Jump to content


Photo
- - - - -

Sudbina vojvodjanske autonomije


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4161 replies to this topic

Poll: Treba li ovakav Statut? (397 member(s) have cast votes)

Šta mislite!

  1. Da, naravno da nam treba (76 votes [22.96%])

    Percentage of vote: 22.96%

  2. Ne, nije nam potreban (114 votes [34.44%])

    Percentage of vote: 34.44%

  3. Da, ustav Vojvodine (110 votes [33.23%])

    Percentage of vote: 33.23%

  4. Naravno da ne znam (31 votes [9.37%])

    Percentage of vote: 9.37%

Vote Guests cannot vote

#91 Andjeo

Andjeo
  • Members
  • 49 posts

Posted 18 January 2009 - 04:11

Zato sto su Vojvodjani:
a) Picke i kukavice koje ne umeju da se izbore za sopstvene interese
b) Podjednako zatucani kao i ostatak Srbije

Pick one, posto drugog objasnjenja za to tvoje pitanje nema, naravno, ako uzmemo uopste premisu da je Vojvodina u sapama i pod zulumom Srbije i da je ona zapravo okupirana i uzurpirana teritorija te da nema nikakvog uticaja na pravno-birokratski entitet zvan Srbija.



Iako je sve ostalo gomila sranja što si rekao, ovo je istina.
Mene je apsolutno šokirala indiferentnost u smislu odsutnosti ikakve akcije u Vojvodini kada je u pitanju privatizacija NISa. Nikakve demonstracije, nikakav bojkot, nikakva reakcija, samo neke mrljave izjave...

Nego, kakvo je to budalasanje o ustavu kao elementu državnosti? Pa i crkva ima ustav, pa šta je SPC? Separatistička organizacija?

Edited by Andjeo, 18 January 2009 - 04:13.


#92 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 18 January 2009 - 04:45

... I, ako planira da ostane u sastavu Srbije, ja ono za sta se zalazu vodeci vojvodjanski autonomasi ne mogu da podrzim zato sto to, a poucen iskustvom vodjenja politike u ovoj zemlji sto ne iskljucuje i Vojvodinu, smatram krajnje nepostenim i nacinom da se jedan centar zameni drugim. Ako cemo pricati o boljitku seljaka u okolini Subotice - njemu je svejedno da l' ce ga pljackati lopovi iz Novog Sada ili lopovi iz Beograda - cela poenta je da ga niko ne pljacka (bar ne preko nivoa koji moze da se tolerise) i da on moze da sto direktnije odlucuje o tome. Autonomija ne adresira taj problem.
...

Ovo je vrlo uobičajena podmetačina. Odakle ti to da je autonomija (nekmoli samostalnost) supstitucija jednog centralizma drugim? "Iskustvo vođenja politike u ovoj zemlji" je btw. iskustvo varijeteta centralizma i ničeg drugog; taj "argument" je projekcija onoga što je glavni razlog separatističkih tendencija. Plus, garancija da se Srbija ne može osloboditi centralističke, apsolutističke pošasti.
A ja kažem da Vojvođani kao svoj administrativni centar vide Brisel! Ne Moskvu, ne Beograd, ne Novi Sad. Moguće i Novi Sad, jednom, kao predsedavajućeg, ali ni to nije neophodno. Imaš li ti to u rukama Ustav nezavisne Vojvodine pa da znaš kakvo će njeno ustrojstvo biti?
Ono što Vojvodina treba da uradi je da se ugleda na Sloveniju i da Srbiji uslovi Evropa ili razlaz. Vojvodina ne želi u Rusiju jer je okružena zemljama koje ili jesu ili će biti u Evropi ... osim na jugu, naravno. Ako poludela Srbija hoće u Rusiju, Kinu, ... u pizdu materinu nek ide, nek ne povlači za sobom i one koji to neće.

#93 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 18 January 2009 - 05:50

ne razumes, ja mislim da smo mi svi okupirani od strane Srbije, a razlog si lepo otkrio, ja mislim da su oba i a i b, kukavicluk i zatucanost - deadly combination. mislim kako objasniti da nema mirnih demonstracija da se uhapsi RM i odblokira parlament i da nas jednom za svagda stave na belu sengen listu. sad da kazemo nema represije drzave na tzv. "slobodnog gradjanina" sta on koji moj radi pa sedi u kuci i trpi maltretiranje i nazadovanje svoje rodjene zemlje? gleda "Moj rodjak sa sela" or what?

e sad, ako u njegovoj glavi pali okidac da nesto nije u redu ocepljenje nekog dela "njegove otadzbine" onda bolje igrati i tu igru nego se praviti da je sve u redu.


