Jump to content

Photo
- - - - -

Devalvacija

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
23 replies to this topic

#16 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 29 January 2009 - 20:06

Izgleda da je vrijeme da uzmem duzi godisnji odmor. Ili da odem u penziju. :ph34r:

eh, blago tebi. da je barem i nama amaterima/naivcima koji smo ovdje iskljucivo zbog diskusija i druzenja, doci nekako do tih profesionalnih ili poluprofesionalnih beneficija, pa nek ide zivot.

izvidjacki pozdrav, Ziza!

#17 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 29 January 2009 - 20:39

eh, blago tebi. da je barem i nama amaterima/naivcima koji smo ovdje iskljucivo zbog diskusija i druzenja

Tvoji postovi koje mi upucujes u zadnje vrijeme vec dugo ni po cemu ne podsjecaju ni na diskusiju ni na druzenje, pa ce do daljnjega biti ignorirani. :ph34r:

#18 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 03 February 2009 - 20:58

Malo me je strah da se javljam na ovoj temi jer imam neprijatno iskustvo u proteklim mesecima, mislim da su me ostali sagovornici dozivljavali kao neopisiv davez i kao nekog ko ubija teme te sam se povukla na manje "ozbiljne" price kao sto su kuvanje, medicina, ples...
Ipak, mislim da je Ziza potpuno u pravu, mesecima nema vruce teme, one zbog koje se ustaje u 5 h, em da bi se doslo do compa em da bi se procitali kontraargumenti. Kad se samo setim nekih diskusija.....milina jedna.

Zizo, nadam se da ovo nece biti poslednji post, tema zasluzuje da se forumashi njom bave. :ph34r:

#19 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 03 February 2009 - 21:14

Zavisi kako se stvari gledaju. Mozes reci ovo je Forum ( sa velikim F ) a mozes i - ovo je samo forum, nista vise i nista manje. Neko dozivljava na prvi a neko na drugi nacin. Licno, ne bih ustao u 5 radi citanja necijeg odgovora, ne postoji takva zivotna istina koja bi do te mere uticala na moje navike. Priliku da saznam nesto novo koristim , ali uz dosta opreza prema guglovanim podacima bez ikakvog sistema. Za mene je ovo udruzenje razlicitih, i to je forumsko bogatstvo, ne bi valjalo ni da je iskljucivo kao akademija ali ni kao kafic.

#20 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 06 February 2009 - 22:51

Malo me je strah da se javljam na ovoj temi jer imam neprijatno iskustvo u proteklim mesecima, mislim da su me ostali sagovornici dozivljavali kao neopisiv davez i kao nekog ko ubija teme te sam se povukla na manje "ozbiljne" price kao sto su kuvanje, medicina, ples...

A zasto? Mada, i ja u zadnje vrijeme posustajem. Prosto, suvise kreveljenja i gluposti. Ali recimo da ne treba posustati.

Ipak, mislim da je Ziza potpuno u pravu, mesecima nema vruce teme,

Ima vrucih tema. Ali nema dovoljno "vrucih" diskutanata. O tome sam pisala na "Pitanja i prijedlozi", ali nisam dobila odgovor, pa da ne mlatim vise tamo; forum B92 ima ogroman broj registriranih clanova (i postoji nacin da se to utvrdi, ali ga ne znam; St. Maurice, ako budes blizu - ti si majstor za te stvari :ph34r: s tim sto vecina njih nikad nije postovala skoro nista, velika vecina se javi jednom u dvije godine, a ostali su cisti voajeri; takvih je najvise u to nema sumnje. Najmanje je medjutim onih koji su stalno aktivni - ima ih dvoje - troje na politici, i na Leonina topicu; sramotno! Ok, mozda ih dnevno prodje 40-tak? Ili manje? Ako se "prosetam" forumom u 10 ujutro - nema nikoga. Za tri sata - nema nikoga. Ima bukvalno 3-4 diskutanta na politici koji drve u svoje gajde. I sad; Ziza predlozi - idemo s reklamom!
- Zdruzeni mladici kazu- Neeee, a zasto?

@ArturDent

Forum je tu gde jeste, mislim da je sasvim dovoljno sto kad udjes na bilo koju rubriku na sajtu imas desno izbor forumskih topika koji su tematski bliski.

Kako to mislis, forum je "tu gde jeste"? Forum je tocno tamo gdje su ga svrstali, a samo na ustrb bloga.

#21 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 06 February 2009 - 23:07

forum B92 ima ogroman broj registriranih clanova (i postoji nacin da se to utvrdi, ali ga ne znam;

~ 19100
Posted Image

s tim sto vecina njih nikad nije postovala skoro nista, velika vecina se javi jednom u dvije godine, a ostali su cisti voajeri; takvih je najvise u to nema sumnje.

90% samo cita, 90% od preostalih 10% se retko zadrzava. Na vecini velikih foruma je tako, sto je veci forum manje je familijarne hiperprodukcije.

#22 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 06 February 2009 - 23:50

90% samo cita, 90% od preostalih 10% se retko zadrzava. Na vecini velikih foruma je tako, sto je veci forum manje je familijarne hiperprodukcije.

Ty :ph34r:
- Nije bitno #kako oni#.
Bitno je pronaci recept da forum bude kvalitetan, zanimljiv i isplativ. To se moze. Kako?

Edited by Ziza, 06 February 2009 - 23:51.

#23 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 07 February 2009 - 00:01

Ty :ph34r:
- Nije bitno #kako oni#.
Bitno je pronaci recept da forum bude kvalitetan, zanimljiv i isplativ. To se moze. Kako?

+1 za herc zizo

možda je jedno od rešenja delimična komercijalizacija,pravljenjem pool-ova po narudžbi zainteresovanih strana,tim potezom se može povećati isplativost,privući % ljudi koji dolaze samo zbog glasanja... nedorađeno

#24 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 07 February 2009 - 00:04

+1 za herc zizo

možda je jedno od rešenja delimična komercijalizacija,pravljenjem pool-ova po narudžbi zainteresovanih strana,tim potezom se može povećati isplativost,privući % ljudi koji dolaze samo zbog glasanja... nedorađeno

Kakav pool? Dovoljno bi bilo da se forumu da ista sansa kao i blogu.