Jump to content


Photo
- - - - -

Sudbina vojvodjanske autonomije


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4161 replies to this topic

Poll: Treba li ovakav Statut? (397 member(s) have cast votes)

Šta mislite!

  1. Da, naravno da nam treba (76 votes [22.96%])

    Percentage of vote: 22.96%

  2. Ne, nije nam potreban (114 votes [34.44%])

    Percentage of vote: 34.44%

  3. Da, ustav Vojvodine (110 votes [33.23%])

    Percentage of vote: 33.23%

  4. Naravno da ne znam (31 votes [9.37%])

    Percentage of vote: 9.37%

Vote Guests cannot vote

#61 liberalac55

liberalac55
  • Members
  • 881 posts

Posted 17 January 2009 - 20:48

Srem,Banat i Bačka!
:ph34r: :) :D

#62 faust79

faust79
  • Members
  • 247 posts

Posted 17 January 2009 - 20:49

Evo stidim se i za mene i za TEBE...........
Ništa nisi shvatio,ne vredi.........
To što si ti izbeglica je užasno,ali što mene braniš u mojoj Vojvodini od mene...........
Ili možda želiš da ja izbegnem,pa vidi Mađarska/baš me čeka/,Rumunija/ni sami neznaju šta će/,
Hrvatska/pun im je kufer ovakvih suseda/,BIH/tu bi mi ti bio šef/.Ostaje Srbija?
Pa u tome i jeste štos,je volim ona me neće i tera od sebe.
Kao poslednje neželjeno dete pokojne nam SFRJ.

I vidi,ta predavanja,iz Republike Srpske,ostavi sebi,i BIH,naime ja neznam odakle tebi pravo
da mi držiš nekakvo slovo!
Zato što si Srbin?
:ph34r: :) :D


Ja ne držim nikakvo slovo.Iznosim svoj stav koji se tebi očigledno ne sviđa( ok to je tvoje pravo),kao što se meni ne sviđa tvoj( i to je moje pravo).Ne mogu da razumijem da mrziš državu koja ti nije ništa nažao učinila.I da nasjedaš na priče da će sa autonomijom biti bolje.Pa i sad su plate u Vojvodini po prosjeku poslije Beograda najveće.Čanak je "100 godina" u vladajućim koalicijama.Zašto nije učinio ništa za Vojvodinu?Isto važi i za Kostreša.Kako ne uviđaš da i postanete nezavisni to biti kratkog daha.Jer jedan dio ( sa sve NS bi se pripojio Mađarskoj ), jedan Rumuniji a jedan Hrvatskoj!

Edited by faust79, 17 January 2009 - 20:51.


#63 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 17 January 2009 - 21:08

Ne mogu da razumijem da mrziš državu koja ti nije ništa nažao učinila.

Ta drzava "koja nije nista nazao ucinila" unesrecila je citave generacije ne samo svojih zitelja, nego i citave generacije sirom blazenoupokojene SFRJ.
Ti si, uostalom, bogomdan primer osakacenog i unistenog pojedinca, okovanog svojim nacionalistickim predrasudama. Da si malo pametniji, nego sto jesi, i taj bi racun isporucio nikom drugom nego drzavi Srbiji.

Edited by vladan, 17 January 2009 - 21:08.


#64 Aloha

Aloha
  • Banned
  • 1,355 posts

Posted 17 January 2009 - 21:11

Ne mogu da razumijem da mrziš državu koja ti nije ništa nažao učinila.


Vidi se da nisi odavde. Prva zrtva pocetkom rata u Sloveniji (da CTPAX, "Radenska"), je bila iz Novog Sada (deckic od 18 godina, secam mu se i prezimena, Anichic). Najvise prisilno "regrutovane" dece (izvuceni iz stanova u pidzamama) je bilo iz Vojvodine. Mesec dana pre toga su uzurbano radili na "popisu stanovnistva" i pitanju "kako se izjasnjavas?".
Sva imovina opljackana i odnesena u Srbiju (Naftagas, Elektrovojvodina...), cak su i pruge pocupali i odneli u "maticu".
O, autonomiji i jogurt revoluciji da ne govorimo. Vojvodina je bila autonomna pokrajina u sklopu Jugoslavije, a ne Srbije i to sa prihodima na nivou Slovenije.
Nista nazao kazes?

