Jump to content


Photo

Split: Nove Tablice


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
64 replies to this topic

#1 ulja85

ulja85
  • Members
  • 164 posts

Posted 22 February 2009 - 00:13

Da li znas da navedes i ovde pokazes primer i jedne zemlje punopravne clanice EU da na svojim registarskim tablicama ima nacionalni grb?!

Već si dobio odgovor.

A i pitanje ti nije na mestu. Mi na tablicama NEĆEMO imati nacionalni grb, za razliku od Slovačke. Mi ćemo imati DEO grba! I to je mnogo primerenije, jer je neprimereno da se grb države stavlja na saobraćajne tablice. To je svojevrsno svetogrđe...

#2 Goliat

Goliat
  • Members
  • 1,007 posts

Posted 22 February 2009 - 00:29

Meni licno ovaj predlog tablica uopste nije dobar. Radije bih ostao pri starim YU tablicama,ako vec moram da biram. Cekao sam nove licne karte, doziveo sam ih kao katastrofalno porazavajuce. Za pasos da ne govorim.
Posto je ovde tema "registarske tablice"- ja sam za to da svaka, ali svaka opstina ima svoj slovni simbol (ne mora dva slova, recimo Ada da bude ADA), obavezno sve latinicom. Nakon toga da sledi grb ili simbol tog mesta, pa ostalo vec kako ide.. Nista nacionalno.
Moj je predlog da svaka opstina manje vise sama uredi svoje tablice, odnosno simbole, naravno.
Licno bih voleo da Vojvodina kao za sad jedina AP ima svoj tip tablica, naravno koji bi se minimalno razlikovao od srbijanskih. Isto bih voleo da vidim za region Beograda, Sumadije, Pomoravlja, Niski region, Sandzaka i tako dalje..

#3 Rave92

Rave92
  • Members
  • 356 posts

Posted 22 February 2009 - 01:04

Meni je grozno to što su ostavili na cg-tablicama boju zastave kao pozadinu grba! :ph34r:

Mnogo je šareno!
Trebalo je da bude samo grb. Mada ni to nije srećno rešenje - staviti državni grb na saobraćajne tablice! :)
Kod nas je mnogo bolje - deo grba.


To je stavljeno da bi se bolje vidjelo nocu, a i da se bolje vidi da li je neko cackao to oko grba kao sto su neki Srbi u CG, pa su morali opet da registruju auto. Od tada niko to nije pokusavao :D. Hrvati imaju na tablicama drzavni grb, kao i Slovacka. Mozda za vas je to bolje rijesenje, ali meni bi bilo glupo da npr na nasim tablicama bude samo lav... a sto se tice grb opstina, morali bi skoro sve grbove na sjeveru da se promijene jer vecina su iz komunistckog doba, i veoma lose uradjeni. Dok npr PG i primorski gradovi imaju lijepe grbove.

#4 Goliat

Goliat
  • Members
  • 1,007 posts

Posted 22 February 2009 - 01:21

Vojvodjanski gradovi i sela imaju jako lepe grbove... Trebalo bi forsirati regionanle tj. lokalne grbove.. Nista nacionalno!

#5 Rave92

Rave92
  • Members
  • 356 posts

Posted 22 February 2009 - 01:52

Meni je i ovo rijesenje ok, a i ne vjerujem da vojvodjanske mogu da budu drugacije od drugih, donosno da maknu dio grba. To ce samo da daje ideje politicarima kako ce Vojvodina da se odvoji :/ (politicki poeni za radikale).

#6 ulja85

ulja85
  • Members
  • 164 posts

Posted 22 February 2009 - 02:25

To je stavljeno da bi se bolje vidjelo nocu, a i da se bolje vidi da li je neko cackao to oko grba kao sto su neki Srbi u CG, pa su morali opet da registruju auto. Od tada niko to nije pokusavao :ph34r:.

Ja kažem samo da je ovako isuviše šareno i da bi bilo ukusnije da je samo grb. Osim toga, primetio sam i inače u CG, se grb stalno stavlja na crvenu podlogu, kao da je isečen sa zastave. A zapravo, on ima belu podlogu; ustvari nema podlogu...

Hrvati imaju na tablicama drzavni grb, kao i Slovacka. Mozda za vas je to bolje rijesenje, ali meni bi bilo glupo da npr na nasim tablicama bude samo lav...

