Jump to content


Photo
- - - - -

privatni smestaj u Rovinju


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
41 replies to this topic

#31 varicak

varicak
  • Members
  • 33 posts

Posted 29 June 2009 - 15:07

Pozdrav svima. Zanima me da li je neko bio u apartmanima "amarin" to je neko hotelsko naselje oko 4km od Rovinja. Išao bih početkom septembra. Kolima, a bitno je i to da sa sobom vodlimo o u to vreme devetomesečnu bebu. Svaka preporuka je dobrodošla. Hvala svima.

#32 cako

cako
  • Members
  • 3 posts

Posted 16 July 2009 - 13:27

Da li neko može da napiše nešto o plažama u Rovinju i okolini.. Gde ste se kupali, koje su vam najlepše plaže i sl.? Idem u septembru u Rovinj, prvi put, kolima pa bih neku informaciju iz prve ruke :) na slikama sve su plaže lepe.
Hvaala :ph34r:

#33 alexxxa

alexxxa
  • Members
  • 42 posts

Posted 25 July 2009 - 21:55

Da li neko može da napiše nešto o plažama u Rovinju i okolini.. Gde ste se kupali, koje su vam najlepše plaže i sl.? Idem u septembru u Rovinj, prvi put, kolima pa bih neku informaciju iz prve ruke :) na slikama sve su plaže lepe.
Hvaala :ph34r:



pa recimo zavisi gde ste smesteni, recimo mi idemou app koji je u naselju centener i tu imas plazu cuvi koja je meni i najdraza, stenovita sa setalistem pored i sumicom iza, imas lezaljke za iznajmljivanje i mali restorancic/kafe. inace sve plaze se nadovzuju jedna na drugu. plaze su uglavnom kamenite sa izbetoniranim delovima ili nnasutim sitnim kamencicima, i parkom iza, dobra je stvar iznajmiti bicikl pa moze pored mora da se vozis i relativno brzo i lako da se odlucis za neku plazu. u samom starom gradu imas takodje na par mesta uredjene stene za kupanje.

#34 strudla

strudla
  • Members
  • 18 posts

Posted 26 July 2009 - 19:18

Da li neko može da napiše nešto o plažama u Rovinju i okolini.. Gde ste se kupali, koje su vam najlepše plaže i sl.? Idem u septembru u Rovinj, prvi put, kolima pa bih neku informaciju iz prve ruke :) na slikama sve su plaže lepe.
Hvaala :ph34r:


Ja sam se pre dva dana vratila iz Rovinja, pa je sve sveze. Gradska plaza je stenovita, za "hrabre" koji vole da skacu sa stena, ili im nije problem da se lomataju. Sa te strane more je uzasno prljavo. Posto sam bila smestena u starom gradu, isla sam na plaze na Zlatnom rtu, jedno 40ak minuta peske. One koje idu posle uvale Lone (tu su plaze uzasne) su malo "doterali" u smislu priostupacnosti za decu, tako da ih ima nekoliko na kojima je sitniji kamen (moze komotno da se lezi i na peskirima), kao i krupniji sljunak. Na njima je ulaz u vodu postepen, sasvim OK. Sto dalje ides Zlatnim rtom, plaze su kamenitije, ulaz u vodu komplikovaniji. U svakom slucaju, gde god da se kupas, treba da imas neke plasticne sandale, niko bez njih ne ulazi u vodu. I Crocsice su ok, ako mozes da plivas u njima. Voda je besprekorno cista svuda duz Zlatnog rta.

Mozes da ides i na Crveni otok, plaze su slicne, ali je more, cini mi se, jos cistije. Brodic vozi sa malog mola kod starog grda i sa mola kod htla Delfin na svakih sat vremena, cena povratne karte je 30 kn. Ako ides tamo, obavezno nosi sa sobom vodu i sta god hoces da pijes, jer deru na otoku. Jana 1/2 l je 16 kn, kafa 20kn, hrana da ne pricam. Dakle, Crveni otok samo za kupanje i suncanje, pice i hrana su bezobrazno skupi.

Lezaljke svuda naplacuju 30-35kn, s tim da posle podne, ako dodjes oko 16h, mozes da je koristis uglavnom besplatno, retko da ce neko da kontrolise i naplacuje u to vreme. Mada, u principu ti i ne trebaju.

Na Zlatnom rtu imas samo 3 kafea, dosta udaljeni jedan od drugog, dva imaju normalne toalete, jedan tzv "hemijski". Tuseva nigde nema. U prvom kaficu na koji naidjes od starog grada toalet naplacuju 3 kn.

Toliko o plazama najblizim gradu. Iznajmljivanje bicikla je najbolje resenje, ali kosta. Mada, setnja izuzetno prija jer je vazduh nekako "lagan", valjda zbog sjajne, guste borove sume duz obale.

#35 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 28 July 2009 - 15:43

Iznajmljivanje bicikla je najbolje resenje, ali kosta.

50 kn - 12 sati. Proveri koliko košta rentanje na Ada-moru. :ph34r:

#36 strudla

strudla
  • Members
  • 18 posts

Posted 30 July 2009 - 18:46

50 kn - 12 sati. Proveri koliko košta rentanje na Ada-moru. :ph34r:


I to sto kazes.

#37 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 25 March 2013 - 23:59

Ako moze kaisersosa da mi se javi.



#38 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 24 April 2013 - 22:19

Ima li neko neki kontakt (preporuku) za apartmane u Rovinju? 

Ja izgubila onaj koji sam imala. 


Edited by John Finn's Wife, 24 April 2013 - 22:20.


#39 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 24 April 2013 - 23:04

Ima li neko neki kontakt (preporuku) za apartmane u Rovinju? 

Ja izgubila onaj koji sam imala. 

imam ja! :D tj mogu ti nabaviti.



#40 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 24 April 2013 - 23:12

što ne reče ranije, da ne trošim post!  :lol+:



#41 Teuska

Teuska
  • Members
  • 6 posts

Posted 06 July 2013 - 18:25

Jel moze "kaisersosa" da mi posalje broje telefona kod kojih je on koristio smestaj kada je bio u Rovinju ili ako neko od vas ima brojeve telefona (direktno da se zovu) koji izdaju smestaj u Rovinju po povoljnim cenama?

 

Hvala unapred.



#42 veteranov brat blizanac

veteranov brat blizanac
  • Members
  • 3,451 posts

Posted 13 August 2013 - 10:55

trebao bih da idem u Rovinj sledece nedelje ... 1. put ... jel ima nesto sa zasebnim parkingom,blizu normalne plaze,po normalnim cenama ?

 

unapred hvala ...