Jump to content


Photo
- - - - -

Krema za lice 40+


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
62 replies to this topic

#1 Oliva.Nera

Oliva.Nera
  • Members
  • 17 posts

Posted 19 February 2009 - 08:43

Dragi svi,

kad ste blizu 40 godina , koju kremu za lice koristite?

Edited by Oliva.Nera, 19 February 2009 - 17:13.


#2 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 19 February 2009 - 09:04

Dragi svi,

kad ste blizu 40 godina , koju kremu za lice koristite?


Ovo je reklama za proizvod uvijena u oblande.

A kada smo vec kod kreme, koju god da koristis isto ti se pise.

Edited by srdjann, 19 February 2009 - 22:17.
Obrisan link iz quote-a


#3 honey

honey
  • Members
  • 1,277 posts

Posted 19 February 2009 - 19:37

A kada smo vec kod kreme, koju god da koristis isto ti se pise.

Dole kreme, ziveo botox (ovo ne kazem ja, nego Nikol Kidman. Takav je bar trac)
Uostalom Cajber, di se javljas na ovu temu, pa da pomislimo da imas 40+
A i ja bolje da se povucem :ph34r:

#4 Evi

Evi
  • Members
  • 135 posts

Posted 19 February 2009 - 20:33

Uh, te 40+!
Polako pocinjem da primecujem one kucece obraze koji streme ka mojim kljucnim kostima! One duge bore od nosa, pa preko usana su sve izrazenije.
A to jos uvek nije nista! Nije da nije, ali pravi horor nastupa kada se udje u menopauzu. Zbogom estrogeni, zbogom zategnuta kozo! I to ne samo na licu......... Koza postaje tanka, perutava, otromboljena i to bas svuda........... Auuu, pripade mi muka!

Moja kozmeticarka mi je jednom prilikom rekla da zena nakon 40 ne moze imati istovremeno zategnuto lice i devojacko telo sa malom guzom! Mora se odluciti za telo devojke i izborano lice, ili vecu guzu i zategnuto lice!

Bitno je otici kod dobrog dermatologa kozmeticara koji ce utvrditi sta vasoj kozi najvise prija. Ne volim one koji preporucuju razne kreme od po 8.000 din koje cuda prave.
Moja kozmeticarka pravi kreme u apoteci njihove ordinacije. Menja kreme u zavisnosti od godisnjeg doba, a i vidjenog stanja na mom licu. I tako u mom kupatilu stoje bezvezne bele kutijice sa raznim kremama, a ne neka Dior od 8.000 din!

Edited by Evi, 19 February 2009 - 20:34.


#5 kiti

kiti
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 19 February 2009 - 22:13

kreme imaju uglavnom okluzivnu, hidratantnu i zastitnu ulogu.

Ako hoces kremu koja ce nesto vidljivo da uradi sa borama - pravac kod lekara da ti prepise Retin-A ili tretinoin nekog drugog proizvodjaca (Retin-A je najpopularniji, ali i ostali brandovi rade posao).

To se koristi uvece, a za ujutru ne bi bilo lose jedno 15-20% Vitamina C, stabilna forma i pH koji omogucava penetraciju u epidermis se podrazumevaju.

I naravno ne zaboravi svakog jutra najvazniji anti-aging proizvod - SPF.

A za ozbiljnije korekcije tu su Botox za glabelu i deo oko ociju, ostatak se bolje radi nekim filerom, hijaluronskom kiselinom i sl.

Ovo pise neko kome je inace posao (i) da pravi prozivode ovog tipa :ph34r:

edit: typo

Edited by kiti, 19 February 2009 - 22:13.


#6 jelisaveta

jelisaveta
  • Members
  • 702 posts

Posted 19 February 2009 - 22:57

Imam 35 godina, i od svoje dvadesete kupujem skupe kreme za lice, iako znam da se protiv genetike i starenja ne moze boriti, iako sam svesna da je ucinak verovatno isti kao i da sam koristila neke skromnije preparate, ali moja poenta je u tome da kupujem NADU. Nadu u produzenu mladost, nadu da cu ostati sto duze lepa kao i smirivanje sopstvene savesti da sam ucinila sve sto sam mogla - jednog dana kada to vise ne budem bila.
Svesna sam da sam u pogledu kozmetickih preparata, nista drugo do "ciljna trzisna grupa" :ph34r:

