Jump to content

Photo

LJUBAV al´ onako genuine ...

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
27 replies to this topic

#16 nihil

nihil
  • Members
  • 1,461 posts

Posted 16 January 2009 - 18:27

Ljubav ima svoje "desilo se" (zaljubljenost) i moze da otvori vrata ka "desice se" (buducnost). U svakom slucaju ima uvek svoju predhodnicu. Ljubav se ne desi u trenu. Ona samo moze da se spozna u trenu. Jer, Ljubav nije tren. Ali, prijaju joj blagonakloni trenovi.

Zaljubljenost u basic formi ima samo sebe samu. Ona moze ali ne mora da utaba put ka Ljubavi. Ona nema svoju predhodnicu jer je zaljubjenost sama po sebi trenutak koji se desi i sve pretvori u tabula rasa. Sta posle biva ... to biva ili ne biva ...

Hm, ono što je po mom shvatanju značajno jeste da zaljubljenost nije ni u kakvoj direktnoj vezi sa ljubavlju, niti joj stoji na nekom početku, štaviše da je štetna i da onemogućava stvaranje ljubavi. Tačno je da se ljubav ne desi u trenu, ona se stvara. Trenutak u kome postanemo svjesni da možemo stvarati ljubav jeste kratak, ima karakter prosvjetljenja ili eureke, i zapravo tek kada partneri dožive takav trenutak prosvjetljenja, svako na svoj način, zapravo počinje stvaranje i življenje ljubavi. Zaljubljenost je polusvjesno ili čak nesjvesno stanje duha, fascinacija, egzaltiranost, opčinjenost i sl. Kao takva ona onemogućava dosezanje svijesti o stvaranju ljubavi i sam početak stvaranja i življenja ljubavi.

#17 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 16 January 2009 - 18:32

Hm, ono što je po mom shvatanju značajno jeste da zaljubljenost nije ni u kakvoj direktnoj vezi sa ljubavlju, niti joj stoji na nekom početku, štaviše da je štetna i da onemogućava stvaranje ljubavi. Tačno je da se ljubav ne desi u trenu, ona se stvara. Trenutak u kome postanemo svjesni da možemo stvarati ljubav jeste kratak, ima karakter prosvjetljenja ili eureke, i zapravo tek kada partneri dožive takav trenutak prosvjetljenja, svako na svoj način, zapravo počinje stvaranje i življenje ljubavi. Zaljubljenost je polusvjesno ili čak nesjvesno stanje duha, fascinacija, egzaltiranost, opčinjenost i sl. Kao takva ona onemogućava dosezanje svijesti o stvaranju ljubavi i sam početak stvaranja i življenja ljubavi.

Mozda se nisam sasvim jasno formulisala ali ja ni ne smatram da zaljubljenost (mora da) stoji u direktnoj vezi sa ljubavlju. Zato i rekoh da zaljubljenost u sustini ima sebe samu.

Ali, ja ne mogu da prenebregnem da postoji Ljubav kojoj je prethodila zaljubljenost. Ili je mozda pravilnije reci da se u tom slucaju zaljubljenost oplodila i da se zove ... kako?

#18 nihil

nihil
  • Members
  • 1,461 posts

Posted 16 January 2009 - 22:16

Ali, ja ne mogu da prenebregnem da postoji Ljubav kojoj je prethodila zaljubljenost. Ili je mozda pravilnije reci da se u tom slucaju zaljubljenost oplodila i da se zove ... kako?

Zaljubljenost može da postoji prije stvaranja ljubavi, ali to ne znači da je ljubav proizašla iz zaljubljenosti, već naprosto da je postojala prije. Nikakva direktan veza ili uticaj na stvaranje ljubavi ta zaljubljenost nije imala niti može, po mom mišljenju, da ima, jer se radi o kvalitativno različitim pojavama. Kvalitet je postojanje i uloga svijesti. U zaljubljenosti je ona slaba ako je ima i marginalna, u ljubavi veoma snažna i važna. Inače, veza koja se uspostavi iz zaljubljenosti ili poslije nje nije automatski ljubav, iako se naziva ljubavnom. Ta veza može imati i ima razne druge motive: seksualne, materijalne, statusne, bračne itd.

#19 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 17 January 2009 - 11:26

Zaljubljenost može da postoji prije stvaranja ljubavi, ali to ne znači da je ljubav proizašla iz zaljubljenosti, već naprosto da je postojala prije. Nikakva direktan veza ili uticaj na stvaranje ljubavi ta zaljubljenost nije imala niti može, po mom mišljenju, da ima, jer se radi o kvalitativno različitim pojavama. Kvalitet je postojanje i uloga svijesti. U zaljubljenosti je ona slaba ako je ima i marginalna, u ljubavi veoma snažna i važna. Inače, veza koja se uspostavi iz zaljubljenosti ili poslije nje nije automatski ljubav, iako se naziva ljubavnom. Ta veza može imati i ima razne druge motive: seksualne, materijalne, statusne, bračne itd.

Da, ali nije li zaljubljenost (mada ne uvek) takba kakva je (ircionalna poput povisene temperature) upravo ta koja ucini da zastanemo na jednom mestu umestoda samo prodjemo pored ne otkrivsi da postoji i nesto vise?

Naravno, zaljubljenost sama po sebi nije nikakva garancija (rekoh ranije) ali postoji i njen ishod moze biti kojekakav.

Takodje se slazem da veza koja nastane iz zaljubljenosti NE MORA da bude Ljubav. To je odraslim ljudima posve jasno. Motive uvek imamo cak i kada ni sami toga nismo potpuno svesni. Mi imamo tendenciju da "uvijemo" neke stvari u "oblande" ali to je vec sledeca tema koja se moze i-ha-ha razuditi.

