Jump to content


Photo
- - - - -

Svetislav Kari Pesic


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
378 replies to this topic

#31 Crveno beli

Crveno beli
  • Members
  • 3,510 posts

Posted 01 March 2009 - 19:23

'ajde da ne pominjemo prethodne sezone (kažemo "Čovek nije bio tu"), 'ajde da ne pominjemo vredjanje Vujoševića (da ne bude da branim naše), ali gde je bio Pešić i njegovo dvorsko užasavanje posle utakmice sa Hemofarmom? Karadžić ispljuvan na sva usta, a da ne pominjem Mačvana. Kako mu tad nije palo na pamet da je to sramota?



To nije ni priblizno, ali ni priblizno isto. Macvana i Karadzica su vredjali maksimum 500-600 diletanata. E sad uzmi u obzir da je Karadzic to zasluzi (napustio ekipu dan pre derbija), a Macvan svojim ponasanjem i prvociranjem na terenu, sto naravno i nije neko opravdanje, ali navijaci su to ipak. A cime je to Pesic zasluzio, pa koliko puta se pohvalno izrazio o Partizanu, toliko puta da je i meni muka, eto koliko. Time sto izjednacujes Karadzica i Pesica, izolovani spontani incident (Karadzic) i unapred spremno vredjanje Pesica, stavljas ih na isti nivo, a oni to svakako nisu. Ja znam da imas zelju da odbranis navijace Partizana, sto je i razumljivo, ali nisu u pravu, objasnio sam zasto, sto opet napominjem ne znaci da odobravam takav vid "navijanja".
Elem, ni Pesic nije trebao da se ponasa kao dama i iznosi sve ovo, ali on je covek u godinama i nece se sad menjati, ima ime i zeli da kaze ono sto misli, on mozda misli da je u pravu, ja iako mislim da je u pravu, nikako mu ne dajem za pravo da iznosi ovakve stvari pred novinare, sad ce se stvoriti opet atmosfera linca koja nikome nije potrebna.

#32 BarryWhite1

BarryWhite1
  • Members
  • 6,712 posts

Posted 01 March 2009 - 19:28

'ajde da ne pominjemo prethodne sezone (kažemo "Čovek nije bio tu"), 'ajde da ne pominjemo vredjanje Vujoševića (da ne bude da branim naše), ali gde je bio Pešić i njegovo dvorsko užasavanje posle utakmice sa Hemofarmom? Karadžić ispljuvan na sva usta, a da ne pominjem Mačvana. Kako mu tad nije palo na pamet da je to sramota?

Pesic je indirektno rekao nekoliko puta da vise voli kosarkasku publiku a ne one koji se vesaju i skidaju goli.Kome nije jasno ali aluzija je na one koji vredjau...Jos prosle sezone kada je dolazio sa Dinamom je rekao da ne razume ponasanje navijaca Zvezde koji zvizde Karadzicu i svojim igracima.Inace koliko je izazvao gnev Delija dovoljno govori sto su ga i oni vredjali juce na derbiju.Tako da ne vidim sta bi jos trebao da uradi,da se jos vise zamera i da jos otvorenije govori.U svakom slucaju uglavnom se zahvali publici kad fer navija ali posle meceva kad su vredjani protivnicki igracii i treneri im se ne zahvaljuje.A sto se tice zamerki na kup u Nisu nije bilo u pitanju samo vredjanje ,nego i gadjanje Zvezdine klupe kao i napad na samoj utakmici na jednog Zvezdinog kosarkasa zbog kog je jedan navijac Partizana uhapsen(procitao sam u Politici a i cuo sam jos od nekog i znam kog kosarkasa su napali).

#33 BarryWhite1

BarryWhite1
  • Members
  • 6,712 posts

Posted 01 March 2009 - 19:36

Inace navijaci Partizana imaju par pesama posvecenih Pesicu koje su sve samo nisu spontane,znaci neko ih smisli i onda kao vodja navijaca to naredi drugima da pevaju a oni pevaju.U slucaju Macvana je recimo bilo po meni pre bih rekao glupo skandiranje jer je Macvan kao sto sam i objasnjavao vec takva osoba pa voli da se kaci ali ne u nekom toliko negativnom smislu nego jednostavno ima zelju da pobedi.I njegovi "sugradjani" su mu vikali na oba utakmice u Vrscu a u Pioniru na zadnja dva meca nije toga bilo (pokusali su juce neki likovi ali su ostali usamljeni).Pesic svojim ponasanjem sigurno nije mogao da izazove gnev navijaca KKP jer su mu te pesme pevali na pocetku prvog derbija a vise je hvalio Partizan nego bilo koji trener u istoriji KKCZ.E sad neko sto kaze crveno beli mozda da brani svoju stranu ali ovo su sve cinjenice.