E vidis, problem sa zatucanoscu je nazalost in the eye of the beholder. Za tebe, mene, Peru, Lazu, Ziku... oni koji sve to trpe, ili jos gore podrzavaju, mogu biti zatucani. Za njih smo mi zatucani. Njih je vise - ergo, oni odredjuju sta ce biti, sta je dobro, sta je lose, itd. Milojku iz Donjih Prcinaca bela sengen lista znaci kol'ko meni BND Secuan provincije, cak i manje. Kuj ce njemu Jevropa, pa on ni pasos nema. I ne treba mu! Sto je moj pradeda pricao o nekom liku koji se popeo na Midzor pa pogledao ka uscu Save u Dunav i reko - lele, je l' sve ovo nasa zemlja? Radojku iz gornje pripizdine nema vece zabave nego da posle ciscenja septickih jama sedne uz telIvizor i uz mlak `zidarac` gleda kako se njegovi heroji - radikali - frljaju kletvama i vradzbinama i zovu onog izdajnika Djindjica kriminalcem a antihrista Cedu narkomanom (doduse imaju problem da izgovore takvu rec pa ga oni interno zovu drogErasem). A nekoj tamo Smiljki iz Krivog Dola je RM heroj, vitez na belom konju bre, koji je odbranio vaskoliku srBchad od onih krvozdernih mudzahedinaCa koji su decu uvece pekli na vatrici i uz nargil bistrili kol'ko ce zena bas iz njenog sela da siluju kad navale na pravoslavno-svetosavnu Srbijicu i njeno selo od izuzetnog svetskog strateskog znacaja. I za njega bi dala first born child, a ti bi da ga 'apsis... E vidis, tih potencijalnih Milojka, Radojka i Smiljki ima tusta i tma u ovoj zemlji, ako izuzmemo ovakve ekstreme, vecini to uopste nisu prioriteti. Ogromnoj vecini!

Kakvi crni slobodni gradjani, mi jos ne znamo ni sta je to gradjanin, a kamo li `slobodan`. Pa jesi ti svestan koliko zena zivi sa muzevima alkoholicarima koji ih svakog bogovetnog dana mlate k'o boks vrece i misli da tako treba? Pa eno imali smo i (lazo)televizijsko priznanje, bez ikakvog blama, buducih mladenaca da je skroz normalno da djuvegija malko mlatne mladu a.k.a. kokoshku kad, njenim recima, `ona to zasluzi`. Ona jos nije ni udata a vec pristaje na to. I televizija pristane da ih zaveze u bracnu zajednicu umesto da pozovu policiju. Il' bar psihijatra. Stanovnici svake drzave imaju taman takvu drzavu kakvu zasluzuju. Kakvi smo mi u biti, onako kolektivno, jos smo i odlicno prosli.

E ako mislis da Vojvodina ne potpada pod to - grdno se varas. Da ne potpada pod to niti bi danas bila u Srbiji, niti bi u istoj bila ni kad se sve zakuvavalo (ili bi sprecila zakuvavanje a ne potpomagala), niti bi imala politicare kakve ima. To sto su u proseku Vojvodjani malo civilizovaniji i naprednijih shvatanja (sa naglaskom na malo!) od juzne Srbije - to je posledica ekonomske razvijenosti, ne nekakvog genetskog koda, geografije ili cega vec. Kad su plate bile po 10 maraka ljudi u Vojvodini su, uslovno receno, bili iste takve zivotinje kao i `juznjaci`. Kad je bilo cuveno totalno pomracenje Sunca, ulice su bile podjednako puste u Novom Sadu kao i u Nisu. O kojoj to kulturi Vojvodjani pricaju kad im glavni grad finansira nepismenu prostacinu i ludaka Nedju (vatrenog podrzavaoca gore pomenutog RM) da im zabavlja plebs? Kako su se vojvodjanski Madjari odnosili ka svojom etnickom bracom iz Madjarske dok smo mi bili prosperitetni a u Segedin isli da kupimo jeftine salame i ismevamo lokalni plebs? Jesu tada tezili samostalnoscu, pricali da ih Srbija unistava i kukali Madjarskoj i pricali da ih je Srbija zapravo okupirala? A sad se setili kad nista nisu radili decenijama dok su njihovi tada siromasni rodjaci marljivo radili. Ko ono pomenu zavist? E pa braco Vojvodjani, newsflash: za sopstvene neuspehe i probleme nemate koga da krivite do vas same!

