Jump to content


Photo
- - - - -

Sudbina vojvodjanske autonomije


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4161 replies to this topic

Poll: Treba li ovakav Statut? (397 member(s) have cast votes)

Šta mislite!

  1. Da, naravno da nam treba (76 votes [22.96%])

    Percentage of vote: 22.96%

  2. Ne, nije nam potreban (114 votes [34.44%])

    Percentage of vote: 34.44%

  3. Da, ustav Vojvodine (110 votes [33.23%])

    Percentage of vote: 33.23%

  4. Naravno da ne znam (31 votes [9.37%])

    Percentage of vote: 9.37%

Vote Guests cannot vote

#4126 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 15 December 2010 - 18:00

u redu, samo kad ce vise taj referendum? oce izac tocan datum u onom novosadskom listu radikala Zastava il ces mi ti javit na PM?

#4127 Aloha

Aloha
  • Banned
  • 1,355 posts

Posted 15 December 2010 - 18:02

u redu, samo kad ce vise taj referendum? oce izac tocan datum u onom novosadskom listu radikala Zastava il ces mi ti javit na PM?


Uskoro vJekoslave, uskoro... e, da ja cu im javiti na PM jado, jadni vJekoslave.

#4128 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 15 December 2010 - 18:21

uskoro, kazes? i ja sam jadan?

...

ajde, javi mi kad izglasate tu nezavisnost, pa postanete suvereni, samostalni und medjunarodno priznati.
imam jedan racuncic da ti posaljem.

...

ili se planirate otcepiti i od Novosadskog korpusa i od vojvodjanskih dobrovoljaca sto opljackase Slavoniju?

#4129 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 15 December 2010 - 18:35

Jbg, Vjekoslave, kakve veze ima da li je korpus bio novosadski ili neki drugi. Pa onda su ovi u Sloveniji, a i u dobrom delu Hrvatskke ratovali sami sa sobom, tj. svojim lokalnim korpusima. To se tada zvalo JNA, nije bila lokalna novosadska vojska.

Što se tiče teme, što sam stariji, to sam namćorastiji. Do juče sam mislio da je "otcepljenje" Vojvodine glupost, danas bih na referendumu glasao ZA.

#4130 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 15 December 2010 - 18:37

Do juče sam mislio da je "otcepljenje" Vojvodine glupost, danas bih na referendumu glasao ZA.

.

#4131 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 15 December 2010 - 22:09

Jbg, Vjekoslave, kakve veze ima da li je korpus bio novosadski ili neki drugi.

jbg, Namcore, malkic smanji bezobrazluk kod svog lege, umem i ja da budem neurozan. ako nece lijepo razgovarati, vec glumiti frajera, mozemo mi i tako, nije problem.


...


Vojvodina i Vojvodjani ce, ako i kada se odvoje od Srbije, ponijeti sa sobom i dio odgovornosti za razaranje i pljackanje svog prvog susjeda, Slavonije. tako ti to ide burazeru, ako hocete u Europu cistih racuna. bas kao i Crna Gora, sto rece tvoj pajdas. i molim te, bez fora i fazona o "zajednickoj armiji" i "okupaciji Srbijanaca". ja tocno znam gdje je zavrsila moja vikendica (ostale samo grede), a znam i kako se Vojvodina "pobunila" protiv razaranja Vukovara i Osijeka. pa nisu samo Beogradjani mahali tenkovima, mahali ste i vi brodovima rijecne ratne flotile, sve poredani sa familijama uz kanal DTD. a poredani su bili i tenkovi, skroooooz do Bogojevskog mosta. jbg, lega, i to se moglo, da se htjelo, malkic usporit.

di vam je tad bila ova kurcevita spika o "samostalnosti und suverenosti" SAP Vojvodine?

