Jump to content


Photo
- - - - -

Klubovi čitalaca


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
11 replies to this topic

#1 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 26 January 2009 - 13:39

Zašto kupovati knjige sa popustom samo u vreme sajmova ? Ideja ove teme je da na jednom mestu prikupimo adrese, brojeve telefona i druge informacije vezane za klubove čitalaca.
Ja sam danas prvo pronašla na internetu, a zatim zvala 2 kluba.
LAGUNA

Klub čitalaca Beograd
Resavska 33
011 3341 711
http://www.laguna.co...d=klub_citalaca
Radno vreme od 9 - 20. Prvu knjigu kupujete bez popusta, ali na ostale imate popust. Princip je jednostavan, što češće kupujete knjige dobijaćete i veće pupuste, koji mogu da idu do 33 %, a ako ne kupite knjigu godinu dana, ostajete bez članstva ( pretpostavljam da ga je moguće obnoviti kupovinom knjige ). Kupovinom 3 knjige dobijate dodatni popust od 10 %.
Osim u Beogradu klubovi rade i u Noviom Sadu, Kraljevu, Podgorici, Kragujevacu i Banja Luci
Imate link i tu je sve detaljno objašnjeno.

GEOPOETIKA

http://www.geopoetik...icle.php?id=801
Klub čitalaca "КUĆA ZA ČITANJE"
Adresa:
Dositejeva 13, II sprat
11000 Beograd
Tel/Fax:
(+381 11) 3284 267
(+381 11) 2635 646
E-mail:
kucazacitanje@geopoetika.com
Radno vreme (od februara):
utorak, sreda, četvrtak 10h - 17h
petak 13h - 18h ( na sajtu piše do 20, ali mi je devojka telefonom rekla da će od 1. 2. 2009. raditi do 18 sati, petkom )
subota 10h - 15h
ponedeljkom ne radimo
20 % popusta na redovnu cenu
30 % ako se kupi 3 ili više izdanja
Koliko sam shvatila ovde nemte obavetu da kupite bar 1 knjigu godišnje da bi ste zadržali članstvo u klubu.

#2 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 26 January 2009 - 18:46

Jednom davno (u zlatno doba foruma) je postojao "Klub citalaca" koji se nije bavio nabavkom ni cijenama, nego knjigama. Bila je predlozena knjiga koju su svi clanovi forumskog kluba na preporuku citali, a nakon toga su isli komentari. Ne kazem da tvoj klub nije ok, samo me podsjetio, a ja, k'o svaka stara baba, pamtim neka tzv. bolja vremena.
A ako je vec klub, predlazem da prosiris ideju i pokusas nesto slicno; ja naime (nisam bitna kao jedinka) ne mogu citati vasa izdanja jer ih nema. Uzmi dakle u obzir da te prate ljudi sa cijelog podrucja ex XU. Mislim, ne moras ako ne zelis. Ali mozda ne bi bilo lose. :ph34r:

#3 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 27 January 2009 - 00:00

Zizi sam u PP objasnila zasto ne bih mogla da se prihvatim ovog posla, da ne bi oftopikovala na temi koja se odnosi na nesto drugo.
Podrzavam njen predlog, pa ako je neko voljan da organizuje Citalacki klub, samo napred :ph34r: .

#4 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 27 January 2009 - 08:23

To je, sto kazes, tezak zadatak i zahtijeva mnogo truda, pa sumnjam da ce se itko prihvatiti posla. A i da se ne shvati krivo; nemam nista protiv ovog topica ni tvoje ideje. :ph34r:

#5 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 27 January 2009 - 09:56

To je, sto kazes, tezak zadatak i zahtijeva mnogo truda, pa sumnjam da ce se itko prihvatiti posla. A i da se ne shvati krivo; nemam nista protiv ovog topica ni tvoje ideje. :ph34r:


Ja sam tvoju inicijativu shvatila kao dobronamernu :) , a mislim da su je tako razumeli i ostali, nema razloga da se shvati na bilo koji drugi način.
Možda se nađe neki student književnosti, ali i ne mora da bude, dovoljno je da voli da čita knjige i kritički promišlja o njima i da otvori temu.
Organizaciju vidim kao veći problem.
Da se vratimo osnovnoj temi.
Da li je neko od vas član kluba čitalaca ? Ako jeste, napišite, informacije su korisne za sve, kao što ste videli i popusti nisu zanemarljivi.

