Jump to content


Photo
- - - - -

Koji je ovo film?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
707 replies to this topic

#1 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 15 November 2005 - 14:57

da ne trolujem redovno na kvizu, pitanje:
u kom crno-belom filmu lik, dirigent, smishlja kako ce ubiti svoju zenu? to smishlja dok diriguje, slaze face od zamishljene do konspirativne, a sve vreme vidimo kako zamisao teche. naravno, plan je savrshen, a njegovo ostvarenje sve samo ne to.

Edited by MaRkOMaN, 07 October 2008 - 17:16.


#2 kayser

kayser
  • Members
  • 1,316 posts

Posted 15 November 2005 - 15:09

Unfaithfully yours?

#3 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 15 November 2005 - 15:56

...eto, dobila si odgovor, sto je znak da svako moze da postavi pitanje celom topiku, jer ima jos dosta ljudi koji dobro poznaju film...

postoje dve verzije, ta crno-bela iz cetrdestih, i jedna sa dudley moore-om iz sredine '80-tih

#4 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 15 November 2005 - 16:34

:lol:
ok, pa i stavila sam 'i za druge poznavaoce filma', al ti si ono,
Enciklopedija Sinemanika.

10x, kajzeru

#5 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 15 November 2005 - 16:47

E a mozda bi mogao i meni neko od Sine-Mastera da pomogne?

Naime, radi se o dva filma, jedan je americki, i radi se o klincu (tinejdzeru) koji je usvojen od strane jednog bracnog para i u nekom trenutku saznaje ko mu je prava porodica kao i da su svi oni zivi, zdravi, imaju jos jednog ili dva klinca/klinke a da je on usvojen zato sto je kao malecki bio nestao (zaboravih kako) i nisu mogli nikako da ga pronadju. I onda on krece da se upoznaje sa pravom porodicom, itd.


A drugi je italijanski i mislim da sam vec pitala na Forumu al mislim da Mr. Smith tada jos nije operisao :lol:, naime radi se o nekolicini ljudi u bolnici koji protestiraju protiv osoblja i strogog doktora i naprave zurku sa zdranjem+picem (a inace je gastro-odeljenje u pitanju).

#6 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 15 November 2005 - 22:09

E a mozda bi mogao i meni neko od Sine-Mastera da pomogne?

Naime, radi se o dva filma, jedan je americki, i radi se o klincu (tinejdzeru) koji je usvojen od strane jednog bracnog para i u nekom trenutku saznaje ko mu je prava porodica kao i da su svi oni zivi, zdravi, imaju jos jednog ili dva klinca/klinke a da je on usvojen zato sto je kao malecki bio nestao (zaboravih kako) i nisu mogli nikako da ga pronadju. I onda on krece da se upoznaje sa pravom porodicom, itd.
A drugi je italijanski i mislim da sam vec pitala na Forumu al mislim da Mr. Smith tada jos nije operisao :lol:, naime radi se o nekolicini ljudi u bolnici koji protestiraju protiv osoblja i strogog doktora i naprave zurku sa zdranjem+picem (a inace je gastro-odeljenje u pitanju).

<{POST_SNAPBACK}>



...prvo, dun je u pravu, izvinjavam se jer sam prevideo taj dodatak (sta ces, covek samo vidi svoju velicinu, sve ostalo je na periferiji vidnog polja... :lol: )


...drugo, prvi film je verovatno 'the deep end of the ocean' sa michelle pfeiffer...sto se tice drugog filma, daj da razmislim...kad mislis da je snimljen?

#7 PeraZdera

PeraZdera
  • Members
  • 1,289 posts

Posted 16 November 2005 - 16:01

Ja nikako ne mogu da nadjem film, koji me je priliÄŤno istraumirao... znaÄŤi negde iz 80-ih

Na početku neka devojčica kupuje sladoled ali tu je ucmeka baja sa pištoljem sa prigušivačem... i tu nekako prekinuh film i nikad ga nisam posle našao...čisto me interesuje koji je film i da li su na kraju čika policajci uhvatili ubice. :lol:

#8 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 16 November 2005 - 16:04

Ja nikako ne mogu da nadjem film, koji me je priliÄŤno istraumirao... znaÄŤi negde iz 80-ih

Na poÄŤetku neka devojÄŤica kupuje sladoled ali tu je ucmeka baja sa pištoljem sa prigušivaÄŤem... i tu nekako prekinuh film i nikad ga nisam posle našao...ÄŤisto me interesuje koji je film i da li su na kraju ÄŤika policajci uhvatili ubice.  :lol:

<{POST_SNAPBACK}>


Bit ce da je to Karpenterov Assault on Precinct 13, inace iz 1976.

Inace i mene je ta scena posteno istraumirala :lol: (uzgred gledala ga kad sam imala cca 8 godina).

#9 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 16 November 2005 - 16:10

...drugo, prvi film je verovatno 'the deep end of the ocean' sa michelle pfeiffer...

