Jump to content


Photo
- - - - -

PARIZ


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
190 replies to this topic

#136 Liv

Liv
  • Members
  • 2,575 posts

Posted 19 December 2009 - 18:46

Jesam bio kratko (5 dana), pretpostavljam da nisam video ni mali deo onoga što ima da se vidi, ali i to je bilo dovoljno da instant poželim da se vratim i vratim i vratim :D.

Svako ko ode u Pariz na 7-10 dana ce biti odushevljen. Ali, Pariz je daleko od savrshenog grada. Treba zhiveti u njemu bar nekoliko meseci da bi se stekla prava slika.
Grad je jako prljav, ima mnogo kloshara, svaki malo zavuchen ili u senci coshak smrdi na wc... Shto bi rekao jedan moj prijatelj, grad je kao neka princes krofna - lep spolja ali losh iznutra. Mnogi ga ipak i pored toga vole (ukljuchujuci i mene), jer ima mnogo sadrzhaja i prelepu arhitekturu. Ipak, treba i ne tako sjajnu stranu grada pomenuti a tu spadaju i dileri kojih je prepun grad i zbog kojih odredjene parkove i metro stanice treba zaobilaziti kad padne mrak, nechistoca i neljubaznost tj. arogantnost domacina.

Prosto je neverovatno koliko lepih stvari može da se vidi. Ma bre nema ružne građevine u celom širem centru, toliko je sve lepo uklopljeno, urbanistički i umetnički da je neverovatno. Iza svakog ćoška vreba neka znamenitost ili prosto lepa građevina koja oduzima dah.

Pariz ima striktan zakon o gradnji pa ne chudi da sve izgleda lepo uklopljeno.

Parižani - očekivali smo nadmene, neljubazne snobove, dočekali nas preljubazni ljudi. Zaista, svako koga smo zamolili za bilo šta, pomoć, smernice, slikanje, whatever, svi su bili spremni da pomognu, bez izuzetka, pa i bez onog "obaveznog" "Excusez-moi, parlais vous anglais" :D. Čak su se u par navrata i sami nudili da nas slikaju. Ne govore baš mnogo engleski, razumeju ga, ali i ako ne znaju, i nogama i rukama su se trudili da nam objasne. Možda smo imali samo sreće, ali stvarno nosimo izuzetno dobre utiske o Parižanima. Parižanke :D - naše devojke jesu doduše lepše, ali stil, stav, ma jebem li ga, imaju nešto užasno zavodljivo.


5 dana nije dovoljno da se stekne utisak o bilo kome, a sumnjam da ste na lokacijama koje ste obishli sreli Parizhane. :D
Oni turiste i turistichke atrakcije, narochito Ajfel, ne vole (blaga rech).
U Parizu ima mnogo Francuza koji tu rade i studiraju i oni ce uvek naglasiti da nisu Parizhani vec Francuzi iz.... kog god grada da su doshli. Parizhani su posebna vrsta, i da ste na njih naleteli videli bi ste shta je neljubaznost.

Nismo stigli da se popnemo noću, verujem da je fenomenalno, ali je i sam pogled na toranj prelep, pogotovo kada svakog sata krene light-show. Breath taking :D.

Nocu je lepshi pogled nego danju jer svetla daju bolju preglednost, mada je meni najlepshi pogled na grad s Montmartra i s terase Beaubourg-a. Parizhani svetla na Ajfelu smatraju ruglom grada. Gradjevina je postala josh omrazhenija kod lokalaca od kad su ih pustili.

Sledeće stvari smo onako preleteli, šetajući obalama Sene :D - Orsay (nismo ulazili, spolja zaista lepa i interesantna građevina), most Alexandra III :D, Grand i Petit Palais, Concorde, Ile de la Cite, Pont Neuf, Palata pravde, nažalost Saint Chapelle smo preskočili (jbg, ne vidi se ni spolja), Notre Damme obavezno. Prosto mi je neverovatno da su neki zaludni ljudi hteli da je svojevremeno sruše (kao i Luvr) :ph34r:. Pa onda St. Eustache, Saint Germain l'Auxerrois, fontana nevinih, Pompidu smo preskočili :P, Rivoli, pa šetnja Jelisejskim poljima sa Trijumfalnom kapijom na kraju i obaveznom posetom Sephori i FNAC-u :P. Moulain Rouge, Pigalle :) i jbm li ga više šta smo još videli.

