Jump to content


Photo

Šta je važnije u vezi - ljubav ili dobar seks?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
86 replies to this topic

#76 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 16 January 2009 - 10:34

[quote name='Contractor' date='16.01.2009, 09:38' post='2219249'Nekad se ljudi stide pred onim koga vole ili ih je možda strah da ga ne izgube zbog nekih svojih fantazija. [/quote]

To znaci da se ne poznaju dobro (i tu ne mislim na vremenski period). Nisu se otvorili. Nisu ono sto jesu. A nisu ni ono sto bi zeleli da budu zapravo.

#77 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 16 January 2009 - 11:23

[quote name='cyberwor/L/d' post='2219287' date='16.01.2009, 10:34'][quote name='Contractor' date='16.01.2009, 09:38' post='2219249'Nekad se ljudi stide pred onim koga vole ili ih je možda strah da ga ne izgube zbog nekih svojih fantazija.

To znaci da se ne poznaju dobro (i tu ne mislim na vremenski period). Nisu se otvorili. Nisu ono sto jesu. A nisu ni ono sto bi zeleli da budu zapravo.[/quote]

Naravno, onaj ko sa strane gleda zna problem, ali njima treba da to shvate :ph34r:

#78 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 16 January 2009 - 14:34

Naravno, onaj ko sa strane gleda zna problem, ali njima treba da to shvate :ph34r:


Potpuno si u pravu. Zamisli paradoxa. Ti se kao nesto ustezes da partner ne bi mislio ovako i onako ...

A fora je u tome da partner upravo TREBA tako da misli jer (stvar dokazana, doduse u privatnoj laboratoriji) na to i pali. :)

#79 Blue Lady

Blue Lady
  • Members
  • 684 posts

Posted 16 January 2009 - 16:06

Kada upoznate neku osobu, da li mozete da prepoznate nejgovu/njenu fantaziju? Da pretpostavite recimo? A da jos niste u vezi, ili jeste jako kratko.
Meni je uspevalo. To mi dodje ko neka igra, upoznavanja karaktera, pa ujedno i toga.
Ima i bolesnih fantazija, mada negde verujem da se i takvi ljudi mogu prepoznati unapred. Nekako.

#80 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 16 January 2009 - 18:15

Kada upoznate neku osobu, da li mozete da prepoznate nejgovu/njenu fantaziju? Da pretpostavite recimo? A da jos niste u vezi, ili jeste jako kratko.


Nije to neka komplikovana stvar. Treba samo da se pratite. Jedno prati drugo. Mic po mic pa dodje kucak na rucak.

Nema tu sta da se filozofira unapred. Kad imas vremena da pretpostavljas dok se pracakate u milini trenutka? Pa onda sledeci trenutak, pa jos jedan i ... dokle stignete. Kad prodje bitka svi su djenerali. :ph34r:

Dalje, ni fantazije nisu iste od trenutka do trenutka, od veze do veze ... stimulacija je interakcija ... pa kom obojci a kom opanci ...

P.S. Ovo sve vazi naravno pod uslovom da u pitanju nisu neke skrivene smracene nastrane fantazije. Znaci, kad su "prosecni" ljudi u pitanju.

#81 nihil

nihil
  • Members
  • 1,461 posts

Posted 17 January 2009 - 11:19

Hm, otvoren je novi pdf, pa cenim da je vreme da otvorimo i neku temu o kojoj nisam procitao mnogo do sada na forumu.

Pitanje iz naslova topika je naravno suvise generalizovano posto postoje razlicite vrste veza. No, upravo zato me i zanimaju razlicita misljenja po ovom pitanju. U danasnjem modernom drustvu vecina ljudi prolazi kroz nekoliko veza, pa mozemo govoriti o serijalnoj monogamiji. Pitanje je onda da li u takvoj situaciji zapravo pravimo kompromise u nasim vezama sto se tice seksa i ljubavi/zaljubljenosti ili se mozda kompromisi oko ljubavi ne prave? Da li ljubav sa losim seksom moze uopste da funkcionise? Da li tako nesto uospte postoji? Zar zaljubljenost nije organski povezano i sa samim seksualnim cinom?

