Jump to content


Photo
- - - - -

Odbojka


  • Please log in to reply
4657 replies to this topic

#4201 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 03 September 2017 - 20:52

Sjajno finale, Nemci uzeli set, i to dosta dominantno.


  • 0

#4202 losmi17

losmi17
  • Members
  • 13,571 posts

Posted 03 September 2017 - 21:51

Idemo u peti ovde. Zacudjujuc nivo igre Nemaca.

 

Rusi ne mogu da dodju sebi, mislim da je Nemacka favorit u petom.


Edited by losmi17, 03 September 2017 - 21:55.

  • 0

#4203 losmi17

losmi17
  • Members
  • 13,571 posts

Posted 03 September 2017 - 22:41

Na kraju ipak Rusi. Atomska odbojka.

 

Fascinira nivo rzika koji uzimaju pri servisu i jedni i drugi. Zato to i jesu finalisti.


  • 1

#4204 Čedo proseka

Čedo proseka
  • Members
  • 849 posts

Posted 03 September 2017 - 22:54

Poljska će ipak pripasti Rusima.

 

#MolotovRibentrop  #entschuldigungAngela


  • 0

#4205 mozzer

mozzer
  • Members
  • 6,471 posts

Posted 04 September 2017 - 08:09

I ja sam mislio da dobijaju Nemci kad je poceo peti set. Odlican sastav, pojedinci, rizikovanje kod servisa, trener. Ali eto... ipak Rusi, u svom stilu, Mihailov koji je bio ocajan proradio kada je najpotrebnije.  

 

Uspeh i za nase odbojkase, 3.mesto na ovako jakom turniru


  • 0

#4206 dulematic

dulematic
  • Members
  • 11,603 posts

Posted 04 September 2017 - 08:47

Odlična odbojka juče u finalu, šteta za Nemce, navijao sam najviše zbog Djanija koji je veliki gotivac


  • 0

#4207 losmi17

losmi17
  • Members
  • 13,571 posts

Posted 04 September 2017 - 08:52

Nemci igraju godinama u manje-vise istom sastavu. Grozer, kaliberda,Kampa, From, Beme, pa i nekoliko igraca s klupe. Uigrani su. Moralo je da se naplati to.

Nesto slicno su i Francuzi uradili, pokazuje se kao dobar recept.
  • 0

#4208 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 04 September 2017 - 08:54

Не знам како су нас зауставили Немци у полуфиналу, али све честитке нашима на освојеној бронзи!

 

Ово је без обзира на тренутни пласман на ЕП једна суперталентована генерација као и селекторова и чекамо још успеха на предстојећим такмичењима, а мене је у то нарочито уверило оно феноменално финале Светске лиге прошле сезоне против Бразила. Ајмо! :+1: :+1: :+1:


  • 2

#4209 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 04 September 2017 - 09:31

Kakvi servisi Grozera sinoc, nije se videla lopta u prenosu :lol+: Ali da, svi serviraju ubitacno, fantasticno za gledati.

Rusi uzese na kraju bez Grankina, Mikhaylov nestao na jedno sat vremena, ali osvojio najbitnije poene u petom. Trazio je Shlyapnikov pravi primacki dvojac, menjao svu trojicu tokom meca. Na kraju u zavrsnom setu Volkov odlican, bio je jako vazan njegov prijem na 13:12 (nakon asa Kaliberde u sam ugao), Butko je dobio odlicnu loptu od njega i ostavio Maxima sa jednim blokom. Nisam ocekivao ovako dobre Nemce u finalu, steta sto ih nece biti na svetskom.


  • 1

#4210 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 04 September 2017 - 10:42

Odlična odbojka juče u finalu, šteta za Nemce, navijao sam najviše zbog Djanija koji je veliki gotivac

 

Nisam gledao Nemce osim protiv nas, ne znam da li se Đani uvek tako ponaša, ali on je bio više navijač nego trener. Mislim, bio je trener otprilike koliko je Kapetan Bertoreli vojskovođa. :D

 

Ovamo se Grbić ubije objašnjavajući tehničke detalje, davajući savete do poslednje sitnice, a na drugoj strani Đani se smeška, zajebava, vai vai i to je to. Ali očigledno da to uspeva. I jasno mi je da on mnogo zna odbojke, s njim su valjda i Slovenija i Nemačka prvi put u istoriji uzele medalje na evropskom, ali način vođenja utakmice mu je stvarno jedinstven (ili je možda to protiv nas bio neki izuzetak).


