Jump to content


Photo
- - - - -

Sudbina vojvodjanske autonomije


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4161 replies to this topic

Poll: Treba li ovakav Statut? (397 member(s) have cast votes)

Šta mislite!

  1. Da, naravno da nam treba (76 votes [22.96%])

    Percentage of vote: 22.96%

  2. Ne, nije nam potreban (114 votes [34.44%])

    Percentage of vote: 34.44%

  3. Da, ustav Vojvodine (110 votes [33.23%])

    Percentage of vote: 33.23%

  4. Naravno da ne znam (31 votes [9.37%])

    Percentage of vote: 9.37%

Vote Guests cannot vote

#1 liberalac55

liberalac55
  • Members
  • 881 posts

Posted 15 January 2009 - 22:29

Oni koji su doneli ponoćni Ustav Srbije očito misle da severnoj pokraini ne treba statut.Slažem se sa njima.Potpuno!
Evo sad se pominje februar,možda.Ma nije to.Ne treba nam uopšte.Jer šta je i ko je ta Skupština pokraine Vojvodine
i građani koje oni zastupaju.Ima da zovu beogradski krug dvojke-da vide šta misle i kako.Kao i dosad.Prilično debilno!
A ova vlast na čelu sa DS se zove demokratski izabrana vlast.Zaboravio je Borat čiji su glasovi bili odlučujući i stranci i
njemu.Mislim da vojvođanske stranke greše.Treba povući predlog Statuta.Izglasati Ustav Vojvodine!Možda bi onda bili
mi u Vojvodini manje debilni,gluplji,i nedorasli,jer onda bi Pričaonica Srbije morala da reaguje na "separatizam i secesiju".
Na strani sam LDP oko statuta.
DS i Borat treba da se stide,ali idu izbori..............

Edited by Anduril, 17 January 2009 - 21:30.


#2 Tutankamon

Tutankamon
  • Members
  • 1,746 posts

Posted 15 January 2009 - 22:43

Oni koji su doneli ponoćni Ustav Srbije očito misle da severnoj pokraini ne treba statut.Slažem se sa njima.Potpuno!
Evo sad se pominje februar,možda.Ma nije to.Ne treba nam uopšte.Jer šta je i ko je ta Skupština pokraine Vojvodine
i građani koje oni zastupaju.Ima da zovu beogradski krug dvojke-da vide šta misle i kako.Kao i dosad.Prilično debilno!
A ova vlast na čelu sa DS se zove demokratski izabrana vlast.Zaboravio je Borat čiji su glasovi bili odlučujući i stranci i
njemu.Mislim da vojvođanske stranke greše.Treba povući predlog Statuta.Izglasati Ustav Vojvodine!Možda bi onda bili
mi u Vojvodini manje debilni,gluplji,i nedorasli,jer onda bi Pričaonica Srbije morala da reaguje na "separatizam i secesiju".
Na strani sam LDP oko statuta.
DS i Borat treba da se stide,ali idu izbori..............


Na kojima će vojvođani kao i uvek do sada dati ubedljivu podršku DS, SRS, SNS, DSS, SPS i inim separatistima...kako vam više ne dosadi, ovo čak više ni nije smešno...

#3 liberalac55

liberalac55
  • Members
  • 881 posts

Posted 15 January 2009 - 22:53

Meni kao vojvođaninu više nije ništa smešno,kome je smešno nek se smeje,kome se plače nek plače!
Kako ne dosadi?
O ovome nemam komentar,nikakav!

#4 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 16 January 2009 - 00:10

Na kojima će vojvođani kao i uvek do sada dati ubedljivu podršku DS, SRS, SNS, DSS, SPS i inim separatistima...kako vam više ne dosadi, ovo čak više ni nije smešno...

Srbija da zarati jos kojih 5 puta zaredom, pa da naseli jos izbeglica u tu Vojvodinu nece joj trebati vise ni opstinska uprava, samo ona centralno otadzbinska i Boratova naprdna kancelarija.

#5 Aloha

Aloha
  • Banned
  • 1,355 posts

Posted 16 January 2009 - 01:34

"Dnevnik"

"Država bez jasnog plana

Potpredsednica Skupštine Srbije iz DS-a Gordana Čomić rekla je da se za autonomiju Vojvodine opredeljuju čak i oni glasači u Pokrajini koji su podržali stranke koje se ne zalažu za veću autonomiju. Ona je dodala da je u Srbiji potrebno otvoriti dijalog o zajedničkom cilju naše države jer, kako je rekla, naša zemlja „do sada sama nikada nije imala jasan plan“. „To ne sme biti stranačka tema i ja, koliko budem u mogućnosti, to neću dozvoliti”, istakla je Gordana Čomić, uz ocenu da se sami građani moraju osloboditi mnogih predrasuda, bilo da je reč o statusu ili statutu Vojvodine."