Slažem se da postoje različite vrste veza i da od toga zavisi šta će u vezi biti važno. Ako je veza zasnovana na egzistencijalnim, statusnim ili nekim drugim momentima onda ona zavisi od toga, a ne od ljubavi ili seksa. Inače, za dobar seks nije neophodna ljubav, iako ljubav poboljšava kvalitet seksa. S druge strane ljubav uvijek sadrži seks, i on je uvijek dobar koliko može biti sa datim partnerima. Ljubav ne traži dobar seks, ali joj je potreban kao dio cjelovitosti odnosa, što ljubav jeste. Veza koja je zasnovana na ljubavi ne počiva na seksu, već na uzajamnoj iskrenosti, otvorenosti, dobronamjernosti, odgovornosti, razumijevanju i sl.
Zaljubljenost u svojoj osnovi ima idealizaciju, fascinaciju, egzaltiranost i sl., a ne sam seksualni čin. Zaljubljenost će od bilo kakvog seksa napraviti idealan, fascinantan, najbolji seks, bez obzira što on takav realno nije.

#82 Xrim

Xrim
  • Members
  • 35 posts

Posted 17 January 2009 - 15:54

Lepo rečeno, a i delim mišljenje...ipak, nadasve, dajem prednost ljubavi

#83 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 17 January 2009 - 16:49

Zaljubljenost u svojoj osnovi ima idealizaciju, fascinaciju, egzaltiranost i sl., a ne sam seksualni čin. Zaljubljenost će od bilo kakvog seksa napraviti idealan, fascinantan, najbolji seks, bez obzira što on takav realno nije.


Ja ne verujem da postoji to "realno" kada je u pitanjusex. Mislim, realna ocena. To je stvar percepcije i ostalih okolnosti datih u trenutku.

Mislim, i jedna pesma je divna ako se nasla u nekom carobnom kontekstu.

#84 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 17 January 2009 - 22:44

...

Da se samocitiram oko "ljubavi / seha" ...

Mislim da je to bilo s pocetka / sredine '80-ih godina, kad sam se druzio s nekim "fotografskim drustvom", nekako jasno podeljenim na dve grupe: sakupljaci starinskih aparata (mostly Leica - koje su kupovali od prestarelih "udova" i preprodavali u Minhenu) i ovakvih_onakvih salabajzera sa "umetnickom sklonoscu", mostly privrzenih "aktovima".
Secam se 6x9cm B/W slicki jedne sremacke snase u kukuruzistu, na 3-4 rasirena lista stare/crvene "Borbe" sve u pozi nekih renoarovskih podebljih matrona.

Gde se u drustvu pojavljivao i neki "predratni fotograf", hm, ... pre rata '41. - gospodin Kosta.
Pa ga neko od "mladjarije" priupita: g-n Kosta a gde su vasi "aktovi", - zar vi niste "naganjali" zhemski svet?

Na sta on trijumfalno izrekne svoj "umetnicki kredo": "Gospodo, - nema te zene koje ce me odviknuti od drkanja!"

Toliko o ... prednosti ljubavi / carobnom ... hm, ... kontekstu ...

...

#85 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 18 January 2009 - 04:04

Dragi forumasi, draga moderatorice! Obracam vam se sa jednim pitanjem i nadam se da cete mi pomoci. Naime sinoc kad sam plesala sa svojim momkom osjetila sam nesto tvrdo izmedju njegovih nogu, nalik na flasu. Da li je moj mladic alkoholicar? Hvala unaprijed na odgovoru.

#86 nihil

nihil
  • Members
  • 1,461 posts

Posted 18 January 2009 - 10:23

Ja ne verujem da postoji to "realno" kada je u pitanjusex. Mislim, realna ocena. To je stvar percepcije i ostalih okolnosti datih u trenutku.

Mislim, i jedna pesma je divna ako se nasla u nekom carobnom kontekstu.

Postoje uvijek neki kriterijumi koji razlikuju da li je nešto stvarno ili ne. Zaljubljenost preuveličava, idealizuje sve, pa i seks. Upravo je to osnovna karakteristika zaljubljenih - idealizacija objekta zaljubljenosti. Snaga emocija utiče na percepciju i posebno na recepciju percipiranog slično kao narkotici. Stvarnost postaje nešto što se zaljubljenom čini da jeste, a ne ono što jeste.
Kontekst doprinosi drugačijem doživljaju pjesme, ali svejedno ona ima i neke kriterijume po kojima može da bude dobra i bolja.

#87 jazzns

jazzns
  • Members
  • 14 posts

Posted 14 March 2009 - 23:10

U ljubavi je sve vazno, i ta hemija zvana ljubav a i sex!
Postoji tu jos mali milion stvari, "sitnice" koje zivot znace, ali ajd....glasam za oba...