Edited by Aloha, 17 January 2009 - 21:20.


#65 wrecktangle

wrecktangle
  • Members
  • 998 posts

Posted 17 January 2009 - 21:26

Samo da zamolim modove da preprave pitanja u anketi....malo pismenosti ne skodi.
Evo da kazem (iako nisam direktno iz Vojvodine mada mi se prezime i porijeklo prvi put spominje u okolini Temerina jako, jako davno a i volim je) ovako:
Veci stepen finansijske slobode - svakako, ako vec postoji uvjerenje da je tako bolje i uopste de-beogradizacija ostatka drzave...sto bi podrazumjevalo fomiranje regija sa svojim centrima.
Statut - da.
Ustav - glupost da ne moze biti veca...Vojvodina u sastavu Srbije...uostalom i Vojvodinu podijeliti na bar dvije regije.
A ovoliko kolicinu mazohizma u pojedinim postovima nigdje ne vidjeh. Ko razumije, shvatice.
PS Price dok (u ovom slucaju recimo NS) radi a Beograd se gradi je isprana fora koju niko ozbiljan vise ne shvata kao relevantnu. Jednostavno, velika je migracija prema Bgd-u, na dobrom je mjestu (sjajnom, u stvari) i slicno su prouzrokovali da on postane i finansijski i svaki drugi centar...Slovencima kapa dole, jedini su uspjeli rasporediti snage.

Sva imovina opljackana i odnesena u Srbiju (Naftagas, Elektrovojvodina...), cak su i pruge pocupali i odneli u "maticu".
O, autonomiji i jogurt revoluciji da ne govorimo. Vojvodina je bila autonomna pokrajina u sklopu Jugoslavije, a ne Srbije i to sa prihodima na nivou Slovenije.
Nista nazao kazes?

Boldovano je besmisleno i neistinito. Vojvodina je bila AP u sastavu Srbije...sjetices se tankih isprekidanih crtica prema uzoj Srbiji (tako su je i u udzbenicima zvali) a nesto debljih prema ostalim republikama na kartama...ako si tada uopste i isao u skolu.

Edited by burgiba, 17 January 2009 - 21:34.


#66 liberalac55

liberalac55
  • Members
  • 881 posts

Posted 17 January 2009 - 21:30

Ja ne držim nikakvo slovo.Iznosim svoj stav koji se tebi očigledno ne sviđa( ok to je tvoje pravo),kao što se meni ne sviđa tvoj( i to je moje pravo).Ne mogu da razumijem da mrziš državu koja ti nije ništa nažao učinila.I da nasjedaš na priče da će sa autonomijom biti bolje.Pa i sad su plate u Vojvodini po prosjeku poslije Beograda najveće.Čanak je "100 godina" u vladajućim koalicijama.Zašto nije učinio ništa za Vojvodinu?Isto važi i za Kostreša.Kako ne uviđaš da i postanete nezavisni to biti kratkog daha.Jer jedan dio ( sa sve NS bi se pripojio Mađarskoj ), jedan Rumuniji a jedan Hrvatskoj!


Ja mrzim državu!
Au a koju to molim te.Moju državu Srbiju?
Ja sa 54 godine nemogu više da nasedam/ili sam totalni debil i retard/ni na čije priče!

Nego kad već pominješ Nešu i Bojana,molim te šta nam radi PREPOŠTENI Dodik?
Ovo o tri srca junačka,pa svakoj zemlji po volji je otrcano.
Jedno :ph34r: Hrvatskoj,jedno :) Rumuniji,jedno :D Mađarskoj.
I fertih.Rešeno je sve,pošto mojoj Srbiji ne treba ni jedno od tri srca.
Znači to smo rešili.
Samo si zaboravio da u Vojvodini žive ljudi!

Ajde molim te proćitaj;

1.Od nesretnog Radoja Domanovića:Stradija,Danga i Vođa,tim redom.

