Jump to content


Photo
- - - - -

Konflikt u pojasu Gaze


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4475 replies to this topic

#4396 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 15 June 2010 - 16:25

Odmah da ti kazem da mene ne trpas medj nicije branitelje. Ja sam u svom prvom postu na ovom topiku rekla sta mislim o drzanju samo jedne strane a priori. Nema tu slatkih maca ni sa jedne ni sa druge strane. I da ne brkas jednu tako elemetranu stvar kao sto je razlika izmedju objasniti i opravdati. Ako se kaze A onda moze da se kaze i B. To sto sam ja rekla o ekpipi koja vodi kolo u Ship to Gaza je receno jer se o tome nije detaljnije pisalo na ovom topiku. Jel to ne sme da se kaze? Ono drugo o cemu se nasiroko raspravljalo nema potrebe da i ja ponavljam.


Objashnjavash vec objashnjeno. U vishe navrata je napisano shta je cilj i ko su uchesnici flotile. To shto cesh nam ovde opisati da su humanitarci neki hebivetri, propali politichari ili alkoholichari sluzi samo da se lakshe proguta da su neki od njih ubijeni/ranjeni. Ne tvrdim da je to tvoja namera ali to je zeljeni rezultat. Meni je apsolutno nebitno da li je neko ubijen dok sedi i peva giv pis a chens ili skandira sa tablom "stop blockade". Dok nije nasilan i naoruzan, svejedno je. E sad, shto javnost vrishti kad neko ubije lenonovca a samo vrti glavom kad je u pitanju "demonstrant" koji je na pola koraka od "teroriste"....ebg. Ubistvo je ubistvo, sve ostalo je "ide maca oko tebe".

Koliko sam uspeo da primetim, osim par budalastih i par dobrih analitichkih osvrta, ovde niko ne podrzava Hamas. Tvoja izjava oko malih maca je chista, destilovana relativizacija. Niko ovde nije naivan da misli da se tamo machici igraju sa klupchetom vune, ali u tvojoj rechenici nedostaje bitan faktor. Nedostaje vishe od milion geto misheva koji tamo gladuju i zive u bedi. Oh, da se ispravim, ne gladuju jer dobijaju tachno izrachunat broj kalorija dovoljan da ne umru. (sounds poznato?). A o mishevima se zapravo i radi.

#4397 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 15 June 2010 - 16:30

To je dosta nelogicno. Pitanje je da li je film editovan.


Mislim da u onom editovanom snimku o komunikaciji radio vezom ima deo kada neko sa broda obaveshtava IDF da su nenaoruzani i da prevose hranu, lekove itd.

#4398 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 15 June 2010 - 16:40

Objashnjavash vec objashnjeno. U vishe navrata je napisano shta je cilj i ko su uchesnici flotile. To shto cesh nam ovde opisati da su humanitarci neki hebivetri, propali politichari ili alkoholichari sluzi samo da se lakshe proguta da su neki od njih ubijeni/ranjeni. Ne tvrdim da je to tvoja namera ali to je zeljeni rezultat. Meni je apsolutno nebitno da li je neko ubijen dok sedi i peva giv pis a chens ili skandira sa tablom "stop blockade". Dok nije nasilan i naoruzan, svejedno je. E sad, shto javnost vrishti kad neko ubije lenonovca a samo vrti glavom kad je u pitanju "demonstrant" koji je na pola koraka od "teroriste"....ebg. Ubistvo je ubistvo, sve ostalo je "ide maca oko tebe".

Koliko sam uspeo da primetim, osim par budalastih i par dobrih analitichkih osvrta, ovde niko ne podrzava Hamas. Tvoja izjava oko malih maca je chista, destilovana relativizacija. Niko ovde nije naivan da misli da se tamo machici igraju sa klupchetom vune, ali u tvojoj rechenici nedostaje bitan faktor. Nedostaje vishe od milion geto misheva koji tamo gladuju i zive u bedi. Oh, da se ispravim, ne gladuju jer dobijaju tachno izrachunat broj kalorija dovoljan da ne umru. (sounds poznato?). A o mishevima se zapravo i radi.

