Jump to content


Photo
- - - - -

Forum - nekad i sad


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
207 replies to this topic

#136 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 22 December 2008 - 10:58

A kako je forum nastao - sa koliko clanova u pocetku, kako ste se reklamirali, shirili? Da li je bilo dovoljno sto je pri sajtu B92 pa da bude citan ili...?

Daj neku prichu, sta ce nam suhi podaci :ph34r:


Yeesss...

Daj nam priču (Vesna), pa je začini malo, onako subjektivno, a preskoči imena... :)

Edited by dare..., 22 December 2008 - 11:00.


#137 U prolazu

U prolazu
  • Members
  • 2,098 posts

Posted 22 December 2008 - 11:01

Cenim njegovu urođenu radoznalost (želju da sve zna/vidi/čuje)


In Bosnia we call it "mahalanje".:ph34r:

A ako zanemarimo taj poriv, koji izbija u prvi plan na ovom forumskom topiku, kingovi postovi na tematske diskusije su vrlo OK...

Jesu.

#138 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 22 December 2008 - 11:08

A kako je forum nastao - sa koliko clanova u pocetku, kako ste se reklamirali, shirili? Da li je bilo dovoljno sto je pri sajtu B92 pa da bude citan ili...?

Daj neku prichu, sta ce nam suhi podaci :)


pa to što ti tražiš i jesu podaci. koliko se sećam, obaveštenje o otvaranju diskusija na forumu dobila sam prvi put u dnevnom biltenu vesti na koji sam bila prijavljena.

"obaveštavamo vas da je počeo sa radom forum b92. možete se uključiti u diskusiju na adresi www...... " . ostalo je istorija. :ph34r:

#139 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 22 December 2008 - 12:16

I? I?

I onda si dosla na forum i ustanovila da nema nikog, osim Stvoritelja i registrirala si se kao NO2...?

I sta je bilo onda?


Jesu li uopce postojala forumska pravila?


Pricaaaaj :ph34r:

Edited by Ziza, 22 December 2008 - 12:16.


#140 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 22 December 2008 - 12:25

I? I?

I onda si dosla na forum i ustanovila da nema nikog, osim Stvoritelja i registrirala si se kao NO2...?

I sta je bilo onda?


Jesu li uopce postojala forumska pravila?


Pricaaaaj :)


ne zezaj :D

to nije bio klasičan forum, više kao "have your say" board, nije bila potrebna registracija, radila se premoderacija postova za sve učesnike u diskusiji...


no.2 nastao je promenom softvera, tokom februara 2001-ve. na forumu je osvanulo obaveštenje admina da je postavljen novi forum, sa novim softverom, i nešto nalik "aj pogledajte kako vam izgleda".

očigledno je da sam ja prva kliknula na link koji je ostavljen. :ph34r:

#141 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 22 December 2008 - 12:46

A onda smo dosli mi ostali i stvarali forumsku istoriju i virtuelnu istoriju Srbije i ex YU, kao sto je i danas stvaramo.
Ponosan sam sto sam deo istorije drugacije Srbije.:ph34r:

#142 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 22 December 2008 - 13:00

ne mogu da govorim o tamosnjem navodnom kvalitetu politickih diskusija,

Ali te to ne sprječava da iznosiš preporuke koje bi inače morale biti zasnovane na nekom poznavanju predmeta.

Drugim rijecima, ovdje na diskusije, a kome je do chata - pravac "patologija".

king louie drag i simpatičan,

Potpis.

Nego dare, poslah ja tebi onu gajbu plzeňskog, ili ti još dugujem? :)

KL je najlik na oba foruma :ph34r:

Au gospa Teja, morat ću se baciti u trošak. Ovo neće da prođe s gajbom pive.

Edited by king louie, 22 December 2008 - 13:03.


#143 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 22 December 2008 - 13:02

Tebe opet "fata" :ph34r: Mlad si bre za te valunge :)

Fata me uvek, a u andropauzi jos nisam, a ionako, cak i da jesam, po defaultu ne mogu imati valunge, za razliku od tebe, mislim. :D

#144 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 22 December 2008 - 13:08

Fata me uvek, a u andropauzi jos nisam, a ionako, cak i da jesam, po defaultu ne mogu imati valunge, za razliku od tebe, mislim. :ph34r:


Tvoji su mnogo gori nego moji(mene fataju samo kada vidim ovakve gluposti od mladjaHnih,nadobudnih ,bivshih LDP likova).

