Jump to content

Photo
- - - - -

Koji je ovo film?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
707 replies to this topic

#46 ledolomac9

ledolomac9
  • Members
  • 1,294 posts

Posted 30 November 2005 - 20:38

...daj seti se jos malo detalja...

<{POST_SNAPBACK}>

Bio sam jako mali (4-5 godina) tako da nazalost ima jako malo detalja.

Ima scena kada prolaze konjima kroz neke useke izmedju litica.

Nakon jednog od penjanja po okomitoj crvenoj litici (5-6 puta u filmu) na ravnoj ploci na vrhu desava se klasicna sacekusa i scena kada ovaj koji se penje vidi cizmu onog koji ceka. Inace penjanja uz liticu nisu bas planinarska tj. prilicno su brza.

Nije iskljuceno da se radnja delom desava u velikom kanjonu.

Edited by ledolomac9, 30 November 2005 - 20:40.

#47 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 01 December 2005 - 08:26

Kad sam bio klinac ('70-ih), na TV (RTB) sam gledao film sledeće radnje:

Njih trojica treba da slete na Mars. Zbog nekog kvara ili tako nešto, neposredno pred poletanje, misiju otkazuju.
Ne znam zašto, za javnost prikazuju lažno sletanje odrađeno u nekom filmskom studiju.
Njih trojicu zatvaraju u neku kuću u nekoj žešćoj pustari (Nevada, šta li je) i valjda treba da ih likvidiraju za dan dva, pošto je javnosti rečeno da su poginuli u povratku.
Oni beže iz te kuće, razdvajaju se i kreću u tri različita pravca. Nevaljale tajne službe organizuju poteru (helihopteri) i dvojicu nahvataju (i verovatno utepaju) treći uspeva da se spase i vraća se u civilizaciju, te dolazi baš na (svoju) sahranu.
Sećam se da je jedan morao da ručka zmiju da bi preživeo..

Film su preveli kao "svemirska stanica broj 1"

#48 Ajant23

Ajant23
  • Members
  • 634 posts

Posted 01 December 2005 - 08:46

Kad sam bio klinac ('70-ih), na TV (RTB) sam gledao film sledeće radnje:

Njih trojica treba da slete na Mars. Zbog nekog kvara ili tako nešto, neposredno pred poletanje, misiju otkazuju.
Ne znam zašto, za javnost prikazuju lažno sletanje odrađeno u nekom filmskom studiju.
Njih trojicu zatvaraju u neku kuću u nekoj žešćoj pustari (Nevada, šta li je) i valjda treba da ih likvidiraju za dan dva, pošto je javnosti rečeno da su poginuli u povratku.
Oni beže iz te kuće, razdvajaju se i kreću u tri različita pravca. Nevaljale tajne službe organizuju poteru (helihopteri) i dvojicu nahvataju (i verovatno utepaju) treći uspeva da se spase i vraća se u civilizaciju, te dolazi baš na (svoju) sahranu.
Sećam se da je jedan morao da ručka zmiju da bi preživeo..
Film su preveli kao "svemirska stanica broj 1"

<{POST_SNAPBACK}>

Capricorn One (1978)

#49 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 01 December 2005 - 09:05

u jebote! potpuno sam zaboravila taj film :wub: ali secam se scene sa zmijom, negde u nekoj pustinji.

#50 Moshulj

Moshulj
  • Members
  • 71 posts

Posted 01 December 2005 - 11:39

'ajde i ja da priupitam nesto. probao sam da pronadjem preko searcha ovaj film - al' nista.

dakle... film je japanski ili kineski, nisam siguran... davao se nekada u okviru zimskog bioskopa... film je u boji... radnja je... pa samurajska... grupica njih odabranih treba da se suprostavi nadmocnoj armiji... ne, nije film "sedam samuraja"... ono po cemu sam ja film upamtio je scena bitke u sumi kada dvojica najstarijih iz grupe sede sami i igraju kineski sah... dok ih neprijatelj opkoljava oni povlace poteze i kako koji potez povuku, a potezi se povlace dodavanjem novih "krugica" na tablu, tako se pojavi neko od njihovih saboraca i napada neprijatelje i to sa te strane gde je "njegova figurica" i postavljena... to je otprilike to... secam se i da je grupa sarenolika, ima valjda i neka princeza medju njima... valjda ima i neka scena velike bitke pri kraju sa nekim silnim odapinjanjem strela... znam da nije mnogo informacija, ali mi je film ostao u super secanju...