Znaci, ako u jednoj diskusiji das neke informacije to odmah seva crvena lampica? OK, onda sam ja u zabludi sto procitam to sto ti napises pa pogledam tvoje linkove i obradim to kao neku informaciju umesto sto se osilim na tebe pa psihologiziram sta si ti u stvari hteo i kakvi su moguci psiholoski efekti i konotacije tvog pisanja. a kad kazes jedno ja valjda treba odmah da te pitam sto nisi rekao i drugo, trece, peto ... kao da davanje informacije o jednoj stvari automatski iskljucuje sve one druge stvari koje necija masta fabrikuje? Pa u tom slucaju da svi drzimo jezik za zubima, nema potrebe uopste da diskutujemo jer je nemoguce napisati jedan toliko sveobuhvatan post u kome nikom ne bi falio neki aspekt koji je mozda glavni issue bas njemu. Naravno, znamo da narod u Gazi zivi u bedi (receno je to vise puta) i da neki to koriste za svoje potkusurivanje (to sam odavno rekla).

Dakle, ti mislis da nije lepo od mene sto sam rekla neke stvari za ekipu koja vodi Ship to Gaza? Ne treba ih uopste pominjati? Topik se zove konflikt u pojasu Gaze a Ship to Gaza su akteri u svemu tome. Ili?

Edited by cyberwor/L/d, 15 June 2010 - 16:46.


#4399 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 15 June 2010 - 16:47

Znaci, ako u jednoj diskusiji das neke informacije to odmah seva crvena lampica? OK, onda sam ja u zabludi sto procitam to sto ti napises pa pogledam tvoje linkove i obradim to kao neku informaciju umesto sto se osilim na tebe pa psihologiziram sta si ti u stvari hteo i kakvi su moguci psiholoski efekti i konotacije tvog pisanja. a kad kazes jedno ja valjda treba odmah da te pitam sto nisi rekao i drugo, trece, peto ... kao da davanje informacije o jednoj stvari automatski iskljucuje sve one druge stvari koje necija masta fabrikuje? Pa u tom slucaju da svi drzimo jezik za zubima, nema potrebe uopste da diskutujemo jer je nemoguce napisati jedan toliko sveobuhvatan post u kome nikom ne bi falio neki aspekt koji je mozda glavni issue bas njemu. Naravno, znamo da narod u Gazi zivi u bedi (receno je to vise puta) i da neki to koriste za svoje potkusurivanje (to sam odavno rekla).

Dakle, ti mislis da nije lepo od mene sto sam rekla neke stvari za ekipu koja vodi Ship to Gaza? Ne treba ih uopste pominjati?


Ne. To je tvoje pravo, isto kao i moje da o javno iznetom stavu diskutujem. Ako si u mojim postovima primetila neshto shto se moze opisati kao "osilio se" ja ti se izvinjavam.

"Nije lepo od tebe" shto pravish felinoloshki ekvilibrijum zaboravljajuci na misheve.

#4400 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 15 June 2010 - 16:54

Ne. To je tvoje pravo, isto kao i moje da o javno iznetom stavu diskutujem. Ako si u mojim postovima primetila neshto shto se moze opisati kao "osilio se" ja ti se izvinjavam.

"Nije lepo od tebe" shto pravish felinoloshki ekvilibrijum zaboravljajuci na misheve.

Ajd ne preteruj. Ja samo ne bih da koristim miseve na forumu da bih dokazivala neki svoj issue. Sto ne znaci da zaboravljam na miseve. Ko se toliko brine za miseve neka radi humanitarno, pomoc uvek treba, a ne na forumu da od cifara pravi sentish za narod.

#4401 Peshadijski_dabar

Peshadijski_dabar
  • Banned
  • 1,140 posts

Posted 15 June 2010 - 18:40

Attached File  palestina.jpg   166.19KB   9 downloads

#4402 Gojko & Stojko

Gojko & Stojko
  • Members
  • 3,000 posts

Posted 18 June 2010 - 00:59

O Amfilohijima, Dobricama i Miladinima Zivoticima:

The Failure of the American Jewish Establishment

June 10, 2010
by Peter Beinart


Share & Enjoy

#4403 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 18 June 2010 - 01:23

Prime Minister's office issues two statements, one in English announcing plan to ease blockade, and one in Hebrew devoid of binding decision.

link

:ph34r:

An Italian journalist who was detained by the Israel Defense Forces following the raid on the Gaza-bound flotilla says his credit card was used to purchase items after it was confiscated by the Israeli authorities.

link

:)

Edited by Shedou, 18 June 2010 - 01:27.


