Jump to content


Photo

Vesti iz regiona


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
15156 replies to this topic

#15121 fahox

fahox
  • Members
  • 3,634 posts

Posted 28 September 2012 - 10:17

I treba da budes.


Apsolutno tacno. Ja sam, za razliku od tebe, za rusenje zidova i za saradnju. Dve grupe koje najvise ne trpim, sa albanske i srpske strane, su one koje manipulisu ljudima kao eto neka briga za njih a u stvari kako docepati vlasti i novca.

#15122 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 28 September 2012 - 10:20

Apsolutno tacno. Ja sam, za razliku od tebe, za rusenje zidova i za saradnju. Dve grupe koje najvise ne trpim, sa albanske i srpske strane, su one koje manipulisu ljudima kao eto neka briga za njih a u stvari kako docepati vlasti i novca.


Hmm, jesi li bio za rusenje zidova i pre 15 godina ili si bio za albansku nezavisnost na Kosovu? Mislim, pretpostavljam da si zaboravio posto je proslo vise od deset godina ali da pitam za svaki slucaj.

#15123 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 28 September 2012 - 10:21

Dve grupe koje najvise ne trpim, sa albanske i srpske strane, su one koje manipulisu ljudima kao eto neka briga za njih a u stvari kako docepati vlasti i novca.

Sve ostalo su nerešeni imovinsko-pravni odnosi...Attached File  vruce.gif   7.87KB   4 downloads

Edited by Constantin Veliki, 28 September 2012 - 10:21.


#15124 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 28 September 2012 - 10:34

Od mojih zidova ne gine niko. Od tvojih heroja ginu deca.

Kao rezultat zidova, u svernoj Koreji svi misle da je njihova reprezentacija pobedila Brazil sa 1:0.
Koga mislis ti izmanipulisati o pogibji dece? Ceo svet zna ciji su heroji ubijali ciju decu. Sebe si vidim uspeo ubediti posto si tim zidom jedino uspeo okruziti tvoj mozak.

#15125 fahox

fahox
  • Members
  • 3,634 posts

Posted 28 September 2012 - 10:51

Hmm, jesi li bio za rusenje zidova i pre 15 godina ili si bio za albansku nezavisnost na Kosovu? Mislim, pretpostavljam da si zaboravio posto je proslo vise od deset godina ali da pitam za svaki slucaj.


Sa takvima kako su bili pre 15 godina ne zidove vec i vise od toga. Pored svih nedaca, ubistava, silovanja, pljackanja, spaljenja i nasilnog proterivanja bilo i nezamislivog, astronomskog nivoa mrznje u drzavnoj televiziji i svugde.

Sve ostalo su nerešeni imovinsko-pravni odnosi...Attached File  vruce.gif   7.87KB   4 downloads


Konstantine, uzivaoj u tvojem cinizmu ali nikome ne sluzi.

#15126 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 28 September 2012 - 10:51

Kao rezultat zidova, u svernoj Koreji svi misle da je njihova reprezentacija pobedila Brazil sa 1:0.
Koga mislis ti izmanipulisati o pogibji dece? Ceo svet zna ciji su heroji ubijali ciju decu. Sebe si vidim uspeo ubediti posto si tim zidom jedino uspeo okruziti tvoj mozak.


Severna Koreja je ogradjena od sveta. Moje zelje su skromnije, ja samo zelim da se ogradim od tebi slicnih.

#15127 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 28 September 2012 - 10:53

Sa takvima kako su bili pre 15 godina ne zidove vec i vise od toga. Pored svih nedaca, ubistava, silovanja, pljackanja, spaljenja i nasilnog proterivanja bilo i nezamislivog, astronomskog nivoa mrznje u drzavnoj televiziji i svugde.


Eto vidis. Ti bi i vise od zidova, ja sam zadovoljan i jednim pisljivim zidom i pored, da te citiram "svih nedaca, ubistava, silovanja, pljackanja, spaljenja i nasilnog proterivanja bilo i nezamislivog, astronomskog nivoa mrznje u drzavnoj televiziji i svugde".

#15128 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 28 September 2012 - 10:58

Severna Koreja je ogradjena od sveta. Moje zelje su skromnije, ja samo zelim da se ogradim od tebi slicnih.

Slobodno racunaj da si od mene ogradjen i zidom i bodljikavom zicom. Nego kako ces one u okviru tvog zida izmanipulisati o herojima i deci?

