Jump to content


Photo
- - - - -

WTA i ATP lista


  • Please log in to reply
2437 replies to this topic

#46 Delester

Delester
  • Members
  • 7,263 posts

Posted 09 April 2009 - 21:02

pa dokle će više da se vraća?

sve dok zenski tenis ne bude bolji od toga
  • 0

#47 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 10 April 2009 - 04:55

90 % posetilaca (46 % + 44 %) sajta Sony Ericsoon WTA Tour od njih 571 ( do sada) ne daje Dinari vise od mesec dana na mestu br. 1 WTA liste. Ja joj dado' 3 meseca :) . (nemam Photoshop na laptopu, da izrezem lepo tabelu )
http://www.sonyerics...ults.asp?ERMsg=

Posted Image
Kako god, sada Safinov nadimak iz MFR Dinar dolazi do punog izrazaja, ne znam samo da li ce joj cestitati SMS-om kao prosle godine kada je igrala u finalu Rolan Garosa :ph34r: .

Edited by Uma, 10 April 2009 - 05:13.

  • 0

#48 ivana23

ivana23
  • Members
  • 4,897 posts

Posted 10 April 2009 - 18:55

Posted Image
  • 0

#49 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 15 April 2009 - 18:12

Ej, pa ja ne videh da je Safina pretekla Serenu ni ove nedelje?

Naši teniseri svi nazadovali za poneko mesto sem Noleta i Janka.Najviše napredovali Hjuit (31 mesto) i Ferero (40 mesta).
  • 0

#50 tamara15

tamara15
  • Banned
  • 1,230 posts

Posted 15 April 2009 - 18:22

Ej, pa ja ne videh da je Safina pretekla Serenu ni ove nedelje?

Jos nisu skinuti poeni proslogodisnjeg Charlstona, tek od ponedeljka.
  • 0

#51 Bad_Beat

Bad_Beat
  • Members
  • 208 posts

Posted 17 April 2009 - 23:43

Pokusao sam provaliti uslove pod kojima Djokovic poslije Rima ostaje 3.:
Excel kaze da su ovo jedine cetiri opcije:

1.
MC Djokovic F
Murray SF
Rim Djokovic W
Murray Max. R16
2.
MC Djokovic W
Murray SF
Rim Djokovic W
Murray Max. SF
3.
MC Djokovic W
Murray SF
Rim Djokovic F
Murray Max. R 16
4.
MC Djokovic W
Murray F
Rim Djokovic W
Murray Max. R16

Ako je na oba turnira podjela bodova:
W 1000
F 700
SF 450
QF 250
R16 150
R32 70
F64 10

Ili negdje grijesim?
  • 0

#52 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 17 April 2009 - 23:58

Ako je na oba turnira podjela bodova:
W 1000
F 700
SF 450
QF 250
R16 150
R32 70
F64 10

To je proslogodisnja podela bodova, ove godine to izgleda ovako:
W 1000
F 600
SF 360
QF 180
R16 90
R32 45
F64 10

Sto se zreba tice Novaku je sve jedno da li je 3. ili 4. na ATP listi. Ono sto moze biti bitno je da li Novak pada u Nadalovu polovinu ili ne (posto ipak racunamo da je Nadal vec vidjen za finale i najverovatnije titule na turnirima na sljaci), plus, narvno, da dobro igra. Pitanje je da li ce Fed ostati na 2. mestu do kraja sezone sljake, sto zavisi od njegovih rezultata i Endijevih rezultata (jer on ima najvise prostora za popravljanje bodovnog salda). A onda moze da se desi da npr. Fed bude 3. nosilac na Wimbldonu, pa da npr. u polufinalu ide na Nadala.

Edited by wwww, 18 April 2009 - 00:05.