Moze da bude, mada iskreno receno ne secam se Michelle Pfeiffer u tom filmu.
Inace na kraju ovoga sto ja znam se klinac vraca prvobitnoj tj usvojenoj porodici.


sto se tice drugog filma, daj da razmislim...kad mislis da je snimljen?

Mislim da je snimljen relativno skoro, 2000te ili mozda i nesto kasnije.
U svakom slucaju ja sam ga gledala kao noviji film pre oko 2 godine i zaboravila nacisto kako se zove, a niiikako ne mogu da ga pronadjem po imdbovima i ostalim djavolima.

#10 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 16 November 2005 - 18:11

Moze da bude, mada iskreno receno ne secam se Michelle Pfeiffer u tom filmu.
Inace na kraju ovoga sto ja znam se klinac vraca prvobitnoj tj usvojenoj porodici.
Mislim da je snimljen relativno skoro, 2000te ili mozda i nesto kasnije.
U svakom slucaju ja sam ga gledala kao noviji film pre oko 2 godine i zaboravila nacisto kako se zove, a niiikako ne mogu da ga pronadjem po imdbovima i ostalim djavolima.

<{POST_SNAPBACK}>



...

drugi film je 'Ribelli per caso' (2001) :lol:

edit: dobro je ocenjen, mozda mozes da ga predstavis kao hidden gem?

Edited by Mr.Smith, 16 November 2005 - 18:16.


#11 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 16 November 2005 - 18:21

drugi film je 'Ribelli per caso' (2001)  :lol:


Yessss!

hvala OO! (pokusaj crtanja simbola za beskonacno :lol: )

#12 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 16 November 2005 - 18:25

E da, ti mozda znas i za onaj film sto sam ga stavila na Hidden, daklem "Bunny Lake is Missing" od Otta Premingera sa Lorensom Olivijeom i onim tipom iz Odiseje 2001.

A ako ni ti ne znas onda vise necu ni da pokusavam da trazim osobu koja je <osim mene> gledala taj film...

#13 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 16 November 2005 - 19:06

Yessss!

hvala OO!  (pokusaj crtanja simbola za beskonacno :lol: )

<{POST_SNAPBACK}>


u-r-w... :lol:

...i naravno da sam gledao bunny lake, to je polu-kultni film, udario je temelje psycho-thriller-u...jeste-nije-jeste-nije-jeste-nije-judy-foster-novi-film... :lol:

#14 Billy Mahony

Billy Mahony
  • Members
  • 1,712 posts

Posted 16 November 2005 - 19:10

2 amelija & Mr.Smith

Moze da bude, mada iskreno receno ne secam se Michelle Pfeiffer u tom filmu.
Inace na kraju ovoga sto ja znam se klinac vraca prvobitnoj tj usvojenoj porodici.

<{POST_SNAPBACK}>


Film je "Always Remember I Love You" tv film iz 1990, sa Richardom Masurom, Stephenom Dorffom, Patty Duke i mršavom Joan Van Ark.

Dobar porodični TV film za nedelju popodne, možda sam ga tako i gledao. Kad je Mr.Smith spomenuo Michelle, proradio mi neki crv da se setim, jer jednostavno nije štimalo.
Film u kome nema rdjavih momaka, svi su dobri. Dorff je dobar i poslušan 16godišnjak, koga jedino muče neki fragmenti u sećanju na ljuljašku i bebu u dupku (beba je njegov mladji brat), same otmice se ne seća, jer je uvek bio okružen ljubavlju svoje pomajke i poočima (Joan Van Ark).

Stvarno sam morao da se setim, počelo je već da me muči i dok sam čekao na semaforu. :lol: .
Vidite ovde da li je to to.

#15 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 16 November 2005 - 19:22

2 amelija & Mr.Smith
Film je "Always Remember I Love You" tv film iz 1990, sa Richardom Masurom, Stephenom Dorffom, Patty Duke i mršavom Joan Van Ark.

Dobar porodični TV film za nedelju popodne, možda sam ga tako i gledao. Kad je Mr.Smith spomenuo Michelle, proradio mi neki crv da se setim, jer jednostavno nije štimalo.
Film u kome nema rdjavih momaka, svi su dobri. Dorff je dobar i poslušan 16godišnjak, koga jedino muče neki fragmenti u sećanju na ljuljašku i bebu u dupku (beba je njegov mladji brat), same otmice se ne seća, jer je uvek bio okružen ljubavlju svoje pomajke i poočima (Joan Van Ark).

Stvarno sam morao da se setim, počelo je već da me muči i dok sam čekao na semaforu. :lol: .
Vidite ovde da li je to to.

<{POST_SNAPBACK}>



...vidis, ovaj tv-film nisam gledao, a radnja je u principu ista, bas bi me interesovalo da neko ko je gledao oba filma napravi poredjenje...mislim i da ce amelija sada biti potpuno zadovoljna ...