#15129 fahox

fahox
  • Members
  • 3,634 posts

Posted 28 September 2012 - 10:58

Eto vidis. Ti bi i vise od zidova, ja sam zadovoljan i jednim pisljivim zidom i pored, da te citiram "svih nedaca, ubistava, silovanja, pljackanja, spaljenja i nasilnog proterivanja bilo i nezamislivog, astronomskog nivoa mrznje u drzavnoj televiziji i svugde".


Ali postoji jedna veoma "mala" razlika. Niko ama bas niko u drzavnoj ili privatnoj televiziji Kosova ne vredja Srbe. Niko ama bas niko iz drzavnih struktura Kosova ne ubija, ne siluje, ne zapali kuce, ne proteruje i jednog jedinog Srba. O pojedinacnim slucajevima ne pricam ni sada ni o 90-tih. Nikada ja ne pricam o pojedinim sukobima izmedju ljudi i 90-tih vec iskljucivo onoga sto je cinila drzava Srbija.

Tebi je ovo tesko da razumes.

#15130 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 28 September 2012 - 11:07

Ali postoji jedna veoma "mala" razlika. Niko ama bas niko u drzavnoj ili privatnoj televiziji Kosova ne vredja Srbe. Niko ama bas niko iz drzavnih struktura Kosova ne ubija, ne siluje, ne zapali kuce, ne proteruje i jednog jedinog Srba. O pojedinacnim slucajevima ne pricam ni sada ni o 90-tih. Nikada ja ne pricam o pojedinim sukobima izmedju ljudi i 90-tih vec iskljucivo onoga sto je cinila drzava Srbija.

Tebi je ovo tesko da razumes.


Naravno da mi je tesko da razumem zato sto nije tacno.

Slobodno racunaj da si od mene ogradjen i zidom i bodljikavom zicom. Nego kako ces one u okviru tvog zida izmanipulisati o herojima i deci?


Mislis da se roditelji one dece u Gorazdevcu daju tako lako izmanipulisati? Sumnjam.

#15131 fahox

fahox
  • Members
  • 3,634 posts

Posted 28 September 2012 - 11:10

Naravno da mi je tesko da razumem zato sto nije tacno.


A sta od navedenog nije tacno???

#15132 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 28 September 2012 - 11:17

A sta od navedenog nije tacno???


Izvini, jel' ti to kao ponosni stanovnik drzave ciji su premijeri bili i jesu Ramus Haradinaj i Hasim Taci pitas sta nje tacno kad je kriminalna struktura te drzave u pitanju? Samo da razjasnimo to, posto mi je tesko da poverujem da neko toliko nema obraza.

Edited by harper lee, 28 September 2012 - 11:18.


#15133 klikerash

klikerash
  • Banned
  • 168 posts

Posted 28 September 2012 - 11:22

Ispašće da su novinari koji rade insajder ustvari samo odradili ono što im je neko servirao a to je ono što upravo ja ukazujem da je nekom iz vrha vlasti potrebna jedna ovakva kampanja kao iz vremena Komrakova i Popova da se javnosti u Srbiji ogadi samo pomisao na Kosovo a onda će sve lakše da se provuče sa nekim novim Borkom ili škorpionom koji će da stavi konačnu tačku na temu neazavisnost Kosova
Nikog tu nije briga za budžet i građane Srbiji već se radi čisto o interesu onih sa vrha da sačuvaju svoje pozicije a novinari im svesno naravno za dobru platu pomažu u svemu tome i to je razlog mog reagovanja
Povezivanje ljudi koji su učestvovali na mitinzima a pogotovo ljudi koji su godinama na barikadama na severu sa vlasnicima Knez petrola i onim najboljim privrednikom u Srbiji Atanackovićem je nešto čega bi se postidele čak i Baletićka i Štula


U principu, u pravu si, samo malo naivno sve to tumacis. Zagrebi malo po povrsini, videces da postoji selekcija objavljenog i neobjavljenog ili namerno nedeovoljno objasnjenog. Bice jos nastavaka, videcemo...Inace, ni jedan novinar koji radi za Insajder ili ne zna ili ne zeli nista da zna nista o svom poslu, inace bi te teme bile tretirane mnogo, mnogo profesionalnije. Ovako, vise lici na projekat za formiranje javnog mnjenja nego informativnu emisiju.

