Jump to content


Photo
- - - - -

AAAAAAAAAA ! GUBIM KOSU !


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
90 replies to this topic

#1 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 31 December 2008 - 05:21

E, ta me reklama stigla. Nije josh uvek tragichno, ali, panika je vec tu. Prijatelji mi kazu - pa dobro, vreme ti je choveche ...... shta ima veze, evo i ja sam celav, pa shta mi fali :D ...... nema to veze choveche, ti imash pravilnu glavu, to ce tebi dobro da stoji ......

uglavnom svi me bacaju u josh veci bedak, umesto da pomognu, prijateljski, da kazu, ma to je zbog zime, izrashce ti na prolece nova :D

DakleM ..... kakva su vasha iskustva, jeste li se borili protiv nemani i kako, shta vi o svemu tome mislite, ali onako, bez pod*ebavanya, dajte mi nadu bar na tren. Od dana kada sam primetio prve teshke simptome moje raspolozenje se menja, od :) do :ph34r:, pa onda u :) .

Stupio sam u akciju :D . Sad ce moj prijatelj doktor Vladan da me izgrdi, ali vec sam naruchio "charobne kapsule".

Da se uozbiljim. Prvo da objasnim potencijalnim zayebantima - ne ochekujem novu kosu, hocu da zadrzim ovo shto trenutno imam :lol: , jasno? Jasno mi je da se na ovaj nachin ne moze ochupaveti, iako proizvodjach i to tvrdi. Jasno mi je da imaju svoje ljude koji vise po forumima za celave i pishu hvalospeve i kako sad moraju da se shishaju svake nedelje. Znachi, pametnjakovici, razumeli smo se, zaobidjite topik.

A onda i deo za dobronamerne - ne bih da se igram sa sredstvima za rast kose koji dovode do opadanja necheg drugog :D , necheg shto je ipak malo vaznije :D . Zato sam izabrao Provillus, chiji je sastav prilichno konzervativan, dakle radi se o:

Vitamin B6 , Biotin, Magnesium, Zinc, Saw Palmetto - kljuchni sastojak, Para-aminobenzoic Acid, razne biljke, od koprive - do semena bundeve. LINK

Nishta revolucionarno i vecina sastojaka se moze kupiti samostalno u apoteci i izmeshati, ali ne vidim da se moze ushtedeti znachajno, a i gubi se vreme. Ako nishta, preventivno, idealni sastojci za prostatu, a vreme je da se pochne razmishljati i o tome.

Izvolite. Doktori, farmaceuti, hemichari, nadrilekari, nutricionisti, celavi - svi na ovu stranu.

Edited by down with the sickness, 31 December 2008 - 20:10.


#2 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 31 December 2008 - 07:32

ima jedan stih jedne grupe za koju vjerojatno nisi cuo koji ide: kosa mi je otpala, a narasla brada...

salu na stranu, vise ces slicit svom avataru, a meni su celavci uvijek bili izuzetno simpa ljudi


a tek kako se zene pale na njih. covjece, neki se namjerno gore sisaju na 0.


(ali razumijem te, nije se lako oprostit od kose :) )


... iako ces ustedit na samponima... :ph34r:

#3 U prolazu

U prolazu
  • Members
  • 2,098 posts

Posted 31 December 2008 - 08:02

Nisam presao na strategiju samoobmanjivanja kako mi izbrijana glava bolje stoji, posto sam jos u fazi "ne opada ti stvarno kosa, to su ti samo zalisci". A i nastojim da iz svega izvucem nesto pozitivno pa govorim sebi "i to malo sto (slucajno) padne, ostane na tebi, jer se odmah primi dole na ramenima".

#4 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 31 December 2008 - 08:08

Pocetkom davnih osamdesetih, dok sam bio na specijalizaciji, moj najbolji drug i prijatelj s kojim sam specijalizirao poceo je da gubi kosu. Njega je to zaista pogadjalo. Kupi on neko sredstvo, za koje se govorilo da pomaze regeneraciju kose.
O svojoj nastupajucoj celavosti (za moje pojmove i danas je pun kose) nije uopste voleo ni da prica.
Posle 1-2 meseca pitam ga ja kakav je efekat novokupljenog sredstva.
"Nokti bujaju k'o ludi, dlake rastu iz nosa i usiju kao nikada, jedino kosa i dalje opada..." - bio je odgovor.

Edited by vladan, 31 December 2008 - 08:09.


#5 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 31 December 2008 - 13:42

Pocetkom davnih osamdesetih, dok sam bio na specijalizaciji, moj najbolji drug i prijatelj s kojim sam specijalizirao poceo je da gubi kosu. Njega je to zaista pogadjalo. Kupi on neko sredstvo, za koje se govorilo da pomaze regeneraciju kose.
O svojoj nastupajucoj celavosti (za moje pojmove i danas je pun kose) nije uopste voleo ni da prica.
Posle 1-2 meseca pitam ga ja kakav je efekat novokupljenog sredstva.
"Nokti bujaju k'o ludi, dlake rastu iz nosa i usiju kao nikada, jedino kosa i dalje opada..." - bio je odgovor.