Mnogo smo, bre, isti... Svi mi na Balkanu... Al' u nedostatku sopstvenih uspeha virimo u tudje neuspehe da sebe opravdamo, i trudimo se da se po svaku cenu razlikujemo jedni od drugih da bi dokazali `oni su oni, a mi smo mi` tezu i time smo se kao opravdali. Jes' jebo tu hrvatsku kulturu kad se 80 tisuca sakupi na koncertu Thompsona i to jos prenese drzavna televizija a doticnoj manifestaciji prostakluka i nekulture prisustvuju ljudi na najvisim polozajima u drzavi. A polovini njih iz kola tresti/kresti Ceca. Ah, the hilarity of forced differences. Jedina razlika je sto su Hrvati, potpomognuti propagandom raznoraznih koji su se fino okoristili usput, imali herca i muda da podnesu zrtvu za `svoju stvar` pa sada imaju sopstvenu drzavu... s kojom nisu bas jos uvek svesni sta treba da rade. Ne znam ko im je danas zulumcar, sta ih sprecava da se vinu u stelarne visine? A da, disidentni tonovi, nestalo spoljasnjeg neprijatelja pa se okrenuli unutrasnjem... Mada evo sad su ponovo otkrili Sloveniju kao arhineprijatelja. Kad potrose Sloveniju okrenuce se ponovo Srbiji, ili BiH, ma svi su krivi sem njih samih. Vazno se politicarcicima talozi papir u budjelarima, a plebs ce uvek naci jeftinu zabavu i pokazivati prstom na druge... O jos tuznijim primerima u BiH i drugim banana drzavama nastale iz SFRJ i da ne govorim. Slovenci jesu najdalje otisli, al' oni su i u SFRJ bili `s onog sveta`. No o tome koliko su civilizovani mogu nasiroko i nadugacko, imam poprilicno iskustva. Po nekim njihovim stavovima, draze mi je sto zivim u Srbiji koja se bar ne pretvara da je nesto sto nije (e sad sto se ponosi time, to je skroz druga prica).

I da se vratimo na Srbiju - teorija o dve Srbije je, ma koliko lepo zvucala, laz. Nema dve Srbije, bar kad je rec o osnovnim zivotnim stvarima. Obe te imaginarne Srbije su u sustini kukavice nesposobne da se uhvate za zivotnim problemima i da odbrane svoje interese. Evo sta si ti licno uradio da Srbija bude bolja zemlja, da uhapsi RM, da se odblokira parlament, da dodje do belog schengena? Pisao na forumu o tome? I ja tako pisao Deda Mrazu kad sam bio mali, pa ziveo pod impresijom da zapravo nisam bio good boy kad mi se na pismo nije odgovaralo. Jedno vreme mislio i da me Deda Mraz mrzi. Posle isto tako mislio da me razredna mrzi - kad god ne bih uradio domaci dobio bih minus a kad-kad i keca. Covek ce smisliti milion opravdanja za svoje neuspehe. Sto me dovodi do pitanja - zbog cega je tebi Srbija kriva? Sta je to tebi Srbija uradila? Pa i ti si deo iste, ako krivis Srbiju - krivis i samog sebe; samo je lakse kriviti neki mitski birokratski entitet nego priznati sopstven neuspeh. Da meni Srbija, i gro njenog zatucanog stanovnistva smeta, odselio bih se iz iste u roku odmah. Meni za sada samo `smetuckaju`, ali casa casio ne bih ukoliko bih dosao do zakljucka da me Srbija medj' sljivama sputava u licnom razvoju ili da je njeno zavlacenje ruke u moj dzep i nosa u moje privatne stvari a bit too much. Ja nisam na misiji da ispravim Milojkov (iz gornje price) pogled na svet, to je jako tesko i zahteva mnogo veca ulaganja nego sto bih potencijalno dobio uspehom na tom polju, pa zasto onda da kritikujem tog Milojka? On jadan ne zna za bolje, a ja nemam ich zelje da mu to bolje pokazujem. Onaj ko misli da su mu najveca prepreka u prosperitetu doticni Milojko il' Radojko - koj qrac trazi na forumu? Neka ide da im ispravlja pogled na svet. Ja necu, lakse mi je da se odselim odavde ako mi sve to dozlogrdi. Isto vazi za one mandrile sto prave mitinge podrske koljacima - ako vam tol'ko smetaju sto se ne okupiste da im svakome lupite po par samara i posaljete ih kuci? Ili ako mislite da ste brojcano nadjacani a da vam idalje doticne persone unistavaju zivote - da lepo odete tamo gde takvih persona nema ili su brojcano inferiorni?