Greshka je shto ste preskochili Orsay i Saint Chapelle, Orsay nije veliki ali je jako lep, a unutrashnjost Saint Chapelle sa vitrazhima i igrom svetla neshto jedinstveno.
Te dve stvari, pored Notre Dame, su ono shto uvek preporuchujem prijateljima da vide u Parizu. :D

Poslednji dan, Versaj. Iskreno, nisam oduševljen. ...

Versaj treba posetiti leti, kad su muzichke noci, igre fontana i vatrometi. To je dozhivljaj.

(kroasan i većina drugih peciva 1-1,5 EUR bolji od našeg kudikamo, ali ne breath taking)...

Uh, zavisi koje pekare :D Moja omiljena je "boulangerie Eric Kayser", najbolji baguette ikad!

Zaključak, na proleće opet, samo da Wizz otvori liniju iz Bg, mada, vredi se cimati i do Budimpešte (doduše od januara ukidaju liniju za Pariz) ili Temišvara za ovakav doživljaj.

Pogledaj FlyNiki, oni lete za Pariz. Od februara lete iz Beograda, mozhda se preseda u Bechu, ali njihove karte su jako povoljne kad se kupe malo unapred.

P.S. Da se malo pohvalim, pao je i prsten na ruci drage na vrhu Eiffelovog tornja. :D

Chestitamo!! :D

#137 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 19 December 2009 - 22:41

Svako ko ode u Pariz na 7-10 dana ce biti odushevljen. Ali, Pariz je daleko od savrshenog grada. Treba zhiveti u njemu bar nekoliko meseci da bi se stekla prava slika.
Grad je jako prljav, ima mnogo kloshara, svaki malo zavuchen ili u senci coshak smrdi na wc... Shto bi rekao jedan moj prijatelj, grad je kao neka princes krofna - lep spolja ali losh iznutra. Mnogi ga ipak i pored toga vole (ukljuchujuci i mene), jer ima mnogo sadrzhaja i prelepu arhitekturu. Ipak, treba i ne tako sjajnu stranu grada pomenuti a tu spadaju i dileri kojih je prepun grad i zbog kojih odredjene parkove i metro stanice treba zaobilaziti kad padne mrak, nechistoca i neljubaznost tj. arogantnost domacina.

5 dana nije dovoljno da se stekne utisak o bilo kome, a sumnjam da ste na lokacijama koje ste obishli sreli Parizhane. :D
Oni turiste i turistichke atrakcije, narochito Ajfel, ne vole (blaga rech).
U Parizu ima mnogo Francuza koji tu rade i studiraju i oni ce uvek naglasiti da nisu Parizhani vec Francuzi iz.... kog god grada da su doshli. Parizhani su posebna vrsta, i da ste na njih naleteli videli bi ste shta je neljubaznost.

Naravno, svako mesto ima i svoje ružne strane i pretpostavio sam da je naš utisak takav zbog kratkog boravka. Tako sam mislio i za Berlin kad sam prvi put bio, ali je posle drugog boravka malo pao u mojim očima jer sam video i drugu stranu medalje. Ali iz ove perspektive ne verujem da bi mi se mišljenje o Parizu nešto drastično promenilo. Nadam se da ću imati priliku da živim u Parizu :D , pa da i sam vidim. U svakom slučaju, verujem ti na reč.

Greshka je shto ste preskochili Orsay i Saint Chapelle, Orsay nije veliki ali je jako lep, a unutrashnjost Saint Chapelle sa vitrazhima i igrom svetla neshto jedinstveno.

Za St. Chapelle mi je stvarno žao, ali poslednji dan, ni para ni vremena. A Orsay, kao što rekoh ranije, nisam neki ljubitelj takve umetnosti :), pa je svesno preskočen i pričekaće sledeći put.

Versaj treba posetiti leti, kad su muzichke noci, igre fontana i vatrometi. To je dozhivljaj.

Verujem, pašće i druga poseta :D .