#7 kiti

kiti
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 19 February 2009 - 23:11

Imam 35 godina, i od svoje dvadesete kupujem skupe kreme za lice, iako znam da se protiv genetike i starenja ne moze boriti, iako sam svesna da je ucinak verovatno isti kao i da sam koristila neke skromnije preparate, ali moja poenta je u tome da kupujem NADU. Nadu u produzenu mladost, nadu da cu ostati sto duze lepa kao i smirivanje sopstvene savesti da sam ucinila sve sto sam mogla - jednog dana kada to vise ne budem bila.
Svesna sam da sam u pogledu kozmetickih preparata, nista drugo do "ciljna trzisna grupa" :ph34r:


starenje je jednim delom "intrinsic" - to je ta genetika, ali vrlo velikim delom "extrinsic", gde najvecu ulogu igra izlozenost Suncu, slobodni radikali (ovo meni strasno zvuci, al' ne zbog starenja :) :D ), pusenje, dijeta etc.

Moze se danas stosta realno uraditi sa kozom lica (ili drugde na telu) - ako guglas idi na google scholar, tamo mozes da iznadjes relevantne informacije na temu.

A i pare su da se trose, i na zadovoljstvo izmedju ostalog :D To nas cini srecnim, sto pozitivno utice na zdravlje, starenje itd :D

#8 jelisaveta

jelisaveta
  • Members
  • 702 posts

Posted 19 February 2009 - 23:35

starenje je jednim delom "intrinsic" - to je ta genetika, ali vrlo velikim delom "extrinsic", gde najvecu ulogu igra izlozenost Suncu, slobodni radikali (ovo meni strasno zvuci, al' ne zbog starenja :ph34r: :) ), pusenje, dijeta etc.


Da, ali su zene pre jednog veka, sa 40 izgledale otprilike kao zene koje danas imaju 60 godina. Ne racunam one koje su se podvrgle estetskoj hirurgiji. Tada ozonski omotac nije bio ovako narusen, ishrana je bila prirodnija (bez pesticida, aditiva, hormona...)
Ne bih kategoricno tvrdila da je danasnja produzena mladost rezultat laboratorijskih otkrica u kozmetologiji, ali cini se da nega znaci puno i da ulaganje u nju nije uzaludno.

#9 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 19 February 2009 - 23:51

Uostalom Cajber, di se javljas na ovu temu, pa da pomislimo da imas 40+
A i ja bolje da se povucem :ph34r:


Ah (!) ne marim ja sta ce narod misliti. Ionako omanu u proceni. :)

Nego, kako da se ne javim kad ja sve radim preventivno. :D

Elem ... genetika, pravilna ishrana, stil zivota i ono sto Kiti kaze i to radi citavu stvar.

Gledam, klinke premazuju lice sa svakojakim sarenim lazama a na vrat i dekolte ne misle. Kad im se vrat pretvoriu smezuranu vratinu sa 25 one se u cudu nadju. Na zenama se najbolja lova mlati!

#10 kiti

kiti
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 20 February 2009 - 01:34

Da, ali su zene pre jednog veka, sa 40 izgledale otprilike kao zene koje danas imaju 60 godina. Ne racunam one koje su se podvrgle estetskoj hirurgiji. Tada ozonski omotac nije bio ovako narusen, ishrana je bila prirodnija (bez pesticida, aditiva, hormona...)
Ne bih kategoricno tvrdila da je danasnja produzena mladost rezultat laboratorijskih otkrica u kozmetologiji, ali cini se da nega znaci puno i da ulaganje u nju nije uzaludno.


pa jesu one sto su radile u polju, poradjale se xy puta itd. U to vreme skoro da nije bilo srednje klase, bila je sirotinja i aristokratija. Aristokratkinje koje se nisu mnogo trosile, pazile se sunca (beo ten je bio na ceni), umivale se/kupale mlekom - mlecna kiselina (lactic acid) je jedan od standardnih sastojaka kozmetickih preparata, itd su bolje izgledale nego zene iz plebsa istih godina.