Ma jok, lakse seruckati na forumu i izigravati lazni self-righteousness i laznu gospodu. E pa zivite gospodski taman toliko kolika ste gospoda - zivotima vam upravlja NKV Milojko.

Edited by incognito, 18 January 2009 - 05:50.


#94 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 18 January 2009 - 06:00

Ovo je vrlo uobičajena podmetačina. Odakle ti to da je autonomija (nekmoli samostalnost) supstitucija jednog centralizma drugim? "Iskustvo vođenja politike u ovoj zemlji" je btw. iskustvo varijeteta centralizma i ničeg drugog; taj "argument" je projekcija onoga što je glavni razlog separatističkih tendencija. Plus, garancija da se Srbija ne može osloboditi centralističke, apsolutističke pošasti.


Bas kao i vojvodjanski politicari... Eno Canka u vlasti, sta radi sem sto kupi dnevnice? Nazalost nema ni Vojvodina politicara sa dovoljno licnog integriteta i politickog autoriteta kome bih mogao da poverujem da ne zeli da bude Kalif umesto Kalifa. Kad se takav jedan pojavi - bice separatista i teski decentralista, tj. trazice da se Vojvodina totalno ocepi od Srbije a da se zatim podeli na 6-7 regija sa slabom centralnom, osrednjom regularnom i jakom opstinskom vlascu. Takvog majka jos nije rodila, ili bar ja nisam cuo za istog... A i da se pojavi, vecina Vojvodjana ga nece podrzati...

Ako treba bazirati prosperitet autonomije Vojvodine na stavovima Canka, Kostresa i slicnih - hvala, al' ne hvala...

Edited by incognito, 18 January 2009 - 06:01.


#95 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 18 January 2009 - 06:20

...
Kad se takav jedan pojavi - bice separatista i teski decentralista, tj. trazice da se Vojvodina totalno ocepi od Srbije a da se zatim podeli na 6-7 regija sa slabom centralnom, osrednjom regularnom i jakom opstinskom vlascu. Takvog majka jos nije rodila, ili bar ja nisam cuo za istog... A i da se pojavi, vecina Vojvodjana ga nece podrzati...

Ako treba bazirati prosperitet autonomije Vojvodine na stavovima Canka, Kostresa i slicnih - hvala, al' ne hvala...

Onda se slažemo. Stanje i jeste takvo jer još uvek prolazi laž "i Evropa, i Rusija, i Kosovo, i Srpska ... i sve samo ne Vojvodina"
Rusizacijom Srbije biće mnogo jasnija nužnost osamostaljenja Vojvodine. Nažalost, i teža.

#96 duma

duma
  • Members
  • 1,673 posts

Posted 18 January 2009 - 07:44

Pa, zato što ostali nisu prezali, a Vojvodina preza. Opet, da nije drugačija, ni problem ne bi postojao. Krug.

Za neke druge me i ne čudi, ali od tebe nisam očekivao ovakva sranja. Ispade da je jadna Vojvodina bila stvarno okupirana.
Eto, samo su oni mnogo, mnogo fini pa nisu hteli da se dignu na oružije. :ph34r: :) :D :D :D :D
Vojvodina je učestvovala u svim mogućim sranjima isto koliko i svi ostali. 91. su imali bolji odziv na mobilizaciju od ostalih.
Mnogi su se obogatili. 90-tih su neki Vojvođani pljačkali moju opštinu. Uzimali su, jer je bio viši interes, a nikad nisu platili.
Oni su to naplatili, ali nikad ne platiše. Toliko o pljačkanju i poštenju. Jedino put koji je 90-tih napravljeno je put kroz Vojvodinu.

Naravno, Vojvodina je opljačkana, jer se 2000. živelo mnogo gore nego 90. Vi niste obavešteni da je i u ostatku Srbije bilo tako?
KG je propao više od bilo kog vojvođanskog grada.