Uh, zavisi koje pekare :D Moja omiljena je "boulangerie Eric Kayser", najbolji baguette ikad!

Iskreno, jeli smo u nekoliko pekara, uglavnom na Montmartru, slažem se da nije reprezentativan uzorak.

Chestitamo!! :D

:ph34r:

#138 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 20 December 2009 - 11:24

Svako ko ode u Pariz na 7-10 dana ce biti odushevljen. Ali, Pariz je daleko od savrshenog grada. Treba zhiveti u njemu bar nekoliko meseci da bi se stekla prava slika.
Grad je jako prljav, ima mnogo kloshara, svaki malo zavuchen ili u senci coshak smrdi na wc... Shto bi rekao jedan moj prijatelj, grad je kao neka princes krofna - lep spolja ali losh iznutra. Mnogi ga ipak i pored toga vole (ukljuchujuci i mene), jer ima mnogo sadrzhaja i prelepu arhitekturu. Ipak, treba i ne tako sjajnu stranu grada pomenuti a tu spadaju i dileri kojih je prepun grad i zbog kojih odredjene parkove i metro stanice treba zaobilaziti kad padne mrak, nechistoca i neljubaznost tj. arogantnost domacina.


Pariz ima striktan zakon o gradnji pa ne chudi da sve izgleda lepo uklopljeno.



5 dana nije dovoljno da se stekne utisak o bilo kome, a sumnjam da ste na lokacijama koje ste obishli sreli Parizhane. :ph34r:
Oni turiste i turistichke atrakcije, narochito Ajfel, ne vole (blaga rech).
U Parizu ima mnogo Francuza koji tu rade i studiraju i oni ce uvek naglasiti da nisu Parizhani vec Francuzi iz.... kog god grada da su doshli. Parizhani su posebna vrsta, i da ste na njih naleteli videli bi ste shta je neljubaznost.


Nocu je lepshi pogled nego danju jer svetla daju bolju preglednost, mada je meni najlepshi pogled na grad s Montmartra i s terase Beaubourg-a. Parizhani svetla na Ajfelu smatraju ruglom grada. Gradjevina je postala josh omrazhenija kod lokalaca od kad su ih pustili.


Greshka je shto ste preskochili Orsay i Saint Chapelle, Orsay nije veliki ali je jako lep, a unutrashnjost Saint Chapelle sa vitrazhima i igrom svetla neshto jedinstveno.
Te dve stvari, pored Notre Dame, su ono shto uvek preporuchujem prijateljima da vide u Parizu. :)


Versaj treba posetiti leti, kad su muzichke noci, igre fontana i vatrometi. To je dozhivljaj.


Uh, zavisi koje pekare :D Moja omiljena je "boulangerie Eric Kayser", najbolji baguette ikad!


Pogledaj FlyNiki, oni lete za Pariz. Od februara lete iz Beograda, mozhda se preseda u Bechu, ali njihove karte su jako povoljne kad se kupe malo unapred.


Chestitamo!! :D


iz ugla nekoga ko zivi u Parisu tek nekoliko meseci ne mogu se sloziti sa tobom da je grad ista prljaviji sa vise klosara ili losiji od bilo kog drugog evropskog grada... naprotiv mislim da je sve proporcionalno velicini grada i broju stanovnika, te koliko toga ima po Novom Sadu, Beogradu, Londonu, Barceloni, Rimu toliko ga ima i u Parisu.

Sto se tice klosara u parisu ja ih delim na dve kategorije... u prvu mi spadaju oni koji pokusavaju nesto da dobiju nekim interesantnim postupkom (n.pr. kod Virgina stoji lik koji ima pecaljku na cijem krau je zakacena mala kantica te ako hoces mozes mu ubaciti bilo sta... cigaretu, 1 eur... i on te nece vuci za rukav ako nesto nije dobio)... i druga kategorija "smorovi" sa natpisima "I am from Bosnia..." a na srpsko-hrvatskom ii ako neko hoce vec bosnjackom ne znaju da kazu ni "zdravo"

Za razliku od klosara po srbiji ni jedan klosar u Parisu nikada nece ucini u jedan lokal (kafic) kako bi tamo nekog smarao.

