Jump to content


Photo
- - - - -

Ženski filmovi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
93 replies to this topic

#16 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 13 January 2009 - 22:04

meni omiljeni "zenski film" (ako uzmemo onu definiciju da dechka ili brata nikad ne bih mogla da nateram da ga odgleda) je velika ochekivanja
Posted Image

i to bas ovaj noviji

ne samo zato sto obozavam dikensa, svidja mi se celokupan film, i muzika, i fotografija, sve..

To nema veze da je ženski film. Pa ja sam to gledao!

#17 who_farted

who_farted
  • Members
  • 412 posts

Posted 13 January 2009 - 22:09

ti si onda jedan od retkih...
ili se ja druzim sa pogreshnim mushkarcima

Edited by who_farted, 13 January 2009 - 22:09.


#18 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 13 January 2009 - 22:17

ti si onda jedan od retkih...
ili se ja druzim sa pogreshnim mushkarcima


Remek delo svetske književnosti , ekranizovano , ne može biti isključivo muški , ili isključivo ženski film ( osim ako nisu sestre Bronte u pitanju :ph34r: ).

#19 who_farted

who_farted
  • Members
  • 412 posts

Posted 13 January 2009 - 22:23

pa dobro, nisam rekla iskljucivo
mislila sam na to da vecina mojih prijatelja ili odbije da ga gleda ili zaspi na sredini

#20 cook

cook
  • Members
  • 5,752 posts

Posted 13 January 2009 - 22:45

meni omiljeni "zenski film" (ako uzmemo onu definiciju da dechka ili brata nikad ne bih mogla da nateram da ga odgleda) je velika ochekivanja
Posted Image

i to bas ovaj noviji

ne samo zato sto obozavam dikensa, svidja mi se celokupan film, i muzika, i fotografija, sve..

i ja sam gledao "velika ocekivanja" i nisam nesto zadovoljan, nekako sam vise ocekivao...

#21 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 13 January 2009 - 22:50

i ja sam gledao "velika ocekivanja" i nisam nesto zadovoljan, nekako sam vise ocekivao...

To ti je zato što si imao "velika očekivanja" od filma :ph34r: .

#22 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 14 January 2009 - 06:28

8 femmes (2002)
Posted Image
Koliko se sećam u ovom filmu se ne pojavljuje ni jedan mušarac, osim leša :ph34r: .

gospode boze kako je ovo glup film. bolno glup. imbecilan. tu njih ne znam koliko se neshto ljubakaju i kenjaju, sve chekash oce l mozda biti bar neka hot lesbian scene, kad ono nishta. jedino shto sam zapamtila je da ima 8 zena.

meni omiljeni "zenski film" (ako uzmemo onu definiciju da dechka ili brata nikad ne bih mogla da nateram da ga odgleda) je velika ochekivanja

ne samo zato sto obozavam dikensa, svidja mi se celokupan film, i muzika, i fotografija, sve..

dobro me podseti. taj sam samo jednom pogledala u bioskopu. sad cu da ga stavim da skine. :)

#23 honey

honey
  • Members
  • 1,277 posts

Posted 14 January 2009 - 18:11

3. filmove koje mushkarac nikad ne bi pogledao sem ukoliko ga ne natera devojka (moje saucheshce, momci)


Moj muz kaze da "zenski film" ultimativno odredjuje ovo trece: ako bi te neko spustio u bioskopsku salu, a da ne znas sta je na repertoaru, ukoliko u publici sede samo parovi i po 2-3 drugarice zajedno, a nikako nema nekih drugih kombinacija, e to je onda "zenski film".

Strah i trepet svakog pravog muskarca je da ce mu devojka/zena predloziti da gleda nesto sto se zove ROMANTICNA KOMEDIJA". Sta da radi: ako prihvati, dosadjivace se naredna 2 sata, ako odbije ispasce da nema u njemu ni trunke osecaja.

Vremenom muskarac postane sumnjicav kada na spici vidi odredjena imena, proslavljena iz romanticnih komedija i tesko ga je ubediti da doticni film bas i nije "TO", iako u njemu igra Meg Ryan ili Hugh Grant. Kako i ne bi: iza navedenih a i nekih drugih je podugacka lista filmova koje muskarac koji drzi do sabe gleda da izbegne: Besani u Sijetlu, Francuski poljubac, You've got Mail, Kate i Leopold, Devet meseci, Music and Lyrics, Two weeks notice, Bridzet Dzons dnevnici...