:ph34r: Uh, nisam ochekivao od jednog bivsheg vojnika ovako diplomatski dribling. Ako bi narodni pesnik rekao ovo shto si ti, to bi izgledalo neshto kao:

Ne budali Down With The Sickness
bujnoj kosi nadati se nemoj
vec dlakama dje im mjesto nije
i kandzama ka u orla tice.

Edited by down with the sickness, 31 December 2008 - 15:06.


#6 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 31 December 2008 - 13:54

"Nokti bujaju k'o ludi, dlake rastu iz nosa i usiju kao nikada, jedino kosa i dalje opada..." - bio je odgovor.

Što bi u Bosni reklo : "Pomoglo mu k'o mrtvacu kundure ( čizme )."
Moj muž je počeo rano da gubi kosu, jos kao momak, svašta je radio, mazo razne vodice preparate i sl, i ništa.
Kad sam ga upoznla bio je već proćelav, ali se češljao u onom fazonu s desna na levo :ph34r: da zamaskira ćelicu.
Ja sam ga nagovorila da se šiša skroz kratko, odn. ja ga šišam mašinicom na 0,9 cm i baš sada izgleda mnogo bolje.
A i meni je još više sexy :) .
Eto, možda sam ti pomogla, nije smak sveta i ako ti se kosa proredila.
( ...i nadam se da si me svrstao u grupu dobronamernih :D )

#7 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 31 December 2008 - 14:04

E jbg brate da te tjesim lagao bih te. Znas i sam ili je imas ili nemas. Jednostavno tako. Kad krene opadati tesko je zaustaviti. Medjutim u ovom dobu kad je svako drugi namjerno ili nenamjerno celav ne znam sta se brines. Stvar navike. A navici ces se. Eto tebi je barem lako pozeliti Novu godinu. Znaci osim uobicajenih cestitiki zelim da ti naraste kosa ka u Samsona.
PS
Ako je Vladan u pravu onda zapusti ostale dlake pa kompenziraj. :ph34r:

#8 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 31 December 2008 - 16:13

Jel imas "somun" ili zaliske ? Ja za somun koristim Kosal jedno 2 mjeseca, i ne vidim nikakvu razliku  :ph34r:

Ali jedan moj kolega sa posla je radio one operacije presadjivanja kosa sa tjemena. To je radio negdje oko 2000 godine. I neki dan ga sretnem, nisam ga vidio jedno 6-7 godina, i kosa je jos uvijek tu. Bas mu kazem, dobra ti je kosa, kaze, imas dobro pamcenje. Mislim se kako necu zapamtit kad se pojavio poslije tog zahvata na poslu, obadva oka sa sljivama, ko da je izaso iz bokserskog ringa. Dobiju se podlivi, kao reakcija. On je to radio naprijed.

Provjereno radi, kosa sa tjemena ne opada, ali kosta. Sto bi reko pokojni Gidra, plati pa klati  :)

Licno bi to uradio, da imam lovu, ja mislim da je to negdje oko trice.

A sijede ?

#9 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 31 December 2008 - 17:16

A sijede ?

A sijede u zadnju godinu navalile ko lude! Loze me da je sarmantno. kao u fazonu Richard Gere. Eh mislim se da mi je njegovu lovu josh bih i povjerovao. :ph34r:

#10 Adam

Adam
  • Members
  • 1,472 posts

Posted 31 December 2008 - 17:47

aj da ne bude da te svi zajebavaju evo od mene nesto sto bi moglo biti korisno... ne znam da li radi al' sam cuo da bi moglo, mozda vredi pokusati... naime, juznoamerikanci listom tvrde da treba piti aloe veru za to... ima da se kupi u prodavnicama zdrave hrane, one flase od litre, pa pijes po uputstvu. probaj, sigurno nece naskoditi... eto...

#11 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 31 December 2008 - 17:53

Naskodice, jer nepotrebno vadi pare iz dzepa.

#12 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 31 December 2008 - 18:34

E, ta me reklama stigla. Nije josh uvek tragichno, ali, panika je vec tu.

Ma boli te uvo.Ja gledam na prakticnu stranu tog problema.Trosim manje love kod brice a za par godina ima da se cesljam peskirom ako ovako nastavi.
U krajnjem slucaju mozes da nabacis neku periku ala Dzaja

#13 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 31 December 2008 - 18:43

Ma boli te uvo.Ja gledam na prakticnu stranu tog problema.Trosim manje love kod brice a za par godina ima da se cesljam peskirom ako ovako nastavi.
U krajnjem slucaju mozes da nabacis neku periku ala Dzaja

Joj Magi ganut sam stvarno, kako ti znas lijepo utjesiti covjeka. :ph34r:

#14 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 31 December 2008 - 21:49

Nekada davno, gospođa dare... je preko omladinske radila na DVK u BGD na šalteru kao sestra, nekoliko godina...

Tada je na tržište pušten Pilfud koji je ona preko veze nabavljala i donosila drugarima koji su imali sličan problem... Ako se dobro sećam svima se stanje tokom tretmana, manje ili više poboljšalo... Ali su na duge staze, posle prekonekoliko godina svi počeli da gube bitku i pomirili se sa manjim ili većim gubitkom kose...