Naravno da se po turistickim lokacijama ne mogu sresti Parizani, obzirom da se svi trude da izbegavaju turiste, narocito bahate turiste iz US za koje vlada opste misljenje da u Paris dolaze sa stavom da poseduju grad. Opet, verujem da je situacija slicna sa BG (da im taj broj turista na godisnjem nivou koji ima Paris) i svi Beogradjani bi u najsirem luku zaobilazili sve turisticke destinacije.

#139 Liv

Liv
  • Members
  • 2,575 posts

Posted 20 December 2009 - 15:09

iz ugla nekoga ko zivi u Parisu tek nekoliko meseci ne mogu se sloziti sa tobom da je grad ista prljaviji sa vise klosara ili losiji od bilo kog drugog evropskog grada... naprotiv mislim da je sve proporcionalno velicini grada i broju stanovnika, te koliko toga ima po Novom Sadu, Beogradu, Londonu, Barceloni, Rimu toliko ga ima i u Parisu.


Jesi imao prilike da posetish London, Bech, Prag? London je izuzetno chist grad u kom cesh vrlo, vrlo retko videti da neko spava na ulici. Vishe od tri godine sam ovde i mozhda sam svega dva-tri puta videla kloshara. Grad Pariz ima neshto vishe od dva miliona stanovnika (bez okolnih naselja), dok London ima osam. Ako gledamo proporcionalno London je za Pariz apoteka.
Prag i Bech su takodje neki od gradova koji su izuzetno chisti.
U Parizu sam imala prilike da zhivim i radim neshto vishe od godinu dana. Imala sam srecu da zhivim i radim u 'jednocifrenim' arandismanima kao i da obidjem okolinu grada i neke delove Francuske. Higijena im nije jacha strana i Pariz jeste jako prljav i smrdljiv grad to je chinjenica. Shto je najgore, to se ne mozhe chak prepisati velikom broju turista, oni sami koriste ulice kao WC-e.

#140 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 20 December 2009 - 15:46

Jesi imao prilike da posetish London, Bech, Prag? London je izuzetno chist grad u kom cesh vrlo, vrlo retko videti da neko spava na ulici. Vishe od tri godine sam ovde i mozhda sam svega dva-tri puta videla kloshara. Grad Pariz ima neshto vishe od dva miliona stanovnika (bez okolnih naselja), dok London ima osam. Ako gledamo proporcionalno London je za Pariz apoteka.
Prag i Bech su takodje neki od gradova koji su izuzetno chisti.
U Parizu sam imala prilike da zhivim i radim neshto vishe od godinu dana. Imala sam srecu da zhivim i radim u 'jednocifrenim' arandismanima kao i da obidjem okolinu grada i neke delove Francuske. Higijena im nije jacha strana i Pariz jeste jako prljav i smrdljiv grad to je chinjenica. Shto je najgore, to se ne mozhe chak prepisati velikom broju turista, oni sami koriste ulice kao WC-e.



U Pragu nisam bio, dok u Becu i Londonu jesam, i isto kao i u Parisu i po Becu i Londonu se mogu videti prosjaci a isto kao i vecina gradova ruzan je koliko i svaki drugi cim malo zadjes van turistickih atrakcija i sireg centra grada. Elem, meni privatno London kao grad ne odgovara i smatram ga stanicom u koju treba otici samo ako se mora.

reci da Paris ima 2 mill stanovnika bilo bi isto ko kada bi rekli da Beograd ima 100.000 - 200.000 (taman toliko kad se prebroje svi po starim delovima grada Beograda) obzirom da se ta cifra od 2 mill (iz 2006) pominje za stanovnike koji zive u tzv administrativnoj zoni a pravi broj stanovika Parisa se krece na oko 12 mill

ima na desetine razloga zasto je nesto u Parisu ovako a u ondonu drugacije, po meni jedan od osnovnih razloga zasto necega ima manje u UK nego u Francuskoj lezi u odlukama vezanim za viznu liberalizaciju... odnosno u cinjenici koliko je ta zemlja otvorena ili ne... cinjenica je da za ulazak u UK za stanovnike preko 140 zemalja potrebna viza, dok je sa Francuskom situacija daleko drugacija.

ono sto imaju Paris i Francuska, London i Britanija nikada nece imati.. a to je onaj pozitivan duh grada koji ti se uvuce pod kozu posle svega nekoliko sai provedenih u gradu.

