Jump to content


Photo
- - - - -

Sport na Kosovu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
845 replies to this topic

#151 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 07 March 2009 - 09:21

Da malo bolje poznajes istoriju kosovskog fudbala ima FK RAD izgovarao bi sa postovanjem jer je taj klub vrlo zasluzan sto je Pristina uopste stigla do prve lige,,malo su odnosi zahladili zbog tuce igraca jedne godine u BG ali uvek su to bili klubovi koji su radili jedan za drugog,trenutno FK Rad sponzorise jedan lik sa Kosova koji je prljav do guse u poslovima.

===================================

...secam se toga na kraju utakmice na Banjici,pomlatili se Avdulj Belopoja i Milos Drizic...(NIslije vazda negde dizu frku)..... :ph34r:

#152 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 11 March 2009 - 12:48

Jedno pitanje. Kakva je razlika izmedju Trepce 89 i Trepce, vidim da se obe ekipe takmice u Prvoj Raiffaisen ligi, pa me zanima.....Jel to doslo do neke podele kluba ili...?

#153 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 11 March 2009 - 12:58

Jedno pitanje. Kakva je razlika izmedju Trepce 89 i Trepce, vidim da se obe ekipe takmice u Prvoj Raiffaisen ligi, pa me zanima.....Jel to doslo do neke podele kluba ili...?

Trepča je stari klub još iz SFRJ.Igrala je jednu sezonu u prvoj ligi, i bila je finalista kupa SFRJ, poznatijim "Kup Maršala Tita"
Trepča 89 je bivši Rudar.Ovaj broj "89" je godina kada su rudari Trepče ušli u jame, zbog već poznatih "Godina raspleta"
Ako sam pogrešio onda ne zameraj.

#154 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 11 March 2009 - 14:47

Trepča je stari klub još iz SFRJ.Igrala je jednu sezonu u prvoj ligi, i bila je finalista kupa SFRJ, poznatijim "Kup Maršala Tita"
Trepča 89 je bivši Rudar.Ovaj broj "89" je godina kada su rudari Trepče ušli u jame, zbog već poznatih "Godina raspleta"
Ako sam pogrešio onda ne zameraj.

Nisi pogresio objasnio je Rooney skoro tu situaciju oko klubova u Mitrovici,zanimljivo je da se klub ne zove Minatori!

#155 Rooney

Rooney
  • Members
  • 1,420 posts

Posted 30 March 2009 - 10:00

Reprezentacija Kosova odigrala pre dva dana prijateljsku utakmicu u Svedskoj protiv Malmo-a. Oderali nas sa 5:0! Selektor je Edmond Rugova, bivsi fudbaler KF Prishtina.

Edited by Rooney, 30 March 2009 - 10:00.


#156 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 30 March 2009 - 12:01

Danas je iznenada preminuo nekadašnji fudbaler FK Priština Goran Pupavac,igrali smo zajedno u generaciji još sam u šoku od kad su mi javili...

Edited by perkos, 30 March 2009 - 12:01.


#157 Sandman

Sandman
  • Members
  • 1,484 posts

Posted 30 March 2009 - 12:31

Danas je iznenada preminuo nekadašnji fudbaler FK Priština Goran Pupavac,igrali smo zajedno u generaciji još sam u šoku od kad su mi javili...



Boze, pa on je bio tako mlad. Tragicno!

bibi

#158 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 30 March 2009 - 12:43

Danas je iznenada preminuo nekadašnji fudbaler FK Priština Goran Pupavac,igrali smo zajedno u generaciji još sam u šoku od kad su mi javili...

UUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

Pa ovo je zaista tragedija.Ne znam šta da kažem.
Perkose pošto kažeš iznenada, da nije imao infarkt?
E nek ide sve u tri lepe.Turci imaju jednu utešnu izrečicu: "Jall'n Dynja"(lažni svet)
Nek mu Gospod Bog podari duši svoju milost

#159 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 30 March 2009 - 13:09

najverovatnije da je srčani udar,pre nedelju dana smo sedeli zajedno i pričali o mladosti i fudbalu...

#160 Rooney

Rooney
  • Members
  • 1,420 posts

Posted 30 March 2009 - 21:08

R.I.P.

#161 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 31 March 2009 - 13:35

========================================

Bila je,ne secam se tacno god...1989/90...nisam siguran Pristina-Proleter Zrenjanin 1:1 u direktnom duelu se odlucivalo o ulasku u Prvu ligu.Proleteru je bio dovoljan bod...ne zna se od koga su igraci Proletera dobili vise batina...od publike kamenjem,od igraca Pristine za vreme utakmice...ili posle poslednjeg zvizduka sudije....mada ovo publika-kamenje,mozda je bilo namenjeno i obezbedjenju utakmice...(mislim da je utakmicu obezbedjivala Milicija iz Srbije)...letelo je na sve strane... :ph34r:


Secam se i ja te utakmice..nisam gledao jer su tada bile vec uvodjene privremene mere u svaku poru kosovskog drushtva pa i u sportu to jest fudbalu.
To vishe nije bila ona Prishtina o kojoj ja pricam zajedno sa publikom koja vishe nije bila ista...

#162 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 20 April 2009 - 19:43

Secam se i ja te utakmice..nisam gledao jer su tada bile vec uvodjene privremene mere u svaku poru kosovskog drushtva pa i u sportu to jest fudbalu.
To vishe nije bila ona Prishtina o kojoj ja pricam zajedno sa publikom koja vishe nije bila ista...

-------------------------------
Mislim da gresis...to je jos uvek bila stara FK Pristina...cini mi se...braca Cimili,Cana...mozda Belopoja i dr...

#163 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 20 April 2009 - 20:27

-------------------------------
Mislim da gresis...to je jos uvek bila stara FK Pristina...cini mi se...braca Cimili,Cana...mozda Belopoja i dr...

Ramadan Cimili nije imao brata u F.K.Prishtini.Možda misliš na braću Muriqi?

#164 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 20 April 2009 - 20:35

-------------------------------
Mislim da gresis...to je jos uvek bila stara FK Pristina...cini mi se...braca Cimili,Cana...mozda Belopoja i dr...

u to vreme igrala je jedna nova generacija u FK Prishtina Cana,Cimili(bez brata)Belopoja su malo stariji igraci,u to vreme igrali su Kollari,Keqi,Hasandzekaj,Koljenovic,Besellica,Kozniku,Djorovic...

#165 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 20 April 2009 - 20:38

Ramadan Cimili nije imao brata u F.K.Prishtini.Možda misliš na braću Muriqi?

----------------------------
Tako je....Murici Fadilj i ...........??????????
Daklem to je bila ta FK Pristina.......
A podseti me...Kujtim Salja,Kozniku...braca Jevric...?