#4132 drasko12

drasko12
  • Banned
  • 71 posts

Posted 15 December 2010 - 22:37

Nece se Vojvodina nikada ocepiti od matice,to su obicne budalastine .
Srbija ce se regionalno podeliti i tu se zavrasava cela prica .
Vrlo prosto, muzli jedni pa dosli drugi, pa sad nas opet vratili nazad.
Dosta braco i sestre, sta kazete da se mi malo pitamo, mi Bancani.
Toliko gradova je skoncetrisano u Banatu, ali niko nista nas ne pita .
Pancevo,Vrsac,Zrenjanin,Kikinda,Kovin. O raznolikoj industriji je suvisno trositi reci,
kakva takva ali je ima...i... gde su pare ? N E M A, pojela maca...
Jok bree, nego kradu svi odreda.
Lepo podelimo mi i Vojvodina na : Backu, Banat i Srem i
Srbija na : istocnu, zapadnu, juznu, severnu i BG zasebno.
Pa kad nekom treba da zavrsi neki projekat a nije dobio dovoljno para iz budzeta lepo se javi nama,
mi im damo sa nizom kamatnom stop nego banke ili drugi regioni u obzir dolazi i kompenzacija i lepo svima, svi zadovoljni. Tako ce biti,treba vreme ali to je jedini put .
p.s.
Onu podelu sam naveo onako proizvoljno,mada i takva nije losa
Sve je ovo malo "plasticno" ispricano ali iscrpeo sam se na nekom topic-u,pa mi je tesko da "saram" malo ozbiljniji text .

Edited by drasko12, 15 December 2010 - 22:40.


#4133 Black Dog

Black Dog
  • Members
  • 1,255 posts

Posted 15 December 2010 - 23:36

u redu, samo kad ce vise taj referendum? oce izac tocan datum u onom novosadskom listu radikala Zastava il ces mi ti javit na PM?

Čemu referendum? Dovoljno je da Skupština Vojvodine poništi odluku o ujedinjenju sa Srbijom. :lol+:

#4134 northstar

northstar
  • Banned
  • 457 posts

Posted 16 December 2010 - 03:13

Čemu referendum? Dovoljno je da Skupština Vojvodine poništi odluku o ujedinjenju sa Srbijom. :lol+:


Bravo! :)

#4135 northstar

northstar
  • Banned
  • 457 posts

Posted 16 December 2010 - 03:14

Čemu referendum? Dovoljno je da Skupština Vojvodine poništi odluku o ujedinjenju sa Srbijom. :lol+:


Bravo! :)

#4136 northstar

northstar
  • Banned
  • 457 posts

Posted 16 December 2010 - 03:14

Čemu referendum? Dovoljno je da Skupština Vojvodine poništi odluku o ujedinjenju sa Srbijom. :lol+:


Bravo! :)

#4137 AleksandarSRB

AleksandarSRB
  • Members
  • 6,081 posts

Posted 16 December 2010 - 16:24

Vojvodina postala nedovoljno razvijeni region


Plači Vojvodino!? Ne, otvori oči i bori se!

Izvor


i to sve pod velikim vodjom,poznatim ljubiteljem motora,ski sanki i reality show-a :lol+:

#4138 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 16 December 2010 - 19:33

Čemu referendum? Dovoljno je da Skupština Vojvodine poništi odluku o ujedinjenju sa Srbijom. :lol+:

pu jebem ti, kako se toga nisam ranije sjetio!? vrlo dobro/odlicno!

...

e sad samo moram okupiti Skupstinu Slavonije, a da mi se tamo ne nacrtaju ovi iz Glavasevog Hrvatskog Demokratskog Sabora Slavonije i Baranje.

#4139 Aloha

Aloha
  • Banned
  • 1,355 posts

Posted 09 February 2011 - 03:22

Buđenje Vojvođanskog Proleća!

Novi Sad i Vojvodinu, ovih dana, ne samo da kupaju prvi zraci ranoprolećnog Sunca, već se čini da iste obujma i jedna druga vrsta ''Proleća''; Rađanje nove Svesti - Ideje - a možda i Pokreta; doduše malo više odocnulo, u odnosu na druge - no, svakako Dobrodošlo, pa čini se - i u Poslednji Čas.
A sve se zbilo na jučerašnjem sastanku Vojvođanskog Kluba, u Novom Sadu; u okviru rasprave o poražavajućim statističkim podacima o ekonomskom stanju u Vojvodini - koje je objavio isti; a iz pera jednog od njegovih članova - uvaženog gospodina Dragomira Jankova.
U ''Plavoj sali'' Skupštine Grada, okupio se, zaista, veliki broj zvanica i članova kluba.
Prvo je Gospodin Jankov pročitao svoje istraživanje - da bi se onda pristupilo raspravi o istoj.
U tom smislu, govorio je najpre Gospodin Mita Boarov, jedan od doajena ekonomske analitike; koji je, ne samo potvrdio pisanje Gdina Jankova - već je, u izvesnom smislu, izrazio i bojazan - da su brojke verovatno i daleko ''gore'' po Vojvodinu; samo je do svega vrlo teško doći; jer, Beograd i Srbija vešto kriju tragove svoje višedecenijske pljačke i otimačine - kontinuirano se oglušujući o pozive i prozive iz Vojvodine; za objavljivanjem Istine - i vraćanjem Statističkog Zavoda Vojvodine.