Edited by kaisersosa, 20 December 2009 - 15:48.


#141 Liv

Liv
  • Members
  • 2,575 posts

Posted 20 December 2009 - 16:00

U Pragu nisam bio, dok u Becu i Londonu jesam, i isto kao i u Parisu i po Becu i Londonu se mogu videti prosjaci a isto kao i vecina gradova ruzan je koliko i svaki drugi cim malo zadjes van turistickih atrakcija i sireg centra grada. Elem, meni privatno London kao grad ne odgovara i smatram ga stanicom u koju treba otici samo ako se mora.

To da li je neshto lepo ili ruzhno je lichna percepcija, i ti naravno imash pravo na svoje mishljenje. London je prelep grad.

reci da Paris ima 2 mill stanovnika bilo bi isto ko kada bi rekli da Beograd ima 100.000 - 200.000 (taman toliko kad se prebroje svi po starim delovima grada Beograda) obzirom da se ta cifra od 2 mill (iz 2006) pominje za stanovnike koji zive u tzv administrativnoj zoni a pravi broj stanovika Parisa se krece na oko 12 mill

Prichamo o City of Paris i ono shto se odnosi na turiste i gde turista ima. Ne na predgradja i zadnje stanice metroa gde ce turista retko otici. I kao shto rekoh' Grad Pariz ima neshto vishe od 2 mil.

ima na desetine razloga zasto je nesto u Parisu ovako a u ondonu drugacije, po meni jedan od osnovnih razloga zasto necega ima manje u UK nego u Francuskoj lezi u odlukama vezanim za viznu liberalizaciju... odnosno u cinjenici koliko je ta zemlja otvorena ili ne... cinjenica je da za ulazak u UK za stanovnike preko 140 zemalja potrebna viza, dok je sa Francuskom situacija daleko drugacija.

To nema veze apsolutno ni sa chim. London i Engleska su prepuni emigranata, samo shto vecina u UK nije iz istih zemalja kao vecina u FR.

ono sto imaju Paris i Francuska, London i Britanija nikada nece imati.. a to je onaj pozitivan duh grada koji ti se uvuce pod kozu posle svega nekoliko sai provedenih u gradu.

I respectfully disagree. Al' opet, to je stvar lichnog osecaja. Meni je Pariz izuzetno lep ali nikad vishe ne bi zhivela tamo.
Iako se lepote grada nikada ne bih zasitila, ono shto je potrebno za normalan zhivot u nekom gradu tj. zemlji Francuska i Pariz za mene nemaju.

#142 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 20 December 2009 - 16:22

To da li je neshto lepo ili ruzhno je lichna percepcija, i ti naravno imash pravo na svoje mishljenje. London je prelep grad.


Prichamo o City of Paris i ono shto se odnosi na turiste i gde turista ima. Ne na predgradja i zadnje stanice metroa gde ce turista retko otici. I kao shto rekoh' Grad Pariz ima neshto vishe od 2 mil.


To nema veze apsolutno ni sa chim. London i Engleska su prepuni emigranata, samo shto vecina u UK nije iz istih zemalja kao vecina u FR.


I respectfully disagree. Al' opet, to je stvar lichnog osecaja. Meni je Pariz izuzetno lep ali nikad vishe ne bi zhivela tamo.
Iako se lepote grada nikada ne bih zasitila, ono shto je potrebno za normalan zhivot u nekom gradu tj. zemlji Francuska i Pariz za mene nemaju.



grad nije samo ono sto se odnosi na turiste i gde turista ima. kao sto si rekla da li je nesto lepo, ruzno, prihvatljivo ili ne je licna percepcija

#143 Liv

Liv
  • Members
  • 2,575 posts

Posted 20 December 2009 - 16:48

grad nije samo ono sto se odnosi na turiste i gde turista ima. kao sto si rekla da li je nesto lepo, ruzno, prihvatljivo ili ne je licna percepcija

Ova tema je prvenstveno otvorena zbog onih koji turistichki idu u Pariz, zar ne? Ne vidim potrebu insistriranja na tome da Pariz ima 12mil. stanovnika kad onaj ko ode u Pariz sigurno nece steci taj utisak. Mnogo realnija brojka je ona koja se odnosi na grad bez okoline.