2.Pročitaj ili pogledaj dramu "Jeli bilo kneževe večere"

3.Pročitaj ili pogledaj dramu "Rodoljupci"

4.De Mil:"O slobodi"

5.Niče:"Tako je govorio zaratustra"

i ako si mlađi ćovek Kuelja:"Alhemičar"

Attached Files

  • Attached File  E.PNG   27.76KB   27 downloads


#67 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 17 January 2009 - 21:38

Jednostavno, velika je migracija prema Bgd-u, na dobrom je mjestu (sjajnom, u stvari) i slicno su prouzrokovali da on postane i finansijski i svaki drugi centar...Slovencima kapa dole, jedini su uspjeli rasporediti snage.


Klima kalifornijska, naftom bogat kao Saudijska Arabija, gasa kao Rusija, ljudi vredni k'o Japanci i hrani ceo region... pa ko jos ne bi emigrirao u Beograd?

#68 wrecktangle

wrecktangle
  • Members
  • 998 posts

Posted 17 January 2009 - 21:43

Stani..jel se ne slazes da je migracija prema Bgd-u velika i da njegova geografska pozicija nije dobra?
Jel se ne slazes da danas u Srbiji mozes ostvariti ikakvu afirmaciju (prvenstveno poslovnu) uglavnom ako si vezan za Bgd i djelomicno za NS?

#69 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 17 January 2009 - 21:53

Slazem se jedino s tim da prica o srpstvu, jedinstvu Srbije i borbi protiv separatizama u Srbiji sluzi samo za ukidanje gradova i sela Srbije.
To oko centralizacije (beogradizacije) je kao vir koji povlaci na dno sve sto mu se nadje u blizini. Neki su to shvatili na vreme pa su se od istog odbranili (sa manje ili vise zrtava).

#70 Aloha

Aloha
  • Banned
  • 1,355 posts

Posted 17 January 2009 - 21:57

Stani..jel se ne slazes da je migracija prema Bgd-u velika i da njegova geografska pozicija nije dobra?
Jel se ne slazes da danas u Srbiji mozes ostvariti ikakvu afirmaciju (prvenstveno poslovnu) uglavnom ako si vezan za Bgd i djelomicno za NS?


Ti si isto iz BIH? Vidim nisi dobro obavesten. Sada je "IN" da se iz BG seli u NS (manje-vise politicarska carsija, ali oni su uvek bili tamo gde curi kesa, ne?)

#71 wrecktangle

wrecktangle
  • Members
  • 998 posts

Posted 17 January 2009 - 22:09

Slazem se jedino s tim da prica o srpstvu, jedinstvu Srbije i borbi protiv separatizama u Srbiji sluzi samo za ukidanje gradova i sela Srbije.
To oko centralizacije (beogradizacije) je kao vir koji povlaci na dno sve sto mu se nadje u blizini. Neki su to shvatili na vreme pa su se od istog odbranili (sa manje ili vise zrtava).

Sta ovim hoces da kazes? Ja pricam o Beogradu u sadasnjem trenutku...u odnosu na Vojvodinu i ostatak Srbije. Pa misa mu, zagovornici autonomije (ili vec cega viseg od autonomije) pricaju o ekonomskom aspektu i ja se toga drzim.
A toooo...sto pokusavas da ubacis Beograd u one price koje su sirili kao glavni uzrok raspada bivse nam drzave (koji su mnogo kompleksniji od te pojednostavljene teze a u kojima svakako Srbi, uzevsi ih onako ukupno u obzir, nisu nevini ali nisu ni iskljucivi krivci) u stilu necemo vise da mi finansiramo Bgd je ipak presmijesno. Razmisli malo.

Ti si isto iz BIH? Vidim nisi dobro obavesten. Sada je "IN" da se iz BG seli u NS (manje-vise politicarska carsija, ali oni su uvek bili tamo gde curi kesa, ne?)

Ako neces da odgovaras na moju konstataciju....nemoj da pokusavas biti pametni provokator. Sta rekoh u postu vezano za tracnice, struju i naftu a da nije tacno?
Ne...pise fino odakle sam. Da.... iz BiH sam ali imam i snazne veze sa NS i okolinom...jos od 1700 i neke.
A ako bas hoces u Avganistanu sam. Trbuhom za kruhom.
PS Nisi u pravu...evo Natasa i Daca kupili stan u mom komsiluku u Bgd-u. :ph34r:

Edited by burgiba, 17 January 2009 - 22:15.


