Jump to content

Photo

Split: Nove Tablice

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
64 replies to this topic

#16 Rave92

Rave92
  • Members
  • 356 posts

Posted 22 February 2009 - 12:21

Ja samo iznosim svoje misljenje. Kao sto i sam kazes da je glupo da u multi-kulti Vojvodini policija ima slovo П na svojim tablicama, jednako je glupo da imamo samo cirilicne licne karte. Dakle, ja mislim da Vojvodina u okviru Srbije moze i mora imati svoje idejno resenje za licne karte. Sto se registracija tice, ja mislim da treba usvojiti odredjeni sablon (font, dimenzije za tablice i slicno) a da Vojvodina, ali i svaki buduci region Srbije, ili recimo opstina, moze da razvija svoje nijanse.. U tom smislu zalazem se i za upotrebu lokalnih grbova.
Ujedno mislim da svaka, ali svaka opstina mora imati pravo na svoje registarske oznake.

I gdje to u Evropi ima?

#17 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 22 February 2009 - 12:22

Ja samo iznosim svoje misljenje. Kao sto i sam kazes da je glupo da u multi-kulti Vojvodini policija ima slovo П na svojim tablicama, jednako je glupo da imamo samo cirilicne licne karte. Dakle, ja mislim da Vojvodina u okviru Srbije moze i mora imati svoje idejno resenje za licne karte. Sto se registracija tice, ja mislim da treba usvojiti odredjeni sablon (font, dimenzije za tablice i slicno) a da Vojvodina, ali i svaki buduci region Srbije, ili recimo opstina, moze da razvija svoje nijanse.. U tom smislu zalazem se i za upotrebu lokalnih grbova.
Ujedno mislim da svaka, ali svaka opstina mora imati pravo na svoje registarske oznake.

Nesto nisam vidjao seoske oznake po Evropi, izdvojene od ostalih, pasoshe i licne karte, takodje. A mozda policija treba da ima nacrtan pendrek - to je internacionalan simbol , odgovra i multietnickim sredinama.
Ali, ako hoces da razvijas svoju misao , promasio si topic, prebaci se na Politiku, ovde je rec samo o tablicama

#18 Goliat

Goliat
  • Members
  • 1,007 posts

Posted 22 February 2009 - 12:32

Nesto nisam vidjao seoske oznake po Evropi, izdvojene od ostalih, pasoshe i licne karte, takodje. A mozda policija treba da ima nacrtan pendrek - to je internacionalan simbol , odgovra i multietnickim sredinama.
Ali, ako hoces da razvijas svoju misao , promasio si topic, prebaci se na Politiku, ovde je rec samo o tablicama

Ocekuje se u blizoj buducnosti povecanje broja opstina. U tom smislu spominjem sela. Skoro svako "selo" (ono sto nije grad) ce uskoro postati opstina. Zar cemo onda opet menjati tablice?? Uz to voleo bih da vidim da svaka opstina ima pravo na svoju registarsku oznaku.
Moje je misljenje da su idejna resenja za tablice losa, naveo sam zasto. Svako ima svoje misljenje, samo mi se cini da ovo sto se nudi vise nije aktuelno i da ce sigurno pretrpeti neke promene. Nadam se da ce umesto cetiri ocila biti ubaceni lokalni grbovi. I nadam se vojvodjanskoj (beogradskoj, sumadijskoj) policiji koja se nece obelezavati sa "П". Niste me videli da govorim nesto lose za diplomatske tablice ili za tablice Vojske.

#19 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 22 February 2009 - 14:04

I gdje to u Evropi ima?

Ukoliko pitaš za lokalne grbove, to već koriste dve države EU - Austrija i Slovenija. Ukoliko pogledaš austrijske tablice, videćeš da postoji slovni kod koji označava grad (administrativni centar) i sledi grb administrativnog centra. Ista je situacija sa Slovenijom.

Ocekuje se u blizoj buducnosti povecanje broja opstina. U tom smislu spominjem sela. Skoro svako "selo" (ono sto nije grad) ce uskoro postati opstina. Zar cemo onda opet menjati tablice?? Uz to voleo bih da vidim da svaka opstina ima pravo na svoju registarsku oznaku.

Ne verujem da će se opet menjati tablice, osim ako vlasnici državnog budžeta ne konstatuju da im je potrebno još novca. Naime, kod registracija se vodi računa o registracionom području, a ne toliko o opštinama.

#20 Goliat

Goliat
  • Members
  • 1,007 posts

Posted 22 February 2009 - 14:22

Ne verujem da će se opet menjati tablice, osim ako vlasnici državnog budžeta ne konstatuju da im je potrebno još novca. Naime, kod registracija se vodi računa o registracionom području, a ne toliko o opštinama.

Jasno, ja samo kazem recimo da bi bilo ok da svaka opstina u Srbiji ima svoj slovni niz (2-3 slova) i nakon toga svoj lokalni grb.. Ujedno bih voleo da vidim da regioni Srbije, kojih ce nadam se biti vise od dva (Vojvodina i Beograd) imati svoje "lokalizovane" tablice. Recimo nesto po americkom principu...

