Jump to content


Photo
- - - - -

Plata se polako topi, ostaje samo za puko preživljavanje!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
194 replies to this topic

#46 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 08 April 2009 - 22:43

Juce sm prosao pored Ae. Guzva, skuoi automobili U Topcideru i KOsutnjaku kafane pune. Slobodnih stolova nema. I tamo ogromni automobili. Neki veseli, opusteni madi ljudi.

Pitam se ko su oni?
Otkud toliko uspesnh i bogatih biznismena u Beogradu?
Odakle toliko novca?


a sta bi ti zeleo? ako ljudi samo rade rade rade, kao na zapadu, kazes da ne valja, ako se zabavljaju, kao u tocideru i kosutnjaku, opet ne valja.

#47 de.jian

de.jian
  • Members
  • 143 posts

Posted 08 April 2009 - 23:40

de.jian :ph34r: da te ohrabrim,probaj a da je u skladu sa pravilima foruma,ako odudara biće brisano sa obrazloženjem i bez warn-a.

dakle ?


Dakle, evo da probam uopšteno a da ostane u skladu sa pravilima foruma, za početak naći neke od ovih knjiga i proučiti materiju. Akcenat ide na "jedinstveno i nenasilno" delovanje, ma koliko to bilo u raskoraku sa balkanskim mentalitetom. Doduše, taj predvidivi detalj je upravo i karta na koju tirani vekovima ovde igraju.


-Ackerman, Peter and Christopher Kruegler. Strategic Nonviolent Conflict: The Dynamics of People Power in the Twentieth Century. Westport, CT: Praeger Publishers, 1994.
-Alinsky, Saul. Rules for Radicals: A Practical Primer for Realistic Radicals. New York: Vintage Books, 1971.
-Pei chuang. June 4. Fayetteville: University of Arkansas Press, 1989.
-Douglas, James. Lightning East to West: Jesus, Gandhi, and the nuclear age. New York: Crossroad, 1983.
-Gandhi, Mahatma K. Satyagraha. Ahmedabad: Navajivan Publishing House 1958.
-King, Mary. Mahatma Gandhi and Martin Luther King Jr: The Power of Nonviolent Action. Paris: UNESCO Publishing, 1999.
Powers, . Protest, Power and Change.
-Roberts, Adam. Civilian Resistance as National Defense.
-Schell, Orville. "Children of Tiananmen." Rolling Stone. December 14-28, 1989: 185-8+.
-Sharp, Gene. The Politics of Nonviolent Action volume 1. Boston: P. Sargen, 1973.
-Touraine, Alain. Solidarity: The Analysis of a Social Movement. New York: Cambridge University Press, 1983.
-Walesa, Lech. A Way of Hope. New York: H. Holt, 1987.

#48 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 08 April 2009 - 23:45

Dakle, evo da probam uopšteno a da ostane u skladu sa pravilima foruma, za početak naći neke od ovih knjiga i proučiti materiju. Akcenat ide na "jedinstveno i nenasilno" delovanje, ma koliko to bilo u raskoraku sa balkanskim mentalitetom. Doduše, taj predvidivi detalj je upravo i karta na koju tirani vekovima ovde igraju.


-Ackerman, Peter and Christopher Kruegler. Strategic Nonviolent Conflict: The Dynamics of People Power in the Twentieth Century. Westport, CT: Praeger Publishers, 1994.
-Alinsky, Saul. Rules for Radicals: A Practical Primer for Realistic Radicals. New York: Vintage Books, 1971.
-Pei chuang. June 4. Fayetteville: University of Arkansas Press, 1989.
-Douglas, James. Lightning East to West: Jesus, Gandhi, and the nuclear age. New York: Crossroad, 1983.
-Gandhi, Mahatma K. Satyagraha. Ahmedabad: Navajivan Publishing House 1958.
-King, Mary. Mahatma Gandhi and Martin Luther King Jr: The Power of Nonviolent Action. Paris: UNESCO Publishing, 1999.
Powers, . Protest, Power and Change.
-Roberts, Adam. Civilian Resistance as National Defense.
-Schell, Orville. "Children of Tiananmen." Rolling Stone. December 14-28, 1989: 185-8+.
-Sharp, Gene. The Politics of Nonviolent Action volume 1. Boston: P. Sargen, 1973.
-Touraine, Alain. Solidarity: The Analysis of a Social Movement. New York: Cambridge University Press, 1983.
-Walesa, Lech. A Way of Hope. New York: H. Holt, 1987.


neće sad niko uzeti tomove e-booka i neke reference,objasni svojim rečima ako želiš ,ako pak ne, proćeš werterovim stopama

Edited by headhunter, 08 April 2009 - 23:48.