#6 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 27 January 2009 - 17:12

Jednom davno (u zlatno doba foruma) je postojao "Klub citalaca" koji se nije bavio nabavkom ni cijenama, nego knjigama. Bila je predlozena knjiga koju su svi clanovi forumskog kluba na preporuku citali, a nakon toga su isli komentari.


Jipp! Ja sam clan jednog takvog. Sjajna stvar! Prvenstveno zbog toga sto na taj nacin stignem da procitam knjige koje obicno ne dodju na red od ovih svih "redovnih" koje gustiram. Srecemo se svakih par nedelja (taman po meri) i osim toga sto izrendisemo knjigu koja nam je bila domaci zadatak stignemo da divanimo i o drugim knjigama (i piscima). Stimulativno!

Planiram da istu stvar ostvarim i u privatnoj reziji, onako sve uz meze i ostalo sto ide pride.

Oni "klubovi citalaca" na distancu su mi (barem ovi ovde) nista drugo do mamipara. A ni knjige im nisu pomom uskusu. Dalje, ne volim da se obavezujem na takav nacin. Salju ti svaki mesec neku (ubi boze) knjigu satro jeftinije. Ako neces onda treba na vreme da ih obavestis. Bespotrebna obaveza. A i, kao sto rekoh, knjige nisu bash da izgubim dah.

#7 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 27 January 2009 - 17:56

@cyberwor/L/d
Klub o kome pišeš nije tema ovog topica. Ideja je da se na jednom mestu nađu informacije o klubovima čitalaca, koliki su im popusti, da li vas članstvo na nešto obavezuje, npr. da povremeno kupite knjigu i sl.
Zato vas molim da ovde pišete isključivo o tome.
Ovako nije pregledno, odn. posle mog prvog posta u kome imate 2 kluba čitalaca imamo nekoliko nevezanih za temu.
Da još jednom dam primer, kome nije jasno :
„Mono i Manjana"
http://www.monoimanj...hope/policy.php
Oni učlanjenjam daju popust od 20 %, raste kupovinom novih knjiga, ali je vremenski ograničen, tj . morate da kupite knjigu svaka tri meseca.
Ovo su adresa i telefon izdavača, zvala sam, ali se niko nije javio, pretpostavljam da su završili sa radinim vrenemonom, tako da ne mogu dati više detalja. Zaključak da % popusta raste treba proveriti, to sam zaključila po tome što govore o startnom popustu od 20 %
Adresa:
Vatroslava Lisinskog 12
11000 Beograd SCG
Telefon:
+381 11 3292 867; 3292 898
Fax:
+381 11 2084 864
E-mail:
office@monoimanjana.rs

Čini mi se da Geopoetika ima najbolje uslove, odn. ne uslovljavaju vas bilo čime, kada jednom kupite knjigu u prostorijama njihovog kluba postajete član i svaki sledeći put dobijete popust, bar sam tako shvatila.

#8 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 27 January 2009 - 20:36

Član klub čitalaca B92 može postati svako ko kupi ili poruči bar jedan proizvod iz produkcije B92. Članstvo se aktivira za tri dana od dana kupovine. Član kluba čitalaca B92 ostvaruje popuste na izdanja Samizdata B92, kada ih kupuje direktno u shopu B92 u Makedonskoj 22 ili putem sajta shop.b92.net.

Početni popust je 15%, ukoliko član redovno kupuje knjige direktno u shopu ili putem sajta, popust se uvećava kvartalno po 5% do maksimalnih 25%. Ukoliko prođe više od šest meseci da član nije kupio ni jednu knjigu direktno od nas popust se smanjuje na prvu sledeću nižu kvotu, sa tim da se ne smanjuje ispod 15%. Ukoliko prođe više od godinu dana da član nije kupio ni jednu knjigu direktno od nas članstvo prestaje da važi.