Ali kako ne shvataš, taj grb koriste najviši predstavnici vlasti, N.Skupština, predsednik, vlada; oni su u istom rangu sa zastavom, koju ljubimo i klanjamo joj se. Ne priliči da te simbole koji predstavljaju državu na najvišem nivou, stavljamo na registracione tablice. Ne ide...

#7 ulja85

ulja85
  • Members
  • 164 posts

Posted 22 February 2009 - 02:30

Meni je i ovo rijesenje ok, a i ne vjerujem da vojvodjanske mogu da budu drugacije od drugih, donosno da maknu dio grba. To ce samo da daje ideje politicarima kako ce Vojvodina da se odvoji :/ (politicki poeni za radikale).

Naravno da ne mogu...

#8 ulja85

ulja85
  • Members
  • 164 posts

Posted 22 February 2009 - 02:31

Vojvodjanski gradovi i sela imaju jako lepe grbove... Trebalo bi forsirati regionanle tj. lokalne grbove.. Nista nacionalno!

Trebalo bi svakako, ali je nemoguće!

#9 ulja85

ulja85
  • Members
  • 164 posts

Posted 22 February 2009 - 02:33

Isto bih voleo da vidim za region Beograda, Sumadije, Pomoravlja, Niski region, Sandzaka i tako dalje..

Regioni u Srbiji nemaju svoja obeležja!

Sandžak zvanično ne postoji kao region!

#10 Erestor

Erestor
  • Members
  • 2,150 posts

Posted 22 February 2009 - 04:28

Svaka opstina treba da ima svoje slovno obelezje od dva ili tri slova, da zatim sledi lokalni grb te opstine, jer vecina gradova i opstina ima jako lepe grbove.

Svašta... :ph34r:

Uostalom, nadam se da ce Vojvodina donositi svoje zakone, pa samim tim i zakon o saobracaju (kao sto je i ranije bilo) i da cemo onda mi Vojvodjani imati smislenije tablice.. a ne kako je do sad bio slucaj, da backe opstine nose banatkse registarske oznake.

Neće. Registracija automobila je pitanje koje ima svoje međunarodne elemente, i to 99% neće sići sa državnog nivoa.

#11 Goliat

Goliat
  • Members
  • 1,007 posts

Posted 22 February 2009 - 10:21

Regioni u Srbiji nemaju svoja obeležja!

Sandžak zvanično ne postoji kao region!



Vojvodina je region pa ima svoj grb. Nadam se da ce ova zemlja ici ka decentralizaciji pa ce biti jos regiona. Beograd je mnogo vise region nego grad, jer ima puno opstina pa je besmisleno koristiti opstinske oznake..
Ne razumem zasto nekom smetaju lokalni grbovi.

Ali kako ne shvataš, taj grb koriste najviši predstavnici vlasti, N.Skupština, predsednik, vlada; oni su u istom rangu sa zastavom, koju ljubimo i klanjamo joj se. Ne priliči da te simbole koji predstavljaju državu na najvišem nivou, stavljamo na registracione tablice. Ne ide...


To cemu se ti klanjas , jedno 40% gradjana Vojvodine (medju kojima sam i ja) ce momentalno prelepiti, kao sto smo prelepljivali zvezdu petokraku. Pa cemo opet dobiti nakaradne tablice, kao sto imamo autistican pasos i cirilicnu licnu kartu.

Neće. Registracija automobila je pitanje koje ima svoje međunarodne elemente, i to 99% neće sići sa državnog nivoa.


Ne kazem da hoce, ali kazem da bi bilo u redu da Vojvodjani imaju za nijansu drugacije tablice. Iste dimenzije, isti font slova samo recimo umesto cetiri ocila neka se stave lokalni grbovi vojvodjanskih sela i gradova, za koje cete se nadam se svi sloziti da su lepi. Glupo je da policija u Vojvodini ima cilirilcno slovo P... nije ozbiljno..

Edited by Goliat, 22 February 2009 - 10:27.