@nvukelic, bitno je da ste se vi lepo proveli i da se niste razocharali. Znam mnoge koji jesu, upravo iz razloga koje sam navela i zato mislim da je vazhno predstaviti i tu stranu grada. Uostalom, grad se mozhe stvarno voleti samo ako si svestan i njegovih mana :)
Na kraju, najbitnije je da ste vi zapocheli josh jedno lepo putovanje na Ajfelu :ph34r:

#144 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 21 December 2009 - 14:03

Moram da priznam da stvarno nisam stekao utisak da je prljav grad, čak naprotiv, poredeći ga sa Bg, bio sam na momente oduševljen. Takođe, istočni Berlin je užasan naspram Pariza kad je čistoća u pitanju. Ali opet, to su utisci proizašli iz samo nekoliko dana boravka.

@nvukelic, bitno je da ste se vi lepo proveli i da se niste razocharali. Znam mnoge koji jesu, upravo iz razloga koje sam navela i zato mislim da je vazhno predstaviti i tu stranu grada. Uostalom, grad se mozhe stvarno voleti samo ako si svestan i njegovih mana :D
Na kraju, najbitnije je da ste vi zapocheli josh jedno lepo putovanje na Ajfelu :)

Point made :ph34r: i to želim svakom ko ode.

#145 NadjaM

NadjaM
  • Members
  • 1,023 posts

Posted 18 February 2010 - 17:09

Bec uopste nije cist grad.Centar (kao u ostalom i u svakom vecem evropskom gradu) jeste cistiji ali ostatak grada uopste ne sija (neke metro stanice cak nedopustivo prljave).

U Parizu na zalost jos nisam bila,ali planiram da putujem tamo sa porodicom u junu,cim se deca raspuste.Ako neko ima predlog za neki lep a neskup porodicni hotel ili neke apartmane u Parizu kao i za povoljne letove za tamo,neka pise.

#146 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 18 February 2010 - 17:14

kao i za povoljne letove za tamo,neka pise.

Sve zavisi koliko ste spremni da se maltretirate? Iz Beograda ili mogu i okolni gradovi?

#147 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 19 February 2010 - 10:46

U Parizu na zalost jos nisam bila,ali planiram da putujem tamo sa porodicom u junu,cim se deca raspuste.Ako neko ima predlog za neki lep a neskup porodicni hotel ili neke apartmane u Parizu kao i za povoljne letove za tamo,neka pise.


Ako zivite u Vojvodini ili BG probajte wizzair iz Temisvara. Moja mama je platila u februaru povratnu kartu Temisvar-Pariz sa svim taksama i troskovima 40 evra. Prevoz do Temisvara je platila 1000 dinara po pravcu, iz Zrenjanina, s kucnih vrata. Druga opcija je prevoz GEATURSOM iz Bg ili NS direktno do aerodroma u Temisvaru, povratna 40 evra po osobi. Ako imate nekog da vas vozi, vise se isplati, ali ako nadjete jeftine avio karte ni GEA Turs nije skup. Od BG ima oko 150 km, a od ZR tacno 100. Ne znam odakle vi idete.

#148 NadjaM

NadjaM
  • Members
  • 1,023 posts

Posted 19 February 2010 - 18:45

Sve zavisi koliko ste spremni da se maltretirate? Iz Beograda ili mogu i okolni gradovi?


Maltretirali bi se za neku vecu razliku u ceni.Npr. najpovoljnije sto sam nasla je let iz beograda Austrianom sa presedanjem u Becu za nas 4-oro 800 eura.Videla sam da ima i let iz Budimpeste koji izadje oko 500 eura,ali ako platimo po 40 eura povratnu kartu do tamo,razlika je 140 eura,pa mi se bas ne putuje 8 sati vise.Osim toga,ovaj prvi let je u 5 ujutru,a stize se oko pola 10 u Pariz,tako da dobijamo ceo dan a povratak skoro u 5 PM,tako da i tu dobijamo.To mi isto puno znaci u odabiru leta.