#4404 uroshenko

uroshenko
  • Members
  • 295 posts

Posted 19 June 2010 - 10:55

OK, posle puno razbijanja glave (ovde i drugde) oko toga kako nazvati ekipu sa broda, rešenje stiže:

Suicide Protesters

nova stravična pretnja po mir u svetu:
"...the passengers aboard the ships from both countries intend to force the IDF to kill them.

The intensification of the suicide protest campaign against Israel is dangerous for two reasons. First, it is a model that can be and in all likelihood will be replicated on air and land and it can be replicated anywhere. Israel can and should expect mobs of suicide protesters marching on Gaza to force Israel to surrender control over its borders. Israel can expect mobs of suicide protesters marching on Israeli embassies and other government installations around the world in an attempt to increase its diplomatic isolations.

In the air, Israel can expect charter flights to take off from airports around the world with a few dozen kamikaze protesters who will force the IAF to shoot them down as they approach Israeli airspace."


Inače, Karolina je generalno beskrajno zabavna, pa savetujem da pratite njen blog. Na primer:
Obama is siding with Hamas


A evo i nešto (za promenu) pismeno i relevantno iz JPosta

#4405 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 22 June 2010 - 00:35

Gde ste sada bleeding hearts da podrzite pravednu borbu kurdskih pobunjenika...

#4406 uroshenko

uroshenko
  • Members
  • 295 posts

Posted 22 June 2010 - 01:21

Gde ste sada bleeding hearts da podrzite pravednu borbu kurdskih pobunjenika...


Interesantna tema. Postoje doduše dva problema:

1. Topik se zove "Konflikt u pojasu Gaze". Ko jebe Kurde što ne žive u Gazi ko sav kršten svet. Nek sačekaju lepo da se otvori topik "Od Stambola do Delhija: ko će prvi da krne atomsku?"

2. Kurdi nisu na radaru. Nije kul ta priča. Nije materijal za izdrkavanje plaćenih i vikend skribomana. Fox ne priča o tome. NYT ne piše. Gardijan ne pokazuje entuzijazam. Tuđ problem. Kurdi i Turci ne krvare dovoljno dramtično. Neće se forumaši za vratove dovatiti zbog slobode Kurdistana. Ko su uopšte ti Kurdi i zašto bi to finu raju zanimalo?


Meanwhile, back in Gaza...
jedan emocijama nabijen članak:
Give them an inquiry
"An international inquiry into the foolishness of Israel's policy is unnecessary. There is no need to busy the world with something that is obvious and needs no proof. An international inquiry into the reasons and ways Turkish citizens were killed should also not be created. This is a subject for a joint Turkish-Israeli inquiry that should be set up quickly.

An international inquiry should have a different mandate: to look into how Israel managed to sell its destructive policy to the countries of the world, how they agreed to the jailing of 1.5 million people without a UN resolution. They should look into the international significance of the fact that a member of the UN decides to take such a step, and the international organization that now wants to investigate can't prevent that step, or forcefully act to cancel it. This is not a commission of inquiry against Israel but against UN headquarters in Manhattan. This is also the reason that such a committee will not be formed. It is much simpler to reach a plea bargain with Israel."



edit:
eh da, verovatno bi mogle da se izvuku interesantne paralele na temu Turska/Kurdi i Izrael/Palestinci. Al' interes je interes, do skora je bilo don't ask, don't tell. A sada... pa može biti da će neki tamo Jermeni da potkače kolateralni benefit.

Edited by uroshenko, 22 June 2010 - 01:28.


#4407 Mahajana

Mahajana
  • Members
  • 84 posts

Posted 22 June 2010 - 17:30

Youtube Video ->Original Video


Danas sam slucajno naisla na ovaj spot i htela sam da ga pokazem kao primer najstrasnije manipulacije decom i njihovim zivotima koju sam ikada videla... Pesma je nastala na arapskom kanalu ,,Rajske ptice`` i posvecena je ispiranju mozga dece i objasnjavanju kako je to lepo kada dete postane bombas samoubica i kako to Alah najvise voli.... Sto je najcrnje, pesma je pevljiva i dobro produkcijski uradjena, sigurna sam da ce mnoga deca u Palestini da je pevuse i da slede njene reci... Jedino se slazem sa krajem pesme, i nadam se da ce Alah da zastiti decu Palestine, pre svega od onih koji ih uce ovakvim strahotama.... Uzas.... :ph34r:

http://www.youtube.c...player_embedded

Edited by Mahajana, 23 June 2010 - 03:24.