:ph34r:

Edited by Aloha, 16 January 2009 - 01:34.


#6 liberalac55

liberalac55
  • Members
  • 881 posts

Posted 16 January 2009 - 09:06

Glava u Beogradu,stomak u Vojvodini,vene ove zemlje u Rusici i car Borat.
A šta će nam tamo neka severna pokrajna i njena autonomija.Pa da budu ko KIM.
Sačuvaj bože,Nek se zamajavaju sa Statutom ,valjda su dovoljno tupavi da nikad
ne shvate.Ne treba nama Pokraina Vojvodina,nama treba severna pokraina,bezimeni
špajz a po potrebi/biće potrebe/i besplatna vojna kraina.
Dokle god se Gordana Čomić,sa glavom u Beogradu,onako čudi a "naše" stranke išle
na čamrc divan kod cara,eto nama uskoro SRS,NS i DSS.
Naravno tu uskače odmah i "pomireni" SPS.
A onda nema ni severne pokraine,nego samo severne teritorije!
Mi dosadni,mi smešni?
Zato je beogradski krug dvojke genijalan,pokazao se od 1987 pa sve do 2009.
Iju pa to 22 godine!

Edited by liberalac55, 16 January 2009 - 09:08.


#7 northstar

northstar
  • Banned
  • 457 posts

Posted 16 January 2009 - 15:51

Ovo sto se desava je propast Srbije.

Slazem se, Vojvodini ne treba statut.
Treba joj ustav, koji treba poceti jednostrano primenjivati.

Od Slovenije, pa do danas je jedna te ista prica koja pocinje velikim slovima BG. Kradi i ne pitaj.
Ko misli da je u pitanju neka religijska, etnicka ili prica je zaista budala.

Ma i to sto kradu, nego da bar imaju neko pokrice za to. Ocajna politika na svim poljima. Zasluzuju da ostanu sami i da izigravaju centar sveta, sve sa trubacima, svaki put kada neki momak iz getoa postane sampion ping ponga.

Edited by northstar, 16 January 2009 - 15:54.


#8 faust79

faust79
  • Members
  • 247 posts

Posted 16 January 2009 - 17:07

Ovo sto se desava je propast Srbije.

Slazem se, Vojvodini ne treba statut.
Treba joj ustav, koji treba poceti jednostrano primenjivati.

Od Slovenije, pa do danas je jedna te ista prica koja pocinje velikim slovima BG. Kradi i ne pitaj.
Ko misli da je u pitanju neka religijska, etnicka ili prica je zaista budala.

Ma i to sto kradu, nego da bar imaju neko pokrice za to. Ocajna politika na svim poljima. Zasluzuju da ostanu sami i da izigravaju centar sveta, sve sa trubacima, svaki put kada neki momak iz getoa postane sampion ping ponga.


E vidiš po meni problem Srbije i jeste što trpi takve kao ti.Ni u jednoj zemlji ne i prošao bez debelog zatvora za širenje ovakvih ideja.

#9 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 16 January 2009 - 17:56

E vidiš po meni problem Srbije i jeste što trpi takve kao ti.Ni u jednoj zemlji ne i prošao bez debelog zatvora za širenje ovakvih ideja.

Nesto bas ne vidim da su ovde kod mene puni zatvori ovih sto su za otcepljenje Kvebeka, naprotiv, cak imaju trecu po snazi partiju u federalnom parlamentu i sire bas takve ideje i jos ekstremnije sa parlamentarne govornice pa to ne sprecava ostale partije da sa njima ulaze u dilove, koalicije, traze od njih podrsku manjinskim vladama i slicno - znaci tretiraju ih kao ravnopravne i legitimne partnere i igrace na politickoj sceni. A pre 10-15-tak godina samo je pola procenta falilo na referendumu da se drzava raspadne, i niko ne pravi frku oko toga. Jedini koji su zaglavljivali robiju su oni koji su posegli za nasiljem.

#10 faust79

faust79
  • Members
  • 247 posts

Posted 16 January 2009 - 18:15

Nesto bas ne vidim da su ovde kod mene puni zatvori ovih sto su za otcepljenje Kvebeka, naprotiv, cak imaju trecu po snazi partiju u federalnom parlamentu i sire bas takve ideje i jos ekstremnije sa parlamentarne govornice pa to ne sprecava ostale partije da sa njima ulaze u dilove, koalicije, traze od njih podrsku manjinskim vladama i slicno - znaci tretiraju ih kao ravnopravne i legitimne partnere i igrace na politickoj sceni. A pre 10-15-tak godina samo je pola procenta falilo na referendumu da se drzava raspadne, i niko ne pravi frku oko toga. Jedini koji su zaglavljivali robiju su oni koji su posegli za nasiljem.