#15134 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 28 September 2012 - 11:29

U principu, u pravu si, samo malo naivno sve to tumacis. Zagrebi malo po povrsini, videces da postoji selekcija objavljenog i neobjavljenog ili namerno nedeovoljno objasnjenog. Bice jos nastavaka, videcemo...Inace, ni jedan novinar koji radi za Insajder ili ne zna ili ne zeli nista da zna nista o svom poslu, inace bi te teme bile tretirane mnogo, mnogo profesionalnije. Ovako, vise lici na projekat za formiranje javnog mnjenja nego informativnu emisiju.


da ne bude zabune ja ne sporim da su se neki tajkuni i neki političari omastili od para namenjenih Kosovu i tamošnjim preostalim Srbima ali to sa borbom tih ljudi da opstanu na svojim ognjištima ne treba povezivati pogotovo ne onako pompezno najavljivati nego imenom i prezimenom otkriti ko je i po čijem odobrenju to radio i gde su se te pare sve slivale u koje stranke i partije
ovako sve to liči na naručeni serijal ...

#15135 Kebgd

Kebgd
  • Members
  • 401 posts

Posted 28 September 2012 - 11:30

Bivši portparol misije NATO na Kosovu piše blog o Srbima
"Izvini, Srbijo!"

Petak - 28.09.2012

„Zovem se Kristijan Kars i od januara 2000. sedam meseci sam služio na Kosovu kao oficir mirovnih snaga NATO za odnose sa medijima.

Kada sam radio za Kfor, verovao sam da smo mi, Zapad, oličenje demokratije i oni koji će narodima Balkana pokazati kako treba da žive. Te 2000. sam bio naivan i kada pogledam na to šta sam pisao kao portparol, nemam lepa osećanja. Mnoge stvari su bile iskrivljena slika realnosti, a prva stvar koja me je naterala na razmišljanje desila se 16. februara 2001. U to vreme sam bio u Prištini, gde sam čuo da je autobus kod Podujeva dignut u vazduh. Otišao sam na lice mesta, gde sam osetio miris i video delove tela 12 ljudi, među kojima je bio i dvogodišnji Danilo, a koje je štitio NATO, koji nije uspeo da spreči ovaj teroristički napad.“
Ovim rečima je norveški novinar Kristijan Kars objasnio zašto je počeo da piše blog „Izvini, Srbijo“ o istini u južnoj srpskoj pokrajini. Kako kaže, 11 godina nakon okončanja njegovog mandata suočio se sa posttraumatskim sindromom. Svoja iskustva, osim na blogu „sorryserbia.com“, izneo je i u više intervjua.
- Tog 16. februara 2001. sam se zapitao da li mi zaista ovde radimo prave stvari i zašto smo uopšte ušli u taj rat? Počeo sam da radim na svojoj kolektivnoj svesti, ali nisam osećao ličnu odgovornost. A onda sam u februaru 2011. kao novinar došao u Rakovicu, u posetu izbegličkom kampu... Po povratku kući mi se slošilo i shvatio sam da je to veoma jaka posttraumatska reakcija ili da mi bog govori da je vreme da kažem „izvinite“. Plakao sam danima u svom stanu i tako je počeo proces... 24. marta prošle godine sam gostovao na RTS-u i javno se izvinio srpskom narodu kao bivši član NATO jer nismo zaštitili Srbe i nealbance - rekao je Kars, koji je potom počeo da piše blog za koji je rekao da nije o njemu, već o Srbima koji na Kosovu nemaju slobodu govora i izražavanja i gde ne smeju da koriste svoje nacionalne simbole i ćirilicu.

Borac za istinu uči srpski jezik!

Kars je svetu obznanio mnoge događaje - od lažnih optužbi i sudskih presuda protiv Srba, pa sve do brutalnosti kosovske policije protiv Srba na Gazimestanu. Zbog pitanja koja je tim povodom postavio kosovskoj policiji, čak je kažnjen s 500 evra, a kako sam kaže, tamo ga sada tretiraju kao teroristu.
U međuvremenu je počeo i da uči srpski, pa se čak upisao i na Institut za strane jezike u Beogradu ne bi li poboljšao gramatiku i počeo da govori naš jezik kao da mu je maternji.

http://www.alo.rs/ve...0/Izvini_Srbijo

http://sorryserbia.com/