#72 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 17 January 2009 - 22:16

Sta ovim hoces da kazes? Ja pricam o Beogradu u sadasnjem trenutku...u odnosu na Vojvodinu i ostatak Srbije. Pa misa mu, zagovornici autonomije (ili vec cega viseg od autonomije) pricaju o ekonomskom aspektu i ja se toga drzim.
A toooo...sto pokusavas da ubacis Beograd u one price koje su sirili kao glavni uzrok raspada bivse nam drzave (koji su mnogo kompleksniji od te pojednostavljene teze a u kojima svakako Srbi, uzevsi ih onako ukupno u obzir, nisu nevini ali nisu ni iskljucivi krivci) u stilu necemo vise da mi finansiramo Bgd je ipak presmijesno. Razmisli malo.


Cekaj sad, pa ti se ne slazes sa onim mojim prvim postom o kalifornijskoj klimi i sl.? Beogradu kao Raju na Zemlji?

Sto se raspada tice, mnogo si bre naivan covek (ili takav pokusavas da nam se predstavis). Ti i dalje mislis u svom malom svetu da se ratovi vode zbog ostvarenja nekakvih nacionalnih ciljeva? Pogledaj ko se okoristio od tih "nacionalnooslobodilackih" ratova. Samo ti uzivaj iz Centra Univerzuma (odakle god) a Vojvodjanima ostavi to fundamentalno pravo da brinu o svojim interesima bez advokata sa strane.

#73 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 17 January 2009 - 22:23

Srem,Banat i Bačka!
:ph34r: :) :D


A ono četvrto srce u zaglavlju je za Srbiju, jel da? :D

Iskuliraj malo, Liberalac. Uzimi duni nešto, one vaše vojvođanke što rastu na stajskom đubrištu i malo zaudaraju na isto su prva liga... O'ma ti se peva "Hej, salaši". :D

#74 wrecktangle

wrecktangle
  • Members
  • 998 posts

Posted 17 January 2009 - 22:26

Cekaj sad, pa ti se ne slazes sa onim mojim prvim postom o kalifornijskoj klimi i sl.? Beogradu kao Raju na Zemlji?

Kad ne znas sta da kazes...postani sarkastican ili provociraj. Oprobani recept.

Sto se raspada tice, mnogo si bre naivan covek (ili takav pokusavas da nam se predstavis). Ti i dalje mislis u svom malom svetu da se ratovi vode zbog ostvarenja nekakvih nacionalnih ciljeva? Pogledaj ko se okoristio od tih "nacionalnooslobodilackih" ratova. Samo ti uzivaj iz Centra Univerzuma (odakle god) a Vojvodjanima ostavi to fundamentalno pravo da brinu o svojim interesima bez advokata sa strane

Niti sam naivan, niti se tako predstavljam. Ja sam upravo o tome ko je imao koliko koristi i rekao. Istina nije to tema a ni ja nisam rekao direktno....a ti i dalje razmisljaj sta sam napisao.
S boldovanim se slazem sasvim ali najozbiljnije.
Samo nemojte da bude poslije dvostrukih standarda.
Nisam advokat sa strane....samo iznosim svoje misljenje....a, evo neces vjerovati, ja sam covjek koji je porijeklom iz Vojvodine (obicno su u Vojvodini porijeklom odnekud) i danas ima snazne veze s Vojvodinom. Mozda mi to daje truncicu prava da pricam o tome.

Edited by burgiba, 17 January 2009 - 22:29.


#75 Aloha

Aloha
  • Banned
  • 1,355 posts

Posted 17 January 2009 - 22:32

A ono četvrto srce u zaglavlju je za Srbiju, jel da? :ph34r:

Iskuliraj malo, Liberalac. Uzimi duni nešto, one vaše vojvođanke što rastu na stajskom đubrištu i malo zaudaraju na isto su prva liga... O'ma ti se peva "Hej, salaši". :)


Ma kakva duvka, kada "drzava" prodaje heroin u Vojvodini ispod cene zelenisa, jel' tako? Malo da Vojvodjani iskuliraju i zaborave, a CTPAX?
Nego da se vratimo na temu, sta ti strahu mislis o statutu ili ustavu Vojvodine?