Edited by Moshulj, 01 December 2005 - 12:01.

#51 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 01 December 2005 - 12:24

u jebote! potpuno sam zaboravila taj film :) ali secam se scene sa zmijom, negde u nekoj pustinji.

<{POST_SNAPBACK}>

Hvala svima na pomoći, a tebi, DUNA, tastatura se pozlatila što otvori ovaj topik
:wub:

Edited by ion, 01 December 2005 - 12:24.

#52 PeraZdera

PeraZdera
  • Members
  • 1,289 posts

Posted 01 December 2005 - 13:11

E sad jedno baš tricky pitanje

Naime, radi se o nekom klincu (dečak 5-6 godina) u kome je đavo. I jedan baja (pop ili takio nešto) to provaljuje, ali problem je što mu niko ne veruje, naravno. E sad taj baja ceo film pokušava da ubije klinca (tj. đavola) ali mu nikako ne polazi za rukom.... Još na kraju on ispadne ubica!

Help!

Edited by PeraZdera, 01 December 2005 - 13:12.

#53 kayser

kayser
  • Members
  • 1,316 posts

Posted 01 December 2005 - 13:13

Predskazanje?!?!?

#54 PeraZdera

PeraZdera
  • Members
  • 1,289 posts

Posted 01 December 2005 - 13:43

A originalni naziv? (da ga nađem na IMDB-u, da vidim da li je to to)

#55 kayser

kayser
  • Members
  • 1,316 posts

Posted 01 December 2005 - 13:55

The Omen

#56 PeraZdera

PeraZdera
  • Members
  • 1,289 posts

Posted 01 December 2005 - 13:59

Bravo!!! Možda i nije bilo tricky pitanje ali za ovaj film sam se pitao godinama koji je :)

:wub:

#57 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 01 December 2005 - 16:34

pa, mislim, Pero Zdero, di ce ti dusha?! :wub: to ko da je neko doshao sa: e, koji je ono film gde klinac ubije sestru i njenog momka, onda zavrhsi u ludari i posle x godina pobegne i vrati se u rodni gradic i pochne da ubija tinejdzere a njega nikako da ubiju?

#58 precog

precog
  • Members
  • 1,809 posts

Posted 01 December 2005 - 16:53

'ajde i ja da priupitam nesto. probao sam da pronadjem preko searcha ovaj film - al' nista.

dakle... film je japanski ili kineski, nisam siguran... davao se nekada u okviru zimskog bioskopa... film je u boji... radnja je... pa samurajska... grupica njih odabranih treba da se suprostavi nadmocnoj armiji... ne, nije film "sedam samuraja"... ono po cemu sam ja film upamtio je scena bitke u sumi kada dvojica najstarijih iz grupe sede sami i igraju kineski sah... dok ih neprijatelj opkoljava oni povlace poteze i kako koji potez povuku, a potezi se povlace dodavanjem novih "krugica" na tablu, tako se pojavi neko od njihovih saboraca i napada neprijatelje i to sa te strane gde je "njegova figurica" i postavljena... to je otprilike to... secam se i da je grupa sarenolika, ima valjda i neka princeza medju njima... valjda ima i neka scena velike bitke pri kraju sa nekim silnim odapinjanjem strela... znam da nije mnogo informacija, ali mi je film ostao u super secanju...

<{POST_SNAPBACK}>

mislim da je hongkoska produkcija ili kako se vec to speluje. to sam i ja gledao i pitao se koji je to film. kao sedam svestenika fajtera koji se sibaju sa hordama neprijatelja.
zna li neko? :wub:

#59 PeraZdera

PeraZdera
  • Members
  • 1,289 posts

Posted 02 December 2005 - 08:16

e, koji je ono film gde klinac ubije sestru i njenog momka, onda zavrhsi u ludari i posle x godina pobegne i vrati se u rodni gradic i pochne da ubija tinejdzere a njega nikako da ubiju?

A koji je to film? :wub:

#60 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 03 December 2005 - 02:02

...probao sam da nadjem ime i podatke za ova dva filma (spageti vestern i kung fu), ali, no luck this time...zao mi je... :wub: