Jump to content


Photo
- - - - -

Sport na Kosovu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
845 replies to this topic

#46 Rooney

Rooney
  • Members
  • 1,420 posts

Posted 09 February 2009 - 10:14

...ali zato mozemo da proglasimo nedolazak Dinama kao diplomatsku pobedu, je li?

mars bre...

#47 mali Djokica

mali Djokica
  • Members
  • 161 posts

Posted 09 February 2009 - 11:28

...ali zato mozemo da proglasimo nedolazak Dinama kao diplomatsku pobedu, je li?

mars bre...

To je pragmaticna odluka HNS-a, rapitali su se oni o mogucim implikacijama i doneli odluku;
Ne mozete biti ljuti na njih, ni na Srbiju!!!

Sport na Kosovu, je'l ima nesto osim fudbala????
Ima mrznja kao sportska discipkina, esencijalna i neskrivena, otvorena

"mars bre..."....?????????????

Edited by mali Djokica, 09 February 2009 - 16:58.


#48 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 09 February 2009 - 14:48

Za rukomet ne znam slabo to pratim , ali fudbal i kosarka medjunarodnog tipa ce se tesko igrati dole ...


Vokri zbog ovoga podnosi ostavku izgleda ... to je trebalo da bude centralni deo "proslave" ...


Aha ne pratish rukomet i stoni tenis :ph34r: kao shto uskoro necesh pratiti ni fudbak i kosharku :)

#49 Camay

Camay
  • Members
  • 3,480 posts

Posted 09 February 2009 - 19:35

U rukometu Srbija je 8.na svetu , kosovo ne igra nista , jedina utakmica klubova iz srbije vs kosovo je bila pre 2-3 godine ako se ne varam , tada je neka nasa zenska ekipa bukvalno razbila ekipu sa kosova .Valjda se igralo u Madjarskoj ...

U cemu je poenta , jel moram da pratim i bejzbol , mozda vas tu ima :ph34r:

#50 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 09 February 2009 - 20:08

U rukometu Srbija je 8.na svetu , kosovo ne igra nista , jedina utakmica klubova iz srbije vs kosovo je bila pre 2-3 godine ako se ne varam , tada je neka nasa zenska ekipa bukvalno razbila ekipu sa kosova .Valjda se igralo u Madjarskoj ...

U cemu je poenta , jel moram da pratim i bejzbol , mozda vas tu ima :ph34r:

"Važno je učestvovati,a ne pobediti"

Tako reče Pjer de Kuberten ako se ne varam.

#51 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 09 February 2009 - 20:27

Kada smo vec kod rukometa. Kakva je situacija na Kosovu. Nekada su tamo bila dve velika centra Urosevac i Kosovska Mitrovica. Ne znam koliko je sada to aktuelno, ali mislim da od svih ekipnih sportova kosovo tu ima najvecu perspektivu, makar po tradiciji.

#52 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 09 February 2009 - 22:19

U rukometu Srbija je 8.na svetu , kosovo ne igra nista , jedina utakmica klubova iz srbije vs kosovo je bila pre 2-3 godine ako se ne varam , tada je neka nasa zenska ekipa bukvalno razbila ekipu sa kosova .Valjda se igralo u Madjarskoj ...

U cemu je poenta , jel moram da pratim i bejzbol , mozda vas tu ima :ph34r:



a fudbal jel' gledas? argentina 6:0, cote d'ivoire 3:2 (:D) i tako dalje.. :)

#53 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 09 February 2009 - 23:45

U rukometu Srbija je 8.na svetu , kosovo ne igra nista , jedina utakmica klubova iz srbije vs kosovo je bila pre 2-3 godine ako se ne varam , tada je neka nasa zenska ekipa bukvalno razbila ekipu sa kosova .Valjda se igralo u Madjarskoj ...

U cemu je poenta , jel moram da pratim i bejzbol , mozda vas tu ima :ph34r:

Nije poenta u tome ko je bolji..kapu dole za to..poenta je u tome da smo jednom razbucali jednu srpsku ekipu sa 20:0 :) u zhenskom rukometu .