#97 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 18 January 2009 - 08:57

Ako poludela Srbija hoće u Rusiju, Kinu, ... u pizdu materinu nek ide, nek ne povlači za sobom i one koji to neće.

Ovo ce se u jednom trenutku i samo nametnuti; s puno razloga postoji ozbiljno nepoverenje u srpsku vlast, bio to Milosevic, Kostunica ili Tadic, jer kontinuitet postoji.

#98 Tutankamon

Tutankamon
  • Members
  • 1,746 posts

Posted 18 January 2009 - 09:13

Trebalo bi otvoriti podforum "Bajke" pa da nam se pitomi ravničari tamo siti izrazgovaraju kako smo ih pljačkali, kako su oni i suviše fini, kako je nezavisnost iste samo pitanje trenutka, takoreći neminovnost, kako je podrška za takvu "realnu opciju" ogromna (i sve veća) itd. da se mi ne zamlaćujemo više ovde...

#99 Paralela

Paralela
  • Members
  • 1,061 posts

Posted 18 January 2009 - 09:15

Nema niko ništa protiv finansijske autonomije Vojvodine.Daleko od toga.Vojvodina treba za dobro svih da se razvija kao i ostatak Srbije.Trba da ima i određenu izvršnu vlast.Ali ne i sudsku i zakonodavnu.Jer to je već državnost a ne autonomija.Problem je u prevelikim ambicijama pojedinih.


Ovo boldovano je tvoje, ne moje. Rečnik u ruke! Autonomija JESTE oblik državnosti. Finansijka autonomija je ključni faktor svake državnosti. Što će reći: poseduješ imovinu, skupljaš porez od prihoda građana, plaćaš svoje troškove i od ostatka para nešto gradiš. Šta je to, ako ne državnost? Pokrajina jeste, i uvek je bila oblik državnosti. Ne samo kod nas, nego svugde u svetu. Ne može se biti za neku "finansijsku" autonomiju, a ne i za neki oblik državnosti! Postavlja se pitanje: šta to tebi i sličnima toliko smeta u ovom konceptu? Zašto Vojvodina ne bi deo tih svojih prihoda davala centrali (u ovom slučaju, Beogradu) da bi se izdržavala vojska, žandarmerija, sudstvo, diplomatija i ostale državne funkcije? I zašto ne bi, u skladu sa brojem stanovnika, birala poslanike za republički parlament, pa učestvovala u zajedničkoj vlasti u republici? I zašto ne bi baš isto tako učinila i, recimo, Šumadija? Pa, zajedničku državu ne čine nikakvi patriotski ispadi, već zajednički INTERESI! Dok god Vojvođani vide svoj inrteres u zajedničkoj državi koja se zove Srbija, dotle će u toj državi i participirati. Ja imam utisak da vide neki interes. Pa, ovako funkcionišu nemačke pokrajine već milion godina i nikom nije palo na pamet da ih optuži za separatizam!

Ja mislim da vas je sve omađiao Koštunica svojim besmislicama o ustavu (uzgred, i ustav mu je takav: besmislen!). Čoveke je jadan, shvatite to! Ustav mu je jadan takođe, i treba ga menjati. Ali, nije ni važno, pošto ga i onako niko od tih vajnih "ustavotvoraca" nikad nije ni poštovao. Imam utisak da svi političari ustav shvataju taman toliko ozbiljno koliko i Koštunicu!

#100 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 18 January 2009 - 09:25

Za neke druge me i ne čudi, ali od tebe nisam očekivao ovakva sranja. Ispade da je jadna Vojvodina bila stvarno okupirana.
Eto, samo su oni mnogo, mnogo fini pa nisu hteli da se dignu na oružije. :ph34r: :) :D :D :D :D
...

Šta nije tačno? Svi koji su se odvojili od Srbije, odvojili su se oružjem ... ili jasno demonstriranom odlučnošću da ne prezaju i od toga (Crna Gora). Naravno da je Vojvodina okupirana jer je u Srbiji sprovedena nelegalna, neustavna procedura promene ustava (i bivšeg i sadašnjeg). Da li su Vojvođani fini, kukavice ili mazohisti, svejedno je - trpe to. A ako Vojvodina eksploatiše Srbiju, ta neka izađu zaboga! Nemam ja ništa protiv ni da se Srbija odcepi.

Nego, jel' ti misliš da je Miloševićev ustav legalan?