#21 Rave92

Rave92
  • Members
  • 356 posts

Posted 22 February 2009 - 14:44

Ukoliko pitaš za lokalne grbove, to već koriste dve države EU - Austrija i Slovenija. Ukoliko pogledaš austrijske tablice, videćeš da postoji slovni kod koji označava grad (administrativni centar) i sledi grb administrativnog centra. Ista je situacija sa Slovenijom.

Nisam na to mislio, nego na da se tablice razlikuju. To u SLO je ok, ali niko nema drugacije dimenzije tablica i sl. o cemu se ovdje govori. Da je u SLO stavljeno da za LJ ima drzavni grb, morao bi i drugi gradovi (nebi pomagali nikakve regije). Glupo je govoriti o drugacijim tablicama po regijama (jer ipak je usvojen grb (dio) i tako mora da bude na cijeloj teritoriji Srbije. A na Kosovu, oce li npr KM da ima nove srpske tablice'

#22 Goliat

Goliat
  • Members
  • 1,007 posts

Posted 22 February 2009 - 14:46

Nisam na to mislio, nego na da se tablice razlikuju. To u SLO je ok, ali niko nema drugacije dimenzije tablica i sl. o cemu se ovdje govori. Da je u SLO stavljeno da za LJ ima drzavni grb, morao bi i drugi gradovi (nebi pomagali nikakve regije). Glupo je govoriti o drugacijim tablicama po regijama (jer ipak je usvojen grb (dio) i tako mora da bude na cijeloj teritoriji Srbije. A na Kosovu, oce li npr KM da ima nove srpske tablice'

Znaci da se usvoji sablon: dimenzije, boja, font slova i brojeva.. i da onda ako Vojvodina zeli da stavi grbove svojih opstina zasto to ne dozvoliti.. a Bg opstine neka sve imaju grb Bg-a recimo.. ne vidim u cemu je to problem...

#23 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 22 February 2009 - 15:00

Ma to je samo obicna evidencija registrovanih vozila , cemu tolika mistifikacija i znacaj. Meni je svejedno , sve dok registracija ne poskupi - to je veci problem :ph34r:

#24 Rave92

Rave92
  • Members
  • 356 posts

Posted 22 February 2009 - 15:26

Znaci da se usvoji sablon: dimenzije, boja, font slova i brojeva.. i da onda ako Vojvodina zeli da stavi grbove svojih opstina zasto to ne dozvoliti.. a Bg opstine neka sve imaju grb Bg-a recimo.. ne vidim u cemu je to problem...

Jer je takvo rijesenje usvojeno u skupstini Srbije, i Vojvodina mora to da postuje :ph34r: ....

#25 Goliat

Goliat
  • Members
  • 1,007 posts

Posted 22 February 2009 - 15:29

Jer je takvo rijesenje usvojeno u skupstini Srbije, i Vojvodina mora to da postuje :ph34r: ....

Nije usvojeno u skupstini! Inace nije problem da se to postuje, kao i sve ostalo, ali imamo pravo na svoje zelje...

#26 Rave92

Rave92
  • Members
  • 356 posts

Posted 22 February 2009 - 16:16

Cudno. Ja sam mislio da su usvojili zakon kako treba da izgleda tablica.

#27 Goliat

Goliat
  • Members
  • 1,007 posts

Posted 22 February 2009 - 16:36

Ne, nisu. Nadam se i da nece.

#28 ulja85

ulja85
  • Members
  • 164 posts

Posted 22 February 2009 - 21:22

Vojvodina je region pa ima svoj grb.

Ne razumem zasto nekom smetaju lokalni grbovi.

Vojvodina nije region (okrug), ona je Autonomna pokrajina!!! Imaš U Vojvodini Sremski, Južno-banatski, Severno-bački region... To su regioni u Srbiji.

Ne smetaju lokalni grbovi, naprotiv, ali već sam ti rekao, nema uslova za to!

To cemu se ti klanjas , jedno 40% gradjana Vojvodine (medju kojima sam i ja) ce momentalno prelepiti, kao sto smo prelepljivali zvezdu petokraku. Pa cemo opet dobiti nakaradne tablice, kao sto imamo autistican pasos i cirilicnu licnu kartu.

To neće biti dozvoljeno svakako! Ako ne poštuješ nacionalne simbole Srbije, slobodno se odseli!

(Kada sam spomenuo klanjanje nisam mislio bukvalno, već sam aludirao na ceremonijalna događanja prilikom susreta državnika, vojskovođa, pri intoniranju himni itd.)

#29 ulja85

ulja85
  • Members
  • 164 posts

Posted 22 February 2009 - 21:58

Nisu još, ali je gotov i spreman za usvajanje.

#30 ulja85

ulja85
  • Members
  • 164 posts

Posted 22 February 2009 - 22:00

Ne, necemo prelepljivati jer cemo dobiti lokalne grbove na tablice, kao sto cemo dobiti normalne pasose i normalne licne karte...

Gluposti!