Jump to content

Photo
- - - - -

Sudbina vojvodjanske autonomije

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4161 replies to this topic

Poll: Treba li ovakav Statut? (397 member(s) have cast votes)

Šta mislite!

1. Da, naravno da nam treba (76 votes [22.96%])

Percentage of vote: 22.96%

2. Ne, nije nam potreban (114 votes [34.44%])

Percentage of vote: 34.44%

3. Da, ustav Vojvodine (110 votes [33.23%])

Percentage of vote: 33.23%

4. Naravno da ne znam (31 votes [9.37%])

Percentage of vote: 9.37%

Vote Guests cannot vote

#16 northstar

northstar
  • Banned
  • 457 posts

Posted 16 January 2009 - 20:46

E vidiš po meni problem Srbije i jeste što trpi takve kao ti.Ni u jednoj zemlji ne i prošao bez debelog zatvora za širenje ovakvih ideja.

E vidis "po meni" su ti koji su unistili Vojvodinu trebali da odu u zatvor.
Ali to nije samo po meni, nego su ti koji su to uradili i otisli u zatvor, i to medjunarodni.
Ja bih najvise voleo da je Srbija sada najmanje na nivou Slovenije, ali u Beogradu su se jednostavno nakacili pogresni ljudi iz pogresne price i nece stati dok ne uniste sve sto u ovoj zemlji valja.
Nazalost, u Srba ima dovoljno tupavaca koji se nisu oporavili od Milosevicevih i Seseljevskih ideja.
Nazalost, ona pametnija polovina im je omogucila da se rehabilituju.

Cela je poenta u tome da Vojvodina ne sme da bude deo te price.
U nasem parlamentu su radikali jednostavno zgazeni i moraju da se civilizuju. A pogledaj skupstinu i vladu Srbije, i politiku koju vode. Vode nas sve direkt u srce bliskog istoka. Kakva EU? Zar neko jos veruje da je ovakav Beograd u stanju da nekog povede u EU? Koje su to korake ucinili nakon smrti Djnidjica? Jesu, ali unazad.
Ako beskicmene demokrate, reformisani Slobini nacional socijalisti, radikali i ostali "take the money and run" srpski poslanici ne odgovaraju ni na jedan zahtev jedne regijie koja cini napredniju trecinu stanovnistva cele zemlje... sta onda raditi?

#17 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 16 January 2009 - 21:12

Može li i u Kanadi neko da štampa pasoše Kvebeka?Ili kalendare?

Moze i radi.

Naravno, ti pasosi ne vrede ni pisljiva boba jer ih niko ziv na svetu ne priznaje, ali ovo je slobodna zemlja i u njoj moze svako da radi ono sta hoce sve dok time ne ugrozava bezbednost i slobodu ostalih gradjana. Pa ako neko hoce da stampa neke pasose, i ako ima budala koje ce to od njega da kupe (a ima) neka im bude.

Kvebek i dalje ima otvorenu opciju da raspisu referendum i otcepe se, niko nece ni prstom mrdnuti da ih zaustavi, samo sto je separatistima jasno da za to nema podrske u narodu pa zato ni ne pokusavaju vise. Svaki put su imali sve slabiji i slabiji rezultat.

#18 Tutankamon

Tutankamon
  • Members
  • 1,746 posts

Posted 17 January 2009 - 09:45

pa mi cemo da budemo demokratskiji od Amera, uvek smo i bili :D

samo mi je krivo sto vesela Vojvodina mora sa ovim balvanima da brani ratne zlocince i trpi pljacku bangljavih Rusa i sto propusta sjajne kredite za razvoj od EU. steta za normalne i civilizovane Lale sto moraju da cekaju jos koju godinu da se BoTa konacno politicki samoubije kao njegov uzor Toona. mislim da bi usli u EU brze i od Hrvatske samo kad bi ih Srbistan pustio iz svog smrtnog zagrljaja, sve po ugledu na USA i Spaniju ofc :ph34r:

Vidi brajko, ta Vojvodina je za vreme najžešćeg sranja 90-ih bila Slobino i Šekijevo najjače uporište, uz sad već legendarnu južnu prugu, dok se Šumadija kol'ko-tol'ko držala i junački odolevala. O Beogradu i njegovom "krugu dvojke" koji sada svi vi pežporativno prozivate kao da je epicentar zla da i ne govorim. Pogledaj malo sve izbore od 90. pa do sada i reci mi kada je ta bulumenta smrada tu ikada dobila a kod pitomih ravničara se bogami oho-ho glasalo...Ta priča "nismo mi" (ovako pitomi ljubi nas majka, pa kud bi) "glasale su izbeglice" (kojih nema 60-80% u Vojvodini ili mi se čini!?) i "ratovali su Beograđani" (a odziv u Beogradu bio najmanji dok je na Vukovaru bilo pola Srema) je tipično Pilatovsko "pranje ruku". To je moglo da prođe kod Mila (slična priča, zaveden, obmanut, morao je, a možda to i nije bio on?) ali za vas je već kasno...U svakom slučaju želim vam prijatnu zabavu dok dokazujete da su 90-ih (a bogami i dobrim delom 2000-ih) u Vojvodini živeli Hotentoti koji su od skora evoluirali u "pitome ravničare"...i šta ga znate, možda vam i uspe... :)
I još nešto, ta priča "kradu nas Beograđani" i taj famozni "krug dvojke" je smešna i otrcana balada koji vi ovde horski pevate je nemate šta drugo i ja vas razumem. Samo je problem što nije istinita (puna je takozvanih "umetničkih sloboda"). Krali su vas vaši, oni koje ste vi izabrali i koji su sticajem okolnosti dolazili ovde (u mrski BGD i "krug dvojke") da žive, službuju a onda i ostajali ovde jer "sve što valja dolazi iz provincije"...

Edited by Tutankamon, 17 January 2009 - 09:53.

#19 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 17 January 2009 - 10:09

E vidiš po meni problem Srbije i jeste što trpi takve kao ti.Ni u jednoj zemlji ne i prošao bez debelog zatvora za širenje ovakvih ideja.

Ono sto mi se cini vrlo zabrinjavajucim je cinjenica da brojni u Srbiji koji ovako i slicno misle, nisu uspeli nista da nauce iz prethodnih dve decenije. Oni koji iz istorije nista ne nauce, zasluzuju da im se losa istorija ponovi.

#20 faust79

faust79
  • Members
  • 247 posts

Posted 17 January 2009 - 13:46

Ono sto mi se cini vrlo zabrinjavajucim je cinjenica da brojni u Srbiji koji ovako i slicno misle, nisu uspeli nista da nauce iz prethodnih dve decenije. Oni koji iz istorije nista ne nauce, zasluzuju da im se losa istorija ponovi.

Niko normalan nema ništa protiv finansijske autonomije Vojvodine i uopšte decentralizacije Srbije.E ali problem je kad se traži Vojvodina republika,štampaju pasoši,kalendari,traži zaseban ustav.Jer to su obilježja državnosti ne autonomije!

#21 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 17 January 2009 - 13:53

Srbi "s dna kace" nisu umeli da razgovaraju i da se dogovaraju s Albancima - posledica je da je Kosovo danas nezavisna drzava.
Ako ti isti Srbi opet ne budu umeli da razgovaraju i da se dogovaraju, bojim se da u buducnosti slicna sudbina ceka i Vojvodinu.

#22 faust79

faust79
  • Members
  • 247 posts

Posted 17 January 2009 - 14:35

Srbi "s dna kace" nisu umeli da razgovaraju i da se dogovaraju s Albancima - posledica je da je Kosovo danas nezavisna drzava.
Ako ti isti Srbi opet ne budu umeli da razgovaraju i da se dogovaraju, bojim se da u buducnosti slicna sudbina ceka i Vojvodinu.

Neuporedivo.Zna se šta je bio cilj pomenutih i zašto nisu pristali na ništa što im je nuđeno!A u Vojvodini većinu još uvijek čine Srbi tako da...

#23 northstar

northstar
  • Banned
  • 457 posts

Posted 17 January 2009 - 15:00

A u Vojvodini većinu još uvijek čine Srbi tako da...

...tako da sta?
Zato njih treba potkradati, ponizavati, i voditi ih sa Beogradom na celu na bliski istok... jel to?

#24 PURGER

PURGER
  • Members
  • 1,218 posts

Posted 17 January 2009 - 15:24

Zašto živiš ovde ako ti je toliko loše.Ništa bolja situacija nije ni u BiH,Hrvatskoj,Makedoniji!

