Jump to content


Photo
- - - - -

Vrcin


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
144 replies to this topic

#1 Scubius

Scubius
  • Banned
  • 1,555 posts

Posted 05 January 2009 - 13:57

kazu da uVrcinu zive posebni ljudi.
Kazu da u ovom naselju postoji visoka ekoloska svest i da su se stanovnici uspesno pobunili protiv izgradnje asfaltne baze.
Kazu da je Vrcin svet za sebe.

sta vi znate o Vrcinu?

#2 Perfect_Stranger

Perfect_Stranger
  • Members
  • 202 posts

Posted 05 January 2009 - 17:50

Ma ubilo se što postoji ekološka svest, na svakih par metara divlja deponija. No dobro, kao i svuda, i tu postoje časni izuzeci, a pohvalno je što su se i oni neupućeni, i oni koje obično za*ole, prihvatili izražavanja neslaganja sa izgradnjom baze.

#3 Anadion

Anadion
  • Members
  • 481 posts

Posted 07 January 2009 - 01:43

Vrcin... huh.

Imam par prijatelja odande tako da moram reci nesto lepo za slucaj da citaju :ph34r:

Selo, zavisi kako koji deo je uredjen, ali svakako ima finih ulica. Prednosti su tisina, priroda i generalno opustena atmosfera. Nedostaje infrastrukture a ima da se vozis ohoho ako zelis da nabavis nesto sto prevazilazi smoki i grand kafu.

#4 Scubius

Scubius
  • Banned
  • 1,555 posts

Posted 07 January 2009 - 11:21

Vrcin... huh.

Imam par prijatelja odande tako da moram reci nesto lepo za slucaj da citaju :ph34r:

Selo, zavisi kako koji deo je uredjen, ali svakako ima finih ulica. Prednosti su tisina, priroda i generalno opustena atmosfera. Nedostaje infrastrukture a ima da se vozis ohoho ako zelis da nabavis nesto sto prevazilazi smoki i grand kafu.



O Vrcinu slusam skoro bajke. Kazu da su ljudi jako ljubazni i slozni, od posebne sorte. Sasvim drugacije nego sto sam dobio informaciju da je u Barajevu. Dom zdravlja u Vrcinu kazu da je vrhunski.

#5 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 07 January 2009 - 13:21

Dom zdravlja u Vrcinu kazu da je vrhunski.

Pa nije bas kao onaj u Mrcajevcima ali je jedan od boljih u svetu

#6 Perfect_Stranger

Perfect_Stranger
  • Members
  • 202 posts

Posted 09 January 2009 - 21:50

Meni najviše smeta to što je najalternativnije muzičko dešavanje ikada viđeno u Vrčinu bio nastup Jellene (da, one sa 2 l). :ph34r:

Što se tiče ovoga oko bajki, sada mi nešto pade na pamet, u par nekih TV priloga koje videh pominje se da Vrčin ima vodovod!!!??? Izvinite molim vas, koji procenat stanovništva? Koliko ja znam, neki vodovod funkcioniše samo u užem centru, što će reći, možda par ulica.

Još jedna stvarčica, Vrčin je mnogo bliži gradu nego np Grocka i Begaljica, a nema gradski prevoz, već samo Lastu, za razliku od pomenutih. Uvedena je prošle godine ona linija 408, koja samo "kači" podavalski deo.

Edited by Perfect_Stranger, 09 January 2009 - 21:53.


#7 Rastko

Rastko
  • Members
  • 4,352 posts

Posted 09 January 2009 - 22:53

Ja sam u želji da nađem neki extra-miran 'burb prošao više puta kroz Vrčin. Deo do avalskog puta je jako lep (liči na neko vikend naselje) a deo uz autoput mnogo je bliži centru grada (10ak minuta do autokomande). Infrastruktura ne deluje dobro, "dve škole" su jedna osnovna i jedna polu-osnovna (četvorogodišnja). Iz nekog neobjašnjivog razloga, ljudi drže kolske kapije konstantno otvorene...

#8 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 09 January 2009 - 22:59

Ja sam u želji da nađem neki extra-miran 'burb prošao više puta kroz Vrčin. Deo do avalskog puta je jako lep (liči na neko vikend naselje) a deo uz autoput mnogo je bliži centru grada (10ak minuta do autokomande). Infrastruktura ne deluje dobro, "dve škole" su jedna osnovna i jedna polu-osnovna (četvorogodišnja). Iz nekog neobjašnjivog razloga, ljudi drže kolske kapije konstantno otvorene...

Pa taj deo kod avalskog puta je nekada barem i bio vikend naselje .Mozda se sada nesto promenilo...Secam se da je neko imao kucu tamo u obliku pecurke

Edited by MAGRIPA65, 09 January 2009 - 23:00.


#9 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 09 January 2009 - 23:38

Jednom mom poznaniku dojadio je grad, prodao stan i kupio kuću u Vrčinu. Znam da imaju velike probleme sa vodosnabdevanjem.

#10 Scubius

Scubius
  • Banned
  • 1,555 posts

Posted 16 January 2009 - 14:14

Jednom mom poznaniku dojadio je grad, prodao stan i kupio kuću u Vrčinu. Znam da imaju velike probleme sa vodosnabdevanjem.


Meni je najinteresantnija ta navodna ekoloska svest u Vrcinu,borba protiv asfaltne baze. I govori se da je mentalitet sasvim drugaciji od ostalih prigradskih naselja i sela. Jedini Vrcinac za koga znam je filozof.

#11 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 17 January 2009 - 15:14

I govori se da je mentalitet sasvim drugaciji od ostalih prigradskih naselja i sela. Jedini Vrcinac za koga znam je filozof.


Pa to samo podseca na ono sto (treba vec da) znamo. Ne postoji samo jedna adresa na kojoj zive svi filozofi. Moze biti da Vrcin nije uticao na njega da postane filozof ali je moze biti njegova filozofija uticala na njegov izbor mesta boravka.

#12 Prag 011

Prag 011
  • Members
  • 2,647 posts

Posted 18 January 2009 - 08:57

kazu da uVrcinu zive posebni ljudi.
Kazu da u ovom naselju postoji visoka ekoloska svest i da su se stanovnici uspesno pobunili protiv izgradnje asfaltne baze.
Kazu da je Vrcin svet za sebe.

sta vi znate o Vrcinu?


A jel to priprema na selidbu do Vrčina?

Dom zdravlja je čini mi se o nešto slabiji nego onaj u Lozani.

#13 Korumpiran

Korumpiran
  • Members
  • 8 posts

Posted 19 January 2009 - 10:25

Do pre nekoliko godina familijarno smo se preko vikendu sastajali u Vrcinu (rodjak imao kucu). Koliko da se pobegne od gradske hektike u lepu prirodu i mir.

Lep kraj, ali samo za vikend :ph34r:

#14 Mimix

Mimix
  • Members
  • 572 posts

Posted 19 January 2009 - 21:15

Secam se da je neko imao kucu tamo u obliku pecurke...



To je verovatno "onaj" sto nije mogao da dobije dozvolu za gradnju pa se covek naljutio i napravio kucu na bunaru (nisu mogli da mu zabrane da iskopa sebi bunar na placu a nigde u zakonu se ne pominje kako bunar moze da bude obzidan/nadzidan...)

#15 Scubius

Scubius
  • Banned
  • 1,555 posts

Posted 22 January 2009 - 09:41

Kako je Vrcin povezan sa Beogradom?