A kako rade u susjednoj Americi koja je fol najdemokratskija zemlja na svijetu.?Ili Španiji,Turskoj?Može li i u Kanadi neko da štampa pasoše Kvebeka?Ili kalendare?

#11 liberalac55

liberalac55
  • Members
  • 881 posts

Posted 16 January 2009 - 18:37

Ma ko vam daje pravo da ovu rupu od države koja se nažalost zove Srbija,poredite sa bilo kim normalnim pa i pomalo nenormalnim u svetu!
Kakve su to gluposti!
Mi smo crna rupa Evrope a hoćemo da se poredimo sa nekim!
Čini mi se da će doći vreme za "Vojvodina naša dika,biće brzo Republika"
Zašto?
Zašto i mi u Vojvodini moramo u mulju da umremo!
Ko daje pravo Caru Borisu I srpskom da od nas pravi tolike debile?
Koja to pričaonica Srbija će i kada staviti Statut na dnevni red?
Zašto smo se prvo i najviše mi smrzavali na -15C?
Zašto su nam ukrali NIS?
Zašto vode debilastu spoljnju politiku?
Zašto vode pljačkašku unutrašnju politiku?
Zašto im Mišković sedi uz skut javno u vladi?
Zašto Mladić i Hadžić do sada nisu uhapšeni?
Zašto su se pomirili sa SPS?
Zašto,sa kojim ciljem su napravili SNS?
Zašto?
Zašto?
Zašto?
"Sve je odavno već otišlo u Honduras,a možda i u Kaunas!"Đole Balašević
E nemogu da se pomirim sa time!
Moje dete nemože u Londone i Parize,mora ovde da bude!
Zbog toga sam kivan,ali istovremeno i tužan,jer žaliće Srbija za nama jednom a i mi za njom.
Srbija nažalost,LIKVIDIRA sve napredno u istoriji.Hoćete primere?
Ustav,njihov,nismo ni usvojili,jer su ga doneli kako su ga doneli i skim su ga doneli,tako da je taj
ustav više iz UŽAS-a.
Znam.sada će dežurne "patriote" navaliti.
Napred braćo!
Ukoliko bude po vašem i mi ćemo biti oterani,nažalost!
:ph34r: :) :D

#12 Nemke

Nemke
  • Banned
  • 379 posts

Posted 16 January 2009 - 18:42

A kako rade u susjednoj Americi koja je fol najdemokratskija zemlja na svijetu.?Ili Španiji,Turskoj?Može li i u Kanadi neko da štampa pasoše Kvebeka?Ili kalendare?


pa mi cemo da budemo demokratskiji od Amera, uvek smo i bili :)

samo mi je krivo sto vesela Vojvodina mora sa ovim balvanima da brani ratne zlocince i trpi pljacku bangljavih Rusa i sto propusta sjajne kredite za razvoj od EU. steta za normalne i civilizovane Lale sto moraju da cekaju jos koju godinu da se BoTa konacno politicki samoubije kao njegov uzor Toona. mislim da bi usli u EU brze i od Hrvatske samo kad bi ih Srbistan pustio iz svog smrtnog zagrljaja, sve po ugledu na USA i Spaniju ofc :ph34r:

#13 faust79

faust79
  • Members
  • 247 posts

Posted 16 January 2009 - 19:29

Ma ko vam daje pravo da ovu rupu od države koja se nažalost zove Srbija,poredite sa bilo kim normalnim pa i pomalo nenormalnim u svetu!
Kakve su to gluposti!
Mi smo crna rupa Evrope a hoćemo da se poredimo sa nekim

:ph34r: :) :D


Zašto živiš ovde ako ti je toliko loše.Ništa bolja situacija nije ni u BiH,Hrvatskoj,Makedoniji!

Edited by faust79, 16 January 2009 - 19:29.


#14 faust79

faust79
  • Members
  • 247 posts

Posted 16 January 2009 - 19:31

Zašto su se pomirili sa SPS?
:ph34r: :) :D


Zašto?Pa zato što bez SPS-a ne bi bilo vlade u ovom obliku.Bila bi vlada DSS,SPS,SRS!

#15 Sobchak

Sobchak
  • Members
  • 1,754 posts

Posted 16 January 2009 - 20:05

Zašto,sa kojim ciljem su napravili SNS?


Zato da bi se raspali radikali!