#54 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 10 February 2009 - 00:10

a fudbal jel' gledas? argentina 6:0, cote d'ivoire 3:2 (:D) i tako dalje.. :ph34r:

Ali si ti zlopamtilo :), a sto smo oduvali bugare 6-1, a :D, pa tek austrijance u becu sa 3-1, a na kraju krajeva to i nije bila reprezentacija Srbije, nego Srbije i Crne gore :D

#55 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 10 February 2009 - 00:52

Ali si ti zlopamtilo :ph34r: , a sto smo oduvali bugare 6-1, a :) , pa tek austrijance u becu sa 3-1, a na kraju krajeva to i nije bila reprezentacija Srbije, nego Srbije i Crne gore :D


Milo platio Cote d'Ivoire da igraju iz srca :D ma nisam zlopamtilo, samo hocu da pokazujem Klaudinhju na to da svaka ulica ima dva smera :D

#56 mali Djokica

mali Djokica
  • Members
  • 161 posts

Posted 10 February 2009 - 10:37

... da svaka ulica ima dva smera :ph34r:


Ili kako kazu stari sprtisti, "Lopta je okrugla"

#57 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 10 February 2009 - 13:25

Najverovatnije se Dinamo uplasio mitrovachke Torcide koja je u bratskim odnosima sa Splicanima a uskoro je glavni derbi u Hrvatskoj pa se ipak bolje sacuvati.
Pre ili kasnije krenuce sportski susreti ekipa sa ovih prostora,nadam se samo da na Kosovu nema neki grad kao Zadar

#58 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 10 February 2009 - 14:51

Najverovatnije se Dinamo uplasio mitrovachke Torcide koja je u bratskim odnosima sa Splicanima a uskoro je glavni derbi u Hrvatskoj pa se ipak bolje sacuvati.
Pre ili kasnije krenuce sportski susreti ekipa sa ovih prostora,nadam se samo da na Kosovu nema neki grad kao Zadar


Pa ko bolje od tebe poznaje kosovsku publiku Perkose, mislim sa one glavne strane tribina(teren)..
Koliko sam ja pratio fudbal i navijanje, kosovska publika je bila jedna od najfer publika u SFRJ.
Ja sam samo jednom u zhivotu pratio jedan fudbalski mec Prishtine van Kosova i to je bilo u Nikshicu 1984-85 sezoni..strava covece, strava..gadjali su igrace Prishtine kamenicama od pola kilograma..a milicija ..nishta.I tu sam uvideo razliku izmedju kosovske publike i publika na drugim stadionima bivshe SFRJ.

#59 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 10 February 2009 - 16:08

Pa ko bolje od tebe poznaje kosovsku publiku Perkose, mislim sa one glavne strane tribina(teren)..
Koliko sam ja pratio fudbal i navijanje, kosovska publika je bila jedna od najfer publika u SFRJ.
Ja sam samo jednom u zhivotu pratio jedan fudbalski mec Prishtine van Kosova i to je bilo u Nikshicu 1984-85 sezoni..strava covece, strava..gadjali su igrace Prishtine kamenicama od pola kilograma..a milicija ..nishta.I tu sam uvideo razliku izmedju kosovske publike i publika na drugim stadionima bivshe SFRJ.

A tek da si bio u Čačku na utakmici sa Borcem.Jurii su nas kroz ceo grad da nas mlate, autobusi polomljenih stakala....

#60 Vranjevac

Vranjevac
  • Members
  • 35 posts

Posted 11 February 2009 - 23:16

Nijedna medjunarodna utakmica ne moze da se odigra bez dozvole saveza. Kako savez kosova nije u Uefi i Fifi samim tim i ne postoji. Dinamo je zaprecena kazna i zato nece dolaziti na kosovo.


Prishtina je pre mesec dana odigrala dve utakmice u Nemackoj(prijateljske doduse) i obe izgubila,
Protiv Grojter iz Führta 0:2 i
protiv Koblenca 0:1,
kako da Nemcima nije zapreceno kaznom?
Ili su Nemci "ravnopravniji" od Hrvata kad je fudbal u pitanju.