Jump to content

Photo

ko (ne) poseduje nekretnije u Srbiji?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
64 replies to this topic

#61 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 08 February 2009 - 13:31

I ?
Pa jesu stranci sad krivi za to ? Sto plata nije 10000 evra , a kredit sa 0 % kamate ? Stan je velika i znacajna investicija, svud, u svakom drustvu, i uvek je grc kupiti ga. U Majdanpeku je kvadrat manje od 200 evra

#62 BarryWhite1

BarryWhite1
  • Members
  • 6,712 posts

Posted 08 February 2009 - 14:21

Vidim da si jedan deo novca dobio u nasledstvo, a drugi preprodajom nekretnine, chime se bavi mali broj ljudi. Nigde se ne pominje novac koji si stvarno zaradio za to vreme i to je vishe nego simptomatichno :) .

Da me pogreshno ne shvatish, nishta ti nisi loshe uradio i tvoj razlog za ponos je sasvim opravdan, dodushe, zanima me da ti se desilo (a to je bio veoma moguc scenario) da si kupio za 46000, a prodao za 23000 :D ). Trange - frange, klasika, niko ne pominje zaradjene pare, samo mufte ili mama i tata :D .

Ovo je smeshan topik, nedeljama gledam kako bulaznite, ali nisam vishe mogao da se uzdrzim.

Kvadrat u Beogradu realna cena 2000 ili 1500 evra ....... :ph34r: , da se upisha chovek.

Bice to za 100-200 godina sve u redu.

Zaradio sam oko 2300 evra za godinu dana kao agent za nekretnine a i dalje sam studirao i davao ispite sto nije mali novac i i stan sam izdavao za 150 evra i ziveo kao podstanar sa cimerom u drugom stanu za 90 evra (znaci jos 60 evra x 12 meseci= 720 evra).Naravno ja sve sto imam ne gledam licnom zaslugom nego porodicnom (svi zajedno odlucujemo i dogovaramo se,cak sta vise taj stan u kome zivim se vodi na moju sestru i to mi ne smeta naravno)
To nisu mufte,to je ulaganje novca u nekretnine i tu nema nista protivzakonito i ono nosi rizik kao sto je sve ostalo u zivotu rizik.
A realna cena kvadrata je ona koju mozes da dobijes,tu nema velike filozofiije.

#63 BarryWhite1

BarryWhite1
  • Members
  • 6,712 posts

Posted 08 February 2009 - 14:35

na zalost u NS nema kvadrata isod 1.000 EUR dok se u centru grada (kosovska, dunavska, kej, bulevar) cena kvadrata krece od 1.800 EUR do 2.200 EUR. Obzirom da imam decu (dvoje) ne mogu da uzmem stan ispod nekih 56 m2 - 60 m2 (kako bi uopste mogli da se smestmo u isti)! dakle, da nadjem stan bogu iza k... u Novom Sadu treba da nadjem kredit od oko 60.000 EUR kako bi isti kupio... gledano na visinu primanja i kredit koji mi je neophodan mislim da nema sanse da isti dobijem obzirom da ne verujem da bi mi banka odobrila kredit na 50 - 60 godina

Vidis ti ne mozes da uzmes stan manji od 56-60m2 a ja sam sa roditeljima,sestrom i bratom od ujaka koji je dosao sa Kosova (to je bilo 2000,morao je da dodje kod nas jer nije bilo srednje skole na Kosovu u koju bi isao) znaci nas 5 je zivelo privatno u stanu manjem od 50m2 (oko 45m2).Znaci stvar je u tome da ljudi trebaju da se snazle i da pokusavaju da nadju resenja kakva mogu,ali svugde u svetu je tako.Mnogu rade po dva posla (znam da ces reci da oni imaju sanse da nadju dva posle a kod nas ne moze neko da nadje ni jedan).Pozanjem devojku koja radi u Parizu u banci,ima 1800 evra platu i ne moze da podigne kredit a da kupi i garsonjeru na periferiji u nimalo popularnim delovima Pariza.Jos jedan bracni par u USA koji isto poznajem isto ne moze da kupi kucu na kredit.Mislim da me pogresno ne razumes ja imam brat od tetke koji zivi u NS sa zenom i dvoje dece privatno i isto ne mogu da kupe stan(njihov problem je sto im nisu prijavljene cele plate pa nemaju mogucnost za kredit).A on je izuzetno sposoban i sve zna da radi i da popravlja.On je na primer razmisljao u nekoj kuci van NS,nekoj staroj i jeftinoj koju ce da kupi i da sredjuje a da kolima ide do NS.Pa mislim da ni to nije uspeo da nadje.Nastavi dalje da trazis,da kombinujes i nemoj da odustajes :ph34r:

#64 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 08 February 2009 - 16:06

Zaradio sam oko 2300 evra za godinu dana kao agent za nekretnine a i dalje sam studirao i davao ispite sto nije mali novac i i stan sam izdavao za 150 evra i ziveo kao podstanar sa cimerom u drugom stanu za 90 evra (znaci jos 60 evra x 12 meseci= 720 evra).Naravno ja sve sto imam ne gledam licnom zaslugom nego porodicnom (svi zajedno odlucujemo i dogovaramo se,cak sta vise taj stan u kome zivim se vodi na moju sestru i to mi ne smeta naravno)
To nisu mufte,to je ulaganje novca u nekretnine i tu nema nista protivzakonito i ono nosi rizik kao sto je sve ostalo u zivotu rizik.
A realna cena kvadrata je ona koju mozes da dobijes,tu nema velike filozofiije.