Svi filmovi koji se do u detalje bave time "kako se ona oseca kad on uradi to i to", a malo bilo cime drugim, spadaju u boooring za muski svet.

E sad, ima podosta filmova koji na prvi pogled upadaju u ovu grupu, ali ih viseslojnost price i neki dodatni detalji "vade", tako da kod muskog sveta mogu da prodju sa komentarom: "ovo i nije tako lose" ili cak i "bilo je vredno gledanja". Ovde bi dospeli od pomenutih do sada: In her shoes (zenskom svetu preporucujem da procita istoimenu knjigu. Film se drzao knjige, ali su radi nemogucnosti da sve ubace (za to bi trebali da naprave seriju) izbacena citava poglavlja), zatim Muriel Wedding, Cetiri vencanja i jedna sahrana, Love Actually. Ironijom sudbine, u ovo poslednja dva igra od sopstvenog pola omrazeni Hugh.

#24 who_farted

who_farted
  • Members
  • 412 posts

Posted 14 January 2009 - 18:37

Strah i trepet svakog pravog muskarca je da ce mu devojka/zena predloziti da gleda nesto sto se zove ROMANTICNA KOMEDIJA". Sta da radi: ako prihvati, dosadjivace se naredna 2 sata, ako odbije ispasce da nema u njemu ni trunke osecaja.

Vremenom muskarac postane sumnjicav kada na spici vidi odredjena imena, proslavljena iz romanticnih komedija i tesko ga je ubediti da doticni film bas i nije "TO", iako u njemu igra Meg Ryan ili Hugh Grant. Kako i ne bi: iza navedenih a i nekih drugih je podugacka lista filmova koje muskarac koji drzi do sabe gleda da izbegne: Besani u Sijetlu, Francuski poljubac, You've got Mail, Kate i Leopold, Devet meseci, Music and Lyrics, Two weeks notice, Bridzet Dzons dnevnici...

Svi filmovi koji se do u detalje bave time "kako se ona oseca kad on uradi to i to", a malo bilo cime drugim, spadaju u boooring za muski svet.

ne samo za mushki, ja sam vrlo zensko pa su mi takvi filmovi u najmanju ruku ogavni

#25 altobelli

altobelli
  • Members
  • 2,003 posts

Posted 14 January 2009 - 19:01

Moj muz kaze da "zenski film" ultimativno odredjuje ovo trece: ako bi te neko spustio u bioskopsku salu, a da ne znas sta je na repertoaru, ukoliko u publici sede samo parovi i po 2-3 drugarice zajedno, a nikako nema nekih drugih kombinacija, e to je onda "zenski film".

Strah i trepet svakog pravog muskarca je da ce mu devojka/zena predloziti da gleda nesto sto se zove ROMANTICNA KOMEDIJA". Sta da radi: ako prihvati, dosadjivace se naredna 2 sata, ako odbije ispasce da nema u njemu ni trunke osecaja.

Vremenom muskarac postane sumnjicav kada na spici vidi odredjena imena, proslavljena iz romanticnih komedija i tesko ga je ubediti da doticni film bas i nije "TO", iako u njemu igra Meg Ryan ili Hugh Grant. Kako i ne bi: iza navedenih a i nekih drugih je podugacka lista filmova koje muskarac koji drzi do sabe gleda da izbegne: Besani u Sijetlu, Francuski poljubac, You've got Mail, Kate i Leopold, Devet meseci, Music and Lyrics, Two weeks notice, Bridzet Dzons dnevnici...

Svi filmovi koji se do u detalje bave time "kako se ona oseca kad on uradi to i to", a malo bilo cime drugim, spadaju u boooring za muski svet.

E sad, ima podosta filmova koji na prvi pogled upadaju u ovu grupu, ali ih viseslojnost price i neki dodatni detalji "vade", tako da kod muskog sveta mogu da prodju sa komentarom: "ovo i nije tako lose" ili cak i "bilo je vredno gledanja". Ovde bi dospeli od pomenutih do sada: In her shoes (zenskom svetu preporucujem da procita istoimenu knjigu. Film se drzao knjige, ali su radi nemogucnosti da sve ubace (za to bi trebali da naprave seriju) izbacena citava poglavlja), zatim Muriel Wedding, Cetiri vencanja i jedna sahrana, Love Actually. Ironijom sudbine, u ovo poslednja dva igra od sopstvenog pola omrazeni Hugh.


meni su ti nabrojani filmovi skroz ok, mozda je stvar u tome sto je lakse za muskarce da ih gledaju na tv-u/kompu nego u bioskopu
muriel's wedding je odlican!