Nisi ti istorija ovog foruma.Istorija je neki Kondor,Lun,Sister,Mallorn.Braja,Ben Akiba,Mile Curcic,Harambasha,Dubravka,
Kinik,Vladan,Milovan. Ali i beskrajno prijatni i lepi dijalozi Presha i Harpera.
Vodu bre ne mozesh da im prinesesh.

#145 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 22 December 2008 - 13:10

Tvoji su mnogo gori nego moji(mene fataju samo kada vidim ovakve gluposti od mladjaHnih,nadobudnih ,bivshih LDP likova).

Ne bih rekao.

Nisi ti istorija ovog foruma.Istorija je neki Kondor,Lun,Sister,Mallorn.Braja,Ben Akiba,Mile Curcic,Harambasha,Dubravka,
Kinik,Vladan,Milovan. Ali i beskrajno prijatni i lepi dijalozi Presha i Harpera.
Vodu bre ne mozesh da im prinesesh.

Nisam ni rekao da jesam.
Rekao sam da sam u njoj ucestvovao i da sam njen deo.:ph34r:
Lapish sa BCMS-om, priznaj, pola se prashta. :)

Edited by uros_s78, 22 December 2008 - 13:15.


#146 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 22 December 2008 - 13:11

Vodu bre ne mozesh da im prinesesh.


Jaoj (!) otkad ovo nisam cula. Zaboravilo se. Mislim, ovo za prinosenje vode.

Al´ secam se ono za crno ispod nokta pa to koristim kad ustreba. :ph34r:

Ah, jezik nas nasusni. Nek je ziv i zdrav!

Edited by cyberwor/L/d, 22 December 2008 - 13:12.


#147 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 22 December 2008 - 14:10

Uroš jeste legenda domaćih foruma. A zn aju ga i Hrvati (ispričaj im, Uroše, da ne bude da ja ogovaram :ph34r: ). Širi i bratstvo, jedinstvo i nacionalno pomirenje među forumašima. Malo li je za jedan život?

#148 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 22 December 2008 - 14:22

Uroš jeste legenda domaćih foruma. A zn aju ga i Hrvati (ispričaj im, Uroše, da ne bude da ja ogovaram :ph34r: ). Širi i bratstvo, jedinstvo i nacionalno pomirenje među forumašima. Malo li je za jedan život?

da :D
prichaj, Ukice, kako su te banovali sa Cro foruma zbog govora mrznje protivu Srba :)

#149 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 22 December 2008 - 14:39

I? I?
I onda si dosla na forum i ustanovila da nema nikog, osim Stvoritelja i registrirala si se kao NO2...?
I sta je bilo onda?

Jesu li uopce postojala forumska pravila?

Pricaaaaj :ph34r:


Forumska knjiga postanka, sazetak: u ono davno vrijeme, Board Admin stvori Vesnu, ali Vesni bijase dosadno pa joj Board Admin od njenog desnog rebra napravi Kinika, Vladana, Dubravku, Zizu i ostale forumase (dakle - prvo je bilo zensko, a ne musko!)

U to davno vrijeme forumasi su zivjeli u miru i slozi, pa nisu postojala nikakva pravila ponasanja. Osim jednoga jedinoga - a to je da se ne ljuti Gospodina Boga Admina sto je, u nekoliko navrata dosad prekrseno, pa je Gospodin Admin Board na forum nekoliko puta slao opce unistenje, Smak Foruma. Neki pricaju price i o Opcem Potopu, tzv. floodovanju, ali radi se o tzv. petom evandjelju koje sluzbene vlasti forumske (Sveti Sinod Moderatorski) ne priznaje.

#150 ArleKino

ArleKino
  • Members
  • 2,390 posts

Posted 22 December 2008 - 14:58

Forumska knjiga postanka, sazetak: u ono davno vrijeme, Board Admin stvori Vesnu, ali Vesni bijase dosadno pa joj Board Admin od njenog desnog rebra napravi Kinika, Vladana, Dubravku, Zizu i ostale forumase (dakle - prvo je bilo zensko, a ne musko!)


Nikog ja nisam stvorio. :ph34r: