Jump to content


Photo

Trend povratka iseljenika u Srbiju


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
173 replies to this topic

#136 honey

honey
  • Members
  • 1,277 posts

Posted 08 January 2009 - 19:01

Ma jok bre! Nije nam dosadno nego nam zivot toliko crn (rekao postavljac topika) da nam bas dobro dodje da se ovde slatko nasmejemo. :ph34r:

Kao sto i sama primecujes ovo nije (i ne moze biti) konstruktivna diskusija. Ali zabavna je. A i nebeska je.


A pa dobro ondak :). Kako sam rekla, procitala samo prve dve strane i tu je nekoliko vas onako bas ozbiljno probalo da odgovori coveku. Pa mi je to zvucalo kao prava danguba, ali ako ste presli na narodno veselje, samo nastavite. Ja se necu mesati, praticu povremeno iz prikrajka *


* dotuko me komentar da se ljudi vracaju zbog mentaliteta

#137 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 08 January 2009 - 19:09

A kod tebe tamo, kako je? Ladno, a? Al' zato standard...


Ma kakav bre standard! Sta znaju ovi ovde. Nit znaju po sarmi da opleve a nit po Bensedinu. Beznadezno i dekadentno sve to. Trulo je bre sve to. Nit´ Tare, nit´ Divcibara, nit´ Zlatibora a nema ni Guche. Doneo im Karl XII sarmu iz Turske i sta napravise od sarme, pusti ne bili. Napravise slatku sarmu. Kazem ti, kvalitet zivota ne moze ni da primirise onom u zemlji Dembeliji. Sreca te nemaju pojma koliko su ojadjeni. :ph34r: Da znaju odmah bi se na Bensedin bacili.

Nego, mislim se sve nesto, mozda bi im trebalo uciniti uslugu i obavestiti ih da bi mogli da se presele u Srbiju. Drzava obezbedila dotok Bensedina, mo´s samo mozak na (is)pasu da pustis.

A i prpa mesad hvata. Zamisli ako ostanemo bez dotoka gasa. Auuuu. Onda definitivno moramo u Srbiju da bezimo da se spasavamo. Sta ces, uvek se kola prelome na "nizoj srednjoj klasi" (a otkud on to zna? da nije neki ubacen element?).

#138 Nikola S.

Nikola S.
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 08 January 2009 - 19:12

* dotuko me komentar da se ljudi vracaju zbog mentaliteta



Mentalitet mojih roditelja i prijatelja je fantastičan. Zbog njega bih se vratio, i nedostaje mi.
Ali dzabe kad nas sve ubi mentalitet okoline.

Edited by Nikola S., 08 January 2009 - 19:16.


#139 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 08 January 2009 - 19:12

* dotuko me komentar da se ljudi vracaju zbog mentaliteta



E cuj! Ako jos nesto a sto je u vezi sa Dembelijom moze da te dotuce onda se jos nisi prekalila. :ph34r:

Veselje drga! Udri mozak na otavu. Cim krene pitanje serbian matters to ti je odmah zgodna prilika za salu na svoj racun. Nepremostivi smo!

#140 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 08 January 2009 - 19:22

Mentalitet mojih roditelja i prijatelja je fantastičan. Zbog njega bih se vratio, i nedostaje mi.
Ali dzabe kad nas sve ubi mentalitet okoline.


Deder, deder ... ne gresi dushu! Nit nas ista moze ubiti a nit nas ista moze iznenaditi. Da zlo ne cuje. :ph34r:

#141 snake

snake
  • Members
  • 679 posts

Posted 08 January 2009 - 19:22

Potreba da se otvorene ruga gradjanima Srbije, da se svako drugacije misljenje predstavlja kao fizioloska anomalija, da se oni predstavljaju kao domoroci navuceni na lekove, koji koriste prevashodno narodnu medicinu, kao simpaticno-naivni primerci jedne sustinski nize rase, autore takvih pisanija svrstava zapravo u jedan nehigijenski red zatucanih klerofasista.

Nije li upravo takav mentalni sklop razlog sto su ti ljudi bili nekompatibilni sa srpskim drustvom? Nije li to razlog njihovog nezadovoljstva i nesrece i u novom drustvu u kom su se obreli?

#142 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 08 January 2009 - 19:29

Potreba da se otvorene ruga gradjanima Srbije...


No, no... rugamo se gradjaninu Srbije, a ne gradjanima. Doduse, ako imas podstanara u glavi, onda je mnozina.

#143 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 08 January 2009 - 19:31

Nije li upravo takav mentalni sklop razlog sto su ti ljudi bili nekompatibilni sa srpskim drustvom? Nije li to razlog njihovog nezadovoljstva i nesrece i u novom drustvu u kom su se obreli?


Ja mislim da si opet na samo sebi znanom tragu. Hocu reci, sam si sebi na tragu. Samo ti polako, to treba pratiti.

Nego znas sta? Nije sve beznadezno. Ako covek vec nije kompatibilan sa srpskim drustvom onda uvek postoji (velika) sansa da bude kompatibilan sa mnogim drugim drustvima (nije to uopste tesko,veruj). Btw, ta ev. nekompatiblnost moze biti i kompliment, znas?

Isto tako i kada ti kazes ko je nezadovoljan i nesrecan. I to je svojevrstan kompliment.

To koliko je ko nezadovoljan i nesrecan svako sam najbolje treba da zna. Mani se gledanja u pasulj. Previse je proroka u onoj zemlji. Pa opet, nikave vajde od toga. Psi laju a karavani prolaze, mon amie.

#144 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 08 January 2009 - 19:33

I nemo´ se vadis na praznike! Mnogo ste se ulenjili vi na trulom zapadu! :ph34r:

Kako bre ulenjili.Vidis danas je radni dan i radi se ako nista drugo ono na forumu...

#145 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 08 January 2009 - 19:33

Potreba da se otvorene ruga gradjanima Srbije, da se svako drugacije misljenje predstavlja kao fizioloska anomalija, da se oni predstavljaju kao domoroci navuceni na lekove, koji koriste prevashodno narodnu medicinu, kao simpaticno-naivni primerci jedne sustinski nize rase, autore takvih pisanija svrstava zapravo u jedan nehigijenski red zatucanih klerofasista.



Cek malo! Pa zar ne rece ti ranije da su ovi truli zapadnjaci zapravo navuceni na lekove? Koji mu to dodje "mentalni sklop"?

Edited by cyberwor/L/d, 08 January 2009 - 19:37.


#146 snake

snake
  • Members
  • 679 posts

Posted 08 January 2009 - 19:37

Ja sam naveo podatak da je upotreba antidepresiva visestruko veca u tim drustvima, ali nisam se ismevao budalastim dedicama iz Sampanje ili debelim britanskim tinejdzerkama koje samo sanjaju da se bace na antidepresive.
Bilo bi to ispod neophodnog civilizacijskog nivoa. Barem one civilizacije kojoj ja pripadam.

#147 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 08 January 2009 - 19:40

No, no... rugamo se gradjaninu Srbije, a ne gradjanima. Doduse, ako imas podstanara u glavi, onda je mnozina.


Podstanar je (u skladu sa Ustavom) sigurno punopravan clan mentalnog sklopa. Ubedjena sam da su te udruzene snage u pitanju kada nam ovde savesno prezentuju nebesku istinu.

#148 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 08 January 2009 - 19:41

Barem one civilizacije kojoj ja pripadam.


Postojanja te civilizacije smo itekako svesni. Aroma je nezaboravna!

#149 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 08 January 2009 - 19:52

Ja sam naveo podatak da je upotreba antidepresiva visestruko veca u tim drustvima

Nisi ti naveo nikakav podatak nego si kao po obicaju odvalio jos jednu budalastinu

#150 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 08 January 2009 - 20:12

Ja sam naveo podatak da je upotreba antidepresiva visestruko veca u tim drustvima, ali nisam se ismevao budalastim dedicama iz Sampanje ili debelim britanskim tinejdzerkama koje samo sanjaju da se bace na antidepresive.
Bilo bi to ispod neophodnog civilizacijskog nivoa. Barem one civilizacije kojoj ja pripadam.


Debata tipa "ovo je kao sto vam ja kazem, a vi ako mi ne verujete niste na mom civilizacijskom nivou" je civilizacijski nivo srednje skole, odsek veliki odmor.

Edited by ObiW, 08 January 2009 - 20:14.