Daj više ostavi barem Hrvatsku na miru jer o njoj ne znaš ništa.
Osim toga tema nije Hrvatska danas nego prije bih rekao Hrvatska jučer t.j. u doba SFRJ.
Da otišlo na je skoro 2 000 000 iz te bajne SFRJ još toliko iz one bivše Kraljevine YU te još toliko prije toga iz bajne A-U.
Rezultat da uz Italiju i Židove smo najraseljenija nacija na kugli zemaljskoj !
A ti predlažeš iseljavanje kao riješenje ?
Koliko ljudi se treba iseliti da bi se eventualno promijenila politika ?
Najprije se nudila konfederacija svih ex Republika da se promijeni svijest BG politike pa NE pa je bilo redom odlaženje iz zajedničke države.
Ne otcijepljenje kako se često puta želi imputirati.
Napuštanje te države.
Mi smo tu državu i stvorili zajedno sa drugim RAVNOPRAVNIM Republikama Federacije pa ako njih barem 4 želi otići a kasnije smo se uvjerili i 5 kako je moguće da se svih 5 ravnopravnih Republika želi OTCIJEPTI od JEDNE ????
Nemoguće.
Pa je otišla kako sam već i napomenuo i ta 5-ta Republika.
U međuvremenu i ex AP kao ŠESTA članica ex SFRJ.
I još ništa nije jasno.
Kaj se treba još desiti ?
Samo preseljenje ako ti ovdje nije dobro, kako ti sugeriraš.
A koliko čitamo i to se dešava.
A onda ??

#25 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 17 January 2009 - 15:50

Cini mi se da je jedan znacajan deo obrisan, a odlicno je ukazivao na sustinu pogresnog razmisljanja: Cesto medju Srbima postoji paternalisticki stav, kako je, eto, Srbija nesto nekome "dala".

#26 faust79

faust79
  • Members
  • 247 posts

Posted 17 January 2009 - 16:33

...tako da sta?
Zato njih treba potkradati, ponizavati, i voditi ih sa Beogradom na celu na bliski istok... jel to?

O kakvom ti bliskom istoku pričaš?Da te podsjetim strake koje su na vlasti su pobijedile i u Vojvodini!I kako se to stanovnici Vojvodine ponižavaju?

#27 faust79

faust79
  • Members
  • 247 posts

Posted 17 January 2009 - 16:35

Ne vidim zašto se ti nalaziš prozvanim?Pročitaj kontekst u kom sam pomenuo Hrvatsku.

#28 northstar

northstar
  • Banned
  • 457 posts

Posted 17 January 2009 - 16:35

ajde podsjeti me

#29 PURGER

PURGER
  • Members
  • 1,218 posts

Posted 17 January 2009 - 17:51

Ma ko vam daje pravo da ovu rupu od države koja se nažalost zove Srbija,poredite sa bilo kim normalnim pa i pomalo nenormalnim u svetu!
Kakve su to gluposti!
Mi smo crna rupa Evrope a hoćemo da se poredimo sa nekim

Zašto živiš ovde ako ti je toliko loše.Ništa bolja situacija nije ni u BiH,Hrvatskoj,Makedoniji!

Ne vidim zašto se ti nalaziš prozvanim?Pročitaj kontekst u kom sam pomenuo Hrvatsku.

Evo.
Ja osobno ne mislim da je Hrvatska unatoč svim svojim problemima nekakva crna rupa EU.
Pače mislim da se Hrvatsku nikako ne može usporediti sa nabrojanim zemljama.
I to ne zato kaj sam ja kao Hrvat ili domoljub nego jednostavno jer to kazuju fakti, statistike , međunarodni čimbenici itd.
Eto zato sam se našao prozvanim.
S druge pak strane čak i da to nije tako te da je i Hrvatska u sličnoj situaciji ne vidim kakvo bi to bilo olakšanje tebi ili bilo kome u Srbiji ?
Ja osobno bih želio da se Srbija razvije kao i Hrvatska ako može i bolje te da sutra imam susjeda koji je bogat i zadovoljan, napredan i otvoren kako bi i meni bilo i lakše i bolje.
Prestanimo više s tim "nek susjedu crkne krava" jer će već sutra crči i naša.
Mislim da Srbija a o tome sam već nešto i pisao treba naći pametne ljude, okrenuti se sebi i svojim resursima zatim bližem okruženju u koje naravno spada i Hrvatska te da onda Srbija naravno sa Vojvodinom te sa svimaa iz okruženja krene napred.
Sada u ovim krizama otvorile su nam se mogućnosti da se prije svega mi iz ex SFRJ približimo, nađemo zajedničke interese bez figa u đepu i bratstva i jedinstva već na zdravim osnovama te da im svima pokažemo i kaj je zdrava voda, i hrana, kaj je zdrav način življenja, kaj je zdravo more i kaj je zdrava planina jer su bljedoliki pederi to davno zaboravili.
A to je naša prednost.
Naročito ak se počnu već sutra tući oko malo plina ili zdrave vode.

#30 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 17 January 2009 - 17:57

S druge pak strane čak i da to nije tako te da je i Hrvatska u sličnoj situaciji ne vidim kakvo bi to bilo olakšanje tebi ili bilo kome u Srbiji ?

Samo mala ispravka: To, politicki zapusteno i nedoraslo dete zivi u sumama republike BiH, a ne u Srbiji.