Danasnja produzena mladost je rezultat boljeg sveopsteg zdravlja (cinjenica da ljudi duze zive, bez obzira na ozonsku rupu, hormone i ostalo - hormoni uostalom produzavaju mladalacki izgled koze) i svakako kozmetickih sredstava :ph34r: Ja gore i preporucih nekolicinu, bas zato sto verujem i licno koristim :)

#11 kiti

kiti
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 20 February 2009 - 01:41

Gledam, klinke premazuju lice sa svakojakim sarenim lazama a na vrat i dekolte ne misle. Kad im se vrat pretvoriu smezuranu vratinu sa 25 one se u cudu nadju. Na zenama se najbolja lova mlati!


e da, vrat nikako ne treba da se zaboravi, ni dekolte. Ja sve sto mazem na lice - mazem i na vrat.

Ne izlazim bez SPF na licu (i rukama - ruke se isto zaboravljaju) pa makar bio najoblacniji Vancouverski dan, ne samo zbog bora nego i zbog raka koze.

Na trzistu ima puno sarenih laza, ali ima i klinickih preparata sa aktivnim sastojcima koji su poznati u dermatologiji, proven sto bi se ovde reklo, pri cemu treba voditi racuna i da su u obliku koji koza moze da absorbuje i da su u pristojnoj koncentraciji.

Otkako sam presla na clinical cosmetic ne koristim vise make-up ni puder, ponekad onaj loose i to uglavnom zato sto ima SPF, koza mi u zivotu nije bolje izgledala (imam 34 godine, nisam bas u prvoj mladosti).

p.s. a ako hocete da mi verujete na rec - ono sto pravim, pravim na osnovu skolskog znanja i white papers, a ne marketinga (marketing trazi nacin kako ce da upakuje nakon sto se proizvod napravi, ali je osnovno da proizvod radi, tj. da daje rezultate)

#12 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 20 February 2009 - 07:34

Gledam, klinke premazuju lice sa svakojakim sarenim lazama a na vrat i dekolte ne misle. Kad im se vrat pretvoriu smezuranu vratinu sa 25 one se u cudu nadju. Na zenama se najbolja lova mlati!

nisi videla muskarce koji kupuju " just for men" .O onoj ekipi Extenze necu da pricam...

#13 jelisaveta

jelisaveta
  • Members
  • 702 posts

Posted 20 February 2009 - 10:27

Danasnja produzena mladost je rezultat boljeg sveopsteg zdravlja (cinjenica da ljudi duze zive, bez obzira na ozonsku rupu, hormone i ostalo - hormoni uostalom produzavaju mladalacki izgled koze) i svakako kozmetickih sredstava :ph34r: Ja gore i preporucih nekolicinu, bas zato sto verujem i licno koristim :)

U pravu si, ali nisam mislila na te hormone, vec na hormonski uzgajanu hranu, koja je zlo.
A sto se tice hormona koji su nam potrebni, ni ja nemam nista protiv koriscenja u kozmetologiji.

Edited by jelisaveta, 20 February 2009 - 10:28.


#14 Oliva.Nera

Oliva.Nera
  • Members
  • 17 posts

Posted 20 February 2009 - 10:39

kreme imaju uglavnom okluzivnu, hidratantnu i zastitnu ulogu.
Ako hoces kremu koja ce nesto vidljivo da uradi sa borama - pravac kod lekara da ti prepise Retin-A ili tretinoin nekog drugog proizvodjaca (Retin-A je najpopularniji, ali i ostali brandovi rade posao).
To se koristi uvece, a za ujutru ne bi bilo lose jedno 15-20% Vitamina C, stabilna forma i pH koji omogucava penetraciju u epidermis se podrazumevaju.
I naravno ne zaboravi svakog jutra najvazniji anti-aging proizvod - SPF.
A za ozbiljnije korekcije tu su Botox za glabelu i deo oko ociju, ostatak se bolje radi nekim filerom, hijaluronskom kiselinom i sl.
Ovo pise neko kome je inace posao (i) da pravi prozivode ovog tipa :ph34r:



Draga Kiti,

hvala ti lepa!

Najozbiljnije si me shvatila :) Imala sam masnu kožu do pre dva meseca: kao da je preko noći odlučila da postane suva i isperutana, svo ovo vreme se mučim da nadjem kremu i ne uspevam...

Misliš da je najbolje da mi u apoteci negde naprave kremu? Ili daj neko ime...

Edited by Oliva.Nera, 20 February 2009 - 10:40.


#15 Noela

Noela
  • Members
  • 108 posts

Posted 20 February 2009 - 17:32

... Otkako sam presla na clinical cosmetic ....


Sta je to clinical cosmetic?