Jump to content


Photo
- - - - -

Veliki grb Srbije


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
92 replies to this topic

#91 Treadstone

Treadstone
  • Members
  • 584 posts

Posted 14 October 2011 - 19:11

Imam info da ce se vratit stari grbovi u upotrebu! i bio bi red,ovi 'novi' lice na karakature a ne na grbove.



Нема "новог" и "старог" гба. Све је то исти грб само му је промењен тзв. еталон.

#92 glava&pismo

glava&pismo
  • Members
  • 161 posts

Posted 08 February 2012 - 19:14

Ne razumem cemu ova krunetina, pa jos dupla?

Meni se najvise dopada grb koji nose reprezentativci na dresovima bez kruna i orlova ( sto se zastave tice, minus fudbalska lopta).

#93 dale cooper

dale cooper
  • Members
  • 358 posts

Posted 14 April 2012 - 00:16

Нема "новог" и "старог" гба. Све је то исти грб само му је промењен тзв. еталон.


meni se jako svidja ova novija britanska praksa [u kanadi i australiji takodje] da logo drzave nije ogroman sareni grb. niko od njih ga nije menjao [niti se to radi. to je kao menjati ime i prezime, a rekao bih da srbija ipak nije filip cepter]. radi se o ukupnom vizuelnom identitetu drzavnih institucija gde se grb samo predstavlja u manjim dimenzijama i naravno jednoj boji kombinovan sa odgavarajucim fontom. [ne u zlatnoj:)]

jako mi se dopada i kanadski logo. [samo slova canada napisana tm fontom] cesto ga mozete videti na kraju filmova ili serija [ili ako imate posla sa kanadskom vladom].

takodje mi je jadno sto je zvanicno ime zemlje 'republika srbija'.nepotrebno je da se tako zove, kao da pored nje postoje i kraljevina srbija i srpska dzamahirija, pa da ne dodje do zabune?

takozvano cirilicarenje ili insistiranje na cirilici po svaku cenu i njena iskljuciva primena u drzavnim institucijama je onako bas na kvadrat ksenofobicna.

usa je republika pa to nije zvanican naziv zemlje, grcka takodje [tacnije 'grcka demokratija', to mi je recimo sjajan zvanican naziv] izrael isto, rusija isto...

uopste taj nacionalno preoptereceni pristup mi je kompleksaski i odvratan. to je razumljivo za neke nedavno izmisljene nacije/drzave ali ako imas ikakvu tradiciju onda se ne blamiras na taj nacin...

ako imas dva pisma ne ukidas jedno da bi nekakav retardirani glasac koji ne zna ni ono drugo glasao za tebe....
tablice su isto primer vizuelnog identiteta:
svedske, britanske, francuske, holandske...vs.srpske, moldavske, hrvatske, tadzikistanske...


ceo ovaj paket oko identiteta zemlje je nesto sto ni cent vise ne bi kostalo da ga je neko uradio kako treba umesto ovako traljavo...

sa pasosima i licnim kartama smo relativno dobro prosli jer je format unapred odredjen pa se nije nasao neki genije da ih dodatno 'dizajnira'