#49 de.jian

de.jian
  • Members
  • 143 posts

Posted 09 April 2009 - 00:01

proćeš werterovim stopama


pojasni mi ovo molim te, pa da razmislim :ph34r:

#50 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 09 April 2009 - 00:12

pojasni mi ovo molim te, pa da razmislim :ph34r:

izgubilo bi svoju draž da sad moram crtati,na tebi ostaje da probaš obrazložiti svoju misao koju si hteo ponuditi ali si se predomislio pod presumpcijom o banovanju.world is your oyster...reci svoju misao pre nego pretpostaviš da bi te neko banovao zbog nje,dakle ?

#51 de.jian

de.jian
  • Members
  • 143 posts

Posted 09 April 2009 - 00:22

Jesam obrazložio i ostavio smernice, ostalo je na tebi.
Jedno si u pravu, izgubilo bi svoju draž da ovako zanimljivu diskusiju sad zatrpamo zamkama demagogije.

Edited by de.jian, 09 April 2009 - 00:22.


#52 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 09 April 2009 - 00:32

Jesam obrazložio i ostavio smernice, ostalo je na tebi.

Ostavio si smernice ali nisi obrazložio !

Jedno si u pravu, izgubilo bi svoju draž da ovako zanimljivu diskusiju sad zatrpamo zamkama demagogije


O tome se i radi,nisi doprineo diskusiji pod pretpostavkom da ćeš biti banovan,sada imaš prilike reći svoje mišljenje /ako ga imaš/bez opasnosti da ćeš biti banovan,to će trajati još 5 minuta,recimo,ako ne ponudiš "zamke demagogije" smatraću da se šališ.Da li je ovo prihvatljivo ?

#53 de.jian

de.jian
  • Members
  • 143 posts

Posted 09 April 2009 - 03:16

Headhunter, lepo od tebe što si pokazao interesovanje za principe građanske neposlušnosti, ali ne vidim ni jedan razlog zbog čega bi ti bio u poziciji da postavljaš uslove daljeg obrazlaganja, postovanja i mogućeg banovanja. Uz ovakav očigledan manjak pristojnosti prema meni, molim te dozvoli bar ostalima da odbace ta zahtevana kratka objašnjenja (pošto na žalost nemam nameru da pišem online disertacije) i ako ih zanima prouče te knjige i publikacije koje sam naveo. A to svakako nije površna mentalna akcija kao ni tema o kojoj pričamo. Zahteva strpljenje, disciplinu i posvećenost materiji a nikako isprovociranu ishitrenost i ovako instant šacovanje međusobnih kapaciteta. Ban sa foruma nije problem ali bi problem bio razlog, a pošto ne koristim proxy anonymizere transparentan sam za sve organe vlasti Srbije i foruma, i zadržaću se na naučnoj stepenici ovog socijalnog fenomena.
Takođe, tamo gde se pominju "plata" i "preživljavanje" u istoj rečenici, veoma neukusno je što si i pomislio da je šala u pitanju.
Za tebe, još jednom da ponovim a da se ne naljutiš, dao sam ti onoliko informacija koliko je dovoljno da ne kompromitujem sebe a da lagodno shvatiš o čemu se radi, da obuhvatiš pozadinu cele priče i da tek onda vidiš da sistem skraćene lekire o-čemu-se-radi-u-ovoj-knjizi bi više odmogao nego pomogao, tj ne bi ništa naučio a mada imam osećaj da imaš želju. :ph34r:

na zalost gardjanski otpor u Srbiji nije moguc. Ljudi jos uvek veruju u TV propagandu koja im govori o dobrobitima tzv evropskog puta.