Prvo, mislim da sam bio jasan kada sam rekao da ti ne radish nishta loshe, narochito ne ilegalno, vec da je tvoj primer "uspeha" neprimenjiv na vecinski deo populacije.

Kazesh da si zaradio 190 evra mesechno u agenciji i 60 na razlici u stanovima ..... i ..... :ph34r: , jel' imash ti neke lichne troshkove, ono, tipa popijesh pivo, kupish devojci burek .... ako imash onda te 8 evra dnevno nece bash okrpiti, ako nemash, onda u redu.

Ili mislish - ti uchipish tih 250 kinti za stan, a roditelji ti daju 300 za dzeparac :) , e tako moze, ali ja neshto i dalje ne vidim tu nikakvu realnu zaradu.

Ti si pre svega student i trebalo bi da uchish i da se zayebavash, a ne da preprodajesh stanove, trange-frange, bice vremena za stanove, mnogo si se uozbiljio, pre vremena. Zivish sa mamom i tatom, nemash ni kucheta ni macheta, a dajesh savete ljudima sa decom kako da kupe stan, a oni se grche da prezive. Josh malo cesh da ponudish opciju chuvanje ovaca na Shar-planini, zdrav vazduh, jeftina klopa, povoljne nekretnine .....

Srecno na "realnom" beogradskom trzishtu nekretnina! Ako bi to bilo realno, moja plata ovde bi trebala da bude 14 000 dolara :D ....

nazalost, REALNO, nije ni blizu :D .

Edited by down with the sickness, 08 February 2009 - 17:20.

#65 BarryWhite1

BarryWhite1
  • Members
  • 6,712 posts

Posted 08 February 2009 - 21:03

Prvo, mislim da sam bio jasan kada sam rekao da ti ne radish nishta loshe, narochito ne ilegalno, vec da je tvoj primer "uspeha" neprimenjiv na vecinski deo populacije.

Kazesh da si zaradio 190 evra mesechno u agenciji i 60 na razlici u stanovima ..... i ..... :ph34r: , jel' imash ti neke lichne troshkove, ono, tipa popijesh pivo, kupish devojci burek .... ako imash onda te 8 evra dnevno nece bash okrpiti, ako nemash, onda u redu.

Ili mislish - ti uchipish tih 250 kinti za stan, a roditelji ti daju 300 za dzeparac :) , e tako moze, ali ja neshto i dalje ne vidim tu nikakvu realnu zaradu.

Ti si pre svega student i trebalo bi da uchish i da se zayebavash, a ne da preprodajesh stanove, trange-frange, bice vremena za stanove, mnogo si se uozbiljio, pre vremena. Zivish sa mamom i tatom, nemash ni kucheta ni macheta, a dajesh savete ljudima sa decom kako da kupe stan, a oni se grche da prezive. Josh malo cesh da ponudish opciju chuvanje ovaca na Shar-planini, zdrav vazduh, jeftina klopa, povoljne nekretnine .....

Srecno na "realnom" beogradskom trzishtu nekretnina! Ako bi to bilo realno, moja plata ovde bi trebala da bude 14 000 dolara :D ....

nazalost, REALNO, nije ni blizu :D .

Ima razloga sto sam se uozbiljio pre vremena,ostao sam bez oca u 18 godini i morao sam neke obaveze da prenesem na sebe.Inace slazem sa da bi trebalo da ucim skolu (zato sam i radio samo godinu dana),ali ipak ja sam sad resio jedan od najvecih problema vecine ljudi u ovoj zemlji i da treba ponovo da biram opet bi izabrao isti put naravno.Znam mnoge koji su sad zavrsli fakultet,ali ne mogu da kupe stan i vecina ih misli da sam pametno postupio.Realno od kad sam kupio stan trosim dosta manje novca jer imam sad mnogo vise troskova+kes kredit koji moja majka vraca+dugovi rodbini.Moj savet (najdobronamernji) je da ljudi u ovakvoj drzavi moraju da se snalaze i da pokusavaju da neke stvari promene kod sebe jer ako budu cekali da se drzava promeni bojim se da to nece doziveti.Ja sam svoj primer naveo u nadi da ce nekom pomoci,ili prosto ako nekome treba savet ja sam isto tu...Ne mislim da sam pametniji od nekog nego jednostavno kad sam usao u tu pricu sa nekretninama, stekao sam neko iskustvo i uvideo gde ljudi grese ili gde su uradili pravu stvar i to iskoristio...