Ja nemam takvih problema... Imam kosu kao dečkić... :ph34r:


Ali zato zabušavam u seksu, kad god mi se pruži prilika... :D

Niko nije savršen... :)

Edited by dare..., 31 December 2008 - 21:52.


#15 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 01 January 2009 - 19:15

Jel imas "somun" ili zaliske ? Ja za somun koristim Kosal jedno 2 mjeseca, i ne vidim nikakvu razliku :D

Ali jedan moj kolega sa posla je radio one operacije presadjivanja kosa sa tjemena. To je radio negdje oko 2000 godine. I neki dan ga sretnem, nisam ga vidio jedno 6-7 godina, i kosa je jos uvijek tu. Bas mu kazem, dobra ti je kosa, kaze, imas dobro pamcenje. Mislim se kako necu zapamtit kad se pojavio poslije tog zahvata na poslu, obadva oka sa sljivama, ko da je izaso iz bokserskog ringa. Dobiju se podlivi, kao reakcija. On je to radio naprijed.

Provjereno radi, kosa sa tjemena ne opada, ali kosta. Sto bi reko pokojni Gidra, plati pa klati :D

Licno bi to uradio, da imam lovu, ja mislim da je to negdje oko trice.

A sijede ?


Mislim da nemam "somun", ako je to celavost na temenu, takozvana "ringla". Tu sam dobar, karaju me zalisci i napred se povlachi i proredjuje, shto je kazu, tezi sluchaj nego "somun".

Shta je oko trice ? Presadjivanje? Pa to onda i nije skupo. Sise ne mozesh da uradish bez 5 somica. Mislim, nemoj pogreshno da me razumesh, necu da ugradjujem sise, ali sluchajno znam da dobre koshtaju od 5 do 7000.

Sedih imam 10% i to me uopshte ne zanima. Na bradi gotovo pola sedih. Ima onaj Grecian :) ili slichno za sede u svakoj apoteci, ali mene to uopshte ne pogadja, pa i ne razmishljam o tome.


Ma boli te uvo.Ja gledam na prakticnu stranu tog problema.Trosim manje love kod brice a za par godina ima da se cesljam peskirom ako ovako nastavi.
U krajnjem slucaju mozes da nabacis neku periku ala Dzaja


E pa necu da budem ko Dzaja. Jel' znash ti kako je Dzaji nastala ona "frizura", sa leva na desno. Nije od silnih centarshuteva :D , nego se prichalo da je od mazenja po kosi, ono: "Tooooo ....... Dzajo ....." :D , charshija svashta pricha, a na kraju se ispostavilo da je chovek sasvim straight. Osim shto je voleo da zavuche ruku u tudji contract :D .


Nekada davno, gospođa dare... je preko omladinske radila na DVK u BGD na šalteru kao sestra, nekoliko godina...

Tada je na tržište pušten Pilfud koji je ona preko veze nabavljala i donosila drugarima koji su imali sličan problem... Ako se dobro sećam svima se stanje tokom tretmana, manje ili više poboljšalo... Ali su na duge staze, posle prekonekoliko godina svi počeli da gube bitku i pomirili se sa manjim ili većim gubitkom kose...


Ja nemam takvih problema... Imam kosu kao dečkić... :ph34r:


Ali zato zabušavam u seksu, kad god mi se pruži prilika... :yucky:

Niko nije savršen... :P


E vidish, to ti je minoksidil, najcheshce upotrebljavano sredstvo protiv celavljenja. I radi, to je dokazano, samo ne zna se josh kako :lol: .
Izmislili to Ameri josh pre 30 godina, nije bosanski pronalazak :) (Bosnalijek), ali im je zashtita patenta istekla josh devedesetih, pa moze da pravi ko hoce.

Ovde je poznat kao Rogaine, a u Evropi kao Regaine i moze se kupiti u svakoj apoteci, bez recepta.

Problem je shto deluje na vec pomenuti "somun", tj. na celavost temena, a ja to nemam. Chak ni proizvodjach ne kaze da deluje napred i na zaliske.

Nema veze, ja bih ipak pokushao, ali je sranje shto morash da mesecima provodish sate aplicirajuci na kozu lobanje kapaljkom, onda ti se frizura nachisto poyebe, koza svrbi i peruta se zbog alkohola kao ingredijenta, na pochetku ti kosa chak i brze opada, zbog vazodilatacije, ali posle izrastu deblje, zdravije dlake, a zale se ljudi i da nesnosno smrdi, ne znam da li je to tachno.

Zbog mog nachina zivota i kojekakvih (ne)prilika, ovo jednostavno nije za mene, iako nema dileme da "radi". Previshe zahtevno, nemam vremena za tako neshto.

Druga grupa su sintetichki antiandrogeni, koji rade kao ludi, na Youtube ima gomila ljudi koji prikazuju rezultate, "pre i posle", ali ima i onih koji zbog upotrebe istih "zabushavaju u seksu" ........ ali ne njihovom voljom :P , tako da se ne bih igrao sa testosteronom.