#12 Rave92

Rave92
  • Members
  • 356 posts

Posted 22 February 2009 - 11:04

Vojvodina je region pa ima svoj grb. Nadam se da ce ova zemlja ici ka decentralizaciji pa ce biti jos regiona. Beograd je mnogo vise region nego grad, jer ima puno opstina pa je besmisleno koristiti opstinske oznake..
Ne razumem zasto nekom smetaju lokalni grbovi.



To cemu se ti klanjas , jedno 40% gradjana Vojvodine (medju kojima sam i ja) ce momentalno prelepiti, kao sto smo prelepljivali zvezdu petokraku. Pa cemo opet dobiti nakaradne tablice, kao sto imamo autistican pasos i cirilicnu licnu kartu.



Ne kazem da hoce, ali kazem da bi bilo u redu da Vojvodjani imaju za nijansu drugacije tablice. Iste dimenzije, isti font slova samo recimo umesto cetiri ocila neka se stave lokalni grbovi vojvodjanskih sela i gradova, za koje cete se nadam se svi sloziti da su lepi. Glupo je da policija u Vojvodini ima cilirilcno slovo P... nije ozbiljno..



Prelijepi ces drzavni grb? Ovdje su vec bili takvi slucajevi, i kaznjeni su debelo, i jos su morali opet da registruju. Niko se vise nije usudio to da radi :ph34r:, pa ni ovi Srbi (iz Srbije) sto registruju u CG.

#13 Goliat

Goliat
  • Members
  • 1,007 posts

Posted 22 February 2009 - 11:11

Prelijepi ces drzavni grb? Ovdje su vec bili takvi slucajevi, i kaznjeni su debelo, i jos su morali opet da registruju. Niko se vise nije usudio to da radi :ph34r: , pa ni ovi Srbi (iz Srbije) sto registruju u CG.



Ne, necemo prelepljivati jer cemo dobiti lokalne grbove na tablice, kao sto cemo dobiti normalne pasose i normalne licne karte...

#14 Erestor

Erestor
  • Members
  • 2,150 posts

Posted 22 February 2009 - 11:22

Ne, necemo prelepljivati jer cemo dobiti lokalne grbove na tablice, kao sto cemo dobiti normalne pasose i normalne licne karte...


Jedno razjašnjenje: tvoji postovi imaju smisla samo ako si jedan od onih koji se zalažu za (u hard-core varijanti) samostalnost Vojvodine ili (u blažoj varijanti) federalizaciju Srbije. Molim te da mi odgovoriš da li je to u pitanju, da mogu da prestanem da odgovaram na tvoje postove. Jer, Vojvodina neće dobiti ni svoje tablice, ni svoje lične karte, ni svoje pasoše dogod je u sastavu Srbije. Jedino smisleno od tvojih postova je to da ćirilično П ne treba da ide na tablice, a naročito ne u Vojvodini koja je multijezična sredina.

#15 Goliat

Goliat
  • Members
  • 1,007 posts

Posted 22 February 2009 - 11:32

Jedno razjašnjenje: tvoji postovi imaju smisla samo ako si jedan od onih koji se zalažu za (u hard-core varijanti) samostalnost Vojvodine ili (u blažoj varijanti) federalizaciju Srbije. Molim te da mi odgovoriš da li je to u pitanju, da mogu da prestanem da odgovaram na tvoje postove. Jer, Vojvodina neće dobiti ni svoje tablice, ni svoje lične karte, ni svoje pasoše dogod je u sastavu Srbije. Jedino smisleno od tvojih postova je to da ćirilično П ne treba da ide na tablice, a naročito ne u Vojvodini koja je multijezična sredina.



Ja samo iznosim svoje misljenje. Kao sto i sam kazes da je glupo da u multi-kulti Vojvodini policija ima slovo П na svojim tablicama, jednako je glupo da imamo samo cirilicne licne karte. Dakle, ja mislim da Vojvodina u okviru Srbije moze i mora imati svoje idejno resenje za licne karte. Sto se registracija tice, ja mislim da treba usvojiti odredjeni sablon (font, dimenzije za tablice i slicno) a da Vojvodina, ali i svaki buduci region Srbije, ili recimo opstina, moze da razvija svoje nijanse.. U tom smislu zalazem se i za upotrebu lokalnih grbova.
Ujedno mislim da svaka, ali svaka opstina mora imati pravo na svoje registarske oznake.

Edited by Goliat, 22 February 2009 - 11:35.