 702 posts

Posted 24 February 2009 - 16:44

E sad si najeb'o, udario si tamo 'di najvise boli - u ikonu nacionalnog ponosa za koga niko nije znao dok se nije slupao sopstvenom krivicom i bahatoscu. Secam se kakvi su topici kruzili kad se to desilo, niko ni za tren da pomisli da tu nesto nije u redu...

:ph34r: svetac

#5 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 24 February 2009 - 18:02

U Nemačkoj je premijer-ministar savezne države Thüringen Althaus na zimskom odmoru izazvao sudar na skijaškoj pisti pri čemu je poginula jedna Slovakinja.Nakandnim veštačenjem je utvrđeno da je ministar povredio liniju piste gde se sme skijati,te niji imao kacigu na glavi.
Ne sećam se imena tog skijaškog cenra u Austriji, ali znma da je Staatsanwalt(nešto kao državni tužilac) te savezne pokrajine podigao optužnicu za ubisvo iz nehata protiv njega
Nemačka država se nije mešala u ovaj nemili incident, ali je cela nemačka javnost reagovala da ministar treba da odgovara kao i svaki drugi građanin
Takođe saveznom ministru za saobraćaj Nemačke kojeg je "uhvatio radar" kazna je izrečena kao i svakom drugom građaninu,dok Velja Ilić psuje saobraćajnu patrolu što ga je zaustavila zbog prekoračene brzine.
Dok kod nas na Balkanu za tako nešto bivaš još nagrađen.Drago mi je da je Nikodinović preživeo udes,ali po čemu je on zasluđio ovakav položaj gde prevashodno treba da dođe neki vrsni pedagog a ne sprotista kamikaze
Još nije ni počeo sudski proces a on se već pokušava zaštititi( od države) od moguće kazne za koju se obavezno gubi trajno vozačka dozvola.Da ne pričamo o teškim telesnim povradama i ugrođavanje života drugih.Ko hebe običnu sirotinju :ph34r:
Juče Miladin,danas Nikodinović..............

Edited by Pristevac, 24 February 2009 - 18:05.


#6 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 24 February 2009 - 19:31

Bas sam razmisljao na ovu temu kad je bila ona galama oko izricanja prvostepene presude vozacu za udes u kome je stradao Zablacanski. Sta bi bilo da je onaj drugi kriv ? Pa lincovali bi ga - narod je cudo. Jos nisam procitao clanak u kome pise da li je drugi ucesnik ziv i zdrav, kolika nu je steta na kolima, da li se uplasila njegova zena, itd.

#7 Paralela

Paralela
  • Members
  • 1,061 posts

Posted 24 February 2009 - 20:45

Naravno da je vozač juga kriv što je naš Ika vozio jamahu mrtav pijan 140km/h. Bitno je da naš Ika nije izvukao nikakvu pouku a kako se čini ni neće, pa se svašta može očekivati...Naš Ika je bankrot pa umesto da se prijavi na socijalno i prima pomoć ko i svi ostali, ne on će dobiti "stipendiju" za mlade. Pitam se da li naša pametna država ovim potezom prejudicira ishod suđenja našem Iki - društveno koristan rad u školama (plaćen - sad što to nije po zakonu manje više), plus vansudsko "poravnanje" s oštećenim - shut the fuck up il ćeš imati posla s državom.



Ma, baš je uzor za decu, nema šta! I on i folkerka! Ja svojoj deci ne bih dala da im priđu ni na kilometar. Prvo, besmisleni su u svakom pogledu, a drugo, opasni su po život!

#8 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 25 February 2009 - 10:12

Što sam danas besan... Nije ovde problem Ikodinović nego ministarka - odakle nekome ideja da je neko kome je u toku suđenje na kome je optužen za bahato ponašanje u saobraćaju dobar primer za decu, bez obzira na sportske rezultate i popularnost... Najviše što bih mu dao je da bude promoter-pokajnik u "Ne brže od života", sve ostalo je neukusno.

#9 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 25 February 2009 - 13:56

Eh, to sto se jos uvek vodi postupak u kome je on optuzen, ma sta je to naspram toga da je cela nacija strepela da se jedna `sam pao, sam se ugruvao` budala oporavi i pritom optuzivala vlasnika juga da je on kriv (jer 'di zaboga moze gromada poput Ikodinovica da bude kriv, idibegaj!)... Rec je o ikoni, bre, necemo se obazirati na sitne formalnosti poput sudskog procesa... Da bi u ovoj zemlji dobio nesto ili treba nekog drugog ili samog sebe da dovedes do ivice smrti, inace nisi dovoljno vredan mile drzavne shake...

Edited by incognito, 25 February 2009 - 13:57.


