Jump to content


Photo

40 GODINA TAJNOG AGENTA 007


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
27 replies to this topic

#1 Badenac

Badenac
  • Members
  • 480 posts

Posted 20 November 2002 - 08:15

Da li filmovi o Bondu cine poseban zanr ili
sta vi mislite o filmskom serijalu koji je uzor nasao u Hickokovim saspens akcionim scenama u filmovima "Saboter" i "Sever-severozapad" ?

#2 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 21 November 2002 - 22:48

Nikada nisam o tome razmisljao na taj nacin ali moglo bi se nazvati zanrom.

Nego, koji vas Bond najvise dojmi.

Shonery Connery je car. Ovi ostali su pice.
Narocito onaj krivonogi Moore.

Necu da gresim dusu, Pirsika im vadi prosek. (i Kraljici se dopao) .
Ok je Pearce. Nije k'o Tadzio al' je ipak ok.

#3 falcon

falcon
  • Members
  • 2,050 posts

Posted 22 November 2002 - 13:11

Son Koneri naravno, mada ni irac Brosnan nije los:smile:
Novi icq ima Bond zvuke:smile: recimo poruka u dolasku je " Im Bond, James Bond":cool:

#4 Irene

Irene
  • Members
  • 20 posts

Posted 28 November 2002 - 16:45

Meni je cela ta Bond fama previse sminkerska. Narocito na "zapadu". Toliko se ljudi loze da imaju kola, sat, odelo etc. kao "gospodin savrseni", da budu cool, da je to bolesno. A tek takmicenje oko toga ko ce biti nova "Bond girl"... Prosto je neverovatno koliko se razne zene muce, ne bi li uspele da se uvuku tamo i koliko pate sto ne uspeju, umesto da se bave nekim opstekorisnim drustvenim stvarima kao sto su pletenje i strikanje :smile: Dzabe trose svoju energiju, ali verovatno ne mogu niceg pametnijeg da se sete...

Filmove mogu da gledam, uglavnom su zabavni. Ali to je sve. Nemam zelju da ih imam u kolekciji.

#5 Phileas Fogg

Phileas Fogg
  • Members
  • 115 posts

Posted 29 November 2002 - 03:10

Samo malo Irene.
Pa nije Ian Fleming ili Albert Brokoli odogovoran za sistem vrednosti savremenih zapadnih drustava... :wink:
Bice pre da ih matrica filma vesto koristi evo vec cetrdeset godina.

Za Luna - Iako vrlo gotivim Konerija, cini mi se da je Pirs Brosnan najblize zamisljenom liku nasega super-agenta, a nemoj da si prestrog ni prema Rodzeru. On je svakako najduhovitiji Bond svih vremena.

#6 Irene

Irene
  • Members
  • 20 posts

Posted 29 November 2002 - 09:49

OK, slazem se Fogg. Ja bih mozda unela samo jos malo vise ironiske distance, cito da se malo ismeje savremeno potrosacko drustvo. Ne kazem da toga trenutno nema - ali bi trebalo da bude ociglednije i za neke koji sve tumace preterano ozbiljno. Ali, naravno, predpostavljam da ne razmisljam dovoljno profitabilno :smile: Verovatno Bondu ne treba menajti nista - ovakav kakav je je dovoljno atraktivan i gleda i unosan, a sto nije po mom ukusu je moj problem :smile:

#7 ronin83

ronin83
  • Members
  • 114 posts

Posted 03 December 2002 - 10:21

Bond,kakva je to smejurija od filma, zakoni fizike ne postoje,u sred dima, prasine,blata odela su mu uvek cista... Tuga golema,mada su fimovi dobri za parodije,mada posto film nema ozbiljan sadrzaj zasto ga onda i kritikovati.
Ajde tip Bond devojke se mozda malcice promenio, imena koje su pre imali su boze sacuvaj, mislim da se jedna zvala Pussy, nisam sigurna.
Ma najbolji je Austin Powers, sa njegovim maljavim grudima i zutim zubima:grin:

#8 Irene

Irene
  • Members
  • 20 posts

Posted 03 December 2002 - 15:23

Pa pravo da ti kazem, s obzirom da se ceo film pretvorio u jednu veliku snobovsku reklamu gde svoje proizvode i sami sebe mogu da reklamiraju po principu "ko da vise" (dokaz je da je ovog puta Madonna napravila onu ogavnu pesmu i jos gore - da je sebi kupila i jednu od uloga i pored njenih poznatih glumackih (ne)sposobnosti), u sledecem nastavku ocekujem da ulogu Bond devojke dobije Bill Gates. :smile:

#9 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 13 December 2002 - 16:06

Apsolutna katastrofa. Bond koji nije smeker. Jadni izgovor za glumu zvani Hali Beri. Madona?! Ovaj covek je sve rekao:

"Stay tuned: The next Bond will have a super-baddie that craps plastic explosive, has blades that pop out of his fingers, and has a sex-pot knife-wielding ex-stripper sidekick. They are out to destroy all restaurants that don't supersize and have free-refills."