#26 honey

honey
  • Members
  • 1,277 posts

Posted 14 January 2009 - 19:27

meni su ti nabrojani filmovi skroz ok, mozda je stvar u tome sto je lakse za muskarce da ih gledaju na tv-u/kompu nego u bioskopu
muriel's wedding je odlican!


E pa ti si onda san svake devojke :ph34r: . I sama sam kazela da ne bih Muriel's Wedding, a ni In her shoes strpala u grupu "zenskih filmova", nego onih koji samo tako izgledaju, onaj ko bude nagovoren da ih gleda nece biti razocaran. Ali i mene kao zensko nervira i iscrpljujuce mi je da gledam film koji se bavi samo osecanjima glavne junakinje, a koja se uz to hvata i u sitna crevca analizira svaku rec i postupak glavnog junaka i osim ovoga skoro da nema niceg drugog u filmu. Dosadno bre!

Slazem se za ovo da je lakse za muske da gledaju kod kuce. Ako se dobro secam, skoro je neko napisao (verovatno na pfksg) kako ga zena natera da gleda Seks i grad (film, ne seriju), a on "gledao" tako sto je okrenuo ledja ekranu i stavio slusalice na usi. Car! :)

#27 altobelli

altobelli
  • Members
  • 2,003 posts

Posted 14 January 2009 - 21:31

E pa ti si onda san svake devojke


tu vec nemam sta da prigovorim :ph34r:

#28 joakimvitriol

joakimvitriol
  • Members
  • 3,313 posts

Posted 15 January 2009 - 05:45

Posted Image
The Man Who Loved Women (1983) Blejka Edvardsa se bavi muško-ženskim odnosima. Glavni junak je, u neku ruku, san svake žene, nešto kao Altobeli.




Negde uhvatih informaciju da su najgledaniji (doduše mizernih stotinak hiljada svaki) filmovi u srpskim kinima u prošloj godini bili Seks i grad, Čarlston za Ognjenku i Čitulja za Eskobara. Čarlston nisam gledao ali ova druga dva bi se mogla svrstati u ženske filmove - melodrame.


I da Great Expectations mora biti dobar film inače mu ne bi bila posvećena cela epizoda South Park-a.

Edited by joakimvitriol, 15 January 2009 - 05:50.


#29 altobelli

altobelli
  • Members
  • 2,003 posts

Posted 15 January 2009 - 15:55

sad se setih jednog starog zenskog klasika...Terms of Endearment...sjajan film, sa meni omiljenom Debrom Winger u glavnoj ulozi i fenomenalnom Shirley McLaine + Nicholson u zapazenoj epizodi...ako neko nije gledao, preporucujem...nije cak ni toliko "zenski"
ah, da...oskar za najbolji film '83 (tada je akademija retko gresila)

Attached File  Terms_of_Endearment.jpg   24.47KB   42 downloads

#30 honey

honey
  • Members
  • 1,277 posts

Posted 15 January 2009 - 16:32

Negde uhvatih informaciju da su najgledaniji (doduše mizernih stotinak hiljada svaki) filmovi u srpskim kinima u prošloj godini...


A ja citala skoro da je Mama mia najgledaniji film svih vremena u Britaniji :ph34r: . Nisam gledala, toliku kolicinu ABBA ne mogu da podnesem. Cini mi se da film nije bio bas popularan kod ljudi koji redovno pisu na pfksg.


sad se setih jednog starog zenskog klasika...Terms of Endearment...sjajan film, sa meni omiljenom Debrom Winger u glavnoj ulozi i fenomenalnom Shirley McLaine + Nicholson u zapazenoj epizodi...ako neko nije gledao, preporucujem...nije cak ni toliko "zenski"
ah, da...oskar za najbolji film '83 (tada je akademija retko gresila)


Ovo je dobar film, zenski, a nije. A bilo bogami i potoka suza medju gledateljkama.

A sad se setih jos neceg: pre neki dan procitam jednu filmsku kritiku o wedding movies, onako uopsteno, a kao uvod u pricu o najnovijem iz tog zanra "Bride Wars" http://www.imdb.com/title/tt0901476/. (Film je izgleda tesko s@anje, kao i vecina gde je vencanje i kako da do njega dodje u prvom planu)
I kaze covek, generalno filmovi koji se zavrsavaju vencanjem su (romanticne) komedije, a oni koji tako pocinju, tragedije (primer: The Deer Hunter)