Gospodin Đorđe Subotić, inače predsedavajući Vojvođanskog Kluba je istakao da je sav sunovrat Vojvodine - direktna posledica Pogubne (a dodaćemo - i Nasilne) Centralizacije, Ustavnog i drugog zanemarivanja Vojvodine od strane Srbije, pozivajući pri tom nadležne u Pokrajinskoj Administraciji - da ovo pitanje otvore, i raspravljaju - ne samo u Pokrajinskom - već i u Republičkom Parlamentu.
Nekadašnji Predsednik IV Vojvodine, Gdin Jon Srbovan je tražio hitno uspostavljanje Statističkog Zavoda Vojvodine - pa i Ustavne promene, kojima bi se uspostavila pravilna Decentralizacija - ne samo po pitanju Funkcija - već i Para, Sredstava - ali i Odgovornosti.
Dr. Miroslav Ilić je u svemu otišao i korak dalje - verovatno, po prvi put javno - pominjući i mogućnost Radikalizacije Ideje Rešenja Pitanja Vojvodine - formiranja Nove Stranke ili Pokreta - gde ni Osamostalenje Vojvodine - više ne bi bilo tabuizirano i ''ušuškavano''; prosto iz razloga što Vojvođani sve više gube nadu u Razumevanje i Sluh Vlastodržačkog Beograda - oprečnog da na bilo koji način uspostavi Dijalog, na Ravnopravnoj Osnovi, sa Vojvodinom i Vojvođanima; sasluša Njihove Muke, Jade - ali i Opravdane Zahteve. Drži Vojvodinu u Kolonijalnom Položaju - bez ikakvih Prava (sem nominalnih) - odnoseći iz Nje - sve što se može odneti; Privredno, Kulturno i na svaki drugi način je razarajući (posebno u njenom tradicionalnom - Multikulturalizmu).
Gospodin Đorđe Bugarin, iz Privredne Komore Vojvodine je govorio o poraznim rezultatima u Privredni Pokrajine, posebno se osvrćući na sve težu i nesnošljiviju sliku Agrara.
Na kraju se javio i Gospodin Boško Petrov - koji je korene krize u Vojvodini objasnio Ciljnim Uništavanjem njene Privrede, nestankom gotovo svih važnijih privrednih Giganata, firmi i preduzeća - čime su mnogi Vojvođani ostali bez posla - stavljeni na sam rub životne egzistencije i ljudskog dostojanstva.
Dva i po sata rasprave u Vojvođanskom Klubu, prošla su brzo - kao malo kad pre, da bi zajednički - sveobuhvatni zaključak bio - da se izvrši uticaj na, pre svega, parlamentarne predstavnike volje građana i građanki Vojvodine - da se objavljeni podaci - ne zataškavaju i guraju pod tepih - već da se o njima raspravlja.
Kako sam već ranije napomenuo - upečatljiv je bio zaista nov pristup - pre svega u nastupu i izlaganju Dr Miroslava Ilića - koji se usudio da pređe politički Rubikon; iza koga - više zaista ništa neće biti isto, ma kako to neki mislili - ili želeli.
Naravno, svi mi znamo da je ''Slobodna Vojvodina'' uvek bila Politička Avangarda Ideje Pune Ekonomske i Političke Nezavisnosti Vojvodine - koja se izvesno pretače i na druge Nivoe - gde izvesno ubrajamo i gdina Dr Miroslava Ilića.
Sve to govori, koliko smo sve ove godine bili (nažalost) u pravu - ističući - da se u Srbiji menjaju - i Vlasti - i Sistemi - i Ideologije - samo ne politika i odnos prema Vojvodini, i Vojvođanima (kama).
Što Nam, svakako - ne samo laska - već i daje Dodatne Snage i Motivacije - da Izdržimo - jer tek sad vidimo koliko su Nam se isplatili sve Muke - i sav Trud.
Da Edukujemo - Obrazujemo - Iznosimo Činjenice i Istinu na videlo - Nazovemo Stvari Pravim Imenom.
Što je Najvažnije - Da razbijemo Iluzije - Naivna Verovanja - u dokazanu - ''lažnu Bratsku Ljubav i Brigu''.
Koja Nas i jeste dovela do svega ovog - Okova - Gladi i Stege.
Od kojih - Opravdano - želimo Pobeći.
I Postati konačno - SVOJI.

LINK

:lala:

#4140 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 19 February 2011 - 02:48

Nego šta ćemo mi društvo? Oćemo se cepati konačno? Nema ovako više vajde...