Jump to content


Photo

Split: Nove Tablice


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
64 replies to this topic

#61 Lomez

Lomez
  • Members
  • 61 posts

Posted 23 February 2009 - 18:11

Gradjani Vojvodine zele zakonodavnu, sudsku, izvrsnu vlast, svoju imovinu i izvorne prihode NAZAD! To podrazumeva da ponovo imamo nas zakon o saobracaju, kao sto mo ga imali do 1989. To znaci da ako srbijanci ne vole svoje lokalne grbove ili ih nemaju, neka stavlju slova S do besvesti, ali mi zelimo nase lokalne grbove.


građani Vojvodine imaju sve to - u okviru Republike Srbije, kao i svi ostali građani Srbije. I - Vojvođani vole četiri S isto kao i ostali Srbi (ne znam za Mađare iz Vojvodine, a i ne zanima me)

#62 ulja85

ulja85
  • Members
  • 164 posts

Posted 23 February 2009 - 18:16

građani Vojvodine imaju sve to - u okviru Republike Srbije, kao i svi ostali građani Srbije. I - Vojvođani vole četiri S isto kao i ostali Srbi (ne znam za Mađare iz Vojvodine, a i ne zanima me)

Pa, i Mađari treba da vole 4S. Što ne bi voleli obeležja zemlje u kojoj žive i rade? Ta zemlja brine o njima i pruža im mogućnosti...
Isto tako mislim da Srbi u Americi treba da vole Amerku, u Sloveniji Sloveniju, u Rusiji Rusiju, u Južnoafričkoj Republici Južnoafričku Republiku, u Hrvatskoj Hrvatsku...

#63 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 23 February 2009 - 18:51

A, šta ti misliš zašto? Ali uzmi u obzir to da je po ustavu bilo potrebno da se sve republike slože ako neka hoće da se odvoji.
Nije poštovan ustav. Radilo se na silu!

Izvini, a gde piše da sve republike moraju da se slože ako neka hoće da se odvoji? Evo šta kaže prvi član tog ustava:

Социјалистичка Федеративна Република Југославија је савезна држава као државна заједница добровољно уједињених народа и њихових социјалистичких република, као и социјалистичких аутономних покрајина Војводине и Косова које су у саставу Социјалистичке Републике Србије, заснована на власти и самоуправљању радничке класе и свих радних људи, и социјалистичка самоуправна демократска заједница радних људи и грађана и равноправних народа и народности.


Podvučeno i boldovano je ključno. Zbog toga je ustav i kritikovan po donošenju.

#64 ulja85

ulja85
  • Members
  • 164 posts

Posted 23 February 2009 - 20:01

Izvini, a gde piše da sve republike moraju da se slože ako neka hoće da se odvoji?

Slušaj, to nisam ja rekao. Ja nisam čitao taj ustav. To tvrde naši nakompetentniji i najviši državnici i pravnici.

Ovaj član ustava ne govori o otcepljenju...

#65 Goliat

Goliat
  • Members
  • 1,007 posts

Posted 23 February 2009 - 20:29

Slušaj, to nisam ja rekao. Ja nisam čitao taj ustav. To tvrde naši nakompetentniji i najviši državnici i pravnici.

Ovaj član ustava ne govori o otcepljenju...



Promasena tema. Zasluzio si ban i ovde kao i na topicu "Z4"!
Pricamo i tablicama...