#10 Delester

Delester
  • Members
  • 7,263 posts

Posted 13 December 2002 - 19:56

Hali Beri jadni izgovor za glumu? Indy,ja bih te ispravila u patetican izgovor za glumu,a da je film katastrofa ,katastrofa jeste. Jos sam samo ocekivala u onoj sceni kad Bond surfuje na onom mikrobu od delica automobila i drzi se za dva padobrana da mu se tu stvori i skakaonica pa da odradi salto mortale ako moze...

#11 Tromotorac

Tromotorac
  • Members
  • 5,480 posts

Posted 13 December 2002 - 21:44

Sto se zanra tice, ja sam Bondove filmove uvek gledao kao dobru komediju. Naravno, citav frenchajz je jedan pod-zanr akcionog filma i svega drugog (komedije najvise).

Sean je naravno najbolji, ova dvojica mu nisu ni zajedno do kolena. A opet neki iz Moor-ovog opusa imaju najzanimljivije radnje.

Pearce je jos decak za onu dvojicu, pogotovo imajuci u vidu kako se slabo snalazi sa zenama. Moor je sedamdesetih umeo da sa 3-4 ribe spava u jednom filmu, a ovog mladjanog jedna, pravilno opisana, pateticna Berry zajebava. Refleksija vremena, svejedno i dalje komicna.


Jos zanimljivje pitanje - ko je po vasem pitanju najbolji villan? Alan Cumming kao onaj ruski programer, Christopher Walken, ili oni ludaci iz Moonrakera, Oktopussy-ja, "Spy who loved me" i slicnih crtanih filmova?

#12 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 13 December 2002 - 23:46

Pored komike, ono sto je svojstveno ranijim Bondovima, bio je "smekerizam", tj i Roger, a pogotovo Sean su bili smekeri svetske klase. Sad, mozda je Brosnan privatno smeker (ne znam), ali u ovom filmu Die Another Day, sigurno nije. Film uopste nema duha, cak ni pojava John Cleese-a kao Q-a ne pomaze. Judi Dench je isto promasen izbor. A "zlikovci" nikad smesniji nisu bili (dijamanti u faci? jao...). Gde je stari dobri General Gogolj...

Pominjanje Pussy je interesantno (jos je smesnije, zvala se Pussy Galore, riba iz Goldfingera). Pokusaj da Bond postane PC i jeste jedan od razloga propasti. Sad smo dobili neku vrstu "Charlie's Angels" koji u neubedljivosti svoje "girl-power" silazi do nivoa Ally McBeal. Sto je najgore sad ce to biti spin-off (sa ovom pateticno-jadnom Hali).

Takodje je dobar komentar koji sam negde procitao da je Bond gotov zato sto je Britanac. Zna se ko danas kroji kapu, nije samo da preuzima zena (Hali) nego i Amerikanka! I xXx agent je ne samo moderna, vec (again) americka verzija Bonda. Isto tako onaj Bourne (Matt Damon). Englezi jednostavno vise nisu cool.

#13 max

max
  • Members
  • 579 posts

Posted 14 December 2002 - 00:20

Evo zanimljivog sajta gde mozete da procitate razne komentare o poslednjem Bondu:efilmcritic.com/review.php?movie=6358
Film je mene licno razocarao, ponajvise jer je skoro ceo film podredjen specijalnim efektima, akcijom u XXX fazonu pa me i ne cudi sto su utisci o filmu podeljeni. Mladja publika je prilicno zadovoljna dok oni stariji koji prate Bonda malo duze ovo proglasavaju za najgori film u opusu.

#14 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 14 December 2002 - 02:29

...........

Jel' vi to ozbiljno?

#15 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 14 December 2002 - 02:45

Reci "ozbiljno" i "Dzems Bond" nemaju bas niceg zajednickog. Dakle, nije ozbiljno. Zasto sve mora da bude ozbiljno.