Ako je situacija takva da i ljudi koji prave i plasiraju tu medijsku propagandu svesno (a ne pod uticajem bilo koje vrste straha, od otkaza, manje plate, daljih represija itd) daju svoje aktivno učešće u nekom od oblika građanske neposlušnosti, onda je otpor moguć bilo gde sve dok postoji definisan cilj i jasno definisane granice beneficija koje donosi ostvarenje tog cilja. Dalje, situacija dolazi do usijanja kada ugrožena egzistencija potisne svest o nenasilnom i postojanom otporu kleptokratskom sistemu, u prevodu kada od plate ne ostane ništa. Nadam se ipak da do toga neće doći jer tu je scenario mnogo manje miroljubiv.

#54 Alokin

Alokin
  • Members
  • 94 posts

Posted 09 April 2009 - 10:15

...

Pa dobro....baci mi na PM pa cu postovati kao svoje....meni nije frka, a uzasno me interesuje sta je to toliko strasno da se na forumu nesme reci.

#55 Scubius

Scubius
  • Banned
  • 1,555 posts

Posted 09 April 2009 - 10:25

a sta bi ti zeleo? ako ljudi samo rade rade rade, kao na zapadu, kazes da ne valja, ako se zabavljaju, kao u tocideru i kosutnjaku, opet ne valja.



to niej besplatna minimalisticka zabava, oni se zabavljaju u skupim kolima, skupim kafanama itd. Znaci nekoje morao da crkava i ardi da bi se oni zabavljali. Oni nisu ubogi minimalisti koji se zabavljaju i koji su srecni zbog same cinjenice da zive i disu.
To su robovi statusa.

#56 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 09 April 2009 - 22:34

Headhunter, lepo od tebe što si pokazao interesovanje za principe građanske neposlušnosti,


de.jian,možda posetioci ovog foruma nisu primetili sarkazam u tvom postu,možda ih i ne zanima,radi daljeg razumevanja prvenstveno me je zaintrigirao tvoj post u kojem špekulišeš o kontrolisanošću medija i slobodne procene moderatora datog pdf-a oko dodele trajnog bana i sl./post 40/

...ali ne vidim ni jedan razlog zbog čega bi ti bio u poziciji da postavljaš uslove daljeg obrazlaganja, postovanja i mogućeg banovanja.


...igrom slučaja moderator tog pdf-a je moja malenkost i kao moderator sam te zamolio da obrazložiš tvoj stav bez straha da ćeš biti banovan./post 44/


Uz ovakav očigledan manjak pristojnosti prema meni, molim te dozvoli bar ostalima da odbace ta zahtevana kratka objašnjenja (pošto na žalost nemam nameru da pišem online disertacije) i ako ih zanima prouče te knjige i publikacije koje sam naveo. A to svakako nije površna mentalna akcija kao ni tema o kojoj pričamo.


ne znam da li si primetio da je ovo diskusioni forum,da bi se zadržala pažnja diskutanata poželjno je da se poenta spakuje u skladnu formu koja je prijemčiva širem krugu ljudi i koji bi dali mišljenje/naravno,ako je to namera/a ne da se bace biseri pred svinje sa svim referencama


...Zahteva strpljenje, disciplinu i posvećenost materiji a nikako isprovociranu ishitrenost i ovako instant šacovanje međusobnih kapaciteta. Ban sa foruma nije problem ali bi problem bio razlog, a pošto ne koristim proxy anonymizere transparentan sam za sve organe vlasti Srbije i foruma, i zadržaću se na naučnoj stepenici ovog socijalnog fenomena.

zanimljivo je ovo instant šacovanje,moja pretpostavka je da ljudi koji dolaze na ovaj forum imaju blage veze o temama na kojima žele učestvovati,da je slobodna razmena ideja,iskustava a ne zbog šacovanja i kapricioznosti koje sam ovlaš primetio