  • 0

#4211 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 04 September 2017 - 11:31

Cestitke momcima i Nikoli na osvojenoj medalji. Bar su odbojkasi pokazali kroz istoriju da im bronzane medalje nisu ispod casti. 
Nakon odgledanog finala mi je bas onako ostao zal sto nasi nisu usli tamo i posibali se sa Rusima za tozla. Mozda gresim,ali mi deluje da bi Rusi vise respektovali nas nego Nemce i da bi to mozda bio mali tas koji bi prevagnuo na nasu stranu. Nikad necemo saznati.  :mellow: 

Cini mi se da nam je ta povreda Ivovica neposredno pred EP mnogo poremetila planove,a mozda i kostala finala. Videlo se da su se Petric i Kovacevic mnogo potrosili tokom turnira,zafalilo im je i svezine (pa onda i koncentracije) u finisu kljucnih meceva,a objektivno nisu imali pravu zamenu na klupi.
Eto,mali detalj koji nas je dosta kostao.

Nema veze.
Ide ovo dobrim putem. Ne zaboravimo da je krajnji cilj plasman na OI u Tokiju.


  • 0

#4212 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 04 September 2017 - 13:12

Cestitke momcima i Nikoli na osvojenoj medalji. Bar su odbojkasi pokazali kroz istoriju da im bronzane medalje nisu ispod casti. 
Nakon odgledanog finala mi je bas onako ostao zal sto nasi nisu usli tamo i posibali se sa Rusima za tozla. Mozda gresim,ali mi deluje da bi Rusi vise respektovali nas nego Nemce i da bi to mozda bio mali tas koji bi prevagnuo na nasu stranu. Nikad necemo saznati.  :mellow: 

Cini mi se da nam je ta povreda Ivovica neposredno pred EP mnogo poremetila planove,a mozda i kostala finala. Videlo se da su se Petric i Kovacevic mnogo potrosili tokom turnira,zafalilo im je i svezine (pa onda i koncentracije) u finisu kljucnih meceva,a objektivno nisu imali pravu zamenu na klupi.
Eto,mali detalj koji nas je dosta kostao.

Nema veze.
Ide ovo dobrim putem. Ne zaboravimo da je krajnji cilj plasman na OI u Tokiju.

...а Атанасијевић, зар није зафалила и његова завршница у појединим ситуацијама, колко ми се чини и он је био повређен?


Edited by Janne240, 04 September 2017 - 13:12.

  • 0

#4213 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 04 September 2017 - 13:37

Meni se čini da nije Atanasijević nedostajao, s obzirom da je Luburić igrao sjajno. ( uz ogradu da nisam gledao baš sve utakmice )


  • 0

#4214 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 05 September 2017 - 01:26

...а Атанасијевић, зар није зафалила и његова завршница у појединим ситуацијама, колко ми се чини и он је био повређен?

Ulazio je Atanasijevic pomalo. On nije ni bio spreman za maksimalna opterecenja,a kao sto je Popo (Boki?) napisao - Luburic je izneo vrlo dobro ulogu prvog korektora na ovom EP.
Po meni se vrlo osetilo neigranje Ivovica.


  • 0

#4215 Oi!

Oi!
  • Members
  • 5,168 posts

Posted 07 September 2017 - 11:23

005952_17.awarding.jpg

 

005952_18.awarding.jpg

 

005952_20.awarding.jpg

 

MVP - Maxim Mikhaylov (RUS)

Best Setter - Sergey Grankin (RUS)

Best Outside Spikers - Denys Kaliberda (GER), Dmitry Volkov (RUS)

Best Middle Blockers - Srećko Lisinac (SRB), Marcus Bohme (GER)

Best Opposite Spiker - Gyorgy Grozer (GER)

Best Libero - Lowie Steuer (BEL)


  • 1