#4408 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 22 June 2010 - 17:41

Gde ste sada bleeding hearts da podrzite pravednu borbu kurdskih pobunjenika...

Nemoj tako! :ph34r: Ja kad sam pomenula to nadrk petljanje Turske u citavu ovu ME stvar rekose mi da ako cemo tako onda niko nema prava da se mesa dok ne pocisti u svom dvoristu (iako se ja uopste nisam bavila takvom pedanterijom i uopste ne uzimam dvorista kao merit na taj nacin). Ipak, i dalje verujem da se samo kaze da jedna Turska ne treba da zabada nos u palestinsku humanitarnu katastrofu. Nek se oni prvo pobrinu za onaj svoj paragraf 301 (ali ne samo na papiru vec i u praksi).

Edited by cyberwor/L/d, 22 June 2010 - 17:42.


#4409 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 22 June 2010 - 17:48

Danas sam slucajno naisla na ovaj spot i htela sam da ga pokazem kao primer najstrasnije manipulacije decom i njihovim zivotima koju sam ikada videla... Pesma je nastala na arapskom kanalu ,,Rajske ptice`` i posvecena je ispiranju mozga dece i objasnjavanju kako je to lepo kada dete postane bombas samoubica i kako to Alah najvise voli.... Sto je najcrnje, pesma je pevljiva i dobro produkcijski uradjena, sigurna sam da ce mnoga deca u Palestini da je pevuse i da slede njene reci... Jedino se slazem sa krajem pesme, i nadam se da ce Alah da zastiti decu Palestine, pre svega od onih koji ih uce ovakvim strahotama.... Uzas.... :ph34r:

http://www.youtube.c...player_embedded

Poslednji raport UNICEF-a iz Gaze (od pre 10-tak dana) upravo pominje teskoce u radu na licu mestu upravo zbog te propagande koja vrbuje decu (pominje se TV, izmedju nostalog). Postoji vise kampova u reziji UNICEF-a i UNRWA gde deca iz Gaze mogu da dodju da se malo igraju i predahnu od precrnjene svakodnevnice. Skoro je jedan od tih kampova napadnut od strane "naoruzane grupe" (sto nije prvi put), bas koji dan pred posetu Sigrid Kaags (sef UNICEF-a za podrucje ME i Severnu Afriku). Raport takodje izvestava o poteskocama koje su nastale jer religiozne pol. partije u Gazi smatraju da su ti decji kampovi koje humanitarne organizacije imaju na terenu u suprotnosti sa religioznim values u podrucju Gaze.

Edited by cyberwor/L/d, 22 June 2010 - 17:49.


#4410 Mahajana

Mahajana
  • Members
  • 84 posts

Posted 22 June 2010 - 18:12

Poslednji raport UNICEF-a iz Gaze (od pre 10-tak dana) upravo pominje teskoce u radu na licu mestu upravo zbog te propagande koja vrbuje decu (pominje se TV, izmedju nostalog). Postoji vise kampova u reziji UNICEF-a i UNRWA gde deca iz Gaze mogu da dodju da se malo igraju i predahnu od precrnjene svakodnevnice. Skoro je jedan od tih kampova napadnut od strane "naoruzane grupe" (sto nije prvi put), bas koji dan pred posetu Sigrid Kaags (sef UNICEF-a za podrucje ME i Severnu Afriku). Raport takodje izvestava o poteskocama koje su nastale jer religiozne pol. partije u Gazi smatraju da su ti decji kampovi koje humanitarne organizacije imaju na terenu u suprotnosti sa religioznim values u podrucju Gaze.


Ili u slobodnom prevodu, nije im u interesu da puste svoje zive stitove da se igraju i da budu deca..... Nema niceg religioznog u tome sto oni rade... Ubedjena sam da se ni jednom bogu ni jedne religije (osim eventualno nekom satanistickom bozanstvu) ne dopada zrtvovanje dece na ovaj nacin....