Takođe, tamo gde se pominju "plata" i "preživljavanje" u istoj rečenici, veoma neukusno je što si i pomislio da je šala u pitanju.
Za tebe, još jednom da ponovim a da se ne naljutiš, dao sam ti onoliko informacija koliko je dovoljno da ne kompromitujem sebe a da lagodno shvatiš o čemu se radi, da obuhvatiš pozadinu cele priče i da tek onda vidiš da sistem skraćene lekire o-čemu-se-radi-u-ovoj-knjizi bi više odmogao nego pomogao, tj ne bi ništa naučio a mada imam osećaj da imaš želju. :ph34r:

lol ,zasmejao si me na momenat,da ti kažem mr.invisible/invincible,upravo si se kompromitovao tvojim nečinjenjem a imao si svojih 5 minuta da obrazložiš svoj stav i da te ljudi shvate ozbiljno,ovako ostaješ neshvaćen umetnik,ali to je već tvoja stvar,voleo bih da se predomisliš i ponudiš nešto iz opusa tvojih misli.

Ako je situacija takva da i ljudi koji prave i plasiraju tu medijsku propagandu svesno (a ne pod uticajem bilo koje vrste straha, od otkaza, manje plate, daljih represija itd) daju svoje aktivno učešće u nekom od oblika građanske neposlušnosti, onda je otpor moguć bilo gde sve dok postoji definisan cilj i jasno definisane granice beneficija koje donosi ostvarenje tog cilja. Dalje, situacija dolazi do usijanja kada ugrožena egzistencija potisne svest o nenasilnom i postojanom otporu kleptokratskom sistemu, u prevodu kada od plate ne ostane ništa. Nadam se ipak da do toga neće doći jer tu je scenario mnogo manje miroljubiv.

ovaj deo mi se mnogo više sviđa,i mislim da si na pravom putu da daš puni doprinos definisanju građanske neposlušnosti koja je neophodna ovom društvu.


pozdrav

#57 de.jian

de.jian
  • Members
  • 143 posts

Posted 12 April 2009 - 18:27

razumeli smo se :ph34r:

pozdrav

#58 Floridjanin

Floridjanin
  • Members
  • 128 posts

Posted 23 April 2009 - 23:42

Citam ove zadnje postove i vidim na jednoj strani pozive za gradjansku neposlusnost a na drugoj pune kafane i baste dokonim ljudima sa skupim kolima i ostalo. I komentar da je prosek plata u Srbiji 40 000 neto daje potpunu sliku naziva Topic-a: Plata se polako topi, ostaje samo za puko prezivljavanje!

Mozda je resenje gradjanski otpor a mozda i dokono sediti u basti i pobrinuti se za sebe!
Kao dodatak prici sve vise ovih dana cujemo da se i stranke brinu za sebe http://www.blic.rs/t...na.php?id=89581 :ph34r: ,
pa onda i Vlada se pobrinula za sebe u vidu smanjenja svojih troskova :) , pa dalje Narodna Skupstina ima nameru da se pobrine za sebe u vidu rezervnih poslanika http://www.blic.rs/p...ka.php?id=89418 :D .

A gde je u celoj prici Ekonomija ... :D
Mozda je odgovor na Wikipediji!?

#59 stex

stex
  • Members
  • 995 posts

Posted 25 April 2009 - 10:26

Gospodo, Srbija nije Beograd. Prošetajte i raspitajte se kakva je situacija u unutrašnjosti, odakle se uzimaju sve pare i šalju za BG da bi se kupovao socijalni mir. Tamo je prosečna plata daleko ispod 10000din. Imate situacije da isti poslodavac, veliki naravno, daje veće plate u BG, a mnogo manje u njegovim radnjama po unutrašnjosti. Da li je rešenje da svi žive u Beogradu?

#60 liberty2010

liberty2010
  • Members
  • 429 posts

Posted 31 October 2009 - 23:54

A gde je u celoj prici Ekonomija ... :ph34r:


Pa kod nas u Srbiji sigurno nije. Kod nas je sve politika. A Ekonomija je verovatno tamo kod tebe na Floridi? Ili Nemackoj?
Ovo je ovde sssoocijalizaaam ili socccciiijaldemokracija-whatever!

Edited by liberty2010, 31 October 2009 - 23:56.