#34 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 01 March 2009 - 19:49

posle svih ovih vaših reči moj post i dalje važi:
Od sada uvesti pravilo da se nakon utakmica Partizana Duletu i igraču koji je prisutan na konferenciji za štampu dostavi tekst svih pesama koje su Grobari pevali! A onda Dule da se zahvali navijačima na podršci uz naglasak na izvinjenje zbog vređanja navijača - treneru protivničke ekipe, igračima iste, povremeno sudiji, zatim policiji Republike Srbije, sudovima iste, romskoj zajednici, nacionalnim manjinama na Kosovu, nekim predstavnicima vlasti, zatim navijačima i upravi Olimpijakosa, OFK Beograda, Juventusa i svih ostalih koji se spominju u pesmama Grobara...

Od kada ja pratim sport u Srbiji toga je bilo uvek i svugde. Uvek su delije vređali jedne, grobari druge, na svim sportovima naravno. Do dana današnjeg se ne sećam da je neko toliko pokretao pitanje toga kao Kari sada. To su navijači i to je to. Setih se primera Maradone koji je prethodnih 20 godina bio ikona u Napulju, a onda je pre neki dan izjavio kako bi prešao onda u Inter da je predsednik bio Morati i navijači odmah tražili da se njegova 10-ka vrati u uoptrebu. A on ne igra fudbal 15 godina!!! Sutra da Dule napusti košarku, da Kari uzme Partizan i nastavi da dobija, grobari bi mu pevali, kao što bi i cigani pevali Mačvanu da dođe sledeće godine u Zvezdu.
Ono što je Kari rekao za gole navijače - čista uvreda. Ko je on da na primer mene nazove divljakom - idem 4-5 godina na tekma u Pionir, stojim do šipke, a kada je toplo (a znamo kako je u Pioniru posle npr. aprila) skinem se. A ja sam inače nastavnik, imam fakultet, nikada u životu nisam nekoga istukao, niti je neko mene, niti sam učestvovao u nekim kriminalnim ili na bilo koji način, "divljačkim" radnjama. Navijam za svoj tim i to je to. A on je posle 30 godina došao u Srbiju i sada nam svima soli pamet ko su pravi navijači a ko su divljaci. Još izjavljuje da je nezadovoljan savezom, verovatno je trebao Kapičić da kazni Partizan za ono što su navijači pevali u Nišu sa par utakmica pred praznim tribinama ?!?! Kaže kod nas nema respekta ?! Vidim da će on, koliko na leto biti u nekom Fenerbahčeu kod nekih kulturnijih navijača .

#35 perakojot

perakojot
  • Members
  • 552 posts

Posted 01 March 2009 - 19:50

Ajde sad neko od navijaca Zvezde koji ovde brane tezu da Pesic nije nicim zasluzio vredjanje, dok za svakog drugog imaju "logicno" objasnjenje za vredjanje da mi objasne cime je Duda Ivkovic zasluzio vredjanje od navijaca Zvezde u Pioniru pre par sezona ili recimo Bodiroga?

#36 altobelli

altobelli
  • Members
  • 2,003 posts

Posted 01 March 2009 - 20:04

cime je Duda Ivkovic zasluzio vredjanje od navijaca Zvezde u Pioniru pre par sezona ili recimo Bodiroga?


time što su ortodoksni grobari :ph34r:

#37 Crveno beli

Crveno beli
  • Members
  • 3,510 posts

Posted 01 March 2009 - 20:08

Ajde sad neko od navijaca Zvezde koji ovde brane tezu da Pesic nije nicim zasluzio vredjanje, dok za svakog drugog imaju "logicno" objasnjenje za vredjanje da mi objasne cime je Duda Ivkovic zasluzio vredjanje od navijaca Zvezde u Pioniru pre par sezona ili recimo Bodiroga?



A kad sam ja rekao da jesu?
Opert mesas, ovog puta Dudu i Karadzica.

#38 BarryWhite1

BarryWhite1
  • Members
  • 6,712 posts

Posted 01 March 2009 - 20:13

Ajde sad neko od navijaca Zvezde koji ovde brane tezu da Pesic nije nicim zasluzio vredjanje, dok za svakog drugog imaju "logicno" objasnjenje za vredjanje da mi objasne cime je Duda Ivkovic zasluzio vredjanje od navijaca Zvezde u Pioniru pre par sezona ili recimo Bodiroga?

Za Ivkovic ne mugu da se setim sta su vikali ali je to bilo posle Dudine carke sa Gurovic kad se jasno videlo da su se medjusobno psovali.A za Bodirogu se stvarno ne secam da ga je neko vredjao.Bio sam na mecu ali stvarno ne mogu da se setim,mozda jeste ne tvrdim ali se ne secam.