Ako zivite u Vojvodini ili BG probajte wizzair iz Temisvara. Moja mama je platila u februaru povratnu kartu Temisvar-Pariz sa svim taksama i troskovima 40 evra. Prevoz do Temisvara je platila 1000 dinara po pravcu, iz Zrenjanina, s kucnih vrata. Druga opcija je prevoz GEATURSOM iz Bg ili NS direktno do aerodroma u Temisvaru, povratna 40 evra po osobi. Ako imate nekog da vas vozi, vise se isplati, ali ako nadjete jeftine avio karte ni GEA Turs nije skup. Od BG ima oko 150 km, a od ZR tacno 100. Ne znam odakle vi idete.


Zivim u Beogradu(Zemunu) tako da ta opcija sa sa Temisvarom nije losa,a imam neku rodbinu u Srpskoj Crnji tako da bi i put do tamo bio izvidljiv za manje pare.
Hvala na informaciji! :ph34r:

Sta znate o iznajmljivanju apartmana ili stanova na nedelju ili deset dana u Parizu?

#149 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 21 February 2010 - 12:20

Maltretirali bi se za neku vecu razliku u ceni.Npr. najpovoljnije sto sam nasla je let iz beograda Austrianom sa presedanjem u Becu za nas 4-oro 800 eura.Videla sam da ima i let iz Budimpeste koji izadje oko 500 eura,ali ako platimo po 40 eura povratnu kartu do tamo,razlika je 140 eura,pa mi se bas ne putuje 8 sati vise.Osim toga,ovaj prvi let je u 5 ujutru,a stize se oko pola 10 u Pariz,tako da dobijamo ceo dan a povratak skoro u 5 PM,tako da i tu dobijamo.To mi isto puno znaci u odabiru leta.




Zivim u Beogradu(Zemunu) tako da ta opcija sa sa Temisvarom nije losa,a imam neku rodbinu u Srpskoj Crnji tako da bi i put do tamo bio izvidljiv za manje pare.
Hvala na informaciji! :ph34r:

Sta znate o iznajmljivanju apartmana ili stanova na nedelju ili deset dana u Parizu?



nemoj bookirati hotel preko neke agencije obzirom da ces dobiti najgori mogci... idi na http://www.booking.com i vidi sta ti odgovara! sto se tice dolaska u Paris obrati paznju na to da te ni jedan hotel nece pustiti u sobu pre 13-14h ali kod svih postoji opcija da ostavis stvari u hotelu (ukoliko stignes ranije) i kasnije pri ulasku u sobu ih pokupis.

prevoz od aerodroma do grada: iskljucivo RER ili BUS (negde u prethodnim postovima mozes da skines BUS i RER mapu grada), obzirom da je taxi preskup (taxi je oko 70 - 80 eur aerodrom - grad dok se cena za BUS / RER kartu krece oko 1,5 - 7 EUR). Doduse ako letis Wizz-om proveri dali slece na CDG ili Orly ali razlika u ceni prevoza do grada nije velika

Edited by kaisersosa, 21 February 2010 - 12:21.


#150 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 21 February 2010 - 12:28

nemoj bookirati hotel preko neke agencije obzirom da ces dobiti najgori mogci... idi na http://www.booking.com i vidi sta ti odgovara! sto se tice dolaska u Paris obrati paznju na to da te ni jedan hotel nece pustiti u sobu pre 13-14h ali kod svih postoji opcija da ostavis stvari u hotelu (ukoliko stignes ranije) i kasnije pri ulasku u sobu ih pokupis.

prevoz od aerodroma do grada: iskljucivo RER ili BUS (negde u prethodnim postovima mozes da skines BUS i RER mapu grada), obzirom da je taxi preskup (taxi je oko 70 - 80 eur aerodrom - grad dok se cena za BUS / RER kartu krece oko 1,5 - 7 EUR). Doduse ako letis Wizz-om proveri dali slece na CDG ili Orly ali razlika u ceni prevoza do grada nije velika

WizzAir sleće na Beauvais, aerodrom koji je udaljen nekih 70-ak km od Pariza, a autobus koji vozi do grada košta 14EUR u jednom pravcu.