#20 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 17 January 2009 - 13:35

Ovako treba da bude (mislim, u nothing´s-gonna-change-my-world))

NE "Volim te"

NEGO "Volim nas"

#21 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 24 January 2009 - 17:04

ta spisateljka il ko je vec malo kenja. da volish osobu a ne njen pol onda bi ti ta ljubav bila platonska. prepuna istorija jakih platonskih ljubavi izmedju raznopolnih i istopolnih parova gde nikad nije doshlo do fizichkog odnosa.
da ona nije imala inklinaciju ka svom polu ne bi mogla da se istinski zaljubi. jednostavno ne ide tako. to shto je bila udata i ima decu ne znachi zilch. tolki ljudi vode duple zivote da to prilichno zastrashuje, pogotovo kad je gej tematika u pitaju; mushkarci koji su ozenjeni, imaju decu i u isto vreme vode tajni zivot sa strane. ne bih da zalazim u razloge takvog zivota, sigurna sam da je svachiji razlog jak u njegovom referentnom sistemu, ali hocu da kazem da ukoliko nema inicijalne privlachnosti prema osobi tvog pola, ne postoji nikakva shansa da se osecaj divljenja, poshtovanja i ljubavi pretvori u zaljubljenost.

evo, ja sam n puta upoznavala lepe, pametne i intrigantne devojke kojima sam se odushevljavala i koje su me impresionirale svojom celokupnom pojavom i harizmom pa mi nikad na pamet tako neshto nije palo. iskljuchivo zato shto imam extreman blok prema fizichkom odnosu sa zenom. bukvalno se gadim i same pomisli.
i dan danas ne mogu da razumem kako mushkarci i lezbejke mogu da rade kunilingus. pichka je, posle jezika i ushne shkoljke najruzniji deo ljudskog tela. tj. ne mogu da se odluchim je l bash na trecem mestu il bih je mozda gurnula na drugo, odmah iza jezika.

#22 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 24 January 2009 - 19:34

pichka je, posle jezika i ushne shkoljke najruzniji deo ljudskog tela. tj. ne mogu da se odluchim je l bash na trecem mestu il bih je mozda gurnula na drugo, odmah iza jezika.

Zavisi koga pitas i ko se izjasnjava ... neki opasno pale na sve te vulvus uterus matters ...

Sve je to OK jer spada u licnu intimu gde svako ima svoj fetish.

#23 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 24 January 2009 - 21:06

Zavisi koga pitas i ko se izjasnjava ... neki opasno pale na sve te vulvus uterus matters ...

Sve je to OK jer spada u licnu intimu gde svako ima svoj fetish.

ma kontam :)
kazem, meni je ono... :ph34r:

#24 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 24 January 2009 - 21:16

i dan danas ne mogu da razumem kako mushkarci i lezbejke mogu da rade kunilingus. pichka je, posle jezika i ushne shkoljke najruzniji deo ljudskog tela. tj. ne mogu da se odluchim je l bash na trecem mestu il bih je mozda gurnula na drugo, odmah iza jezika.

Ma to se ti salis. Jest ono ima pichki i pichki. Ali da ima jako lijepih to je neupitno. Iskreno da kazem, meni je puno vise lijepih nego ruznih. A jezik, pa ne pricamo o susenom govedjem na ovoj temi. A lijepa, mala, cista, fina usna skoljka, ma daj Dunadan ne zajebaji zivota ti. Ti bi se trebala zamonashit pod hitno!

#25 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 24 January 2009 - 21:25

mind you, nisam nishta komentarisala za vash organ pa ne vidim rashta predlog za manastir.

#26 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 24 January 2009 - 21:54

Znaci li to da nalazis nas organ lep? Pa slazem se i sa tim.

#27 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 24 January 2009 - 22:47

Kakav nemilosrdan topic hijack. Mislim, nije da je neka šteta, ali ipak... :ph34r:

U cilu preventivnog zatvaranja ove konzerve crva, reći ću samo da oralni seks sa vizuelnom estetikom veze nema. Sve je u glavi, odnosno u želji da učiniš partneru (jednostrano) fizičko zadovoljstvo. Uopšte nemam rang listu ljudskih organa, i ne znam da li je pazuh ružniji od lakta, ali ako je njen response na kunilingus dovoljno lep, može da ima i najružniju pičku na svetu.

BTW, oralni seks sa čisto mehaničkom svrhom, tj. osposobljavanjem jedne ili druge aparature za penetraciju mi je uvek bio prilično besmislen i nezanimljiv, sa bilo koje strane.

U stvari, bolje raspravljati o kunilingusu nego o platonskoj ljubavi između književnice i novinarke. Zato, carry on.

Edited by The Ugliest Weenie, 24 January 2009 - 22:49.

#28 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 25 January 2009 - 00:46

ja odavno imam zelju da budem sa zenom.... jednom, dvaput, ono.. nista ozbiljno da bih se odrekla frajera..... i mora da bude idealna situacija.... nista planirano/skroz spontano.... bas kao Woody Allenenova Cristina zelim da kazem;

-... it happened very naturally for both of us..... it was very loving and gentle.... I mean, it just happened, you know? I'm not planning on making a habit out of it, necessarily....

-would you say, then, you are a bisexual?

- I see no reason to label everything.... I'm me! You know.

meow :ph34r:

obozavam open minded ljude.... obozavam!

Edited by Hippie, 25 January 2009 - 00:47.