Jump to content


Photo
- - - - -

BBC Horizon


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
29 replies to this topic

#16 shadowplay

shadowplay
  • Members
  • 353 posts

Posted 16 January 2009 - 17:31

Odgledah nedavno Total Isolation pa da preporucim i tu epizodu.

#17 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 16 January 2009 - 18:28

da. skinula sam je, samo ne znam je l mi ostala na rahmetli hardu. secam se u onom filmu Das Experiment, pred kraj filma, lika stave u neku komoru, metar sa metar, potpuno zvuchno i svetlosno izolovanu. nije dugo ostao unutra al pretpostavljam da bi duzi boravak bio, how to say, productive.

#18 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 16 January 2009 - 18:38

Meni je ta bila toliko zanimljiva da sam zaspao gledajući njih kako dremaju. Otprilike kao Veliki Brat.

Ne znam da li sam očekivao neke klajvBarkerovske momente* ili šta, ali prilično mi je bila besmislena epizoda, i zaključci koji su izvučeni. Moš misliti, imaju problema sa koncentracijom i pamćenjem posle 48 sati izolacije, podložniji su sugestiji... Ja iste simptome imam kad god se probudim posle manje od 5 sati sna.

* http://en.wikipedia...._of_Blood#Dread
Spoiler! --Click here to view--


#19 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 16 January 2009 - 21:40

Meni je ta bila toliko zanimljiva da sam zaspao gledajući njih kako dremaju. Otprilike kao Veliki Brat.

Ne znam da li sam očekivao neke klajvBarkerovske momente* ili šta, ali prilično mi je bila besmislena epizoda, i zaključci koji su izvučeni. Moš misliti, imaju problema sa koncentracijom i pamćenjem posle 48 sati izolacije, podložniji su sugestiji... Ja iste simptome imam kad god se probudim posle manje od 5 sati sna.

* http://en.wikipedia...._of_Blood#Dread

Spoiler! --Click here to view--

too bad life isn't a Clive Barker horror fiction.
josh bolje bi bilo kad bi ti neshto preporuchio. da vidimo koji je to biser tv stvaralashtva koji zadovoljava tvoje visoke standarde.

#20 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 17 January 2009 - 12:09

too bad life isn't a Clive Barker horror fiction.

josh bolje bi bilo kad bi ti neshto preporuchio. da vidimo koji je to biser tv stvaralashtva koji zadovoljava tvoje visoke standarde.


Don't get yer panties in a knot. Zar su tebi zadovoljavajući zaključci te Sensory Deprivation epizode, tj. tog pseudoeksperimenta koji ništa novo nije otkrio?

Što se tiče mojih preporuka, mislim da sam ovde još poodavno preporučio Arrested Development, i nešto skorije Dead Set. Skromno ali šta sad. Kome se sviđa, super, kome se ne sviđa... pa sigurno se neću ovde nervirati zato što se ukus nekog potpunog stranca ne poklapa sa mojim. :ph34r:

Posted Image

Mislim da smo se po tom pitanju već objašnjavali: I reserve the right to bitch about čak i onog što mi se sviđa, a kamoli nečeg što mi je samo onako. Ništa nije savršeno, sve je podložno kritici. Iskreno, ne mislim da su moji negativni komentari nešto posebno otrovni ili zlonamerni. Dosadni da, ali tu je uvek ignore list kao poslednja mera.

#21 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 13 May 2011 - 23:38

Poslednjih nekoliko epizoda i specijala su medju najboljim do sada, "Are We Still Evolving?", "Science Under Attack", "Japan Earthquake: A Horizon Special with Iain Stewart" i "The Space Shuttle: A Horizon Guide".

BBC Horizon lista epizoda 2010-2011;
BBC Horizon specijalna izdanja;

Youtube 20min+;
Google video 20min+;




aktuelne epizode na BBC

Edited by st.maurice, 13 May 2011 - 23:41.


#22 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 15 May 2011 - 16:08

Can We Make a Star on Earth?



The Secret Life of the Dog



#23 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 16 May 2011 - 22:51

BBC Horizon - Is Seeing Believing ?



BBC Horizon - A War On Science (Intelligent Design)



#24 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 16 May 2011 - 22:57

BBC Horizon - What happend before the big bang



BBC Horizon - The Secret You



#25 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 21 April 2012 - 17:00

Ako neko i dalje prati Horizon u 2012-toj rastura. Moji favoriti:

Posted Image

Potraga za vestackom inteligencijom (naravno jedan od glavnih likova je Watson :D ). Spanski roboti koji su izmislili svoj jezik i eksperiment sa "kineskom sobom" koji dobro demonstrira princip obavljanja kompleksnih zadataka bez pravog razumevanja (ako ne znate kineski ne morate da ga ucite da bi gramaticki i smisleno odgovarali na pitanja koja ne razumete)

Posted Image

Specijal o Higsonovom Bozonu ("gde" se nalazi i koje su implikacije), koji je po svemu sudeci vec pronadjen samo se ceka i potvrda.

Posted Image

i o solarnim olujama, sta su i kako nastaju.

#26 Golubica

Golubica
  • Members
  • 3,253 posts

Posted 22 April 2012 - 00:42

Dodala bih i svoju toplu preporuku za Out of Control

#27 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 22 April 2012 - 20:10

The Secret Life of the Dog




Hvala od srca na ovim linkovima, ovaj potonji pogledah..veoma zanimljivo.

#28 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 05 August 2012 - 00:11

Krajem jula pocela je nova sezona, naravno jedna od epizoda je posvecena misiji na Mars:

http://www.youtube.com/watch?v=vxtkHiqcfQk

#29 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 24 September 2012 - 07:59

Odlicna epizoda o super-bakterijama i sta izaziva njihove mutacije:



#30 pixel

pixel
  • Members
  • 2,487 posts

Posted 28 March 2013 - 23:08

Nedavno počela 52. sezona. Ne posustaju, na sreću.