#101 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 18 January 2009 - 10:06

...
Ja mislim da vas je sve omađiao Koštunica svojim besmislicama o ustavu (uzgred, i ustav mu je takav: besmislen!). Čoveke je jadan, shvatite to! Ustav mu je jadan takođe, i treba ga menjati. Ali, nije ni važno, pošto ga i onako niko od tih vajnih "ustavotvoraca" nikad nije ni poštovao. Imam utisak da svi političari ustav shvataju taman toliko ozbiljno koliko i Koštunicu!

Čuj, taj ustav je nakazan taman koliko i država. Ali ne treba ga menjati, treba ga ukinuti da bi se doneo nov. Ja bih čak rekao da je prvenstveni razlog zbog kojeg je donet bio da bi naknadno legalizovao onaj prethodni. Pa čak ni to nije jer nije do kraja ispoštovana procedura (javne rasprave)!

No, ne bi trebalo da bude Vojvođanski problem kako se Koštunica, Tadić i slične protuve igraju države. :ph34r:

#102 Tutankamon

Tutankamon
  • Members
  • 1,746 posts

Posted 18 January 2009 - 10:26

Da li je Hitler bio slikar? Jeste.
Da li je Hitler voleo Vagnera? Jeste.
Da li je Hitler voleo pse? Jeste.
Da li je Hitler bio vegetarijanac? Jeste.
Iz svega ovoga zaključujemo da je Hitler bio pitoma umetnička duša koja je volela životinje i nije jela meso.

Na ovom stepenu analogije i površnosti apsolutno je dokazivo sve. Na žalost, pojedinci ostaju pravo na ovome stepenu namerno se ne udubljujući u suštinu problema kako bi izbegli realnost...

#103 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 18 January 2009 - 10:35

Svi koji su se odvojili od Srbije, odvojili su se oružjem ... ili jasno demonstriranom odlučnošću da ne prezaju i od toga (Crna Gora).



Hill .. iznenadjujes s ovakvim izjavama o Vojvodini.

incognito ti je lijepo rekao - radi se o "ogromnoj vecini" ... stoga ne mogu razumijeti da ne uvidjas
kako ti recenica iz citata izlazi iz konteksta o autonomiji, kao obliku decentralizacije.


još uvek prolazi laž "i Evropa, i Rusija, i Kosovo, i Srpska ... i sve samo ne Vojvodina"



prolazi .. zarada od NISa ce se uloziti u Vojvodinu i "ogromna vecina" ce traziti od - manjine da - zasuti.
sto ce manjina i uciniti .. jer sve ostalo vodi u secesionizam unutar Vojvodine .. sto je pak - nacionalizam
a on se ne podrazumijeva pod - npr. ekonomska eksploatacija.

shvacas .. u prici o nacionalistickom secesionizmu .. Brisel nije nikome "centrala" .. Brisel ce podrzati iskljucivo
"ogromnu vecinu" a u Vojvodini su to Srbi .. bez obzira na price o Lalama i starosjediocima.

#104 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 18 January 2009 - 12:02

...
shvacas .. u prici o nacionalistickom secesionizmu .. Brisel nije nikome "centrala" .. Brisel ce podrzati iskljucivo
"ogromnu vecinu" a u Vojvodini su to Srbi .. bez obzira na price o Lalama i starosjediocima.

Slavene, shvaćaš li da samo ti govoriš o nacionalizmu?

#105 PURGER

PURGER
  • Members
  • 1,218 posts

Posted 18 January 2009 - 13:50

Dobrosusjedski odnosi su vrlo poželjna i potrebna stvar.Protiv Hrvata i Hrvatske u globalu nemam ništa protiv.Imam dosta prijatelja Hrvata.


Ma nemam ni ja ništa protiv tebe samo sam htio naglasiti da je krajnje vrijeme da se okrenemo jedni drugima.
Pa jebemu mater rađe bih išel na skijanje na Zlatibor ili Igman ili Kupres ili Kranjsku Goru nego u pizdu materinu stalno drugima a kao oni su zapad oni su kao cool kao vlečnice sedečnice kuratz palatz...
Bolje mi je na Zlatiboru kojeg sam vidio samo na slici čak ne znam ni odrediti gdje se nalazi pojest pravi nepatvoreni ručak nego svi njihovi jebeni specijaliteti bez trunke prirodnosti.
I boli me ratzku kaj staza nije speglana i nije duga 1896589km.