#39 perakojot

perakojot
  • Members
  • 552 posts

Posted 01 March 2009 - 20:33

Za Ivkovic ne mugu da se setim sta su vikali ali je to bilo posle Dudine carke sa Gurovic kad se jasno videlo da su se medjusobno psovali.A za Bodirogu se stvarno ne secam da ga je neko vredjao.Bio sam na mecu ali stvarno ne mogu da se setim,mozda jeste ne tvrdim ali se ne secam.

Pa recimo da je ono sto je Altobeli napisao mnogo blize istini od ovoga, ali neka bude da je i ovo sto ti navodis.
Naravno da ni u jednom od svih pomenutih slucajeva nema opravdanja za vredjanje, jer to nicemu ne vodi. Isto tako neki od genijalaca koji su smislili uvrede na Pesicev racun moze da kaze kako je on to izazvao svojim reakcijama na prvom derbiju kad je dobio iskljucenje ili pricom pre kupa o sudijama ili kad se desi sledeci put (a bice sigurno toga) da je reakcija na ove izjave posle kupa. Uvek moze da se nadje razlog i opravdanje za bilo kakvu glupost.
U pravu je Pesic sto je ljut i uvredjen, ali ne razumem to kukanje na konferencijama za stampu kao da je on nas prvi zasluzni gradjanin, kosarkas, trener kome se ovo desilo pa sad prvi put nema nikakve reakcije javnosti, a pre toga je sve vrcalo od reagovanja i osudjivanjaovakvih stvari.

#40 Crveno beli

Crveno beli
  • Members
  • 3,510 posts

Posted 01 March 2009 - 20:41

Pa recimo da je ono sto je Altobeli napisao mnogo blize istini od ovoga, ali neka bude da je i ovo sto ti navodis.
Naravno da ni u jednom od svih pomenutih slucajeva nema opravdanja za vredjanje, jer to nicemu ne vodi. Isto tako neki od genijalaca koji su smislili uvrede na Pesicev racun moze da kaze kako je on to izazvao svojim reakcijama na prvom derbiju kad je dobio iskljucenje ili pricom pre kupa o sudijama ili kad se desi sledeci put (a bice sigurno toga) da je reakcija na ove izjave posle kupa. Uvek moze da se nadje razlog i opravdanje za bilo kakvu glupost.
U pravu je Pesic sto je ljut i uvredjen, ali ne razumem to kukanje na konferencijama za stampu kao da je on nas prvi zasluzni gradjanin, kosarkas, trener kome se ovo desilo pa sad prvi put nema nikakve reakcije javnosti, a pre toga je sve vrcalo od reagovanja i osudjivanjaovakvih stvari.



E sad si u pravu.

#41 dee jay

dee jay
  • Members
  • 6,685 posts

Posted 01 March 2009 - 20:46

E sad si u pravu.


Pa to smo pricali i od pocetka

#42 BarryWhite1

BarryWhite1
  • Members
  • 6,712 posts

Posted 01 March 2009 - 20:49

Pa recimo da je ono sto je Altobeli napisao mnogo blize istini od ovoga, ali neka bude da je i ovo sto ti navodis.
Naravno da ni u jednom od svih pomenutih slucajeva nema opravdanja za vredjanje, jer to nicemu ne vodi. Isto tako neki od genijalaca koji su smislili uvrede na Pesicev racun moze da kaze kako je on to izazvao svojim reakcijama na prvom derbiju kad je dobio iskljucenje ili pricom pre kupa o sudijama ili kad se desi sledeci put (a bice sigurno toga) da je reakcija na ove izjave posle kupa. Uvek moze da se nadje razlog i opravdanje za bilo kakvu glupost.
U pravu je Pesic sto je ljut i uvredjen, ali ne razumem to kukanje na konferencijama za stampu kao da je on nas prvi zasluzni gradjanin, kosarkas, trener kome se ovo desilo pa sad prvi put nema nikakve reakcije javnosti, a pre toga je sve vrcalo od reagovanja i osudjivanjaovakvih stvari.

Nisu mogli recimo da kazu da su smislili pesmu posle Pesicevog iskljucenja na prvom derbiju kad su je pevali pre iskljucenja na derbiju,samo tad nisam razumeo sta pevaju.
Za sukob Dude i Gurovica se dobro secam i to je trajalo jos neko vreme,sta ces navijaci KKCZ gledali u Gurovica kao bog (a i neki drugi pre njih) pa onda se stavili na stranu svog ljubimca.A za Bodirogu jer se neko stvarno seca da su ga vredjali i ako jesu,sta su vikali?Ja ne mogu da se setim.
Pesica naravno niko nece rezumeti kao sto ni mene mnogi ljudi ne razumeju jer uvek govorimo ono sto mislimo ne razmisljajuci o tome kakve ce to reakcije izazvati.Vecina ljudi se ulizuje i govori samo ono sto drugi zele da cuju.A sto se tice ovog poslednjeg mozda neko treba prvi da krene sa tim,tj prvi da ukaze na to.Sto se mene tice meni je juce bilo ok na utakmici i nije bilo vredjanja i prozivanja a igracima je pruzena podrska sto oni svakako zasluzuju...