  • 0

#53 Bad_Beat

Bad_Beat
  • Members
  • 208 posts

Posted 18 April 2009 - 00:34

To je proslogodisnja podela bodova, ove godine to izgleda ovako:
W 1000
F 600
SF 360
QF 180
R16 90
R32 45
F64 10

Sto se zreba tice Novaku je sve jedno da li je 3. ili 4. na ATP listi. Ono sto moze biti bitno je da li Novak pada u Nadalovu polovinu ili ne (posto ipak racunamo da je Nadal vec vidjen za finale i najverovatnije titule na turnirima na sljaci), plus, narvno, da dobro igra. Pitanje je da li ce Fed ostati na 2. mestu do kraja sezone sljake, sto zavisi od njegovih rezultata i Endijevih rezultata (jer on ima najvise prostora za popravljanje bodovnog salda). A onda moze da se desi da npr. Fed bude 3. nosilac na Wimbldonu, pa da npr. u polufinalu ide na Nadala.


Hvala. A brane li proslogodisnje bodove (npr. brani li proslogodisnji finalista 700 bodova ili 600 bodova)?...Ako je tako onda svi igraci, osim pobjednika i F64, gube bodove za isti plasman kao prosle godine...

Zar se Wimbeldon pri dodjeli "sitova" orjentise na ATP-Listu? Nesto sam uvijek mislio da kod njih proslogodisnji rezultat, simpatija, trenutna forma itd. igraju vecu ulogu.
  • 0

#54 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 18 April 2009 - 00:53

Hvala. A brane li proslogodisnje bodove (npr. brani li proslogodisnji finalista 700 bodova ili 600 bodova)?...Ako je tako onda svi igraci, osim pobjednika i F64, gube bodove za isti plasman kao prosle godine...

Upravo tako. Novaku je ove sedmice u skoru 450 bodova od proslogodisnjeg polufinala, ulaskom u ovogodisnje polufinale "odbranio" je samo 360, dakle, jos uvek je na gubitku

Zar se Wimbeldon pri dodjeli "sitova" orjentise na ATP-Listu? Nesto sam uvijek mislio da kod njih proslogodisnji rezultat, simpatija, trenutna forma itd. igraju vecu ulogu.

U principu jedino se Wimbldon ne drzi renkinga kao pijan plota, vec si daje diskreciono pravo da malo promeni redosled nosilaca na osnovu uspeha na travi prethodnih godina (nesto mi se cini da je bila i nekakva formula za ovo, ali sad ne mogu bas da se setim detalja), ali nesto ne verujem da ce ovo svoje pravilo ispostovati ako Endi u vreme zrebanja za Wimbldon bude 2. na ATP listi :ph34r: cisto iz patriotskih razloga.
  • 0

#55 desperate for housewives

desperate for housewives
  • Members
  • 2,842 posts

Posted 18 April 2009 - 01:02

Federer ce biti 2. nosilac cak i ako padne na listi jer je ostvario najbolje rezultate na travi posle Rafe u 2008 (titula u Halle-u i finale Wimbledona)
  • 0

#56 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 18 April 2009 - 01:11

Federer ce biti 2. nosilac cak i ako padne na listi jer je ostvario najbolje rezultate na travi posle Rafe u 2008 (titula u Halle-u i finale Wimbledona)

Mislim da se ne racuna bas tako, nego nesto u stilu trenutni bodovi na ATP listi, plus uspeh na travi prosle godine s nekim koeficijentom npr. 0.6, plus uspeh na Wimbldonu 2 godine ranije s nekim koeficijentom npr. 0,3. Trebalo bi da onda Rafa bude #1, a Fed #2, ali to zavisi i od ovogodisnjeg uspeha Feda na sljaci (sto trenutno nemamo pojma kako ce izgledati s obzirom na njegovu formu), kao i od Endijevog uspeha. Zaista ne znam sta ce Britanci da rade ako Endi bude pred W #2 na ATP.
  • 0

#57 Bad_Beat

Bad_Beat
  • Members
  • 208 posts

Posted 18 April 2009 - 01:12

Upravo tako. Novaku je ove sedmice u skoru 450 bodova od proslogodisnjeg polufinala, ulaskom u ovogodisnje polufinale "odbranio" je samo 360, dakle, jos uvek je na gubitku


Reda radi da korigujem (mijenja se samo 4. opcija):

1.
MC Djokovic F
Murray SF
Rim Djokovic W
Murray Max. R16
2.
MC Djokovic W
Murray SF
Rim Djokovic W
Murray Max. SF
3.
MC Djokovic W
Murray SF
Rim Djokovic F
Murray Max. R 16
4.
MC Djokovic W
Murray F
Rim Djokovic W
Murray Max. QF

Edited by Bad_Beat, 18 April 2009 - 01:45.