#10 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 25 February 2009 - 14:14

Delikatan slucaj.
Miljenik nacije, otkad se nasreca dogodila. On i njegova verna ljuba koja je prolila more suza. Otac male Hane (starija cerkica se i ne pominje). Svi mediji ih naprosto obozavaju...
Da ne budem shvacena pogresno. Zao mi je sto mu se dogodilo to sto se dogodilo. Sigurno je ogromna trauma za porodicu, i na kraju - strasno je to sto je na takav nacin morao da zavrsi karijeru profesionalnog sportiste.




kakav bre delikatan slucaj i kakav miljenik nacije... tebe je zao zbog cega? nadobudna sirovna sela pijana na motor, umalo ubila sebe i druge na putu i sad treba neko da ga zali! koga j... jos treba da ga pustmo da nam deci ispira mozak? sta taj moze pa da prenese nasoj deci? jel koliko treba da popijes da nebi bio svestan da ne treba da sednes na motor i vozis 140km?

meni ga zao nije... meni je zao decka koji je vozio juga i koji se mesecima plasio potencijalne osude zbog nesrece koju nije izazvao a u kojoj je svojom krivicom stradao danilo bekvalac izvinjavam se ikodinovic.

pitam ministarku gde su sporisti koji bi i mogli biti uzor a ne dileje poput ikodinovica... sto iso nije ponudjeno miljkovicu, gericu, djordjevicu...?

Edited by kaisersosa, 25 February 2009 - 14:14.


#11 medden

medden
  • Members
  • 35 posts

Posted 25 February 2009 - 16:26

A ovde sve sami moralni čistunci! :ph34r:
Predlažem da se svi prijavite da budete promoteri sporta za malde... ma kakvog sporta i šta samo za mlade. Treba vas odmah ustoličiti u doživotne moralne nazore srpske države i sveg pučanstva u istoj.

#12 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 25 February 2009 - 16:34

A ovde sve sami moralni čistunci! :ph34r:
Predlažem da se svi prijavite da budete promoteri sporta za malde... ma kakvog sporta i šta samo za mlade. Treba vas odmah ustoličiti u doživotne moralne nazore srpske države i sveg pučanstva u istoj.

A imaš li možda dokaze da je neko od forumaša bar nekog ubio, iskasapio, povredio, premlatio ili bar vozio pijan oko 100km/h? Ne znam čemu poređenje običnih ljudi koji učestvuju na forumu i običnog goveda, koje, eto, ume da se bavi sportom, al' može da izazove poneku sitniju nesreću vozeći pijan k'o letva... Ne verujem da su forumaši moralni čistunci, ali stavljati ovo govedo (izvinjenje rogatim životinjama, one su plemenite) kao primer deci je krajnje bolesno.

Zbog čega li to mesto nije ponuđeno nekome ko ga zaista zaslužuje? Bar dobrih sportista imamo.

#13 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 25 February 2009 - 16:37

ju kako nevidjeno kenjate svi vi.

pa nek radi sa decom. nece ih uchiti saobracaju vec sportu. ko bi to bolje radio ako ne neko ko je bio vrhunski sportista.

Ma, baš je uzor za decu, nema šta! I on i folkerka! Ja svojoj deci ne bih dala da im priđu ni na kilometar. Prvo, besmisleni su u svakom pogledu, a drugo, opasni su po život!

wau, kakva argumentacija. nadajmo se da taj gen nisi dalje distribuirala :ph34r:

#14 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 25 February 2009 - 16:56

ju kako nevidjeno kenjate svi vi.

pa nek radi sa decom. nece ih uchiti saobracaju vec sportu. ko bi to bolje radio ako ne neko ko je bio vrhunski sportista.


wau, kakva argumentacija. nadajmo se da taj gen nisi dalje distribuirala :ph34r:



daca ikodinovic = vrhunski sportista!? vise nego diskutabilno... vrhunske sportiste obicno karakterise ponasanje na terenu i sportski rezulati a ne tetovaze, brakovi sa folk zvezdama i voznje u pijanom stanju. osobu poput dace ikodinovica nezelim da vidim ni blizu svoje ili tudje dece.

govedo je po zakonu zasluzilo da greje neku celiju Padinjaka a ne da mu dodeljuju sponzorstva i plate na racun svih stanovnika ove drzave.

Edited by kaisersosa, 25 February 2009 - 16:58.


#15 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 25 February 2009 - 16:57

A ovde sve sami moralni čistunci! :ph34r:
Predlažem da se svi prijavite da budete promoteri sporta za malde... ma kakvog sporta i šta samo za mlade. Treba vas odmah ustoličiti u doživotne moralne nazore srpske države i sveg pučanstva u istoj.



ju kako nevidjeno kenjate svi vi.

pa nek radi sa decom. nece ih uchiti saobracaju vec sportu. ko bi to bolje radio ako ne neko ko je bio vrhunski sportista.

Moralni ili neki drugi čistunci, ali ministarka je mogla da nađe nekoga bez te mrlje, a naročito u momentu kada počinje suđenje. Ovo je pritisak na sud, a ne briga za decu. Ne znam da li je po zakonu, ali nije primereno.