#43 Crveno beli

Crveno beli
  • Members
  • 3,510 posts

Posted 01 March 2009 - 20:51

Nisu mogli recimo da kazu da su smislili pesmu posle Pesicevog iskljucenja na prvom derbiju kad su je pevali pre iskljucenja na derbiju,samo tad nisam razumeo sta pevaju.
Za sukob Dude i Gurovica se dobro secam i to je trajalo jos neko vreme,sta ces navijaci KKCZ gledali u Gurovica kao bog (a i neki drugi pre njih) pa onda se stavili na stranu svog ljubimca.A za Bodirogu jer se neko stvarno seca da su ga vredjali i ako jesu,sta su vikali?Ja ne mogu da se setim.
Pesica naravno niko nece rezumeti kao sto ni mene mnogi ljudi ne razumeju jer uvek govorimo ono sto mislimo ne razmisljajuci o tome kakve ce to reakcije izazvati.Vecina ljudi se ulizuje i govori samo ono sto drugi zele da cuju.A sto se tice ovog poslednjeg mozda neko treba prvi da krene sa tim,tj prvi da ukaze na to.Sto se mene tice meni je juce bilo ok na utakmici i nije bilo vredjanja i prozivanja a igracima je pruzena podrska sto oni svakako zasluzuju...



Koliko god voleo da ucestvujem dalje u diskusiji, nema svrhe, svako se naravno drzi svojih stavova, i ono mnogo bitnije Inter - Roma je upravo pocelo, ajd nastavite vi ali bez vredjanja, kao i do sada.

#44 perakojot

perakojot
  • Members
  • 552 posts

Posted 01 March 2009 - 21:00

Nisu mogli recimo da kazu da su smislili pesmu posle Pesicevog iskljucenja na prvom derbiju kad su je pevali pre iskljucenja na derbiju,samo tad nisam razumeo sta pevaju.
Za sukob Dude i Gurovica se dobro secam i to je trajalo jos neko vreme,sta ces navijaci KKCZ gledali u Gurovica kao bog (a i neki drugi pre njih) pa onda se stavili na stranu svog ljubimca.A za Bodirogu jer se neko stvarno seca da su ga vredjali i ako jesu,sta su vikali?Ja ne mogu da se setim.
Pesica naravno niko nece rezumeti kao sto ni mene mnogi ljudi ne razumeju jer uvek govorimo ono sto mislimo ne razmisljajuci o tome kakve ce to reakcije izazvati.Vecina ljudi se ulizuje i govori samo ono sto drugi zele da cuju.A sto se tice ovog poslednjeg mozda neko treba prvi da krene sa tim,tj prvi da ukaze na to.Sto se mene tice meni je juce bilo ok na utakmici i nije bilo vredjanja i prozivanja a igracima je pruzena podrska sto oni svakako zasluzuju...

E jbg i ti si bukvalista. Ja sam samo naveo primere koje neko moze da navede da opravdava glupposti koje peva kao sto si ti navodio za neke druge.Evo moze primer i pre utakmice. Procitali novine (vodje Grobara recimo) gde je Kari izjavio da se nada pobedi Zvezde i time ih smrtno uvredio te resili da mu smisle pesmicu.
Ja samo hocu da kazem da ne treba olako prelaziti ni preko vredjanja drugih i traziti opravdanja, a slazem se da treba da se ukaze na ovakve stvari. Jos kad bi to bio najveci problem u nasoj kosarci, da ne kazem u drzavi bilo bi lepo!

#45 Triger

Triger
  • Members
  • 193 posts

Posted 01 March 2009 - 21:53

Koliko godina pratim kosarku, i koliko je igraca proslo kroz derbije, koliko je igraca prozivano, jedini se pirocanac nadje tu nesto pogodjen. On je sad bogom dan, on je sad nesto uvredio. ne njga ne smemo da dodirnemo, I sad ce crveno-beli, da brani navijace zvezde, a meni opet WARN, zbog neke curice...... Dule 10 g trpi uvrede, Muta ( te od jednih, pa od drugih), Ilic, Tomasevic (sutira penal ni do obruca da dobaci) Zecevic (koga mu sve spomenuse).....
Daj boze da dodje do jos nekog derbija da mu se grobari........