Ja sam "ponosni član" Samizdata B92, Geopoetike i Lagune. Maksimalno koristim sve povoljnosti, osim što nemam vremena da da koristim usluge Geopoetikine Kuće za čitanje - da odem lepo tamo i čitam nešto po želji. I ja imam utisak da Geopoetika ima najbolje uslove.

#9 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 28 January 2009 - 09:19

@cyberwor/L/d
Klub o kome pišeš nije tema ovog topica. Ideja je da se na jednom mestu nađu informacije o klubovima čitalaca, koliki su im popusti, da li vas članstvo na nešto obavezuje, npr. da povremeno kupite knjigu i sl.
Zato vas molim da ovde pišete isključivo o tome.


Izvinjavam se, nisam zaista zelela da razvodnjavam ovu lepu temu. Pogresno sam shvatila naslov topika te se onda i nadovezala spontano na Zizin post. Necu vise, obecavam. :ph34r:

Samo vi citajte! Nema lepseg putovanja od toga ...

Edited by cyberwor/L/d, 28 January 2009 - 09:20.


#10 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 28 January 2009 - 20:46

Izvinjavam se, nisam zaista zelela da razvodnjavam ovu lepu temu. Pogresno sam shvatila naslov topika te se onda i nadovezala spontano na Zizin post. Necu vise, obecavam. :ph34r:

Samo vi citajte! Nema lepseg putovanja od toga ...

Ne treba da se izvinjavaš, jednostavno nisi shvatila o čemu se radi :) .

http://www.paideia.c...ent/view/14/48/

Klub čitalaca
KLUB GALERIJA KNJIŽARA KAFE PAIDEIA

Na desnoj obali Dunava, na Dorćolu, u ulici Dunavski kej broj 9. otvorili smo KNJIŽARU KAFE GALERIJU PAIDEIA.
Pozivamo vas da postanete član Kluba čitalaca PAIDEIA, a time dobijate:
• popust od 20% na sva naša izdanja
• besplatne kataloge i e-mail obaveštenja o novostima u našoj izdavačkoj kući
• mogućnost da u knjižari PAIDEIA čitate dela vaših omiljenih pisaca uz besplatan čaj ili filter kafu.
Član Kluba čitalaca PAIDEIA postaćete kupovinom jedne, bilo koje, naše knjige.
Povedite sa sobom i prijatelja, učlanite ga u Klub, i dobićete na poklon jednu od knjiga u našem izdanju.

INFO TELEFON: 011 2636 944

#11 jellena1

jellena1
  • Members
  • 10 posts

Posted 02 February 2009 - 17:56

Knjizara PLATO
Veliki Plato-Akademski plato 1
tel.30 34 808

PLATO-Knez Mihailova 48
tel.26 25 834

www.plato.co.yu

Uslovi clanstva-kupiti jednu do tri knjige iz kataloga po snizenim cenama,da bi ostali clan obaveza je da kupite u svakom kvartalu po jednu knjigu.

Popusti:
*20% za PLATO izdanja
*20-50% za izdanja u katalogu
*5% za sva izdanja u knjizari
*5% za kupovinu kompijuterske opreme,skolskog pribora,kancelariskog pribora....
*5-50% za strane casopise,izlozbe i pozorista....

Za vise informacija pogledati sajt!!!

#12 kusurovic

kusurovic
  • Members
  • 3 posts

Posted 21 December 2012 - 23:09

Knjiga Knjiga – nije klub čitalaca ali uvek ima neka "akcija" ili neki popust. Trenuto poklanjaju knjigu "Misliš stvaraš" uz svaku naruđbinu a može da se dobije i dve poklon knjige ako se naruči više knjiga.

 

Poklon knjige

http://www.knjigaknj...lon-knjige.html

 

Knjige sa popustom od 20 do 50%

http://www.knjigaknj...i-popust-1.html