  • 0

#58 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 18 April 2009 - 01:29

Mislim da se ne racuna bas tako, nego nesto u stilu trenutni bodovi na ATP listi, plus uspeh na travi prosle godine s nekim koeficijentom npr. 0.6, plus uspeh na Wimbldonu 2 godine ranije s nekim koeficijentom npr. 0,3. Trebalo bi da onda Rafa bude #1, a Fed #2, ali to zavisi i od ovogodisnjeg uspeha Feda na sljaci (sto trenutno nemamo pojma kako ce izgledati s obzirom na njegovu formu), kao i od Endijevog uspeha. Zaista ne znam sta ce Britanci da rade ako Endi bude pred W #2 na ATP.

Evo ovde je proslogodisnji tekst o postavljanju nosilaca:

Men: “A seeding Committee is not required for the Gentlemen’s Singles since the seeding order is determined using an objective and transparent system to reflect more accurately an individual player’s grass court achievements: The formula is:
• Take [ranking] points at 16 June 2008
• Add 100% points earned for all grass court tournament in the past 12 months
• Add 75% points earned for best grass court tournament in the 12 months before that.”

Women: “The seeding order will follow the ranking list, except where in the opinion of the Committee, the grass court credentials of a particular player necessitates a change in the interest of achieving a balanced draw.”


A ovo je Endijeva reakcija ne njegovo proslogodisnje mesto u kosturu: Guardian. Dakle, ako se budu drzali sopstvenih pravila trebalo bi da Fed u svakom slucaju bude #2, a Rafa #1 nosilac, i Endi bez obzira sta uradi sada na sljaci ne moze da dodje na poziciju 2. nosioca. Samo mozda ce Britanci ovog puta napraviti iznimku. :ph34r:
  • 0

#59 blesica

blesica
  • Members
  • 621 posts

Posted 18 April 2009 - 09:04

Upravo tako. Novaku je ove sedmice u skoru 450 bodova od proslogodisnjeg polufinala, ulaskom u ovogodisnje polufinale "odbranio" je samo 360, dakle, jos uvek je na gubitku


Ovo novo zbrajanje je totalno zbunjujuće :)

Išla sam na sajt onih momaka što ažuriraju procenu liste na dnevnom nivou i po njima Novak nije na gubitku. Retko kada greše. Stavarno su fanatici :D http://www.tenissrbija.co.nr/

TRENUTNA PROCENA ATP LISTE ZA 20. APRIL
(Poeni za Monte Carlo 2008 koji je pripadao Masters seriji ispadaju tek na listi od 27. aprila. Monte Carlo 2009 donosi pobedniku 1000 poena, ali nije obavezan turnir i za njega vaze pravila kao za turnire iz serije 500. To znaci da ce se on racunati kao obavezan za sve tenisere koji su bili u prvih 30 na pocetku godine sve dok ne budu imali najmanje 4 bolja turnira iz serije 500. Za slabije rangirane tenisere on ce se racunati kao jedan od obicnih turnira. S obzirom da je u toku prelazni period sa starog na novo bodovanje nije sasvim sigurno kako ce u narednih par nedelja ATP racunati poene za listu. Ukoliko se ispune neke pretpostavke onda vazi sledeca procena.)

(pobeda u polufinalu donosi +240 poena)
1. Nadal 14750
2. Federer 10760 (konacan broj poena)
3. NOVAK DJOKOVIC 9280
4. A.Murray 8950


U prinicipu me mnogo sekira što se mi svi sekiramo oko tog mesta broj 3, ali ne uspevam da se ne sekiram. :ph34r:

Edited by blesica, 18 April 2009 - 09:05.

  • 0

#60 *ja...

*ja...
  • Members
  • 846 posts

Posted 18 April 2009 - 13:17

...vec dve godine je on onaj veciti broj tri, tesko se sad odvici... najbolje bi bilo da marej postane broj tri, a da novak bude broj dva :ph34r:
  • 0